hamamotu(zırnık)

mişa

Kayıtlı Üye
Hamam otu, 8-10 dk. gibi bekletiliyor..Zaten kurumaya başlıyor bu süreç de.. Hazır kutularda olanında ovlayarak sürün diyor ama gerek yok bence.. Ağda ve epilasyon aletine dayanamayanlar için bir seçenek. Ama çok kötü kokulu bir seçenek.. Bütün ev ahalisi o gün tüylerinizden kurtulduğunuzu anlar:D..

Bu yöntemden sonra cilt ipek gibi oluyor..Hemen akabinde limon sürerseniz tüyler zayıflıyor ve zamanla yok oluyor.. Birşey daha kötü kokmasının sebebi içinde arsenik olması.. Kullanacakların bunu da göz önünde bulundurmasını gerekiyor..

Birşey daha söylemek istiyorum, eğer çok tüy sorununuz varsa, hormonal bir sıkıntınız olabilir. Bunun en iyi çaresi de hayıt tohumu çayı içmektir..

Sevgiyle!!

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Hamam otu, 8-10 dk. gibi bekletiliyor..Zaten kurumaya başlıyor bu süreç de.. Hazır kutularda olanında ovlayarak sürün diyor ama gerek yok bence.. Ağda ve epilasyon aletine dayanamayanlar için bir seçenek. Ama çok kötü kokulu bir seçenek.. Bütün ev ahalisi o gün tüylerinizden kurtulduğunuzu anlar:D..

Bu yöntemden sonra cilt ipek gibi oluyor..Hemen akabinde limon sürerseniz tüyler zayıflıyor ve zamanla yok oluyor.. Birşey daha kötü kokmasının sebebi içinde arsenik olması.. Kullanacakların bunu da göz önünde bulundurmasını gerekiyor..

Sevgiyle!!

Ya ben bu hamamotu olayını anlamadım, bu istenmeyen tüyleri uzun sürelimi yok ediyor (ağda gibi) yada kısa süreli 1-2 günlükmü :D Arkadaşım soruyo şimdi yanımda :D

mişa

Kayıtlı Üye
Ya ben bu hamamotu olayını anlamadım, bu istenmeyen tüyleri uzun sürelimi yok ediyor (ağda gibi) yada kısa süreli 1-2 günlükmü :D Arkadaşım soruyo şimdi yanımda :D

Canım, ben de jilet gibi birşey sanıyordum, ama değil.. Kızımın kollarına yaptık, tatile çıkmadan önce.. 1 aya yaklaşıyor, yeni çıkmaya başlamış.. Ama sersem gibi oldu tüylerim diyor..:) Bir arkadaşın, 2 haftada çıkmış.. Değişiyor yani.. Aslında kökten almıyor ama bir çeşit zehir olduğundan, kökleri zayıflatıyor sanırım.. Doğrusu içinde arsenik olduğunu bilseydim, uygulamazdım ben..

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Hayıt tohumu, hem erkeklerde hem de kadınlardaki hormon dengesizliğinden kaynaklanan kıllanma (tüylenme) ve sivilceler için de tedavi edici özelliğe sahiptir.

Yarım çay kaşığı olacak şekilde, Hayıt tohumu ezilir. Bir su bardağı suyun içine, yarım çay kaşığı ezilmiş, hayıt tohumu, atılır ve kaynatılır. 10-15 dakika demlendirilir. Süzülür ve ılık ılık içilir.
Hazır hayıt çayı ise, 1 Fincan sıcak suyun içine, 1 sallama çay atılır, 5 dakika demlendirten sonra içilir.

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Hayıt tohumu, hem erkeklerde hem de kadınlardaki hormon dengesizliğinden kaynaklanan kıllanma (tüylenme) ve sivilceler için de tedavi edici özelliğe sahiptir.

Yarım çay kaşığı olacak şekilde, Hayıt tohumu ezilir. Bir su bardağı suyun içine, yarım çay kaşığı ezilmiş, hayıt tohumu, atılır ve kaynatılır. 10-15 dakika demlendirilir. Süzülür ve ılık ılık içilir.
Hazır hayıt çayı ise, 1 Fincan sıcak suyun içine, 1 sallama çay atılır, 5 dakika demlendirten sonra içilir.

Bu tür çayların hep bir etkisinin yanında birde yan etkisi olduğu söyleniyo, içten içe korkuyorum bitkisel şeylerden :(

elinsa

Kayıtlı Üye

acaba kaç fincan ve nasıl(aç ya da tok)içilir?

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
acaba kaç fincan ve nasıl(aç ya da tok)içilir?

Bitki çayları aksi denmedikçe aç karnına içilir. En az yarım saat sonra yemek yenmelidir.
Miktar zaten iyi okursanız belli, tohumundan yapacaksanız bir su bardağı suyun içinde kaynadıktan sonra kalan miktar süzülüp içilir.
Poşetse, 1 fincan sıcak suda yapılır denmiş.
Günde 3 bardağa kadar içilebilir.
Hamileler ve kanser hastalarının kullanmaması gerekir. Ancak hamilelik sonrası sütü de arttırıcı özelliği vardır.

xtina

Banlı Kullanıcı
bende erkeğim ve zırnık kılları beklediğim gibi almadı bi işede yaramadı

korkukom.

Kayıtlı Üye
Evet burada onaylayabilirim yavru fare ölüsünü biz küçükken halamlar yapmışlar ve işe yaramış cidden :D Ama bebek olmamız lazım sanırım... Bide düşününce tikşimdim yaa fare :S

farenin aslı yok banada küçükken annemler yapmış nerdeyse bütün vucudum kıl yumagı :eek:fftopic: birde şunu düşünüyorum fareyi sürmeseymişler halim nasıl olacakmış 6 yıldır lazere gidiyorum :biggrinjester:

elinsa

Kayıtlı Üye
ALLAH ALLAH fare ölüsü degildi annemin anlattığı.....ama kesinlikle çıkmamış o kişide öyle diyor....tabii yıllar önce ki kiracımız nerde kimbilir öğrenirdik ama işte:(

xtina

Banlı Kullanıcı
Fare ölüsü fare ölüsü diyorsunuz da, o ne yani kılların çıkmaması için yapılan bir uygulama mı ve nasıl yapılıyor?

elinsa

Kayıtlı Üye
sevgili xtina,lütfen başa dön sırayla oku benim yazdıkları orada göreceksin...anlaştık:)

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
farenin aslı yok banada küçükken annemler yapmış nerdeyse bütün vucudum kıl yumagı :eek:fftopic: birde şunu düşünüyorum fareyi sürmeseymişler halim nasıl olacakmış 6 yıldır lazere gidiyorum :biggrinjester:

Aslı yok değil ya kişiden kişiye değişiyo olabilir mesela kuzenlerimden birinde de bendeki etkiyi gösterdi ama diğerinde öyle olmadı. Ben çok rahatım bu konuda :D

Shemhurashin

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bugün ilk kez ağdayı denedim ölüyordum acıdan, tanrı kadınlara yardım etsin :) hoş tüylerim uzamıştı biraz ama. Bacaklarım kızardı hep, morardı.

batuhan185

Kayıtlı Üye
Aman hamamotu kullanmayın.Jiletle aynı etkiyi yapıyor(kılları yakıyor)Ertesi gün orman gibi tekrar çıkmaya başlıyorxD Üstüne üstün sürdüğünüz yerler yapış yapış oluyor.Tüy dökücü almak daha iyi bence...

xtina

Banlı Kullanıcı
Ya ben şu fare olayını anlayamadım, yeni doğmuş fareyle ne yapacağız ve nereden bulabiliriz? Ve fareyle yapılan uygulamayı jilet yaptıktan sonra da yapabilir miyiz?