esma ile ilgili bir kaç sorun var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kabalakk

Banlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar son bir haftadır 5-6 tane esma okuyorum suanlık normal hayatta çok değişiklik olmadı herzamanki gibi ama 2 rüyamda baya rüya gördüm 5-6 tane birde yarı korkunc gibiydi cin falan isimlerini söylüyordum sorularım sunlar
1. okudugum esmalar bana enerji sağlarmı bende enerji olusmasını istiyorum ve bu enerji bana ne gibi yarar sağlar örneğin ya vedud bugun 3 bin tane okudum ?

Ssnowflake

Kayıtlı Üye
Okuduğun esmalar neler ? aynı anda üçten fazla okuma yapmamalısın ve bunlar aynı gruplardan olmalı okumalarından önce bol bol korunma ile ilgili dualar okursan sana yardımcı olacakltır.

kabalakk

Banlı Kullanıcı
neden üç esma peki 15 tane okuyan biliyorum ben ondan soruyorum

Ya melik, ya vedud, ya habir, ya vali, ya mukaddim, ya nur okusam bu üçden hangilerini okumalıyım birde ben bunların hepsini okusam ne olurki

omg

Kayıtlı Üye
ben de merak ediyorum 6 -7 esma okursak ne olur?

La-edri

Kayıtlı Üye
Okunan esmalarin anlamlarini bilmek durumundasiniz, size o esma enerji verecekse nasil bir enerji istedigini bilmezmi insan, ayrica istediginiz sayida esma okuyabilirsiniz, okuyamazsiniz demek cok büyük bir haksizliktir, Allah esmasi Rahman esmasi ise bütün esmalari icinde barindirir.Ayet-el kürsi Ismi azam barindirir, 3 esmadan faza okuma demek cok büyük bir hadsizliktir, insan kendi dilegi nisbetinde esma okuyabilir, ama esmalar bir ilimdir hassasiyet ister sadakat ister, vedud cift "d" li bir esmadir ve vedud karsilik isteyen tek esmadir, mesela allah merhamet "Rahman/Rahim) eder ama merhamet beklemez, Allah rizik (Rezzak) verir ama rizik beklemez, Vedud ise öyle degildir, Allah sever ve sevilmek ister hatta bunu sart koyar, Allah'i sever gibi baskalarini yada baska nesneleri sevmeyi O Hak görmedi...
Ve vedud cok önemlidir, sevmek cok önemlidir cunki kisi sevdigi ile beraberdir, bu yuzden Allah'i sever gibi baskalarini sevmek hak degildir.Vedud sevmek ve sevilmeyi getiir..

Günde bir cok esmayi zikir edebilirsiniz, bu durumda bir sinir olmus olsa idi Allah bizzat Kur'an da bildirirdi.Zaten esmalari bir ötekilere acilir bir esmayi ders edinmek zaten icinde bir cok esma barindirir, zincir gibi manada bir birine baglanir ve devami getirilir, siz tek bir esmayi ders edinseniz dahi onun acilimi bir cok esmaya dayalidir, bosuna kimse kimseye vay arkadas 3 den fazla okumasin gibi tavsiyelerde bulunmasn.

Sevmek (vedud) barisi (selam) getirir baris affi hosgörüyü getirir(Afvu rahim) merhamet sahibi olmak rezzak kerim gibi bir cok esma nimetini yanisira getirir,vb.
Tek bir esmayi ders edinseniz bile karsiliginda alacaginiz enerjinin hesabi yoktur aslinda nerde nasil ne geitecegini ancak yine o esmanin asil sahibi Allah bilir.

canmert196

Kayıtlı Üye
Okunan esma size enerji vermekten ziyade senin enerjini donusturur enerjine kendi ozelliginden katar.En fazla 3 esma okunur gibi seyler dogru degil istedigi kadar okunur fakat ben 1 esma okumayi daha dogru bulurum veya ayni amaca yonelik bir esma grubunj okumak bana gore daha dogrudur.

La-edri

Kayıtlı Üye
Ayni amaca yönelik esma gurubu ne demektir ?
Esmalrin amaclarinin bir gurubu yoktur ki, her birisi insan icindir ve her birisi Allah'in rengine boyanmak icindir.

kabalakk

Banlı Kullanıcı
yorumun alasını yapmış arkadaş içim ferahladı okuduğum esmalara devam edeceğim teşekkürler

canmert196

Kayıtlı Üye
Ornegin cami esmasi vedud esmasi birlestirebilir sizinde bildiginiz uzere her esma birbiriyle birlestirilemez anlamca yakinlar vardir kahir etmek icin olan esmalar vardir sifa verici ozelligi bulunan esmalar vardir bunlar birlestirmek uygun mudur? ya vedud ya kahhar diye birsey soz konusu olamaz.Ama ya vedud ya kavi ya cami mesela guzel bir kombine oldu.

La-edri

Kayıtlı Üye
Ya vedud ya kahhar neden olmasin sevgili canmert.Misal adamin biri kumar oynamayi sevior seviyor yani...
Kumar sevki kahir olmadan bu arkadas sevgisini nasil baska yöne yönlendirebilir, elbette bu hususta kahir ve vedud aynen beraber zikir edelir.
Ne kombine ediyoruz bilmiyorumki, bu isler modacilarin yaptigi gibi bu cekete bu canta uymamis gibi degil :)
Esma da arti /eksi yoktur ki bir birini itsin uyumsuzluk olussun :)
Arti eksiyi bizim insani aklimiz yapiyor , kahhar ser vedud hayir gibilerinden hasa. Oysa kahhar ancak rahman dan tecelli eder, merhameti ile kahir etmek sevmektir...

BİRTSEN

Kayıtlı Üye
Ya vedud,bu esmayı bende çok okurum gücüne de çok inanırım.Fakat bazen okurken yada okuduktan sonra garip bir baş ağrısı oluyor. Bu, esmadan dolayı olabilir mi acaba?

AJA

Elit Üye
Evet o esmanın enerjisinden olur bunlar ve daha fazlası ;)

kabalakk

Banlı Kullanıcı
ben dün ya vedud u 3 bin kere okudum öncesi gönde 4 bine yakın okumustum günlük bu kadar okuyorum su an için sadece baş ağrısı var ben daha fazlasını istiyorum açıkcası günlük toplam okudugum esma 5bin ile 10 bin arasında değişiyor

ifrit

Kayıtlı Üye
selamun aleykum arkadaslar,bilmedigimiz konular hakkinda konusmayaliim lutfen,esma zikirlerinde uyumsuzluk olsaydi,ALLAHIN 99 ismi gunluk zikredilsin diye kitaplar yazmazdi,,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...