Hepiniz çok toysunuz

Lords Of The Shadows

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Toy olduğunuzu söylememin sebebi hepinizin saçma sapan cinlerle büyülerle ilgileniyor oluşunuz fakat kendi içinizde bulunan yolculuk ile ilgilenmiyorsunuz. Yine sınıfta kaldınız...

Merhaba,
Sanırım sizde kendi içinizde ki yolculuğu tamamlayamamışsınız. Öyle ki, doğruyu ve bildiklerinizi daha insancıl bir şekilde aktarmak varken bu yolu seçmişsiniz. Hermet Bilgeleri ilhamlarını ışıktan ve ışığın getirdiği herşeyden alırlar. Doğruyu ve bildikleri herşeyi güzellikle aktarmak temel felsefeleridir. Ancak siz bilge gibi görüneyim derken, komik duruma düşmüşsünüz. Savunduğunuz düşüncelerin, inançların gereklerini önce siz uygulamalısınız.

Bilginize Saygılarımla.

Red Robit

Banlı Kullanıcı
Sevgili @marble, seni tüm içtenliğimle anlıyor ve varlığımla saygı duyuyorum. Bir rüyanın içindeyken ancak «kendin» uyanabilirsin, diğerleri yoktur. Kendilerini var zannetmelerine elbet saygı duy. Uyanışın, yalnız senin aydınlığındır; rüya ise karanlıktır başlıbaşına. Ona küfrederek zulmetmektense, aslen Uyanışın-Kendi olan varlığınla üzerlerine doğ. Parla parlayabildiğince ki aslında aydınlattığın kendinsin yalnızca. Sevgilerimle.

Askanarch

Kayıtlı Üye
İş
Arkeolog
İlk Başlangıçtan önce mevcut olan Bir, her şeyin Babası Tanrı yücedir!

Kendi kudretiyle kendinden yaratan, iradesini uygulayan Tanrı ne yücedir!

Bilinmek isteyen, Kendini gösterdiklerinde Kendi Kendini Bilen Tanrı ne yücedir! “Kelamıyla (Aklıyla) eşyayı oluşturanlar ne kutludur. “Bütün Eşyayı bir suret olarak görenler ne kutludur!

Aşağı doğası cisim kazanmayan ne kutludur! “Bütün güçlerden daha güçlü olan ne kutludur! “Bütün faziletlerin üstünde olanlar ne kutludur! Hiçbir övgü değmeyenler ne kutludur!

Ey hakkında konuşulamaz, Ey adı söylenemez olan, Ey sessizlikle övülebilen,

Saf bir ruh ve sana uzatılmış bir kalple verdiklerimi kabul et!

Sana yalvarıyorum bana merhametle bak, merhamet et ki senin bilginde hata yapmayayım, cehalet içindeki oğullarını ve kardeşlerimi aydınlatayım.

Sana inanıyor ve varlığına şahadet ediyorum, huzur ve güven içinde senin Nuruna, senin Hayatına yumuyorum gözlerimi.

Ey Baba, Kutluların Kutlusu! Yaratmış olduğun insan seni kutlu kılacaktır, çünkü Sen ona Kelamınla ve Hakikatinle başka insanları kutsama gücünü verdin
Baba derken?

Red Robit

Banlı Kullanıcı
Baba kelimesi çoğu ezoterik ekolde sembolik anlamda kullanılır. Babalık vasfı erkekteki meninin -yani o adamın olağan kudret ve potansiyelinin- kadın rahminde biçim bulması demek. Kainat da bir potansiyelin tezahürü olduğundan, salt dürtüye, baba, yaradılışın zemini konumundaki hiçliğe de anne deniliyor. Varoluş olayı kesinlikle cinsiyet gerektirir. Kaimiyet ki iki zıddın ahenkle «bir» olmasından başka bir şey değil. Aslında Tanrı annedir, kişi kendini bilip bulduğunda, tanrısallığını idrak ederek sütten kesilince; aslına döner ve baba olur. Artık anneye, dahi çocuklara ihtiyacı kalmaz o kişinin.

Özgür Psişik 28/34

Kayıtlı Üye
Sanırım kendisi FAZLA olgun....10000 yıldır yaşıyor her hal : )) yaşta değil başında taşıdığın akılla büyü...ve şunu unutma
Kimse değil ölümsüz!