Elmanın diğer yarısını bulmak.

AJA

Elit Üye
Elmanızın diğer yarısını bulduğunuzu
düşündüğünüz oldu mu?
Ne zamandır arıyorsunuz ya da ne kadar
aradınız onu?

Ya elmamın diğer yarısı bir armutsa.
Bunu hiç düşündünüz mü? Aynı yönden bakmak değil belki asıl olan ayrı
yöne bakmaktır.
Elmanın diğer yarısını buldum. Ama ya
masallardaki gibi bitmezse. Bazen hayat mutluluktan çok hayal kırıklığı
getiriyor. Beklediğimiz hep insanların bizi anlamasıydı.Yani belki de
sizin beklediğiniz şey buydu.Bense hep yalnız hissetmemeyi diledim diğer yarımın yanında

Dilekler değil onu diğer yarınız yapan.
Bazen yarım bıraktığınız bi cümlenin sonu için kaygı duymamak, bazen
onun şarkısı çalarken –tam da onu ne kadar özlediğinizi düşündüğünüz
esnada telefonunuzun çalması, güneşin batışını izlerken onunla
paylaşmanız ve ayrı yerlerde aynı manzarayı izliyor olduğunuzu öğrenmek, bir diğer benzer durumda hiç şüphe duymamak onun da sizinle aynı anda
aynı şeyi yapıyor olduğundan. Aynı hayallere sahip olmak, aynı rengi
sevmek. Aynı yöne bakmak onu diğer yarınız yapan.Yanında sessiz
kalmaktan dahi zevk alıyorsanız o zaman emin olabilirsiniz işte.

Lakin diğer yarınız bir armut olabilir,
bir karpuz olabilir veya bir şeftali. İsmi lazım değil de, ne olursa
olsun, ben eğer onu bulduysanız ‘sen niye elma değilsin ‘diye diretmeyin derim. Ve onu tanımak için ön koşulunuz ‘elma olması’ olmasın sakın.

Onu bir elma yapmaya da çalışmayın
üstelik. Diğer yarınız olduğundan kuşkunuz yoksa bırakın armut kalsın.
Bu şansı fazla zorlamayın. Siz o ufak azınlıktansınız sayılır çünkü.
Değerini bilin armudunuzun.

Elmanın iki yarısı bile benzemezken
birbirine siz tutup armudu elma kalıbına sokmaya kalkmayın. Ezip
büzmeyin.Belki de o sadece armutken tadı güzeldir. Elinizde bir simya
mucizesi bile olsa, elmaya dönüştürebilecek dahi olsanız diğer yarınız
olan armudu, o elmayken mutlu olacak mı bakalım.! Hadi sizin için oldu,
ikiniz için mutlu; peki tadı sizin istediğiniz gibi olacak mı?

Bir kez siz ikiye bölünmüşsünüz. İki
ayrı parçası da olsanız bir elmanın ya da yarım elma yarım armut da
olsanız bir şey değişmez. Bir daha asla ama asla bir tam
olamayacaksınız. Bunu kabul etmek gerek. Bağlasanız da yapıştırsanız da
bu gerçeği asla değiştirmeyecek. İki ayrı yarım olmaktan mutlu olmak
gerek ve razı olmak.
Armut olmasına, ayrı olmasına, farklı
olmasına RAĞMEN sevmelisiniz onu. Eğer bunu da başarabiliyorsanız sonsuz bir kapı açılacaktır önünüzde.
Ben ne elmalar gördüm diğer yarısı bir cevizdi Bulduysanız bu başınıza bir kez
gelebilecek bir mucizedir. Sakın ola vazgeçmeyin. Yok hala arıyorsanız;
dediklerimi bir kez daha düşünüp gözünüzü dört açın. Yok çoktan bulup
kaybettiyseniz siz de çeyrek salkım üzümle yetinmeyi bilin ne yapalım... Bir kez daha bulacaksınız diyemem
çünkü.

Oturuşunu, kalkışını, her hareketini
tanıdık bulacaksınız onu gördüğünüzde. Ve size bir de yazan(R) tavsiyesi son satır, sakın ola görüntüye aldırmayın ( tekrar tekrar belirtmeden
geçemedim)

2.son satır: En güzeli de aynı tabakta
olmak. Elma armut/ karpuz,çilek/ şeftali,kayısı ne fark eder ?

Alıntı.

dreamy

Kayıtlı Üye
ruh ikizinden bahsediyor çaktırmadan..

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Yorum yazacaktım,ne yazayım bilemedim.Ellerinize sağlık.
Lakin okurken benim armutu düşünüyordum,okurum ona birazdan diye,armut arayıverdi:=)Ruh ikizi midir beşizi midir bilinmez ama,ben hayata farklı yönlerden bakıp aynı şeyi görebildiğim için bu armutu seviyorum:=)Kendimden bir tane daha olması ne beni uzatacaktır ne kısaltacaktır,o kadarda aynı olmayalım da birbirimize öğretecek birbirimizi besleyecek birşeylerimiz olsun bari.

Yalnız şu noktada biraz farklı düşünüyorum sizden;
Biri için değişmek veya birini sevdiğin kalıba sokmaya çalışmak ilişkilerdeki en büyük hata,kabul.Ancak ilişki demek karşılıklı fedakarlık ta demek,sen onu kaybetmemek için deği lde bu şekilde değişirsen onunla daha mutlu olacağına inandığın için değişiyorsan mesele yoktur bence.Yani değişimler seni de tatmin ediyorsa mesele yok.Çünkü birken iki kişilik düşünmeye başlıyorsun,sonra ortak bir payda için tekrar bir'e inmeye çalışıyorsun.

Farklılıklarıda aynılıklar kadar sevebilmek gerçekten keyifli birşey.Aynı müzikleri sevmeyiz genelde biz,hatta bayıldığı birçok şeyi ben sevmem.Beraber kahvaltı yapıyorsak ikimizinde bireysel müzik lüksü kalkar ortadan,ortak birşey dinlenir.Ama ben başka bir odada çalışıyorsam o müzik dinlemek istiyorsa,benim sinir olduğum müziği keyifle dinleyebilir ve inanın ben onun o kendini kaptırmış bir şekilde müziğe eşlik etmesini,duygulanmasını,elleriyle tempo tutmasını izlemeyi benimle benim sevdiğim müziği dinlemesinden daha çok seviyorum.Çünkü benimle olmadan öncede o vardı benimle de hayatına yeni bir pencere açıldı.Eskisini kapattırma lüksü kimsede yok.

Biliyorumki o mutlu olduğu zaman ben de mutluyum ve biliyorum ki benimle olduğu kadar kendiyle olmaya da ihtiyacı var.Eh tabi her ne kadar istemediğim ses kulağımı tırmalayıp odadan bir hışımla çıksamda,onun bu halini görünce mutluluktan kahkaha atmaya başlıyorum:)

Uzun lafın kısası ben kendime köle aramıyorum,benimle olan duruşunun yanında,hayata karşı olan bireysel duruşuna da saygı duyduğum ve öyle sevdiğim birini tercih ediyorum.

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
''Ya elmamın diğer yarısı bir armutsa.''

işte o zaman felaketin başlangıcıdır...

Perina

Banlı Kullanıcı
Diğer yarımı bulamadım,ve kırk yıl daha geçse bulamazdım yinede,biliyorum..Hissediyorum yani..Ama iyiki de bulmadım..Diğer yarım ancak beni yorardı çünkü,ben de onu çok yorardım..Evet diğer yarımı bulamadım ama yanımda yürüyen bir yoldaş buldum..Benimle yürürken ne kadar yorulsada pes etmeyen,asla vazgeçmeyen bir yoldaş buldum,ne güzel..Aslında çoğu zaman yoruluyor ama vazgeçmiyor işte..Ne olur vazgeçmesin..

dreamy

Kayıtlı Üye
Düiüncelerimizin ve hayatımızın çok hızlı bir şekilde değiştiği bir dönemde olduğumuz için diğer yarıyı bulmak çok zor bir ihtimal. Bir insanı seviyorsun ama bir anda başka biri olabiliyor. Veya sen ona göre değişiebiliyorsun. İnsanların karakterleri sabitlendiği zaman sanırım ruh ikizi veya armutun diğer yarısını bulabileceğiz. ya da umarım diğer yarıya ihtiyaç duymayacak bir hale geleceğiz..

Kar

Elit Üye
elmanın diğer yarısını bulduk diyelim,ya biri yarısını yemişse,ya kurtluysa

Apabbacık

Kayıtlı Üye
Ben bu 'yarım elma' muhabbetini 'ikizlik' olarak değerlendirmiyorum.Zira ben benim aynım olan ne düşünürsem,ne yapmak istersem,ne dinlersem,ne beğenirsem vs onaylayan ,farklı bir düşünceye sahip olmayan biriyle yapamam.Bence önemli konularda hem fikir ,ayrıntılarda farklı fikir olmak ilişkiyi çok daha sağlıklı,uzun ömürlü,keyifli hale getiriyor.Her daim paylaşılabilecek şeyler kazanılmış olunuyor.
Yani ben diğer yarımın armut olmasını isterim.Armut tabi.Çürümüş armut değil.Armutken dış etkenlerden etkilenip,bir gün içinde bile 'değişen', çürüyen ,'değişen' ne hissettiğini önemsemeyen,mantığını kullanmaya çalışıp gayet mantıksız hareket eden ,kıymet bilmeyen, aşk ,sevgi nedir anlayamayan salt kendi doğrusuna inanan pislik ,çürümüş bir armut değil.