Durdulamayan açlığım.

Ü

Üye silindi 58480

"Durdurulamayan açlığım" dedin de,
Sanki,
Olay senden çıkmıș, tüm mahalle seferber olmuş, bakkal, manav, dönerci seni görünce içeri almıyorlar, muhtar İmamoğlu'nu telefonla aramış ve tıp çaresiz gibi geldi Bi an

İnşallah öyle değildir ??

Impulse

Kayıtlı Üye
Senin kadar mutlu bir hasta daha var mıdır dünyada @Kont Dracula ? :)(y)

Okurken dehşetler içinde kaldım. Hemde Osmanlı ya, Fatih e karşı.

Neden bu ismi seçtin acaba, merak ettim.

Aisling

Kayıtlı Üye
Kesinlikle düzensiz.

Aburcubur, paketli hazır gıda tüketiminin fazla olması gibi alışkanlıklar varsa fena, doyurmadıkları gibi dahada acıktırıyor meretler. Bir de, açlık sinyalleri şaşıyor bir yerden sonra, üst üste yenilip, azcık aç kalınmaya fırsat verilmediğinde. Dinmeyen açlık hissi, midenin "doydum" deyişini beynin duymamasından kaynaklı birazda. Ben de yaşıyordum, asla doymuyor, sürekli buzdolabının önünde yatıyordum resmen :rolleyes: Öğünlere bir düzen koyup, bedenimin sinyallerini dinleyince hepsi geçti. "Tıkınmayı" bırakıp beslenmeye başlayınca bitti dertler.

dhardhar

Kayıtlı Üye

Kan da acliginu doyurmuyor demek ki
Espri tabii ki

Kont Dracula

Banlı Kullanıcı
Karanlığın uçurumuna daldım dibe gidiyorum.
Aburcubur, paketli hazır gıda tüketiminin fazla olması gibi alışkanlıklar varsa fena, doyurmadıkları gibi dahada acıktırıyor meretler. Bir de, açlık sinyalleri şaşıyor bir yerden sonra, üst üste yenilip, azcık aç kalınmaya fırsat verilmediğinde. Dinmeyen açlık hissi, midenin "doydum" deyişini beynin duymamasından kaynaklı birazda. Ben de yaşıyordum, asla doymuyor, sürekli buzdolabının önünde yatıyordum resmen :rolleyes: Öğünlere bir düzen koyup, bedenimin sinyallerini dinleyince hepsi geçti. "Tıkınmayı" bırakıp beslenmeye başlayınca bitti dertler.
Vampir olunca bünye meyve sebze kabul etmiyor haliyle. Sağlıksız beslenince durum çok vahim oluyor evet ama genel olarak var bu durum bende.

Kont Dracula

Banlı Kullanıcı

Mutlu olduğumu nereden düşündün? Bir arkadaş için gelmiştim siteye o arkadaş vampirleri seviyordu. Ben de en güçlü vampirin adını koydum tüm olay bu.

rrbg

Kayıtlı Üye
Eğer durumunuz diyabettense ufak bi önerim olacak. Tip 1 yani insüline bağımlı diyabet çıkmazsa kan tahlilinizde, tip 2'ye mutlaka baktırın. Tip 2 insülin direnci olarak da geçiyor, fakat bazen açlık kan şekerinde çıkmıyor. HOMA-IR olarak geçer kan tahlilinde bu değere de baktırın mutlaka, normal değerin üstündeyse ilaç yazar doktor. Umarım iyi sonuçlanır

STiNG44

Kayıtlı Üye
Adım gibi eminim ki bu olay tamamen psikolojik. Büyük ihtimal sizi rahatsız eden bi sıkıntı yeme dürtünüzü tetikliyor, her insanda farklı nükseder kimi kendini alkole vurur, kimi iştahsız olur, kimi sigara bağımlısı olur. Hormonal bi sıkıntınız olduğunu düşünmüyorum.

STiNG44

Kayıtlı Üye
Adım gibi eminim ki bu olay tamamen psikolojik. Büyük ihtimal sizi rahatsız eden bi sıkıntı yeme dürtünüzü tetikliyor, her insanda farklı nükseder kimi kendini alkole vurur, kimi iştahsız olur, kimi sigara bağımlısı olur. Hormonal bi sıkıntınız olduğunu düşünmüyorum.
NOT: Bizzat yaşadım

Kont Dracula

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar mevzuyu çözdük, yoğun uğraşlar sonucu. Tüm hastahanenin el ele erip seferber olması ve yoğun çalışmaları sonucunda, hiç bir şeyimin olmadığına karar verildi. Sanırım sadece gastrit varmış onun için de ilaç yazdı. Nasıl diyeyim bir de büyük abdest testi yapacaklarmış. Diyabet falan yok temizim. Sanırım @STiNG44 haklı çıktı. Psikolojik olsa gerek. Bu da fazla düşünmemden kaynaklanıyordur diye tahmin ediyorum. Çok fazla düşününce haliyle açlığı da çok düşünüp derinlemesine yaşıyorum sanırım. Böyle olmayada bilir. Bilemedim, kararsızım. İnüsilinin detaylı testini yaptırmayı düşünüyorum. Ne dersiniz?

Impulse

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar mevzuyu çözdük, yoğun uğraşlar sonucu. Tüm hastahanenin el ele erip seferber olması ve yoğun çalışmaları sonucunda, hiç bir şeyimin olmadığına karar verildi. Sanırım sadece gastrit varmış onun için de ilaç yazdı. Nasıl diyeyim bir de büyük abdest testi yapacaklarmış. Diyabet falan yok temizim. Sanırım @STiNG44 haklı çıktı. Psikolojik olsa gerek. Bu da fazla düşünmemden kaynaklanıyordur diye tahmin ediyorum. Çok fazla düşününce haliyle açlığı da çok düşünüp derinlemesine yaşıyorum sanırım. Böyle olmayada bilir. Bilemedim, kararsızım. İnüsilinin detaylı testini yaptırmayı düşünüyorum. Ne dersiniz?

Her yerde seferberlik ilan etmişsin :)
Geçmiş olsun. Doktorlar ne derse odur.
Ama hormon değerlerinden hiç bahsetmediler mi?
Her kan testini geniş kapsamlı tutmuyorlar.

Elindeki kan testine bi baksana T3 / T4 ve TSH değerlerin normal aralıkta mı? Belki de hiç baktırmadı doktorun?

Merak ettim yoksa illa bir problem vardır diye demiyorm.

Kont Dracula

Banlı Kullanıcı
Başlamışken bir insanda b12 olması gereken b12 aralığı nedir ? Bir ara nörölağa gittim unutkanlığımdan dolayı. Kan değerlerime baktı ve bir şeyin yok dedi. Geçenlerde psikiyatriye gittim. Kan değerlerime baktı ve o da bir şeyin yok dedi. :D Bu da mı psikolojik. :D