Eros ( amour ), psykhe (ruh)

Perina

Banlı Kullanıcı
Ben bu konuda şunu tekrarlama gereği duyuyorum :)

Dediğim gibi yukarıdaki mitte iyilik devar kötülükte yanyana.Tıpkı gerçek dünyagibi.Ve evet bu hikayeden çok çeşitli dersler de çıkarabiliriz.Ama dediğim gibi acımasızlık dozu az fazla bence :)

Yoksa bunu sadece ben mi görüyorum? :)

Ama bu dozun az yüksek oluşu apaçık ortada..

sorunmu

Banlı Kullanıcı
Adı üstünde hikaye bütün hikayelerde baş rolde oynayanlar mutlu sonla bitiyor hayat bu kadar kolay değil.
Bütün hikayelerdede bir mesaj vardır ama bunu gerçek hayatta uygulamaya kalkma şansın ya % 1 vardır yada yoktur.
Hayat bu kadar hikayelerdeki gibi toz pembe değil.:(

vivalavida

Kayıtlı Üye
Hikayenin sonu tatmin etmedi. Psykhe ölüp hikaye sonlanmalıydı.:)

Teşekkürler...

Little Tin Goddess

Kayıtlı Üye
İş
GSF
Gerçek aşk ölünce veya kavuşamayınca olur zaten.Biz Titaniği, Romeo ve Jüllieti aşka verdiği kurbanlar kahramanlar sayesinde tanıdık, etkilendik.Kavuşunca aşk olmaz.

S

SoNoL

Kavuşunca efsane olmaz sadece...

Bir aksiyon yoksa dikkat çekmez :)

İyiki varmış o efsane' ler, mit' ler. Yoksa aşkın tanımını nereden örneklemelerle yapacaktık. Romeo ve Julliet, Leyla ve mecnun, Aslı ve Kerem kavuşsaydı nasıl efsane' leşeceklerdi. Kavuşamadıkları ve o aşk için hayatlarını kaybettiklerinden unutulmadılar, mutlakada ayıran birileri oldu. Ya dadı ya da kahya, onlarda olmasaydı; mezarlarının ortasındaki kara çalı anlamsız kalacaktı.
Emeklerine sağlık sevgili Marla.:cheers2:

Perina

Banlı Kullanıcı
Benim bu hikayede acımasız bulduğum bazı karakterlerin biraz fazla acımasız tutumu.Mesela can ciğer kızkardeşlerinin acımasız kıskançlığı.Bu kıskançlık psykhe'nin ölümüne neden olabilirdi.Yani kavuşamamak,çeşitli zorluklar yaşamak değildi kasdettiğim.Öz kardeşlerin ciğersiz tutumuydu..

cemtürk

Kayıtlı Üye
İş
kimya mühendisliği bölümünde okuyan üniversite öğrencisiyim
teşekkürler güzel bir hikaye.sağolun paylaşım için.:)