Film ve Dizi Önerileri

cathrine

Kayıtlı Üye
Evet güzeldi. Ben beğendim. Ayrıca yeni çıkan Sıcak Kafa adlı Türk yapımı diziyi tavsiye ederim.
İzleme konusunda kararsızdım,medem öneriyorsunuz,onu da izleme listeme aldım..Öneri için çok teşekkür ederim:)

Aisling

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben fantastik ve sihirli dünyalara yolculuk etmek istiyorum ve samimi içten bir âşkı keşfetmek istiyorum derseniz mahoutsukai no yome (sihirbazın gelini) animesini izleyin derim. O benim en sevdiğim animedir. Kaç aylar geçti izleyeli hala müziklerini dinliyorum.
Elias ile çisenin aşkı güzel ve çirkini andırıyor. Biri insan biri yaratık. Ve ben disneyde en çok o hikâyeyi severdim 🥰🥰🥰❣️💞👌

Aisling

Kayıtlı Üye
twilight_book_cover.jpg

Twilightposter.jpg

Yapım : 2008, ABD
Tür : Aksiyon / Dram / Fantastik / Gerilim / Gizem / Korku / Romantik
Yönetmen : Catherine Hardwicke
Senaryo : Melissa Rosenberg, Stephenie Meyer (Kitap)
Oyuncular : Kristen Stewart, José Zúñiga, Billy Burke, Robert Pattinson, Kellan Lutz, Ned Bellamy, Elizabeth Reaser, Sarah Clarke, Peter Facinelli, Cam Gigandet, Nikki Reed, Michael Welch, Justin Chon, Jackson Rathbone, Rachelle Lefevre, Stephenie Meyer, Taylor Lautner, Christian Serratos, Ashley Greene, Anna Kendrick, Matt Bushell, Brianna Womick, Gil Birmingham, Gavin Bristol, Trish Egan, Katie Powers, Ayanna Berkshire, Catherine Grimme, Sean Mcgrath, Hunter Jackson, Alexander Mendeluk, Bryce Flint-sommerville, Solomon Trimble, Gregory Tyree Boyce, Edi Gathegi
Yapımcı : Wyck Godfrey, Michele Imperato, Karen Rosenfelt, Jamie Marshall, Greg Mooradian, Mark Morgan, Patrick Thomas Smith
Görüntü Yönetmeni : Elliot Davis, Carter Burwell
Müzik : Carter Burwell, Claude Debussy, İron And Wine, Linkin Park, Paramore , Muse , Cranberries , The Black Ghosts
Dağıtım : Tiglon
Süre : 2 saat, 02 dk.

Film aynı adlı kitap serisinden uyarlamadır:
Devamı gelecektir, Newmoon(Yeni Ay), Eclipse(tutulma) adlı kitapların Türkiye'de türkçesi mevcuttur. The Host adlı 4. kitap ise ülkemizde ingilizce haliyle mevcuttur.
Ya benim tam ergenliğe girdiğim yıllarda vardı bu film. O zaman kızlarla ne atisirdik Edward mı yoksa Jacob mı diye 😂

Ü

Üye silindi 45859

As Above So Below

Benim keyifle izlediğim bir filmdi. Aşırı sanatsal bir yanı olduğunu söyleyemem, verdiği mesaj benim için anlamlıydı.
Felsefe taşını arayan bir grup gezginin yeraltı tünellerinde başına gelen bir dizi olayı anlatıyor, aşırı korkunç/scare jump sahneleri yok. Tatlı tatlı gerilim yaratırken merakınız da bu gerilimi besleyecektir diye umuyorum.

abc123

Kayıtlı Üye
Bir tane 3 bölümlük bir film vardı. ara ara aklıma gelir tekrar izlemek isterim ama bir türlü hatırlayamam adını da

değişik şekillerde aradım ancak bulamadım. simdi film önerilerine bakarken lanet film gene aklıma geldi dedim forumdaşlar yardımcı olur.

biraz filmden bahsedeyim

film bir mini dizi aslında. 3 leme şeklinde 3 ayrı film gibi birbirinin devamı

uzay gemisi geliyor klasik. filmde basrolde oynayan elemanlardan birinin adını soyletiyor tv den mi ne diyor ki bu eleman gelsin o bizim mesajlarımı iletecek

bu uzunca bir süre aracılık yapıyor falan. kendisini göstermiyor uzaylı. sebebide sonradan anlasılıyor meğersem bizim uzaylı bildiğin iblis-şeytan. meğer bu uzaylı daha evvel gelmiş dünyaya o yüzden şeytan mitleri falan oluşmuş. tabi uzaylı bunu bildiğinden insanların kendisinden korkacağını bildiğinden ilk etapta bu yönteme basvuruyorki insanlar ürkmesin

gel zaman git zaman. bu dünyaya yardım ediyor vs bişeyler bişeyler oluyor en sonunu sölemiyim izlemeyen varsa

bu kadar bilgi hatırlatıcı olarak yetmiştir sanırım

filmin ismini bilen varsa yazsın lütfen

cathrine

Kayıtlı Üye
''Bahar''adıyla yeni bir dizi başladı,çok beğendim..Dizi arayışında olanlara tavsiye ederim..

cathrine

Kayıtlı Üye
Bir de arada gündüz kuşağı programlarına bakayım dedim,dert tasa uçuverdi:)Milletin ne dertleri varmış ya...Onların dertleriyle ilgilenmekten kafam dağıldı...İnsanlar boş yere takip etmiyormuş...Şaka bir yana gerçekten negatif etkileyeceğini düşünüyordum ama tam tersi oluyor...Her gün daha meraklı bir şekilde izlemeye devam ediyorum...Bu da kesmiyor ,hukuk ve adalet konularını içeren gerçek hayattan uyarlanan belgeselllere sardım...Çok değişik konular var,iliglenen arkadaşlarıma öneririm...Özel bir platformda izliyorum...

cathrine

Kayıtlı Üye
Polisiye,kayıp arama ve suç temalı çok güzel bir dizi keşfettim...Ters köşe sevenlere 2021 yapımı ''Safe''dizisini tavsiye ederim...O kadar akıcı ilerliyor ki 8 bölümü iki günde bitirdim...Zamanınız varsa bütünlüğünü bozamdan kısa bir sürede izlemenizi öneririm,iyi seyirler.

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
3 Cisim Problemi

Yeni başladım ve kesinlikle izlemelisiniz :cool:

Kitapları neden okumadım sorgusuna düşürdü beni.. Keşke hep birlikte okuyup tartışabilsek diyeceğim ama okuyacağınızı hiç sanmıyorum. Kendi kendime tartışırım 😀

cathrine

Kayıtlı Üye
Kitapları neden okumadım sorgusuna düşürdü beni.. Keşke hep birlikte okuyup tartışabilsek diyeceğim ama okuyacağınızı hiç sanmıyorum. Kendi kendime tartışırım 😀
Diziyi de izlerim,kitapları da okurum...Özellikle kitap tartışmayı...Ortak okumalar yapıp tartışmak her bilgiyi daha kalıcı hale getiriyor...Bahsettiiniz kitapların adını merak ettim,yazarsanız sevinirim..

cathrine

Kayıtlı Üye
''Bahsettiğiniz''demek istedim..Hızlı yazdığım için yazım hatası oldu.