Hep 56 sayısını görüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MasterMind

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar..Abiler..Ablalar size bi sorum var.

Ben hep aynı sayıyı görüyorum. Saate bakınca veya başka herhangi bi yerde. O sayı 56. Saat kaç oldu bakayım diyorum. %85-90 oranında hep 56 geçiyo oluyo. Tv de..Orda burda..Hep 56 sayısı var. O an tam 56 sayısının olduğu an oluyo.. Bilinçaltı mı yoksa sayıyla ilgili anlamam gereken bi şey mi var..Aslında uzun süredir oluyor.

Tuzruhu

Kayıtlı Üye
Sayılar insanların hayatında önemlidir bazıları hiç dikkat etmez bazılarının ise her an karşılarına çıkar numeroloji ile ilgilenen bir üyemiz daha detaylı bir cevap verebilir ama bulabilirseniz 56 sayısının anlamını bir araştırmanızı tavsiye ederim .

lviv angeles

Kayıtlı Üye
5-Bu yaptığını yapmaya devam et.
6-Bırak melekler ve Allah halletsin.
Melekler yönünden tek sayı anlamları bu.İkili kombinasyonunu bilemiyorum.Sayı anlamları konuya gòre değişir.Numerolojik anlamı örneğin daha başkadır.Sürekli görüyorsanız mutlaka bir mesaj verilmeye çalışılıyordur.Algıda seçicilik olmadîğından eminsek tabi.:)

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Ben de sürekli 31 sayısını görüyorum. Mesaj vardır diyeceğim ama bulamadım hala.

MasterMind

Kayıtlı Üye
Yorumlarınız için teşekkürler. Evet sürekli görüyorum. Tekli yorumlar güzel fakat ikili kombinasyonların yorumunu da merak ediyorum. Bende anlamaya çalışıyorum bana ne söylenmeye çalışılıyor?

MasterMind

Kayıtlı Üye
Böyle bi şeyler buldum

Pisagor’un düşüncesine göre sayılar aşağıdaki anlamları kapsıyordu:[/FONT][/COLOR]
1-Özün sayısı, 2-Karşıtlık, değişiklik 3- Aracılık, bütünlük, başlangıç, orta ve son, tanrısal güç, 4- Doğruluk, adalet, dünya, 5- Evlilik, 6- Şans, 7- Evrenin tümü [Tanrısal güç (3) ile dünya (4)'ün toplamı] ya da tanrının dünya ile birleşimi, 8- Sağlamlık, 9- 3×3 ya da tüm sayıların özü, 10- Sonu olmayan yeni bir dizinin başlangıcı.

5 RAKAMININ EZOTERİK ANLAMI
5 rakamı pentagramla (yıldız) ilişkilendirilir. Pek çok bilgide beş köşeli yıldız insanın temsilcisidir. Başı yukarıdadır. Kolları iki yana açılmıştır. Bacakları da aşağı doğru ve yine iki yana açık durumdadır. 5 rakamı, ateş, su, hava ve topraktan oluşan 4 elemente hükmedebilen bilinci sembolize eder. Tepesi yukarı bakan yıldız, ruhsal olanın maddeden daha önemli olduğu bir bilinci temsil ederken, tepesi aşağıya bakan yıldız, maddenin ruhun karşısında daha üstün görüldüğü bir bakış açısını anlatır. Bir başka deyişle, tepesi yukarı bakan yıldız, sahip olduğu güçlü ruh yapısı aracılığıyla, tutkularına karşı koyabilen bir varlığı anlatır. Tepesi aşağı bakan yıldız ise, ruhunun maddi tutkular karşısında çoğunlukla yenilmekte olan bir varlığın temsilcisidir. 6 RAKAMININ EZOTERİK ANLAMI
6 rakamı iç içe geçmiş iki eşkenar üçgenden oluşan bir yıldızla bağdaştırılır. En sık kullanılma biçimi “Süleyman’ın Mührü” dür. Birinci üçgen gökten yere yağan enerjileri temsil ederken, diğeri, yeryüzünden gökyüzüne doğru yükselen enerjileri anlatır. Bir başka deyişle, ruhun maddeye olan üstünlüğü ile maddenin ruha olan üstünlüğü bir aradadır. Bu durumuyla altı köşeli yıldız, çeşitli düşünce farklılıkları, yaşam biçimleri ve zıtlıklar arasında bulunan denge noktalarını temsil eder. Maddi dünyada ise, kadın ile erkeğin birleşmesi ile ilişkilendirilir.

Beş genelde yaşadığımız dünyayı ve insanı sembolize eder. Teozoflara göre günümüzdeki insanlık beşinci kök ırktır.Beş, elimizdeki beş parmaktan dolayı da önemlidir. Eski mağara yerleşimlerine bakarsak insanların erleştikleri bölgelerde beş parmak izlerini de görürüz. Beş sayısı dört elementle de ilgilidir. Eski çağlarda dört elementi bir arada tutan bir beşinci elementin varlığı düşünülmüştür. Sembolizmde beş köşeli yıldız yaşamın sembolü olarak da kullanılmıştır. Beş vakit namaz, İslam’ın beş şartı, beş ile ilgili sembolizme örnek olarak verilebilir.
Altı sayısının sembolizmi üzerinde düşününce kuşkusuz akla ilk gelen Süleyman’ın mührü olacaktır. İçiçe geçmiş iki eşkenar üçgenden oluşan bu şekil altı köşelidir. Çok eski çağlardan beri kullanıldığı düşünülmektedir. Yukarı bakan üçgenin tekamül ederek tanrıya ulaşan ruhu, aşağıya bakan üçgenin ise toprağa dönüşü temsil ettiği düşünülmektedir. Bir başka açıklamaya göre ise yukarı çıkan ateşi ve aşağıya akan suyu sembolize etmektedir. Altı sayısı 3+3 ‘tür. Bir özelliği de 1x2x3 olmasıdır. 6 sayısının ayrıca bölenlerinin {1,2,3} toplamı da kendisine eşittir. Böylece altı mükemmel bir sayı olarak düşünülmüştür. Tanrının dünyayı altı günde yaratması da altının mükemmel olma özelliği ile alakalı olabilir.

İkili kombinasyon bulamadım.

eletan

Kayıtlı Üye
Olayı hemen "Bu sayının bir anlamı var."a bağlamamak lazım aslında. Bir çok psikolojik nedenleri olabilir. Siz fark etmeseniz bile beyniniz o sayıya bir yerden odaklanmıştır ve artık o sayı nerede karşsına çıksa odaklanır. Günde yüzlerce belki binlerce sayı görüyoruz fakat bunların hiçbirine odaklanmıyoruz. Eğer "Bugün '2' sayısına odaklanacağım." derseniz emin olun 2'yi her yerde görürsünüz. Bazen beynimiz biz farkında olmadan da odaklanabiliyor ve odaklandığı sayıyı nerede görse hemen dikkati oraya çekiyor. Hemen spiritüel bir anlam çıkarmanın yanlış olduğunu düşünüyorum.

karatay

Kayıtlı Üye
Çünkü kendinizi bu sayıyı görmeye şartlandırdınız. İlkinde 56 sayısını gördünüz sonra tesadüfen bir kez daha gördünüz ve dikkatinizi çekti. Bundan sonra her baktıgınız yerde 56 sayısını aradınız nitekim arayan bulur hesabı buldunuzda. Saate bakma aralıklarınızı da öyle bir hesaplıyorki biyolojik saatiniz çoğu zaman da dogruyu buluyor yani 56 sayısısını. Bu birçok insanin hayatında en az bir dönem oluyor. Önem arzeden birşey degil. Zaten kısa bir süre sonra biyolojik saatiniz sekteye ugrayacaktır o zaman da farkındalığa ulaşıp normale döneceksiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...