Film ve Dizi Önerileri

Voy

Kayıtlı Üye
Kuzenimin izleyip uyuyamadığında web-cam'den ona göz kulak olmamı istediği ve elinde süzgeçle kendini korumaya çalıştığı :)biggrinjester:) benimde onunla dalga geçtiğim sonra merak edip izleyip,son sahnelere doğru normalde korkmadığım birşey olmaz zararsız mantığıyla baktım seslerden,malum sahne yüzünden korkmamı sağlayıp bir gece uyutmayan film :lurk5:.Ama ben süzgeçle korunmaya çalışmadım tabii :hurray:.

Macro

Kayıtlı Üye
Çok güzel bir film. Paranormal şeylerle ilgilenenlere güzel ders ve tecrübeler sunabilir gerçeklikte. Lakin 2 şey var. 1. si 3:14:50 de gerçekleşiyor genelde olaylar. Saat 3 doğru ... lakin

3+1+4+5=13 yani bu kısımda bir tabu var sanki.
Birde şu Cin tahtası saçmalığı-Ben inanmıyorum tabi size kalmış-
Kalanı ise gerçeği yansıtmış.

mecra

Kayıtlı Üye
Kuzenimin izleyip uyuyamadığında web-cam'den ona göz kulak olmamı istediği ve elinde süzgeçle kendini korumaya çalıştığı :)biggrinjester:) benimde onunla dalga geçtiğim sonra merak edip izleyip,son sahnelere doğru normalde korkmadığım birşey olmaz zararsız mantığıyla baktım seslerden,malum sahne yüzünden korkmamı sağlayıp bir gece uyutmayan film :lurk5:.Ama ben süzgeçle korunmaya çalışmadım tabii :hurray:.

Hahahah süzgeç çok işe yarar gerçekten:DBen de izledim çok güzel ve gerçekçi bir film.

cibabu

Kayıtlı Üye
Filmi indireceğim fakat alt yazısıyla beraber mi indirecek?İngilizcem pek iyi sayılmaz da :)

ghetto1987

Kayıtlı Üye
Çok güzel bir film'di yaklasık 2-3 hafta önce izlemiştim.

Voy

Kayıtlı Üye
Jamal Malik Mumbai'nin gecekondu mahallelerinden birinde yaşayan 18 yaşında bir yetimdir. Hindistan'da katıldığı bir bilgi yarışmasında 20 milyon rupe kazanmasına sadece bir adım kalmıştır.
Şovun o gecelik bitmesinin ardından Jamal, eğitimsiz olan birinin bu kadar büyük başarıyı ancak hile yoluyla gösterebileceğinden şüphelenilip tutuklanır. Ama yarışmadaki her sorunun cevabıyla o gece Jamal'ın inanılması zor gerçek hikayesi ortaya çıkacaktır. Fakat sadece bir soru gizemini korur...

Güzel bir filmdir.Ayrıca sountrackleri harika,izlemediyseniz henüz izlemenizi tavsiye ederim.Sountracklerden biri bu benim favorim :).

[YT]pJAdT5K4NTo[/YT]

Yncns

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Sanat'ın hakkını veren bir filmdir kendileri. Hakkıyla yapılan, emek harcanan bir filmdir. Defalarca izleme isteği uyandırır insanda. Konusu mükemmel, ilgi çekici, sürükleyicidir. İnsanı derinden etkileyici özelliği vardır. O yarışmanın bir gün bu şekilde karşıma çıkacağını tahmin etmezdim açıkcası.
Hala izlememiş arkadaşlarımız varsa şiddetle tavsiye ediyorum.
Bu güzel konu içinde Teşekkür ediyorum Voy!

mally

Kayıtlı Üye
film hakkında çok önyargılıydım, demekki eleştiri iyi birşeymiş. En yakın zamanda izleyeceğim.

mally

Kayıtlı Üye
Filme gitmek için o kadar sabırsızlıkla bekledim ama hiç umduğumu bulamadım. Teknoloji çok verimli kullanılmış harika efektler yaratılmış. Fakat amerikan sinemasının artık senaryo malzemesi kesatlığından mıdır bilmem tüm ürünleri kendini tekrar ediyor. Resmen kızılderililerin katli filmi izlemiş gibi oldum. Rus şivesiyle ingilizce konuşan bir ırk ve başta başta düşman olan sonradan aralarına katılan bir amerikan. Böyle karakterler hep olağanüstü çaba ve gayret gösterirler ve yerli halkın kahramanı oluverirler. Amerikan ın işgal ettiği bir ırk ve onu kurtaran bir Amerikan. Ne güzel propaganda malzemesi.

Avatar sinemada görsellik açısından belki bir milat belki, bu yadsınamaz ama tipik hollywood filminden öteye gidememiş benim gözümde. Kore, Rus, Türk ve doğu Avrupa ülkelerinin filmlerini hiçbir şeye değişmem. Bunlar benim düşüncelerim.

TURKMAGIC

Kayıtlı Üye
Benim cok hosuma gitti belki Hollywoodun yaratti büyük bas yapitlardan degil ama oldukca hos. Begenmeyenlerin filme hangi beklenti ile bakdiklarini bilmek lazim sanirim.
Amerikan sinemasi yada cok hollywood olanlara söyleyebilecegim tek sey bir Hollywood filminden vede anapazari ABD olan bir film piyasasindan baska ne bekliyorsunuz? Zaten Hollywood filmlerini sevmiyor iseniz ne olursa olsun hicbir filmine bakmamaniz lazim!

Peter Jackson filmleri kadar güzel degil onun filmlerinin yerini tutamaz bu birgercek fakat filmdeki Doga insan enerji harmonisinin nekadar önemli oldugunun altinin cizilmesi benim encok hosuma giden bölumuydu.

Voy

Kayıtlı Üye
filmdeki Doga insan enerji harmonisinin nekadar önemli oldugunun altinin cizilmesi benim encok hosuma giden bölumuydu.

Harfiyen katılıyorum bu düşüncenize,ben yerlilere zulüm açısından da görmedim daha açık bakmaya çalıştım ,özümüze,doğaya,enerjimize nasıl zarar verdiğimizi ve bununla neler kazanabilceğimizi aslında ne kadar cahil davrandığımızı gösterdiğini düşündüm.Benim bakış açım tabii:)

mally

Kayıtlı Üye
Konu zevkler olunca söylenecek birşey yok aslında. Kimisi beğenir kimisi beğenmez, çok net. Sayın Turkmagic, dikkat ederseniz ben Hollywood dan hoşlanmıyorum demedim, eserlerin kendini tekrar ediyor dedim. Kızılderililer in doğaya olan yüksek saygıları ve uyum içinde yaşamaları filmi izlerken hep hatırlatıldı sanki bana. "Son ağaç devrildiğinde, son nehir kuruduğunda beyaz adamlar paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak." Kızılderili sözüdür bu. Pandora halkının yaşamlarıyla çok ilişkilendirdim Kızılderilileri. Kızılderili yaşayış şekillerini ve inandıkları güçleri az çok araştırmış biri olarak söylüyorum bunu. Filmi beğenip zevk almanıza sevindim. "Benim gözümde" orjinal bir senaryo değil, ne var ki bir film böyle diye tüm Hollywood u da suçlayamayız. Ama yeni çıkan filmlerin çoğunun senaryosu da orijinal değil. Eski başyapıtların hakkını yemeyelim.

Propaganda araçları olmaları çok ayrı bir konu, onu tartışmak sizin de dediğiniz gibi lüzumsuz. Herşey ortada zaten. Umarım anlaşılma karmaşasına bir açıklık getirebilmişimdir.

Saygılarımla,

cibabu

Kayıtlı Üye
Ben filmi iki kez izledim hatta ikinci izlediğim 3 boyutlu gösterimiydi.Doğrusu filmi çok beğendim sanırım son yıllarda izlediğim en güzel ve en iyi filmdi.Orada ki hayal gücüne hayran kaldım bitkilerin,hayvanların,bitkilerin orada ki ırkın tasvirleri bence çok iyiydi.Konu olarak da gerçekten çok etkileyiciydi.Doğanın ne kadar mükemmel bir işleyiş içersin de olduğu ve insanoğlunun bunun en ufak parçasını bile anlayamadığı,doğa olmadan yaşamın olamayacağı,insanoğlunun elleriyle nasılda doğayı ve yaşamı mahvettiği çok iyi bir biçimde anlatılmış.Bu filmden sonra kendi insan ırkımdan nefret ettim doğrusu.

TURKMAGIC

Kayıtlı Üye
Mally arkadasim, ben yorumumu yazarken sizin yorumunuzu kritize etmek icin yazmadim eger bu nedenle kirdi gibi bir his uyandirdi isem yanlis anlasilma olmus. Filmin Hollywood vari, cok ABD Ordusu vede gücü reklami oldugunu etrafimdaki arkadaslarimdanda duydum. Bunlardan yola cikarak yorumumu yazdim. Bu bahsedilenler belli oranda dogru olabilir ama filmin temel icerigi onun üzerine kurulmamis benim söylemek istedigim oydu.
Senaryosunun cok güclü olmadigi vede cok yeni birsey olmadigi konusunda sizinle hem fikirim (Pochohontas ´dan esinleme cok ) bundandirki Peter Jackson filmlerinin yerini tutamayacagini yazdim. Kisisel düsünceme göre Peter Jackson filmlerinin hem senaryosu hemde filmin kendisi genelde güclü.
Allahdan hepimiz farkliyizki farkli zevkler var vede dünyada cesitlilik mevcut.

Kisaca Peter Jacksonun son filmi The Lonely Bones filminin önermedende gecemiyecegim.

scorpion1

Banlı Kullanıcı
Ben filmi izlemedim giden arkadaşlar çok begendiklerini söylemişlerdi Kuran dan alıntı yapılmış falan demişlerdi ama sanırım öyle bir durum yok bir fırsat bulup bende izlicem..

mally

Kayıtlı Üye
Teşekkürler Turkmagic, bir yazarın dediği gibi, "2 kişi de aynı fikirde olsa bile, bakış açıları farkından anlaşmayı imkansız hale getirir" Yanlış anlaşılmayı önleme çabası da ekstra. the Lonely Bones ı izleyeceğim. Saygılar

Flores

Kayıtlı Üye
hayatımda izlediğim en güzel film diyebilirim :)

logii

Kayıtlı Üye

Phoonk 2′yi sinema salonunda tek başına izleyebilene, yaklaşık 11 bin dolar ödül teklif edildi.
Yapımcı Ram Gopal Varma, filmin tanıtımı için bulunduğu Mumbai’de yaptığı açıklamada, bir aileyi sarsan kötü bir ruhun anlatıldığı ve aynı adlı ilk filminin devamı olan “Phoonk 2″nin kendisini korkutmayacağını söyleyenleri, sinemada tek başına filmi izlemeye davet ettiklerini söyledi.

Varma, bunu başaracağını iddia eden izleyicinin, filmin gösterileceği sinema salonunda kalp atışlarının kaydedileceği bir makineye bağlanacağını ve tüm gösterim sırasında gözlerini kapatmadığını ispatlamak için kamerayla görüntüleneceğini kaydetti.
Sözkonusu kayıtların, sinema salonu dışında kurulan bir ekranda gösterileceğini belirten Varma, bunu başaran olursa kendisine yaklaşık 11 bin dolar para ödülü verileceğini bildirdi.
Ram Gopal Varma “Phoonk” serisinin ilki için de benzer bir teklifte bulunmuş, ancak filmin tanıtımı için yapılan yarışma, gönüllü seçimine hile karıştırıldığı iddiaları üzerine iptal edilmişti.

Yapım: 2010 ~ Hindistan
Yönetmen: Ram Gopal Varma
Tür: Korku
Senaryo: Milind Gadagkar
Gösterim Tarihi: 09 Nisan 2010 (Türkiye)

http://www.youtube.com/watch?v=NtuRvFWmGuU

outlander

Kayıtlı Üye
İyi tamam da bunu nasıl anlayacaklar?Başka bir yerde de okumuştum da,normal bir şekilde nabız atışları yükselecek,hadi gözünü de kapamasın sonra ne olacak?Çok garip bir meydan okuma:D katılim bende:D