Gevezelikler gevezelikler....

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
İçimin bütün karmaşasına iki üç kelime uydurmak geldi içimden.Yazı yazmaya uzun sayılan aralar verince,yazmaktan bile aciz kalabilceğimi hatırlattı hayat bana.Bir düş geziyor şu aralar kafamda.Kitap yazmak adı.Hep şu göz önünde olma isteğim,hep şu ilgi çekme isteğim neden oluyor bunlara.Hayatıma musallat etmek istiyorum şöhreti.
Ben hep bencildim zaten.En ağır acıyı kendime biçtim.Acı çektiğimi görüp de acı çeksinler istedim.Geçti gitti işte..Ne yazarsam yazayım,kim okursa okusun hep aynı tat kalıyor boğazımda.
Kahve seviyorum bu aralar.Orta şekerli.Birazcık benzetiyorum sanki kahveyi hayatımın tadına.Çok klişe adamım kabul,ama ne yaparsam yapayım uzanmıyor elim şaraba.
Sigara içmeye de bir türlü alışamadım zaten.Sen git hayatında değer gördüğün tek insanı kaybet,üstüne bi dünya adam harca,sonra kalk git sigara içmeye uğraş.Anladım sanki sigaranın da bir şerefi var.
Yakışmıyor bana.
Değer görmekten bahseder oldu dilim şimdi de.Kessinler şu dilimi...
Arkadaşlarımda uzaklaşıyorum bu aralar...Güzel hayatları olan insanları görüpde onlar hakkında kötü şeyler düşünmekten korkuyorum.Gitmiyorum yanlarına işte..Güzel üniversiteler,babadan zenginler..Mutlu bir ilişki..
Kocaman gülümsemelerle dolu fotoğraflar...Allah hepsini daha mutlu etsin.Hepsini çok seviyorum.Böyle şeylerden sanırım iki üç sene daha bahsedemiyeceğim için onları kıskanmaktan korkuyorum.
Ah hazar ah,sen kalk on yedi yaşında varlığın manasını aramaya.Kafandan isyanlar uydur yaratana.Sonra yıksınlar kafana dünyayı.Küçük akla ne gerek ruhun özünün idraki meali.
Daha romantik şeyler yazmak istiyorum bazende.Artık göremiyorum kimselere değişemediğimi.Kusura bakmayın.Tek bir hayal,jilet kesiği olan iki üç resim yetmiyor uzun ve süslü tasvirler yapmaya.
Onu çok seviyorum.
Bu aralar onu görmeyi çok istiyorum.Bu yaz hiç denize girmicem.Ceza olsun bana.
Zorla üniversiteye sokuyorlar beni.Bir yanım hep mecnun kalıcak.Ben aşka aşığım okadar! Devrik cümleleri kurallı cümlelerden hep daha çok seviyorum.Bilmiyorum ama kuralsız olmak tam benim tarzım sanırım.
Geçen kavgalı olduğum babamla tarantulamın zıpırlığı sayesinde insani bir şekilde iletişim kurduk.Kendisi benim yem yedirme ısrarlarıma dayanamayıp firar etti.Evladım sayılır oda nasıl dayansın yüreğim aç kalmasına,o yemek biticek!
Annem ablam ve kardeşimin süper soğukkanlı davranışları sayesinde(!) rahat bir şekilde evin iki erkeği olarak yakaladık kendisini.O sırada geçti işte iki üç konuşma.
Babam bana kavga ettiğimiz sırada seni öldürürüm demişti.Bende ben intihar edicem demiştim ona.
İntihar edicek adam kimseye söylemeden gider ölür dedi bana.Ne kadar kibar adam,ölmeni umarsamıyorum demenin de bu kadarı yani! Ama şu aralar intihar etmiycem.İlgi ihtiyacım tavan yaptığında kullanmak için saklıyorum bu silahımı.
Madem sevmiycektiniz neden camiye falan bırakmadınız beni.En azından kitap yazmak için bir sürü çocuk esirgeme yurdu anım olurdu.İlerde çok zengin olursam parçacık hızlandırıcı labaratuarı kurmak istiyorum.
Anne babalara söylüyorum,çocuk yapmak için yeterli olgunluğa gelmeden çocuk yaparsanız,çocuğunuz benim gibi olabilir.
Bu hayatta öğreniceğim ve öğrendiğim bir sürü şey var.Belkide benim varlığım saf bilgi ve aşktır.Ne görüp ne öğrendiysem son damlasına kadar öğretmeyi kendime görev edinmek istiyorum.
Okuduğunuz için teşekkür ederim.Hayatınızdan çaldığım dakikaların geri dönüşü yok o yüzden zamanın değerini iyi bilin.Aslında bir paragrafta zaman ve ali hakkında yazmak isterdim ama az önce akıllanıp o paragrafı okumayacağını düşünüyorum.
Teşekkürler.

albus

Kayıtlı Üye
Çok güzel olmuş eline sağlık..
bende bazen daha romantik yazabilmek istiyorum.
öğretmeyi kendime görev edinmek istiyorum derken????
öğretmen mi oluyoruz yoksa?

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Yok canım.Uçakcıyım ben biliyosun.Bende asistan tipi de yok ki.:)
Saol bu arada.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Yalvarırım affet şu içimdeki garip çocuğu.
Benim kendimi böyle siyah,simsiyah hissetmem senin yüzünden.
Kendimi bunca çirkin,kendimi bu dünyaya fırlatılmış gibi hissetmem,kendimi yokmuş gibi hissetmem senin yüzünden.
''Ömrümü adadımdı.Elimden aldığın ve parçaladığın şey bu.
O yüzden dinmiyor.
içimde hepsi.
Hıncahınç.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Sevgili içinde bir çok özel beyni ve kişiliği barındıran o kadar da gizli olmayan mabedin güzel insanları.Bir kez daha yazı yazmak için huzurlarınıza hayatımın bütün isyanlarını,memnuniyetsizliğini,ergenliğini,karmaşasını,gürültüsünü ve komedisini toplayıp cümleleri gereksiz yere dolaylandırıp,süslemeyi seven yanımla çıkmış bulunmaktayım.Eğer buraya kadar tahammül edebildiyseniz lütfen devam edin.
Kelimeleri ağzımda çevirmeyi hep çok sevmişimdir.Neden bilmiyorum sevgili psikoloğum ve ben yazı yazmanın benim karman çorman olan küçük aklıma ve birbirine girmiş hislerime-özlemlerime-ihtiraslarıma-pişmanlıklarıma vs. iyi geleceğine karar verdik.Kendisi bana içimden ne geliyorsa yazmamı söyledi ve bende öyle yapmaya karar verdim ki burada ki çoğu insanı kendime yakın gördüğümden sizi hazaR denen çocuğun hayat çözümlemeleri-sentezleri-antisentezleri bombardımanına maruz bırakmayı düşündüm.
Eğer hala okumaya devam ediyorsanız canımsınız.Eskiden olsa burada bir yığın romantik-melankoli-platonik-imkansız aşk temalarını üşenmeden takındığım sahici mütevaziklikle-ki gerçekten mütevazi bir insanım işleyebilirdim lakin duyguların da ömrü olduğuna ve sürekli süregelen aşkın kendini sürekli resetleyen bir hafızaya ihtiyaç duyduğunu anladım.
Sevgili gençler ve büyüklerim aşkın geçici olduğundan bahsediyorum.Bunu erken yaşımda bana öğreten hayata sonsuz minnetlerimi sunarak sevginin daimi kaldığını belirtmek isterim.Tamam kabul o duygusal yazıları yazdığım insanı hala canımdan çok seviyorum,kendisinden kimseden duymadığım kötü sözler duymama rağmen çok seviyorum ama aşk'a dair küçük beynimde çok fazla şey kalmadı.Bıraksalar yıllarca hayaliyle yaşarım o ayrı.Aşk ölür,sevgi kalır.
Bu yanımın yani malumatfuruş yanımın hiç de hoş olmadığını bende biliyorum ama ben kendimi bu şekilde kabul etmeyi bir şekilde başardım.Bu yanımı insanlara çok göstermem.İnsanlara bilgi aktarma isteğimi bana çok yakışan bir samimiyete buladığımı düşünüyorum.bunu bir kaç kişiden duydum.Bilmiş insanlar da başkalarını incitmeden onlara bir şeyler anlatabilir..İncitmekten kastım senden iyi biliyorum havaları falan.
Bilgiye olan sonsuz açlığım bu aralar deli gibi okumama sebep oluyor.Her şeyi okuyorum.Teknolojiyi bu alanda çok etkili kullandığımı düşünüyorum.
Buraya kadar okumuş olan okura sonsuz sevgi ve teşekkürlerimi iletiyorum :)
Yazmak için yazmak böyle bir şey sanırım.Buraya kadar hiç bir şey anlatamadığımı fark ettim.Hevesim kaçtı.
Gelen yorumlara göre susmayı öğreniceğim inşallah.Giriş gelişme sonuç kısımlarını bir türlü ayarlayamıyorum.Yani olaya vandan girip izmirden nasıl çıktım hiç bir fikrim yok.Bu sitede benim gibi insanların yazılarının çok okunmadığını biliyorum.Yani %60ik kısmın cin musallatı hariç hiç bir şey ilgisini çekmiyor.
Üzgünüm ama cinler beni ilgi çekici bulmuyor.Yani bende isterdim cinler çok üzerime geliyor vallahi bunaldım tarzı konular açmak ama olmayınca olmuyor(hayır tabiki bela aramıyorum sevgili okur yeni bir şeyleri tecrübe etmek tarzı düşündüm)
Aklınıza illaki gelmiştir anne ve babama sabır dilemek ama gerçek hayatta böyle bir insan değilim.Yani bu konuşmalar sadece kendi içimde oluyor.Etrafımda kimse kalmazdı vesselam.:D

Herkese teşekkürler.

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Bu pozitif değişimine sevindim eskiden olumsuz düşünceler içerisindeydin herşeye bu düşünceler engel oluyordu demekki isteyince imkansız olarak gördüğün şeyler yapılabiliyormuş tekrar hayata hoşgeldin :)

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Hazar sen bitanemizsin bunu unutma :)

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
:) Evet büyüyoruz.
Yorumlarınız için çok teşekkürler :)
Ve sanırım gerçekten değişiyorum.

albus

Kayıtlı Üye
Hazar sen bitanemizsin bunu unutma :)

sende öyle.. eh bende öyle tabii :D

Bu arada canınız tabiiya :D rica ederim , rica ederim.. ne demek! :D
Cinler neden seni çekici bulmuyor?
bence onlar hep ters ya sende bunu iyi bişey gibi görmelisin dostum :p
ne demek istediğini çok anlayamadım ama bir kez daha okuyayim dur :D

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
:D Albus neden böyle kısımlara takılıyorsun.

albus

Kayıtlı Üye
nasıl kısımlara yani..
inanmıyorum!! hazar !!!
gerçekten!!
çabuk bu avatarı o şirin çocucuğa geri çeviriyorsun o halde?
pozitif!
vavvv!!
[video=youtube;9tHoK1CpCaI]http://www.youtube.com/watch?v=9tHoK1CpCaI[/video]

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Siyah bana yakışıyor sanıyorum albus.Şirin çocuk benle bi ara bütünleşmişti neredeyse.:)
Buradan sohbet edersek konuyu tatile gönderirler :D

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Merhaba ben hazaR.Biraz konuşmak istedim.İnsan anlatması gerektiklerini içinde biriktirince olmuyor.Bunu biraz geç öğredim.Bazen kelimeleri hızlı bir şekilde cümleye dönüştürebiliyorken bazende her kelimeden sonra bekleme gereksinimi duyuyorum.Şu yaşadıklarımı kelama dökme yeteneğim sanki gidip geliyor.Anlatmak istiyorum ama sanki her yeri taşlarla dolu bir yolu kat etmeye çalışırmış gibi sürekli takılıyorum.Çünkü hıncahınç her şey.Sürekli birikiyor,sürekli daha derine gömmeye çalışıyorum.Butun gömdüklerim,sırlarım,düşüncelerim etrafımda dış dünyaya karşı bir kalkan oluşturuyor.Yuvasına girilmeye çalışınca hayatta kalma içgüdüysüyle ısıran bir yılan gibiyim bu yaşamımda.Çok abartı bir güvensizliğim ve hayatta kalma içgüdüm var.Güvensiz insanlar güvenilmez olur derler.Bilmem kim bana ne kadar güvendi ki güvenini boşa çıkardım.
Daha ekmek yemeyi öğrenemeden hakikati aramaya başladım.Bu işe bu kadar erken başlamam acaba erken bulacağım yahut bulduğumda erken olacağı için bulduğumu fark edemeyeceğim anlamına mı geliyor tam bilmiyorum.Belki hakikat içimde eksik etmemeye çalıştığım sevgidir.Bilmiyorum.Neyi arıyorsun deseler boş bir kağıt sunar dilim.
Belkide en zoru ne aradığını bilmeden aramak.Kayıp olmayan bir eşyayı aramak gibi.Arayışların en çetini insanın içinde oluyormuş.Anladım.
Şu hayattan biraz güven diliyorum.Bana iyi geleceğine eminim.Bir yar yahut dost çıksın karşıma bütün yelkenlerimi emanet edeyim gözlerim kapalı.İnsandır insanım aldanır aldanırım demeden bütün ipleri eline vereyim.Yaslansın sırtım sırtına.İhtiyacım var.Güven duygusuna ihtiyacım var.
Bir ağaç aynı anda iki farklı meyveyi veremiyormuş.O zamanda kendi kendimi yakıp yıkıyorum işte.Güvenmeden kimi niye seviyorsun hazaR.
Elimde hiç bir şey kalmıyor.Bomboş bir kalp.Bir yerde yanlış bir taşı kaldırıp yola devam etmeye çalışıyor kalbim.Düşüncem her geçen gün biraz daha olgunlaşıyor.Bu olgunluğun sonu çürümek mi bilmiyorum.
Bu kadar şaibe bu kadar boşluk bu kadar bilinmezin içinde hala bir ışık görüyorum.Belki bin insan uzağımda.Belki binlerce kitap,milyonlarca kelime uzağımda.Belkide çok diyar gezmek lazım ışığa ulaşmak için.
Belkide çok deniz aşmak lazım,belki kanatlarımız yetmez bu hakikat sevdasına...
Ah keşke bir çift kanadım olsada çıkıp gitsem şu hikayeden.Varsın sana yaklaşınca kül olsun kanatlarım.Ah çıkıp gidebilsem.

İmla hataları için özür dilerim ve flood.
Teşekkürler

Huzur-Uykuda

Kayıtlı Üye
İş
Sosyal Medya Uzmanı
Güzel yazıyosun ayrıca komik miydi bilmem ama ben güldüm :D Parmakların ağrıyana kadar yaz bence :beta1:

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Hepinize merhaba;hazaR ben.
Üstüme bir sarılık düştü bu aralar mutluyum nedendir.:) Açıkçası sevdim bu rengi.Ciddi ciddi kendi nıckımı arayıp bakıyorum bir yerlerde acaba hala sarımıyım diye.Buyuk bir bağımlıktan kurtuldum bugün adı online oyun olan.Attım gitti bilgisayarımda alakalı ne kadar dosya,telefonumdaki ne kadar resim varsa.Sildim şuursuzca.Anlık verilen kararları hep sevmişimdir.Varsın yaşansın dedim verdiğim kararın sonucu ne olucaksa olsun.Biliyorum kolay değildi.Hayatım artık daha çok yazı daha çok yazıdan ibaret olucak.Bir de şu el yazımı düzeltebilsem tam olucak.İki satır nostalji yapıp sevdiceğime bi mektup yazsam yanında büyüteçte göndermek zorunda kalırdım sanırım.Kendime engel olmadığım şekilde küçük ve eğik yazıyorum.Hatırlıyorumda lise hocalarımdan çok azar yerdim.Bazıları biz sana karambol not veriyoruz çoğunu okuyamıyoruz bile derdi.
Sen al o kadar şeyi sıkıştır içine,biriktir biriktir kağıda dökerken de bir satıra sığdırmaya çalış onca kelimeyi.Kendimi kendimde yavaş yavaş buluyorum sanırım.Acaba şu her şeye garip felsefik anlamlar katmaya bayılan cümleleri gereksizce uzatmayı seven ve bundan zevk alan yönümü kaybeder miyim bilmiyorum.Eğer kaybetmessem bu yanıma birazcık da imla dersi eklemeyi düşünüyorum.Kullandığım tarayıcı bazı kelimelerin altını kırmızı kesik kesik hiç hoş gözükmeyen bir çizgiyle çiziyor adeta bir hocanın tahtaya kalkıp da yanlış bir şey yapan öğrenciyle cetvelle vurduğu gibi.
Alınıyorum gerçekten.Kırmızı çok güzel bir renk ve siyahın yanına da çok yakışıyor beyaz kadar olamasa da.Sen kalk onca cümle düşün,yaz düzenle sonra şeytan gelsin acaba yayınlamasan mı diye küçük vesveseler sıkıştırsın beyin kıvrımlarına.Kalkta kızma.
Bir yazarın veya yazı yazan birinin en korktuğu şey okunmamaktır sanırım.Eleştirsinler yerden yere ama okusunlar.Ne saçmalıyor bu ya falan desinler ama okusunlar.Okuyan insanları seviyorum hele birde o insan benım yazdığım şeyleri okuyupta iki kelam da o yazınca çok daha seviyorum.Şükrediyorum;Allahım iyiki birileri varlığımdan haberdar.Hemende havalara girdim.Şimdi ben yazarak var oluyorum falan diyeceğim de utanıyorum :)
Bu hafta içinde küçük bir tatil planına dahil oldum bir grup insanla beraber.Biraz kafa dinlemek,telefon-bilgisayar ikilisinden uzaklaşmak istiyorum.Aslında sürekli kafa dinleyen biriyim ama orman havası eminim bana ve sinirlerime iyi gelicektir.
Bugun sinirlenince kötü bir insan olduğumu gördüm.Kendime not;başkaların yanında sinirlenme.Mizaç olarak çok sakin bir insanım ama benimde bazen kan beynime sıçrıyor.Eskiden kendime zarar verirdim ama bu aralar bilimum kalem defter kitap falan fırlatıyorum etrafa.Üzülüyorum tabi ama insan bir şekilde atmalı bunu.Çevreme zarar vermiyim yeter.
Yine çok konuştum.Bu konu daha çok çekicek benden.Kendi kendime konuşuyorum falan arada iki üye geliyor daha bi güzel oluyor tabi.
Neyse teşekkürler o zaman.Ben kalkıyım.

Teykel00

Banlı Kullanıcı
hazaR olucak olucak ha gayret biraz daha kurcala giriceksin o yola :) Gizem olmuş her yerim benimde be :D

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Haha :) Ben biliyom zaten o yola girmenin çok meşakatli olduğunu.Senin tecrübelerine her zaman açığımdır bilesin :D