Durugörü

cadi1971

Kayıtlı Üye
Bende de bu tarz görüntülenmeler var ancak bendeki görmeden çok bilme şeklinde. Mesela biri gelmeden 2-3 dk önce hissedebiliyorum ya da aklıma gelen bir olay, o gün yada ertesi gin olabiliyor. Bu annemde de var.

İrwağ

Kayıtlı Üye
Ben mesela gözlerimi kapattığımda aklımdan geçen bir şeyi film gibi izliyorum.
1-2 saat sonra, o izlediğim şey gerçek oluyor.
Mesela kardeşim maça gitmişti maçta sakatlandığını görmüştüm,eve geldiğinde ayak bileği burkulmuştu.
Bazen de eve, kimin misafirliğe geleceğini görüyorum.
Kapı çaldğında gelen .... diyorum ve gelen .... oluyor.
Bu durugörü mü? Yoksa başka bir şey mi?

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Yukarıda yazılanlar alıntı değil mi?
Bir de bende durugörü ne seviyede pek tespit edemedim ama mesela kafanda canlandırma konusunda oldukça iyiyim. Hatta o kadar ki cisimleri 3 boyutlu canlandırabilirim, tıpkı hani şu mühendislerin falan kullandığı programlar var ya aynı şekilde ve çok daha fazlası. Mesela bir aletin parçalarını birleştirip, nasıl işleyeceği hakkında, değişik senaryolar canlandırabilirim.
Bunların dışında, bir insanın sesini alıp, istediğimi söyletebilirim tabi kafamın içinde olup bitiyor bu olanlar.
Bir de görüntü film ne varsa, işte ileri geri sarabilirim. Kafamda bunlar bana hep normal gelmiştir, kendimi bildim bileli böyleyim.
Mesela biri hızlı bi şekilde bir şey dedi ve anlamadım mı geri sarar yavaşlatır öyle dinler, anlamaya çalışırım. Çoğu kez de anlarım çok nadiren çözemem.

adriana

Kayıtlı Üye
Ben çok şey görüyorum. Bir insanın yaptığı şeyleri bir insana fal bakarken hayatındaki kişiyi ve yaptıklarını, sanki o kişiyi daha önce görmüş gibi olurum.

arkhe93

Kayıtlı Üye
Benim anlayamadığım bir konu var. Mesela gözlerimi kapatıyorum. Siyah bir ekran gibi. Ama İstediğim zaman yani imgelediğim zaman istediğim herşeyi gözümün önüne getirebiliyorum. Ama tv izlermiş gibi değil. yine karanlık ama istediklerimi yapabiliyorum. Bu durum neyi işaret ediyor acaba ?

origanum

Yönetici
Benim anlayamadığım bir konu var. Mesela gözlerimi kapatıyorum. Siyah bir ekran gibi. Ama İstediğim zaman yani imgelediğim zaman istediğim herşeyi gözümün önüne getirebiliyorum. Ama tv izlermiş gibi değil. yine karanlık ama istediklerimi yapabiliyorum. Bu durum neyi işaret ediyor acaba ?

İmajinasyon yeteneğinizin pek olmadığı ama çalışmayla kazanılabileceği anlamına geliyor. Durugörü yeteneğiniz de henüz çıkmamış ama çok çalışarak önce imajinasyon sorununuzu halledip sonra da basit durugörü için hazırlık yapıp çok yoğun çalışmalar sonucunda bunu elde edebilirsiniz. İlerisini yapmak ise daha çok ve disiplinli ve uzun yıllar gerektiren çalışmayı gerektirir.

gizliyim

Kayıtlı Üye
Gözlerimi kapattığımda her yer karanlık ama istediğim her şeyi kolaylıkla görebiliyorum ama dediğim gibi kendiliğinden değil de benim istememle olan bir şey..
Bunun duru görüyle bir ilgisi yok sanırım?

mişa

Kayıtlı Üye
Ben gözlerimi kapattığımda, genellikle gözler görüyordum. Sonra çok net biçimde, bu zamana ait olmayan, insanlar.. yani tanıdığım birileri değil.. Bu beni korkutuyordu.. Bu sebeple çok uykum gelmedikçe, gözlerim yanana kadar açık tutuyordum gözlerimi.. O zaman duru görü diye birşeyden haberim yoktu tabi.. Şu an kapattığımda anlamsız şekiller görüyorum sadece.. Belki geliştirebilirim kendimi bilmiyorum..

Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler..

selin1

Kayıtlı Üye
Balık burcu olduğum için sürekli hayal kurarım . Bu nedenle ben istemesem bile bir şeyler görebiliyorum .

Illuminati_Z

Kayıtlı Üye
İş
Lisansli Boksör
Gözlerimi kapattığımda başka paranormal varlıkların yüzlerini gözlerini görebiliyorum. Bazen olmasada rahatsız edici bir durum olabiliyor.

AJA

Elit Üye
Evet ben de geneIde meditasyon yaparken yada trans haIindeyken gözümün önüne yeşil bir çift göz geIiyor ama korkutucu degiI. ve en son bir kadın görüyorum ingiIizIere benziyordu bana baktı ve kafasını çevirdi sanki poz veriyor edasındaydı. Bunları istedigim zamanIarda görmüyorum yani imaje etmeden oIuyor ne oIdugunu bende henüz anIayamadım.

MerlinMustafa

Kayıtlı Üye
Ya ben gözlerimi kapatıyorum 5 tane yuvarlak renk cümbüşünden oluşmuş top gibi bir şey görüyorum. Acaba böyle bir yeteneğim var mı ??

gizliyim

Kayıtlı Üye
Bazen bir şeyler görüyorum, bazen hiç bir şey görmüyorum ve sadece renkler gördüğümde oluyor..

Bence bende bu yetenek yok. :))

stavebe

Kayıtlı Üye
İş
EleÅŸtirmen
Bir şey sorabilir miyim? Ben imajlar görüyorum, çok net ve ayrıntılı ama bir problem var; eğer bir insanı gülerken görüyorsam aradığımda o kişi ağlıyor oluyor. Bu tersliğin nedeni ne olabilir? Yeteneğimi kullanamıyor muyum? :( teşekkürler..

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Hem gördüğünüz kişinin tersi durumunda bile olsa ruh halini bildiğinizi söylüyorsunuz, hem de yeteneğimi kullanamıyor muyum? diye soruyorsunuz. Belli ki sistem sizde tersi yönünde çalışıyor. Herkesin hisleri, algıları farklıdır. Özellikle bu gibi konularda genellemelere göre değil, algılarınıza göre yolunuzu belirleyin. Sezgilerinize kulak verip, yönlendirmelerini takip eder, test ederseniz kendi yeteneğinizi fark edip, kullanabilirsiniz.

(|MıRTıL|)

Kayıtlı Üye
Ben gözlerimi kapattığımda üzerime bir sürü şey çullanıyor. Bana saldıran, koşan.. Ardı ardına.. Korkup gözümü açıyorum. Genellikle karanlıkta gözümü kapamam zaten hep korktuğum şeyleri görürüm çünkü. Bir ara sürekli çığlık atan yardım isteyen kadınlar görüyordum. Çok rahatsız ediciydi.

deniz13

Kayıtlı Üye
Güzel bir paylaşım olmuş, teşekkürler. Ben uzun dudakları olan, bir palyaço gördüm, ilginç geldi. :)

luna.ekn

Kayıtlı Üye
Aslında ben de görüyorum resimleri. Ama çoğunlukla top havuzu görüyorum, odaklanınca dahada netleşiyor, genişliyor. Sonra o top havuzu görüntü yavaş yavaş kayboluyor. Sonra başka resimler gelmeye başlıyor gözümün önüne. Normalde gözüm açıkken bile birşey hayal edip zihin ekranıma getirebiliyorum. bu gözüm kapalıyken çok daha rahat ve kolay oluyor. Ayrıca bazı geceler iki rüyamın arasında 10-15 saniyelik kesitlerle gelecek rüyası gibi birşey görüyorum. O rüyayı görürken düşünüyorum acaba burası neresi, bu insanlar kim diye, ve o anın rüya olduğunu da biliyorum. Tüm bunların durugörü ile alakası var mı?

-Supernatural-

Kayıtlı Üye
Gözlerimi kapattığımda her yer karanlık ama istediğim her şeyi kolaylıkla görebiliyorum ama dediğim gibi kendiliğinden değil de benim istememle olan bir şey..
Bunun duru görüyle bir ilgisi yok sanırım?

Eğer istediğin zaman istediğin şeyi görebiliyorsan böyle bir gücün azda olsa var anlamına gelir. Ben ilk başladığımda hiç bir şey görmüyordum daha sonra kendimi geliştirdim ve şimdi gözlerimi kapayıp odaklanınca film izler gibi bir şeyler görüyorum. Eğer istersen bir kaç alıştırma ile geliştirebilirsin.
Benim yaptığım alıştırma:

1- Sessiz sakin bir yerde rahat bir şekil uzan yada otur.
2- Gözlerini kapat ve karanlığa odaklan.
3- Gözlerinin önünde bir süre sonra şekiller yada kişiler belirebilir.
4- Belirmezse bir kişinin o anda yada bir süre sonra ne yapacağına odaklan.

Biraz çalışman gerek, sabırlı olmalısın ve yapabileceğine inanmalısın :)

Ayrıca bazı geceler iki rüyamın arasında 10-15 saniyelik kesitlerle gelecek rüyası gibi birşey görüyorum. O rüyayı görürken düşünüyorum acaba burası neresi, bu insanlar kim diye, ve o anın rüya olduğunu da biliyorum. Tüm bunların durugörü ile alakası var mı?

Bu duru görüden daha çok Lucid rüyaya giriyor. Lucid Rüya rüyadayken rüyada olduğunu bilmek anlamına gelir, eğer rüyadayken rüyada olduğunu fark edebiliyorsan rüyanı kontrol edebilirsin.