Hamile kadin hirsizlik yaparsa???

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
şinçeyank Nickli Üyeden Alıntı

Bazı insanlar hakediyor mesela sakat bir çocuk görüp ben böyle birşey yaşasam aldırırım demek ne demek ? Çok büyük konuşuluyor bazı konularda. Allahu Tealada kullarını sınıyor , tabiki bu sadece "benim düşüncem".
Bazen sizlere gerçekten inanamıyorum,şimdi sizde beni kınamış oldunuz bana göre ozaman?Kimide derki özel çocuklar lütuftu kıymetini bilene...hak edip etmediğimize nasıl karara verebiliyorsunuz ki?Ki ben hiç öyle aldırırım falanda dememiştim.Tıp ne kadar ilerlerse ilerlesin bazı konularda yapabileceği hiç bişey yok.Zaten engelli çocuklarla ilgi genel kanıdır bu ya birini kınadığı,yada nasıl bir günah işlediği sorulur içten içe,ama yüzümüze gelince yeriniz cennet şefaatçiniz olacak denir,sadece şunu biliyorum benim meleğim ne ceza,nede yük,emanet bana.Ne yalan bilir,ne tecavüz eder,ne ikiyüzlülük bilir,tertemizdir özel çocuklarımız

Pardonda hiç bir yazımda sizin isminizi yazdım mı ? Burada herkes hür iradesini konuşturuyor. Ve yorum yapmakta özgürdür. Sizin ne yaşadığınız beni ilgilendirmez , yorumda yapmam. Alıngan tavırlarınızı ortadan kaldırın. Ve unutmayın insan herşeyi önce kendinden bilir. Ben "bana göre" dedim yorum yaparken. Yaşadığımız hayatı biz değil yaratıcımız yönetiyor.

obsesif

Kayıtlı Üye
Kişisel diyalog olmaması açısından uzatmayacağım.....

turuncudeniz

Kayıtlı Üye
nasıl bir ilahi adaletse sayısız katili tecavüzcüyü caniyi ellemiyor ama annesi yumurta çalan çocuğu hayatını mahvederek cezalandırıyor.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Bu tür olayların örneği çok ve neredeyse heryerde var.
Ama benim aklıma şöyle bir ihtimal geldi.
Böyle birşeyin olacağına dair annede bir bilgi var.
Kadın sonrasında korkuyor böyle şeyler olacağından.
Annenin bebek üzerinde çok büyük etkileri var hamilelikte.
Bizim komşunun arkadaşı ölmüş. O sıra buna üzülmüş.
Sonra kızı tek kolu olmadan doğdu mesela.
Bir diğer ihtimal de korktuğu şeyi enerji olarak kendine
çekiyor olabilir.
Ama bunun hırsızlığın bedeli ,bir ceza olduğunu düşünmek
istemiyorum. Öyleyse gerçekten üzücü biraz haksızlık oluyor gibime geldi.

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
nasıl bir ilahi adaletse sayısız katili tecavüzcüyü caniyi ellemiyor ama annesi yumurta çalan çocuğu hayatını mahvederek cezalandırıyor.

Bizim Devletimiz bile ellemiyor, 3 adam öldüren birisinin 2 yıl yattığını bilirim. Ülkede insanlar adaleti sağlıyormu ki? Ayrıca ilahi adaleti sorgulamak bize düşmez. Bugün cezalandırmaz yarın cezalandırır, ya da ahirete saklar. O Allah'ın bileceği bir iştir.

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Bizim Devletimiz bile ellemiyor, 3 adam öldüren birisinin 2 yıl yattığını bilirim. Ülkede insanlar adaleti sağlıyormu ki? Ayrıca ilahi adaleti sorgulamak bize düşmez. Bugün cezalandırmaz yarın cezalandırır, ya da ahirete saklar. O Allah'ın bileceği bir iştir.

Bize düşmez demek ne demek ? Biz kölemiyiz ilahi adalet böyle uyun ! Hiç böyle bir şey olurmu sizce ? ilahi adalet masumları cezalandırır ve onu sorgulamak bize düşmezmiş bunu nasıl savunuyorsunuz bilemiyorum...Siz gerçek İlahi adaleti anlatayım biraz Asıl İlahi adalet(şuan olmayan ve hiçte olmamış) İlahi Adalet demek her kez tarafından uyum için karşılanması gereken bir adalettir..Hamileyken duyguları tavan yapmış canı çok çekmiş bir kişinin küçücük bir şeyi almasıyla,yemesiyle ortaya çıkan cezalandırmaya olayına İlahi Adalet denmez..İnsan da nefis vardır ama Hamile kadınlarda nefis olayı çok farklıdır duyguları ve nefis onlarda tavan yapmış bir halde bulunmaktadır ve o kişi içinde 2 can taşıyor bulunmaktadır..Ortaya çıkacak küçük canlı hiç bir yapmamışken etmemişken cezalandırılması İlahi Adalet değildir..Annesi suçlu mu ? Hayır o da suçlu değil ..Ama yinede Cezalandırılıyorlar ve Buna ilahi adalet deniyor ? Lütfen bana İlahi adaletin sizin düşüncelerini söyleyin ya da benim anlattığımda yanlış varmı varsa nerede onu bana söyleyin ?

turuncudeniz

Kayıtlı Üye
insanların beynini böyle yıkıyolar işte :) sorgulanmazmış da... sonra gelip sorgulamamaya şartlanmış bu insanlar başkalarını kendilerinden aşağıda görüyor. adil bir tanrı elbette ki kendisine inanan bir kuklayı değil araştırıp düşünüp en sonunda tanrıyı rededen bir zeki insanı tercih edecektir.
şimdi islamcılar atlayacak kuran böyle diyor diye :)
o zaman düşünmeyen beyninizi biraz rahatsız edeyim. hiç düşündünüz mü bu negatif bir sınav olabilir diye? yani tanrı şunu demiş olabilir : ben mantıksız ve çelişkili birkaç din yaratayım, hiç sorgulamadan hemen inanan ve bu çelişkileri göremeyen dar kafalıları kenara ayırayım cezalandırırım...
şimdi belki birden sorgulamanız gelir ama olur mu tanrı sözünün tersini yapmaz diye. hatırlatırım, ilahi adalete aklınız ermez diyenler siz değil miydiniz :)

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Bize düşmez demek ne demek ? Biz kölemiyiz ilahi adalet böyle uyun ! Hiç böyle bir şey olurmu sizce ? ilahi adalet masumları cezalandırır ve onu sorgulamak bize düşmezmiş bunu nasıl savunuyorsunuz bilemiyorum...Siz gerçek İlahi adaleti anlatayım biraz Asıl İlahi adalet(şuan olmayan ve hiçte olmamış) İlahi Adalet demek her kez tarafından uyum için karşılanması gereken bir adalettir..Hamileyken duyguları tavan yapmış canı çok çekmiş bir kişinin küçücük bir şeyi almasıyla,yemesiyle ortaya çıkan cezalandırmaya olayına İlahi Adalet denmez..İnsan da nefis vardır ama Hamile kadınlarda nefis olayı çok farklıdır duyguları ve nefis onlarda tavan yapmış bir halde bulunmaktadır ve o kişi içinde 2 can taşıyor bulunmaktadır..Ortaya çıkacak küçük canlı hiç bir yapmamışken etmemişken cezalandırılması İlahi Adalet değildir..Annesi suçlu mu ? Hayır o da suçlu değil ..Ama yinede Cezalandırılıyorlar ve Buna ilahi adalet deniyor ? Lütfen bana İlahi adaletin sizin düşüncelerini söyleyin ya da benim anlattığımda yanlış varmı varsa nerede onu bana söyleyin ?
Şaman hanım, benim yukarı da bir sürü mesajım var, doğru düzgün okusaydınız böyle önyargılı bir cevap yazma durumunda da kalmazdınız. Her birinize tek tek anlatacak değilim. İlahi adalet konusuna da gelince, evet Allah'ın adaletini sorgulamak bize düşmez. Bunun savunmasını size yapacak değilim, siz bol bol adaleti sorgulayabilirsiniz. Ne kadar sorgulasanız da o adalet tecelli ediyor ve edecektir de. Sizin düşüncelerinizi kale almaz. Elimizde olmayan bazılarının isim koyamadığı bazılarınında kader dediği durumlar var, siz istediğiniz kadar kaderi ben yaratırım deyin. Dininiz konusunda bile çelişim içindeydiniz, yeni yeni wiccan olma aşamasındasınız. Yazılarınızı okuyorum merak etmeyin. Ama iyice okumadan anlamadan, hiç birşey olamazsınız, hiç bir dine de mensup olmazsınız. Benim yazdığım mesajları okumadan bu satırları yazmanız gibi. Lütfen baştan sona okuyun, anlayarak okuyun, göz gezdirmeyin!
insanların beynini böyle yıkıyolar işte :) sorgulanmazmış da... sonra gelip sorgulamamaya şartlanmış bu insanlar başkalarını kendilerinden aşağıda görüyor. adil bir tanrı elbette ki kendisine inanan bir kuklayı değil araştırıp düşünüp en sonunda tanrıyı rededen bir zeki insanı tercih edecektir.
şimdi islamcılar atlayacak kuran böyle diyor diye :)
o zaman düşünmeyen beyninizi biraz rahatsız edeyim. hiç düşündünüz mü bu negatif bir sınav olabilir diye? yani tanrı şunu demiş olabilir : ben mantıksız ve çelişkili birkaç din yaratayım, hiç sorgulamadan hemen inanan ve bu çelişkileri göremeyen dar kafalıları kenara ayırayım cezalandırırım...
şimdi belki birden sorgulamanız gelir ama olur mu tanrı sözünün tersini yapmaz diye. hatırlatırım, ilahi adalete aklınız ermez diyenler siz değil miydiniz :)
Benim Tanrı konusunda ki düşüncelerimi bilmeden, evvel ki mesajlarımı hiç okumadan beni tanımadan yargılama ve yakıştırma yaptığınız için tabiki de sizinle muhattap olmamak en doğal hakkım, çünkü arada belirgin bir seviye farkı var ama yine de cevap vereyim. Benim daha evvel de söylediğim birşey var, ölmeden mutlak gerçekleri bilemeyeceğiz. Benim inancım da bu, anlatabildim mi? Şimdi bu cümlenin anlamını her yönden anlamayabilirsiniz ama size uzun uzun yazacak kadar vaktim yok malesef. O yüzden yollu arkadaşım size tavsiyem fazla düşünmeyin. Sadece yaşayın. Bazı insanlar düşünemiyor malesef. Allah böyle yaratmış, sorgulayamıyoruz ki O'nu. Siz bu son cümledeki kinayeli anlatımdan yine birşey anlamazsınız ama dediğim gibi vaktim yok. Sevgiler.

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Neden üzerinize alindiniz anlayamadim?? Gercekten üzüldüm,oysa arkadasimiz size özel hic bir sey yazmadi,yazmazda.Ama bu gibi vaakalar her zaman var,bazi arkadaslarimizinda yazdigi gibi,birtek bizim dinimizle alakali degil.Ben almanlarda da cok gördüm,ve ayni inanac onlarda da var.Onlarda ayni sekilde anlatiyorlar,

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Tamam bence de konu kapatılsın..Burada herkes Müslüman değil...Ve İlahi adalet konusu derin bir konu ama ben yinede sizin gibi düşüncemin arkasındayım..Ve Bella91 hanım ben hanım değilim beyim :D Bu arada yazılarımı okuduğunuz için teşekkür ederim :) Ben yazdıklarınızı okudum ama İnsan İlahi Adaleti sorgulamaz sözü doğru bir söz değil..Ben o yüzden yazdım ve bende sizin gibi düşüncemin arkasındayım..Tartışmaya gerek yok her kezin fikri,inancı farklı.

aşk1

Banlı Kullanıcı
Saçmalanmış bana göre. Bende müslümanım ama bir şeyin açıklarken bunu akılla yaparım ilk önce zaten benim akla uygun olan şeyde dinime uygundur. Siz bir dine göre açıklama yapmaya çalışmıssınız oysaki bir çok din var. Ve sanki bu durum İslamda bir yerde belirtilmiş gibi konuşulmuş nerde hamile olupta bebeğinde bu durumun olmasının açıklaması var ki? Sadece bu ilahi adalet olayını kafamıza göre bu konuya yapıştırma yapmışız. Eminim ki bu durumun gerçekse insanlara öyle gelmiyorsa düşüncenin gücü olarak geliyor bana. Bir şeye inanmak o şeyi nerdeyse gerçekleştirmek demektir. Bu buna sebep olabilir araştırmak lazım. Ve hayatta her şeyi bilemeyedebiliriz. Biz bulamayız başkası bulur ya da hiç kimse bulamaz. Bu sitede zaten inanç üzerinden açıklanma yapılması yasak. Objektif bir şekilde akıl ile olaya yaklaşmalıyız. Kusura bakmayın ama sacmalanmış arzuhal güzel bir şey paylaşmış umarım bundan sonraki yorumlar bu hamıle kadınlar bu durumu yaşayanlar hakkında bilgisel nitelikte olur.

turuncudeniz

Kayıtlı Üye
üst seviye olduğunu ima edenlerden eksiler de gelmiş hemen =) bu mesajı da eksileyelim de benim karizmam çizilsin sizin seviyeniz yükselsin =)

canmert196

Kayıtlı Üye
Tamam bence de konu kapatılsın..Burada herkes Müslüman değil...Ve İlahi adalet konusu derin bir konu ama ben yinede sizin gibi düşüncemin arkasındayım..Ve Bella91 hanım ben hanım değilim beyim :D Bu arada yazılarımı okuduğunuz için teşekkür ederim :) Ben yazdıklarınızı okudum ama İnsan İlahi Adaleti sorgulamaz sözü doğru bir söz değil..Ben o yüzden yazdım ve bende sizin gibi düşüncemin arkasındayım..Tartışmaya gerek yok her kezin fikri,inancı farklı.

ilahi adalet aslinda din degilde enerji kanunu ne ekerseniz onu bicersiniz onemli olan budur kimisi buna ilahi der kimisi baska bisey bu olay vardir :)

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
üst seviye olduğunu ima edenlerden eksiler de gelmiş hemen =) bu mesajı da eksileyelim de benim karizmam çizilsin sizin seviyeniz yükselsin =)

Bakın tecrübe puanınız sıfırdı, yazınızı değerlendirip 1 puan verdim. Ben size zeytindalı uzatıp konuyu kapatıyorum. Herşey gönlünüzce olsun.
Sevgiler.

turuncudeniz

Kayıtlı Üye
zeytin dalını mesajla uzatsanız daha güzel olurdu ama yine de olsun =) konuyu burda kapaalım o zaman. hepimiz medeni bi şekilde görüşlerimizi söyledik. hakaretler hoş değildi hele ben geliştim sen sürünüyon imalı şeyler. takmıyorum yine de. ara ara olur öyle şeyler =)
tecrübe puanları da nedir bilmiyorum, bu mesaj beğenmelerin bi anlamı var mı onu da bilmiyorum. önemli de değil benim için.
saygılar.

mecra

Kayıtlı Üye
Calip cirpmayla alakali oldugunu zannetmiyorum tamamen bilincalti. Sol gogsume yakin kahverengi bir iz var renk degistirip duruyor. Az once mesajlari okurken anneme sordum hamileyken ne yaptin da bu hale geldim diye:D o da gul kokladigini soyledi. Gulun kokusunu cok sevmis, cok guzeldi falan derken annemin yakini oyle deme cocuguda iz kalir demis. Ha kinarsaniz basiniza yukaridaki mesajlarda bahsedildigi gibi kotu seyler gelir, en sevdiginiz kisiye olur olan yani doguracagizin cocuga.

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
zeytin dalını mesajla uzatsanız daha güzel olurdu ama yine de olsun =) konuyu burda kapaalım o zaman. hepimiz medeni bi şekilde görüşlerimizi söyledik. hakaretler hoş değildi hele ben geliştim sen sürünüyon imalı şeyler. takmıyorum yine de. ara ara olur öyle şeyler =)
tecrübe puanları da nedir bilmiyorum, bu mesaj beğenmelerin bi anlamı var mı onu da bilmiyorum. önemli de değil benim için.
saygılar.
Zaman zaman öfkeme yenik düşüyorum. Kusuruma bakmayın, çok üzgünüm.
Calip cirpmayla alakali oldugunu zannetmiyorum tamamen bilincalti. Sol gogsume yakin kahverengi bir iz var renk degistirip duruyor. Az once mesajlari okurken anneme sordum hamileyken ne yaptin da bu hale geldim diye:D o da gul kokladigini soyledi. Gulun kokusunu cok sevmis, cok guzeldi falan derken annemin yakini oyle deme cocuguda iz kalir demis. Ha kinarsaniz basiniza yukaridaki mesajlarda bahsedildigi gibi kotu seyler gelir, en sevdiginiz kisiye olur olan yani doguracagizin cocuga.

Bende bilinçaltından kaynaklandığını söylemiştim zaten mesajlarımda. Yani başka bir açıklaması olamaz. Bende 1 sene evvel öncesine kadar bunu bilmiyordum, bir tanıdığımdan duydum, boyna anlatıyor. Bacağıma o düştü, çocuğumda o leke çıktı, bunu yedim bu oldu, şunu yedim şu leke çıktı, eltimin çocuğunda şöyle, yeğenimin çocuğunda böyle. Ve ben bunu öğrendim biliyorum artık, bilmeseydim eminim ki böyle birşey bilgim dahilinde hiç olmadığından doğuracağım çocuğumun lekeleri konusunda meraklanmayacaktım. Böyle birşey aklıma da gelmeyecekti ama öğrendim artık bir kere. İlerde bilinçaltımı programlayamazsam çocuğum doğum lekeli olabilir. Gerçi sağlıklı olsun da, lekeleri olsa da olur. Bunları bu kadar takmayalım arkadaşlar.