Enokyan Dili Hakkında !!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hayaletrapci

Kayıtlı Üye
Enokyan dili büyü dilimidir.
Dün okumaya başladim büyü kelimesini duymadim okudum 6 tane yetenek geliştirmek için. Etkisinide gördüm.

Büyüye girermi ben dindar biriyim büyüyse çok korkarim bilmeden okudum büyü oluğunu bilseydim okumazdim.
Bunun için yapabileceğim birşey varmi ?

KillerHarpooN

Kayıtlı Üye
Enokyan dilinin ne olduğunu daha basit bir anlatımla özetliyeyim. John Dee isiml bir papaz (aynı zamanda majisyen yani büyücü) kuvars küre ile görü (vizyon, yani küre içine bakarak geleceği, geçmişi, varlıkları görme) çalışmaları yapmaktaydı. Aynı zamanda kara ayna ile (siyah bir ayna) de bu çalışmalarını desteklemekteydi. John Dee, bu çalışmaları sırasında Edward Kelley ile tanışır ve ikisi yoğun bir metafiziksel çalışma içine girer.
Bu çalışmada John Dee kristal kürede, bazı ışık şeklinde varlıklar gördüğünü söylemektedir. Bu varlıklarla irtibatı güçlendirirler ve varlıklar bunlara bir dizi sistem ve dil öğretirler. Enochian dili ve sistemi denen bu sistem, dünya da hiç duyulmamış bir dili ve tuhaf tablosal sistemleri içermektedir. John Dee kendi inancı gereği bu varlıklara "melek" demiştir. Halbu ki kürede gördüklerinin "melek" değil "boyutsal varlıklar" olduğu aşikardır. (Yani bizden farklı boyutta yaşayan varlıklar)
Neyse, gelelim John Dee ve bazı metafizik araştırmacıların iddialarına. BU iddialara göre enokyan dili dünyada konuşulan ilk dillerden. (ikincisi sanskritçe üçüncüsü aramca) BU dil John Dee vasıtasıyla gelsede zaman içinde birçok majisyen tarafından bu dil ile ilgili bilgiler alınmıştır. Şu gerçek ki şu anda enokyan dilini öğretebilecek bir kimse yoktur. Çünkü bu dili ileri seviyeye gelen majisyenlere ani bir bilgi yüklemesi gibi varlıklar tarafından yüklenir. Ne öğretilebilir ne de öğrenebilir. Bunu sadece bu işte ilerleyenler (hepsi değil bir kısmı) öğrenebilir. Ama bazı sözcükler deşifre edilebilmiştir. Araştırmalarda bazı metinler bulabilirsiniz bu metinlerde deşifre edilebilmiştir. Ama büyük bir kısım bilgiye ulaşmanız çok zordur. Ancak bazı majikal kaynaklardan bu enokyan sözcüklerini bulabilirsiniz.
Birçok en eski kadim maji kitapları (büyü kitapları) bu dilde yazıldığı için her majisyen tarafından çözülemez. Dilde vurgu ve aksan çok önemlidir. Mesela bir örnek vereyim:
Zavec isimli bir enokyan sözcüğü vardır. Ama Zavec sözcüğünü bu şekilde okursanız çok büyük hataya düşersiniz ve bir anlamı olmaz. Çünkü bu sözcüğün gerçek okunuşu şöyledir:
zoad-ah-kah-ray
Titreşimsel bir ses ile ağızdan enerjinin çıktığını hayal ederek söylenmelidir. BU sözcüğün anlamı hareket et demektir.

BlackHawk04

Kayıtlı Üye
Büyü değildir bir dildir.Fakat bazıları büyü alfabesi der. Kimilerine göre şeytana kimilerine göre meleklere,varlıklara dua edersin. Melek dili diye bahsedilir.Toplam 18 anahtar ile meleklerden yardım istenir bu anahtarlar rituellerdede kullanılabilir onun dışında sade bir şekildede.Evet enokyan dilinin faydasını çabuk görürsünüz.Tüm majikal uygulamalar enokyanda dahil islam dininde ve diğer semavi dinlerde günahtır.Forumda enochian ile ilgili bilgiler mevcuttur okudukça siz anlayacaksınız bunları.
İlginizi çekebilir, Enochian'ın Doğuşu: http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=13666

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...