Havas ile ilgili sorularım ve duru görü, sezgi görü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hopefull06

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, bu siteye yeni üye oldum birkaç gün önce, benim burada akıl danışmak istediğim bir sorunum var, bilir bilmez bir şey yapmak istemedim. Benim üst kat komşumla geçen yıl aralık ayında problemlerim başladı, ciddi tartışmalar oldu, hatta stresten sanırım karnımdaki 8 haftalık bebeğin kalbi durdu. Çünkü gen dna raporu temiz geldi sakatlık yada problem gözükmüyordu, buradan taşınmaya karar vermiştik, derken bir akşam facebookta o kişiye baktım, daha önce bende ekliydi engellemiş ve bende dahada merak sardı uyduruk face hesabı aldım, ismini taratınca bir normal facesi dost akrabası olan birde başka facesi çıktı, orada havas ile ilgili ve bazı dergahlara üye olduğunu gördüm. Bilgileri kapalıydı ama kapak fotosunu beğenenlerin sayfalarında bilgisi açık olan beğeni yapmış kişilere baktım, onlarla konuşmalarından gördüğüm bu insanın havas ilimini öğrendiğini ve derslerine gittiğini öğrendim.Benimle yaşadığı olayın ardından açmış bu hesabı ve ciddi ciddi çalışıyor.Ben bebeğin düşmesinden sonra büyük sıkıntı yaşadım ama bu kadın inatla beni balkondan pislik atarak silkelenerek rahatsız ediyordu, sonra düşündüm acaba bu boş durmuyorda birşeylermi yapıyor diye.. Geceleri uyuyamıyorum, uyusamda bişeyler beni uyandırıyor. Benim çocukluğumdan beri duru görü ve sezgisel görüm açıktır, sadece geliştirilmemiş durumda. Benim bu kadının face olayı Allahın bir hikmeti belki. Havas güzel niyetle yapılan bir ilimdir ama biliyorumki haklıysam bana birşey olmaz. Bir şeyler belki bana tedbir al diyor kim bilir? Eskiden yani 2009 yılına kadar arkadaş arasında başlayan kahve falı muhabbeti vardı sonra ciddi anlamda rahatsızlıktan bıraktım.Yıllardır sıkıntım var hatta bir hocayada gitmiştim musallatın var demişti, eşim tuhaf gözleri kırmızı garip bişey olarak gözüküyordu karanlıkta.. Ben ne yapmalıyım? bu kadın başıma bir şey getirirmi? Havasta kötülük amaçlı uygulamalarda var sanırım sürekli araştırıyorum. Tam bilgi sahibi değilim henüz, bu musallat konusuda henüz tam çözemedim sürekli ayetel kürsi, felak-nas, fatiha okuyorum. Bazen ailem yada arkadaşlarımla ilgili görüntüler ve hisler geliyor en geç ertesi güne haberini alıyorum. Ben duru görümü ve sezgilerimi nasıl geliştirebilirim?Uzun oldu kusura bakmayın.

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Durugörü ile mevcut konular vardır araştırmanızı tavsiye ederim :) Allah yardımcınız olsun.

hopefull06

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim, şuan bulmaya çalışıyorum:)

LaveLegis

Banlı Kullanıcı
Anlattığınız olayla yardım istediğiniz şey arasında çok fark var.
Havasçı arkadaşınız size büyü yapacak diye endişeleniyorsanız , korunma yolları aramalısınız.
Durugörü bir korunma yolu değildir, geliştirmekde çok sıkıntı bir iştir.
Bence güvenilir bir hocaya gidin.

hopefull06

Kayıtlı Üye
Duru görü olayı kendimde yıllardır farkettiğim ama ne olduğunu bilmediğim birşeydi. Ben sadece bunu isimlendiremiyordum. Zaten o kişinin bana yaptıklarınıda belki bu sayede farkettim kim bilir? Ben havas olayını bu insanın mensubu olduğu tarikat diycem tesadüf yada kader yada görmem istenmesi sonucu kanıtlı ispatlı gördüm. Aslında ben sorumu yanlış sormuşum, yani sorum havasla yapılan kötü işlemlerden nasıl korunurum, duru görümü ve sezgilerimi nasıl geliştiririm olarak sormam gerekirdi yalın biçimde, sağolsun bir arkadaştan duru görü konusunda cevap aldım. Bu sitede havas konusunu özellikle 2 gündür çok takipteyim. Cevabınız için teşekkür ederim. Ama bu sitede gerçekten şu kişiye bakım yaptırıp memnun oldum diyen arkadaş çıkarsa sevinirim, yada bakım yapıyorum diye bana özelden mesaj yazan olursa memnun olurum.

LaveLegis

Banlı Kullanıcı
Kurandaki ayetlerle korunma sağlayabilirsiniz.
Fakat ayetin sizi koruması için manevi olarak güçlü olmalısınız.
Havasçı olduğunu düşündüğünüz arkadaş bu konuda yetkin biriyse sizin bu arkadaşa gücünüz yetmeyeceği için profesyonel destek almak zorundasınız.
Durugörüde imajinasyon tabanlı bir kabiliyettir fakat herkesde gelişmez daha çok Tanrı vergisi bir özellikdir.
Yukarılardan el almak gerek.
Ancak kaliteli bir imajinasyonla belli seviyelerde durugörü kazanabilirsiniz.

hopefull06

Kayıtlı Üye
Cevabınız için teşekkür ederim. Kuran-ı kerimdeki bir çok ayet ve Esma deniyorum, belki kendimce bir önlem bu, ama yanlış birşey yapmak istemiyorum. Bazı şeyleri sezgisel olarak çok küçük yaşımdan beri hissetme tahmin yürütme özelliğim vardır. Bazende görüntüler olur, ama ben hiç üzerinde durmadım bunların.. O vatandaşla tartıştıktan bir kaç gün sonra yine sanki içime doğmak denir ya bir güç itti bak araştır onu diye.. Belki Allah tarafından. Benim babamın dedesi baya gören hisseden biriymiş.. Kendisi hoca imişti, muhtemelen cini falan vardı.

Rapİ

Kayıtlı Üye
Allah yar ve yardımcınız olsun.
Bebeğinize gerçekten üzüldüm.Ne vicdansız insanlar var.
Ama elbette Allah hepsinden büyüktür;kazandığını sananlar belki de kaybedenlerdir de farkında değildir.

Hiç üzülmeyin.Her dert şifası ile gelir.

hopefull06

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim, olayın üzerinden uzun zaman geçti.. Ben o tip insanlarla muhatap olmasamda yinede onu affettim, Allaha havale ettim çünkü ona yapmayı düşündüklerim, yada onun bana yaptıklarını Allah biliyor.. Ben burada oturmak zorundaydım eşimin işi (gerçi bu çokta geçerli bahane değildi) birde o sıralar ekonomik problemlerden dolayı idi. Çok şükür düzeldi o zamanki problemler, şimdide buradan taşınıyorum, o kişi zaten olaylardan dolayı burada doğru düzgün duramadı, eşi şehir dışındaydı ve eşi geldi bizden özür ve af diledi defalarca, kendisi asla dilemedi, bir kaç kez o olaylara rağmen yine pisliğine devam etti. Ben tepkimi yasal şikayetlerle gösterdim, sonra eşi çok rica edince son adımı atmadım. Zaten kadını hep yanına çağırdı adam tatillerde. Yani ne yaparsa yapsın etsin hep yüzlü çıktı. Mevzu bebek değil sadece, çünkü herşey ALLAHTANDIR. İsteseydi, nasip olsaydı olurdu, ama ben o kadını sorumlu tuttum, gerçeği Rabbim biliyor.. Kısacası her insanın hayatında sınavları vardır..

gamze5

Kayıtlı Üye
bence hocaya gidip muska falan yaptır koruma altında olman lazım namaz falan kılıyormusun ? kılmıyorsanda ayetel kürsü nas felak gibi dualardan yararlan aslında havvas da allahın adı geçiyor ve çeşitli dualar vardır ama bazı yoldan sapmıp insanlar havvası kullanıp büyü yapıyorlar allah yardımcınız olsun ....

Rapİ

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim, olayın üzerinden uzun zaman geçti.. Ben o tip insanlarla muhatap olmasamda yinede onu affettim, Allaha havale ettim çünkü ona yapmayı düşündüklerim, yada onun bana yaptıklarını Allah biliyor.. Ben burada oturmak zorundaydım eşimin işi (gerçi bu çokta geçerli bahane değildi) birde o sıralar ekonomik problemlerden dolayı idi. Çok şükür düzeldi o zamanki problemler, şimdide buradan taşınıyorum, o kişi zaten olaylardan dolayı burada doğru düzgün duramadı, eşi şehir dışındaydı ve eşi geldi bizden özür ve af diledi defalarca, kendisi asla dilemedi, bir kaç kez o olaylara rağmen yine pisliğine devam etti. Ben tepkimi yasal şikayetlerle gösterdim, sonra eşi çok rica edince son adımı atmadım. Zaten kadını hep yanına çağırdı adam tatillerde. Yani ne yaparsa yapsın etsin hep yüzlü çıktı. Mevzu bebek değil sadece, çünkü herşey ALLAHTANDIR. İsteseydi, nasip olsaydı olurdu, ama ben o kadını sorumlu tuttum, gerçeği Rabbim biliyor.. Kısacası her insanın hayatında sınavları vardır..

Ne kadar olgun bir insansınız.
İmtihan türlü türlü karşımıza çıkıyor.Bu dünyanın her hali insanlar için.
Allah ona yakinen bağlı gönüllerden ayırmasın.

Saygılarımla

hopefull06

Kayıtlı Üye
Ne kadar olgun bir insansınız.
İmtihan türlü türlü karşımıza çıkıyor.Bu dünyanın her hali insanlar için.
Allah ona yakinen bağlı gönüllerden ayırmasın.

Saygılarımla
Hayatı tozlanmış bir halı gibi görüyorum, çırptıkça ve vurdukça tozlar uçuşuyor :) Gerçek rengimiz kişiliğimiz arınmamız yaşadıkça başlıyor.. Önemli olan halıyı çırparken başkalarına zarar vermemek :)

hopefull06

Kayıtlı Üye
Ben sizi hep iyi ve olgun biri olarak tanıdım durumunuza çok üzüldüm özellikle bebeğe Allah size hayırlı evlatlar sağlıklı evlatlar versin. Kanuni yollardan halletmek işe yaramazdı zaten. Burda büyüleri iyade eden bir uygulama vardı ona bir bakın be yaptıysa aynen iade.
Teşekkür ederim pembekuvarscığım, o olay olduğunda büyü mevzusu yoktu ilk başta.. Yani o silkeledi ben kırıntıya bastım, onu ekmek kırıntısına bastım değildi olay o an çıtırdayan birşeye basınca korktum, ne olduğuna bakınca ekmek kırıntısı olduğunu görünce üzüldüm, ve ekmek kırıntısı ama kocaman kenarı ekmeğin. Olayın sonrasında eşi müdahale edince kadına, kadın bana kinlendi. Kırıntı olayı o güne kadar ilkkez olan bir olay değildi. Ama hamilelelikte daha hassas daha korkan bir hal alıyor insan. Sitede zaten bir çok şeyi okudum hep takip edip başka kaynaklardanda bilgiler edindim, edinmeye devam ediyorum. Zaten konu başlığından anlamışsınızdır, ben yaşadığım olaya kadar havas nedir, duru görü sezgi görü (bu şekil dendiğini) bilmezdim. :) Sadece 6. hissim kuvvetli derdim.. Kısacası o günlerden sonra o hassas çizgiden çıkmamaya çalışıyorum, öğrenirken kendime yada başkasına zarar vermeden.. İade yapma olaylarını rahatsızlık hissettiğimde yaptım çok şükür.. Adaçayını ilk sizlerden öğrenmiştim :) Gerçekten burada herkes ayrı değerli benim için..

lviv angeles

Kayıtlı Üye
En doğrusu affetmek, affedince zaten yaptığı unutulmuş ya da görmezden gelinmiş olmuyor.Allah dediğiniz gibi biliyor zaten.Sadece siz kendi enerjinizi ona hapsetmemiş kendinizi özgür bırakmış oluyorsunuz.Bundan sonra affetmenizin gerekmeyeceği insanların karşınıza çıkmasını dilerim.

hopefull06

Kayıtlı Üye
Azönce, Allah size hayırlı sağlıklı evlatlar versin demiştiniz, AMİN demeyi unutmuşum.. AMİİNN :) İnşallah. Allah sizede nasip etsin inşallah, sağlıklı, ömürlü hayırlı evlatlar ve daimi mutluluklar.. Tayin olayı seneye olacaktı ama bu sene gerçekten çok dua ettim, hep hayırlısını diledim.. Çok şükür oldu :) kurtulmayı bile dilerken hayırlısı ile kurtulmayı diledim çünkü duaların ucu açıktır.. Çok şükür iyi bir yer çıktı :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...