Halisünasyonlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kitapkurdulux

Kayıtlı Üye
Aslında bunu araştırdım ama tam anlamadım o yüzden sizlere sormak istedim.

Ben aralıktan beri gecenin bir saatinde uyanıyorum ve son derece korkunç olan halisünasyonlar görüyorum (yüzüme bir kaç santim uzaklıkta gözlerimin içine bakan korkunç bir surat gibi) sizce bu nedir ne yapmalıyım

lviv angeles

Kayıtlı Üye
7 ay olmuş.Bu kadar zaman hiçbir yola başvurmadınızmı?Aynı yüzü görmeniz halüsinasyonun değişmemeside ilginç.Bunun pek çok sebebi olabilir sanıyorum.Derecesi artmadımı yani sadece uykudan uyanıncamı bunu yaşadınız?Ses duyuyormusunuz görüntü ile birlikte?Çok sordum ama çok ýuzeysel anlatmışsınız.Yorum yapmak zor .

kitapkurdulux

Kayıtlı Üye
Hayır ben bu sene lise bir öğrencisiydim derslerim çok yoğundu o yüzden hiç ilgilenmedim.Bir de sürekli aynı suratları görmüyorum korkunç şeyler görüyorum sadece.Evet,gecenin bir vakti uyanıp oluyor.Ses konusuna gelirsek gerçekten bir tek onu hatırlamıyorum.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Yaşınız 15 falan o zaman,daha büyük sanmıştım :).Uyku sersemliğimidir desem...bi defa iki defa olur,7 ay olmaz .Etkisi altında kaldığınız bi olay yaşadınızmı son dönemde?
Dua okuyun mutlaka uyumadan önce.Çok stresli,sıkıntılı dönemlerde de olabiliyor böyle şeyler.
Yukarıda da dediğim gibi pekçok sebebi olabilir.Negatif enerjilere maruz kalmış olabilirsin,psikolojik bi durum olabilir vs....Net birşey yazmayı doğru bulmuyorum kendi adıma,teşhis koymak gibi oluyor sanki..
Okuyan arkadaşlarımız yada modlarımız belki daha net yorum getirebilirler.
Geçmiş olsun kardeşim,umarım hiç tekrarlamamak üzere son bulur.

Eirenej

Kayıtlı Üye
Yatış şeklinizi değiştirin ve iyi şeyler düşünün aynı şeyleri yaşıyordum psikologa gittim bir takım ilaçlar önerdi.. vitamin yetersizliğinden kaynaklanan sebepsiz korku , moralsizlik ve halsizlik olduğunu söyledi inancınıza göre korunma işe yarayabilir.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Belli bir durumda ya da zamanda yaşanan bu tip olaylar psikolojik ya da beynin kimyasını değiştiren dış bir etkenden kaynaklanır. Eğer bu varlıksal bir irtibat olsa düzensiz olur. Belli bir zamanda ya da durumda olmaz. Bir çok farklı göstergede olur. Sınav stresi artık o kadar büyük sorun haline geldiki, sınava hazırlanan öğrenciler çok tuhaf Şeyler oluyor. Öğrenci koçluğu üzerine uzun süre çalışıyorum. O kadar farklı sorunlar duydum ki bir Sınavı'n öğrenci üzerinde bunları yapabileceğine inanamıyor insan. Aile, arkadaş, okul, dersane, kişisel baskılar derken Çocuklarımız büyük bir sorunun içine itiliyor. Beslenme sorunları, kahve, enerji içeceği, uyanık tutan haplar ve uzun süre aynı şeyi defalarca yapma ve konuşma gelecek ya da sınav kaygısı ile birleşiyor ve bu direk ve Dolaylı baskıda üZerine eklenince beyin Kimyası ciddi bir şekilde Değişiyor. Psikiyatris yani ilaçsız tedavi dışında başka uzmanlardan yardım almanızı tavsiye ederim. Mutlaka aile ile konuşup kişisel gelişim uzmanları aile danışmanları ya da öğrenci koçları ile çalışabilirsiniz.
anlattığınız kadarı parapsikolojik bir vaka olmadığı için bu yorumu yapıyorum. Başka detaylar varsa ve anlatasanız ya bu yorumu destekler ya da değiştirebilir.

nyxist

Kayıtlı Üye
pıskolojık tedavı ıyı olabılır buyuk ıhtımalle ılk ılac verır etkı etmezse osorunun kaynagını arastırırlar . eğer dını ınancın yukskse okutman da ısını gorebılır .

origanum

Yönetici
Gece hep uyku bölünmesi sırasında değil de ara sıra ve uyumadan hemen önce ya da bazen uyku bölünmesi arasında görüyor olsaydınız yorgun zihninizin değiştirmiş olduğu titreşiminiz yardımıyla evdeki varlıkları çok silik ve soyut bir şekilde hissetmeye başlıyor olabileceğiniz sonucuna varabilirdim. Gerçek şekilleri elbette öyle acayip ve çizgi karakteri değil ama bilinçaltınız bu şekilde görüntü yansıtıyor. Takmayın, uyumaya devam edin.

Ori

Kayıtlı Üye
Ufak bir eklenti yapayım. Korku ve gerilim seviyorsunuz tahminimce. Çünkü kimse 7 ay boyunca bu tip olaylara dayanamaz. Bende korku gerilim hastası biriydim ve bu tip şeyleri bende görüyordum. Artık olan ilgim azaldığı için görüntülerde kayboldu. Demem o ki eğer korku gerilime değer veriyorsanız biraz uzaklaşın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...