Hepiniz çok toysunuz

marble

Kayıtlı Üye
Ölümsüzlük yolu zordur, onu çok az insan bulacaktır. Bulamayanlar Büyük Gün’ü, evrenin çarklarının durulacağı ve ölümsüz kıvılcımların maddenin hapishanesinden kaçacağı zamanı bekleyecektir. Bekleyenlere yazıklar olsun, çünkü yıldızların tohum attığı yere bilmeden geri dönüp yeni başlangıçları bekleyecekler. Ey ****** sana açtığım ve şimdi insanlığa yaymanı istediğim sırrın ışığıyla kurtarılanlar Beyaz Işık’ta ikamet eden Baba’ya geri dönecek, Işık’a karışacak, Işık’la bir olacak ve Işık’ın içinde Tanrı’nın kuvvetlerine dönecekler. Bu İyinin Yolu’dur ve sadece bilge olanlar açıklanmıştır.

XirisX

Kayıtlı Üye
Hermetika’nın Poimander kısmından kadim Hermetik bir metin. Ancak başlık olmamış sanki. :)

XirisX

Kayıtlı Üye
Yoo tam olmuş herhangi bir dine mensüp çoğu insanın düşüncesidir bu cümle.
Dediğinize katılmıyorum, başlıkta yer alan söylem belli bir bilgeliğe erişmiş ancak egosuna yenik düşmüş kişiler tarafından söylenir genelde. Bu tür kişilere Hermetikler yarı-bilge der. Din ile alakası yok, kaldı ki Hermetizm bir din bile değildir.

Ü

Üye silindi 58480

Başlık şuur altı kodlarını deşifre ediyor.

Sanki biz olmasak bir iddiası kalmayacakmıș.
Yani tanrısından daha onemliyiz.

Ü

Üye silindi 58480

Niye bu kadar çok toy sözüne takıldı ki herkes, konudan daha çok dikkat çekti.

Cunku kendi adimiza degil onun adina rahatsiz olduk. : ))
Usluba cok dikkat ederim sahsen. Belki huysuz bir bilge kisilik olabilir. Ama bu yazi dilinde pek te kolay gecmiyor demek.

Aisling

Kayıtlı Üye
Arkadaş konuyu açtığına açacağına pişman oldu...

Neyse şu alıntıyla cevap vereyim öyleyse: , "Akıl
yok olmadıkça (ki bu asla olmaz) gizemler yok olmayacaktır."

İnsanlar toy olabilirler, fakat öğrenebilme kabiliyeti ile donatılmış akıllı varlıklardır. Herkes toy başlar, öğrenerek ilerler. Emeklemeden yürünmez, yürümeden koşulmaz. Ki, akıl yok olmadıkça gizemler olacaktır. Akıllı varlıkların her daim keşfedeceği şeyler var olacaktır. Akledecek birileri olduktan sonra hazineler ortaya çıkacaktır. Hazineleri değerli kılan ise keşfedecek birilerinin varlığıdır.

Kont Dracula

Banlı Kullanıcı
Karanlığın uçurumuna daldım dibe gidiyorum.
Dediğinize katılmıyorum, başlıkta yer alan söylem belli bir bilgeliğe erişmiş ancak egosuna yenik düşmüş kişiler tarafından söylenir genelde. Bu tür kişilere Hermetikler yarı-bilge der. Din ile alakası yok, kaldı ki Hermetizm bir din bile değildir.
tamam ben ikna oldum. Objektif bakınca haklısın.

marble

Kayıtlı Üye
İlk Başlangıçtan önce mevcut olan Bir, her şeyin Babası Tanrı yücedir!

Kendi kudretiyle kendinden yaratan, iradesini uygulayan Tanrı ne yücedir!

Bilinmek isteyen, Kendini gösterdiklerinde Kendi Kendini Bilen Tanrı ne yücedir! “Kelamıyla (Aklıyla) eşyayı oluşturanlar ne kutludur. “Bütün Eşyayı bir suret olarak görenler ne kutludur!

Aşağı doğası cisim kazanmayan ne kutludur! “Bütün güçlerden daha güçlü olan ne kutludur! “Bütün faziletlerin üstünde olanlar ne kutludur! Hiçbir övgü değmeyenler ne kutludur!

Ey hakkında konuşulamaz, Ey adı söylenemez olan, Ey sessizlikle övülebilen,

Saf bir ruh ve sana uzatılmış bir kalple verdiklerimi kabul et!

Sana yalvarıyorum bana merhametle bak, merhamet et ki senin bilginde hata yapmayayım, cehalet içindeki oğullarını ve kardeşlerimi aydınlatayım.

Sana inanıyor ve varlığına şahadet ediyorum, huzur ve güven içinde senin Nuruna, senin Hayatına yumuyorum gözlerimi.

Ey Baba, Kutluların Kutlusu! Yaratmış olduğun insan seni kutlu kılacaktır, çünkü Sen ona Kelamınla ve Hakikatinle başka insanları kutsama gücünü verdin

marble

Kayıtlı Üye
Ey toprağın insanları, ey elementlerden doğduğu halde içinde İnsani Kamil’in tohumu olanlar, cehalet uykusundan uyanın! Uyanık olun ve tefekkür edin. Evinizin toprakta değil, Işıkta olduğunu anlayın. Ölümsüzlüğü almak elinizdeyken neden kendinizi ölüme veriyorsunuz? Tövbe edin ve kararınızı değiştirin. Karanlık ışıktan ayrılın ve yozlaşmayı kapınızdan uzak tutun. Kendinizi Yedi Feleği tırmanmaya ve sonsuz Işıkla bir olmaya hazırlayın.