Enerji ile ilgili aklıma takılan bir soru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Rahent

Kayıtlı Üye
Selamlar herkese, şimdi aklıma takılan bir konu var. Misal şimdi biz birinden etkilendik veya o bizden etkilendi. Bu sadece tipimize sosyal statümüze bağlı birşey değil yeri geliyor çok güzel veya yakışıklı olmayan bireylerden etkileniyoruz erkek veya kadınlar olarak. Direk enerji ile alakalı da olabilir ve genelde iyi modda olduğumuz zaman yani enerjimiz yüksek iken oluyor. Bu arkadaşlık veya cinsel açıdan bir çekim olabilir. Dostluk veya sevgililik, evlilik, ve enerjimiz düştükçe karşı taraftaki kişinin ilgi odağından çıkıyoruz. Kimseyi aşırı depresif, sürekli ağlak birini sevmez veya yanında olmak istemez veya etrafında içten içe sıkılırız. Aşkın kaybolması, sevginin azalması diye tabir ettiğimiz durumlar bu kişinin enerjisinin düşmesi ile alakalıdır diye düşünüyorum bilmiyorum yanlış mıyım, yorumlara açıktır. Dikkat ederseniz de ayrılıklarda genelde ilişkide bir kişi zorlu bir süreçten geçerken meydana gelir, kimse kimseyi mutlu iken terketmez ortada başka somut bir sebep olmadıkça, sorum da şu, iki kişi arasında kaybolan çekim enerji düşmesine bağlı olduğunu varsayarak. Enerji yükseltme çalışmaları yaparsak ve eski pozitif enerjimize dönüşüp arındırmamız ile tekrar bir kişinin veya kişilerin etkileşim alanına girmemiz mümkünmüdür?

nikotin-34

Kayıtlı Üye
bu konular üzerine benim de çokça düşüncem var. söyledikleriniz gerçekten akıllıca, bunları ben de düşündüm ve aynı yollara vardım hemen hemen.
bu dedikleriniz benim tecrübe ettiğim şeyler aynı zamanda. enerjimin yüksek olduğu zaman aralığında sevgilim oldu sonra çok sıkıntılı süreçler geçirdim ve ayrıldık.

anahatlarla dedikleriniz doğru ama enerjimizi yükseltirsek eski hale gelir mi burası biraz zor geliyor. çünkü bir insan bir insanın enerji alanını tecrübe ettiyse ve ayrıldıysa bir daha o enerji alanına olumlu yönde girmesi zorlaşıyor bana kalırsa.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Kendine hayrı olmayanın başkasına hayrı olmaz kendini sevmeyen değer vermeyen insanı kimse sevemez ( guclu bir bağ olmadıkça ) nitekim çok guclu bağı olan insanlardan bile soğuruz bazen bu kişinin enerjisi ile alakalıdır evet bende böyle düşünmekteyim.. Birde sevginin ilginin fazlası da zarardir ortasını bulmalıyız ben ne olursa olsun hiç bir şeye tam anlamıyla bağlanmamaktan yanayım bu sevgisizliğinden değil tabi ki guclu olmaktan kaynaklanan bir durum.. Hayattta neyin ne olacağı belli olmaz yuzune bakarken tiksindiğin kişiye zamanı gelir hayran olursun, hayran olduğun insana zamanı gelir yuzune bakmaktan iğrenirsin..
Ve bazı zamanlar hiç bir bağın olmadığı insanlara bağlanırsın yada sebebsizce seversin ben buna pek anlam veremiyorum tabi belki o bağlandığımız insanın aşırı sevgisi ilgisinden kaynaklanır..
Nitekim sevgilimi 10 yılı aşkın tanırım fakat hiç merhabadan oteye geçmedik ama 6 ay önce karşılaştığımız ve birbirimize baktığımız an ki yaşadığımız etkiyi kelimelere dokemem daha 1 dakika öncesinde hiç aklımda fikrimde kalbimde yokken resmen aşık olmuştum sonra öğrendim ki yıllar süren bana olan ilgisi varmış umutsuzca sevmiş..

gümüş

Kayıtlı Üye
Selamlar herkese, şimdi aklıma takılan bir konu var. Misal şimdi biz birinden etkilendik veya o bizden etkilendi. Bu sadece tipimize sosyal statümüze bağlı birşey değil yeri geliyor çok güzel veya yakışıklı olmayan bireylerden etkileniyoruz erkek veya kadınlar olarak. Direk enerji ile alakalı da olabilir ve genelde iyi modda olduğumuz zaman yani enerjimiz yüksek iken oluyor. Bu arkadaşlık veya cinsel açıdan bir çekim olabilir. Dostluk veya sevgililik, evlilik, ve enerjimiz düştükçe karşı taraftaki kişinin ilgi odağından çıkıyoruz. Kimseyi aşırı depresif, sürekli ağlak birini sevmez veya yanında olmak istemez veya etrafında içten içe sıkılırız. Aşkın kaybolması, sevginin azalması diye tabir ettiğimiz durumlar bu kişinin enerjisinin düşmesi ile alakalıdır diye düşünüyorum bilmiyorum yanlış mıyım, yorumlara açıktır. Dikkat ederseniz de ayrılıklarda genelde ilişkide bir kişi zorlu bir süreçten geçerken meydana gelir, kimse kimseyi mutlu iken terketmez ortada başka somut bir sebep olmadıkça, sorum da şu, iki kişi arasında kaybolan çekim enerji düşmesine bağlı olduğunu varsayarak. Enerji yükseltme çalışmaları yaparsak ve eski pozitif enerjimize dönüşüp arındırmamız ile tekrar bir kişinin veya kişilerin etkileşim alanına girmemiz mümkünmüdür?

Mümkün olur ama bunu soğan katları gibi düşünün, ilk birliktelik sürecinde soğanın 4. katındasınız, ayrılık geldi bir takım sebeplerden,uzaklaştınız ve tekrar karsılastınız. Soğanın 6 . ya da 3. katında olursunuz. İlişki - iyi ya da kötü tekrar kurulabilir sadece aynı tatta olmaz- ama bu kötü olur anlamında değil, ama daha kötü olma olasılığı da var,ama çok daha iyi de olabilir-cünkü değişim var sizde,onda ve çevrede.

kıvep

Banlı Kullanıcı
İlk baştan enerjinin dış yüzeyini görürsün. Zamanla arada bi enerji bağı oluşur. Zaman gectikçe insanların birbirlerini sevmesinin sebebi bu, sevmediğimiz soğul karşıladığımız insan bile zaman gecrikçe güzel gelmeye başlayabilir. Zaman eşitti enerji bağıdır diyebiliriz, ani ayrılıklarda büyük nefretlerde bile bu bağ kopmaz. Uzun bi aradan sonra karşılaşıldığında bu bağın izlerini hisseder insan.
Kişi çok üzgün olduğunda kötü bir dönem gecirdiğinde enerjisi düşer. Karşı taraf kişiye tutunmazsa bağ zayıflayıp kopar bu yüzden.
Aşkı, ayrı yere koyuyorum ama aşk enerji bağlarının çok üstünde. Ama konu sevgiyle ilgiliyse, enerjini yükseltmen her zaman iyidir, enerjisi yüksek insan bağlara etkileşime daha açıktır

hopefull06

Kayıtlı Üye
Enerji yükseltme çalışmaları yaparsak ve eski pozitif enerjimize dönüşüp arındırmamız ile tekrar bir kişinin veya kişilerin etkileşim alanına girmemiz mümkünmüdür?
Demişsiniz.. Sanırım bu düşündüğünüz durumun ana fikri. Bencede kesinlikle enerji ama şöyle düşünün, bu şarj edilebilir enerji. Bazılarınınki ömür boyu garantilidir :) Ama o enerji bazılarında kullan at pil gibidir. Pil biter atılır, bazılarıda idareli kullanır :) Eğer bitmişse zorlamamak gerekir yoksa kendi enerjiniz biter sürekli bitmiş pile yoğunlaşmaktan :) Hayatın en güzel en verimli çağlarını o enerjimizi harcayarak geçirirsek o zaman hayat enerjimizde tükenir, aura koyulaşır, verimsiz bir hal alır.. Biraz tuhaf bir örnekleme oldu farkındayım :D

bendekiben

Elit Üye
İlişkiler üzerinde enerjinin tabiki bir etkisi vardır ama genel olarak bakarsak enerjimiz düşük olduğunda çevremizle olan ilişkilerimiz ve hayata olan bağımızda performans olarak düştüğünden karşı tarafa istediklerini verememe veya karşı taraftan istediklerini alamama yada ruh haliniz tabiatıyla yetersiz gelmesi gibi bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz.Enerjinin yükselmesi sizi hayata bağlayıp çevrenizdeki kişileri daha çok dikkate almanızı ve daha sosyal olmanızı sağlayacağından bu hem sizi hemde karşı tarafın etkileşim alanınızda rol oynar ama biten bir ilişki üzerine tekrar devam etmek bu ilgisizlikten kaynaklı bir bitişse tekrar kaldığı yerden devam edebilmesi mümkün ama bu ayrılık kişilik olarak beklentilerin birbirini tutmaması ise tekrar bir beraberlik sizi yormaktan başka bir sonuç vermez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...