Durdulamayan açlığım.

Kont Dracula

Banlı Kullanıcı
Karanlığın uçurumuna daldım dibe gidiyorum.
Doktora git demeyin Randevüm 19una o zamana kadar belki siz bir çözüm bulursunuz. Fantastik fikirlerinizi bekliyorum.
Olay şu, BEN çok açım, Her zaman açım. Yiyorum doyuyorum 5 dakika sonra yine açım. Yemeyince 2 saatte ölecek gibi oluyorum, çok aç kalamadım zaten deneyemedim öleceğim diye. :D Midem yanıyor, kaynıyor, bulanıyor çok aç olunca bir şey almıyor. Kilom 85 Boyum 1.87. yani gayet yerinde kocaman bir midem yok. Evet tavsiyelerinizi bekliyorum.
Adminlere not: Çok çaresizim, en azından bir kaç tavsiye aldıktan sonra silin sorumu. Teşekkürler. :devilish:

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Şeker rahatsızlığınız olabilir
Şekerinizi yükseltecek gıdaları çok tüketiyor olabilirsiniz
Gergin sitresli agrasif olabilesiniz
Boğa burcu olabilesiniz ?
Motobalizmanız çok hızlı olabilir
Gıda intolersansı olan besinleri bilmiyor ve fazla tüketiyor olabilirsiniz
Biyolojik saatinize göre yaşamıyor olabilesiniz
Tam olarak sorun bulunmalı ki ona göre çözüm üretmek lazım

taroh

Kayıtlı Üye
Bir hastalık belirtisi. Vitamin ve kabızlıkta da olabiliyor eğer şeker çıkmazsa

taroh

Kayıtlı Üye
Vitamin eksikliği be kansızlık da da olabiliyor yazacaktim

Ü

Üye silindi 58480

Aç olmak güzel Bi his.
Acıkmadan yeme yeter. Karın dolusu yiyip nimeti mındar edene kadar da yemezsen, e boyuna göre kilon normal.

Belli ki yediklerini yakıyorsun. Depoluyor olsaydın doktora git derdik. Doktor ne yiyip nelerden kaçınman gerektiğini söyleyecek büyük ihtimalle. 19 una kadar cips+ kola yeme diyelim biz. Yemek ye ?

Tü tü 41 kere.

Impulse

Kayıtlı Üye
Dur bi önce gülücem de:D:ROFLMAO:
Dahiliyeye gidin endokrin uzmanına görünmek istediğinizi söyleyin, yönlendirsin.
Boynuza göre kilonuzda fazla değil. Bu da sizdeki sorunun %99,9 hormonal olduğunu kanıtlar nitelikte bir bulgu. :)
Hipertiroidiniz vardır.
Yiyip yiyip doyamayan insanların hormonları genelde bozuk oluyor.
Hatta belki yaz aylarında daha da çok yiyorsunuzdur çok terliyorsunuzdur, çarpıntınız oluyordur, duygu durumunuz inişli çıkışlıdır bir sürü incik cincik daha olabilir. :)
Doktordan sonra sonucu da bekliyoruz.

Çaresi bence aile desteğiyle kademeli olarak yemeyi azaltma yoluna giderek mideyi küçültmek.
Zoraki güzellik anlaycagınız. : )))

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
büyü veya musallat da olabilir aslında kendini buna motive ediyor olabilirsin veya bunu kendi kendine de yapıyor olabilirsin motiveyi başlatacak sebepler amaçlar hayaller ediniyor olabilirsin oburluk diye bir günah da var bilir misin kendi şuanki organize şeklini bir incele hatalarını düzeltmeye çalış tabi yukarıda sayılan nedenlerden de olabilir ben sadece bir ihtimal söyledim

Kont Dracula

Banlı Kullanıcı
Dur bi önce gülücem de:D:ROFLMAO:
Dahiliyeye gidin endokrin uzmanına görünmek istediğinizi söyleyin, yönlendirsin.
Boynuza göre kilonuzda fazla değil. Bu da sizdeki sorunun %99,9 hormonal olduğunu kanıtlar nitelikte bir bulgu. :)
Hipertiroidiniz vardır.
Yiyip yiyip doyamayan insanların hormonları genelde bozuk oluyor.
Hatta belki yaz aylarında daha da çok yiyorsunuzdur çok terliyorsunuzdur, çarpıntınız oluyordur, duygu durumunuz inişli çıkışlıdır bir sürü incik cincik daha olabilir. :)
Doktordan sonra sonucu da bekliyoruz.

Çaresi bence aile desteğiyle kademeli olarak yemeyi azaltma yoluna giderek mideyi küçültmek.
Zoraki güzellik anlaycagınız. : )))
Kanka 19una kadar ölmezsem artık ve söylediklerinde bayağı doğru özellikle terleme konusu. Benim vücudumdaki her şey bozuk zaten. :Dsdsafdfda

xax2

Kayıtlı Üye
B12 yüksek olabilir. Glisemik indeksii düşük gıdalar tüket . Kepekli prinç bulgur tam buğdaylı ekmek vs. Googleden glismeik indeksi düşük gıdalar yaz bak . Eğer indeksi yüksek gıdalar tüketirsen sürekli insülün hormjnun dalgalanma yapacak buda sana açlık hissiyatı olarak geri yansıyacak

Anestezi96

Kayıtlı Üye
Yaşınızı bilmiyorum ama genç yaşta bir çok erkekte hormonlar üst düzeyde çalışır yani bazal metabolizmanız oldukça hızlı aktifte bir insansanız yediklerinizi çabuk yakmanız normal burada ne yediğinize dikkat etmeniz daha faydalı olabilir sizin için gik bakımından düşük gıdalar tüketin ki daha uzun süre tok kalın insülin seviyenizi birden yükseltip düşürecek şeyler yemeyin karbonhidratlar şekerli gıdaların tamamı hatta bazı meyveler bunu çok hızlı yapıyor (üzüm kavun gb) protein ve yağ ağırlıklı beslenin, hormonlarınıza da bir baktırın ama zannımca birşey çıkamayacak..

alexisis

Kayıtlı Üye
Benim aklima ilk bagirsak paraziti ihtimali geldi.

Kont Dracula

Banlı Kullanıcı
Biraz baktım da, sanırım diabet gibi bir şey.. Aniden gelen açlık hissi, açlığa dayanamamak, halsizlik bunlar var bende bayağı. Açlık hissi geldikten sonra yemek yemeden toparlayamıyorum ve bu anda şekerli içecekler(Kola gibi) içince daha çabuk rahatlıyorum, sanırım.

alexisis

Kayıtlı Üye
Basit bir kanv testi ile hemen anlasilir, emin olursunuz. Yakin akrabanizda varsa, muhtemelen tip 1 oluyorsunuz. Genelde ergenlikte ortaya cikar. dikkatli beslenme ve hayat tarzi ile cikmama durumu var.
Tip 2 yasli ve obur diyabetidir benim acimdan :)
Neyse, gecmis olsun