Günahını mı alıyoruz?

Hopemore

Kayıtlı Üye
Herkese meraba
ablamın evliliği saçma sebeplerden dolayı sonlanmak üzere. Büyü olduğunu düşünüyoruz. Kayınvalidesi bir sürahi suyu alıp onların görmediği bir odaya götürüp bir şeyler okuyup getirmiş. Bu sürahiyi bardaklara doldurup nazar duası adı altında ablama ve oğluna içirmiş. Kadın sudan kendisi de bir bardak içmiş. Su bitmek üzere olduğunda damacadan damacanaya aktarıp aktarıp içmelerini talimat vermiş.
Ablam aynı zamanda bir gün kayınvalidesini koltuğun üzerine çıkıp duvara uzanıp çerçevelerin olduğu yere bir şeyler yaparken görmüş ama tam gördüğü sırada inmek üzereymiş kadın.
Biz şüphelendik ama sizce bu şekilde suyla yapılan nazar duası mıdır yoksa büyü müdür?

Broad

Banlı Kullanıcı
Zaten kimse sacmaladigini kabul etmez. Ne ablan ne enisten. En cokta kayinvalidesi sacmalamis.

Impulse

Kayıtlı Üye
Suya şer türü sözlerde olunabiliyor. Niyette kötüyse etkili olabilir.
Ama kayınvalide çok cüretkarmış beh!

Impulse

Kayıtlı Üye
Suya şer türü sözlerde olunabiliyor. Niyette kötüyse etkili olabilir.
Ama kayınvalide çok cüretkarmış beh!
Böyle anlatıyorsunuz kayınvalidelere doluyorum. : ) şükür ki yok kadını görsem şimdi yüzüne kötü kötü :unsure:
Yok ya bakmazdım herlde :unsure:

Hiç iyi bi örnek yok şu kayınvalidelerle ilgili valla üzülüyorum.
Gelinler biraz keşke susmayı bilseler. Sonuçta kadının oğlu zaten sizde, kadına biraz laf söyleme hakkı verin bari, büyütmüş okutmuş emek vermiş az mı sanki? Küçücük kızlar şimdi olmuş kaynana. Gittikleri sülaleyi yönetiyorlar, gelinlerde asıl kaynanalık daha çok. Haliyle gerçegi dururken çakması prim yapmıyor hahh:):)

Ruhsal psikolojik bi şekil rahatsızlık yoksa hep kaynana haklıdır bana göre.
Sonuçta kadın kadınsa ve ortalığı hep karıştırıyorsa küçük olanı her zaman haksızdır (e mantıken böyle çıkıyor :unsure:) çünkü karşısındaki annesidir her ne olursa olsun.

Ha kendi annesi ha eşinin annesi. Küsmemeli. Kim kendi annesine düşmanlık besler? Hastalıklı bir zihniyetten başkası değil.

Bu sebeple düşmanlık yanlış.
Anasından her gelene başım gözüm üstüne deyiveriyorlar da kayınvalidelere neden yılan gibi?

Neyse konu çok su götürür.

Şimdi yarası olan biri çıkar, başıma ekşir Allah korusun.

Bunlar benim şahsi fikrimdir. ?

maelisandre

Kayıtlı Üye
Herkese meraba
ablamın evliliği saçma sebeplerden dolayı sonlanmak üzere. Büyü olduğunu düşünüyoruz. Kayınvalidesi bir sürahi suyu alıp onların görmediği bir odaya götürüp bir şeyler okuyup getirmiş. Bu sürahiyi bardaklara doldurup nazar duası adı altında ablama ve oğluna içirmiş. Kadın sudan kendisi de bir bardak içmiş. Su bitmek üzere olduğunda damacadan damacanaya aktarıp aktarıp içmelerini talimat vermiş.
Ablam aynı zamanda bir gün kayınvalidesini koltuğun üzerine çıkıp duvara uzanıp çerçevelerin olduğu yere bir şeyler yaparken görmüş ama tam gördüğü sırada inmek üzereymiş kadın.
Biz şüphelendik ama sizce bu şekilde suyla yapılan nazar duası mıdır yoksa büyü müdür?
Benim aynı şey teyzemin başına gelmişti.Evini temizlerken gazetelere sarılı bir şey bulmuştu onu bulmadan önce kocasıyla arası çok kötüydü o gazetelere sarılı büyü gibi şeyi bulup denize atmıştı sonra hocaya gidip kendini okutmuştu. Bence ablan evini köşe bucak temizlesin ve arasın öyle bir şey var mı? İnan insanın aklına gelmeyecek yerlere saklıyorlar. Onu bulduktan sonra hocaya götürsün yada denize atsın bir şey bulamazsa bence hocaya falan gitsin yada o büyü olduğunu düşündüğü için öyle oluyordur her neyse çok konuştum umarım yazdıklarımın bir faydası olur.

Ü

Üye silindi 58480

Büyü plasebo etkisini kullanır.
Büyü kaderin önüne geçemez.

Büyü 10 gramlık tüy gibidir. Siz hassas terazinizi 100 kg bir kefeye 100 kg değer kefeye esitlediyseniz içsel çatışmalar da kaçınılmaz olur. 10 gramlık tüy 100 kiloluk kuruntu kefesine bırakılırsa, diğer 100 kiloluk temiz akıl ağır basmaz olur artık.

Kisacasi büyü aciz kişinin aciz çabasıdır. İse yaramaz bir kuvvettir. Ama teraziniz sağlamsa.

Büyü işe yarayacaksa zaten kaderde de bir ayrılık yazılmış demektir. Kaderin önüne büyü geçemez. Ama kader uygun bir vesileyi 70 perde ile perdeleyerek kullanır. Siz büyü yaptı zannedersiniz ama kaderde enerji ayrılığı oluştuğu için sudan bir sebepleri büyütürsünüz.

Umarim evlilik kurtulur. Dürüst olunursa evlilik ya kurtulur ya da zaten anlaşmalı bir ayrılık ile yine sonuclanir. Yani büyüye takılı kalmayın. Büyü şüphesi bile nefsleri nefslere kirdirir sadece.

ihtiyar76

Banlı Kullanıcı
Cocuklugumda hatırladığım evlerde mevlud okunduğu zaman masanin uzerine ağzı acık su, tuz ve şeker konurdu. Daha sonra okunmuş su iyidir diye içirilir, azaldıkça yeni su ekleyerek tazelenirdi. Şeker, cocuklara zihin açıklığı için verilir , tuz ise yemekler lezzetli ve bereketli olsun diye kullanılırdı.Faydalimidir degilmidir konunun orasinda degilim. Kayinvalide belki de kötü niyetli degildir. Hemen ayaklar altina almaya gerek olmadigini düşünüyorum.

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
suya kendileri de okuyabilirdi kayınvalidesi çok imanlı birisiyse okuması daha etkili olabilir ama bir şey olabilir dediğiniz gibi çünkü suya birlikte de okuyabilirlerdi daha etkili olurdu sonuçta seven onlar birlikte olmak isteyen birbirlerini korumak isteyen onlar