Dün akşamki yaşadıklarım

ımalive

Kayıtlı Üye
Meraba arkadaşlar şimdiden konuyu yanlış yere açtığım için özür diliyorum

Bu sitedeki bi üyenin sayesinde Allah tekrar ondan razı olsun namaza başlamak istedim ve hala istiyorum muhtemelen en yakın zamandada başlıcam
yaşım 16 ve kendimde sandığımdan daha büyük bir ruh hissediyorum 1 hafta önce siteden baktığım meditasyon çalışmalarına baktım araştırdım vs her gece yatmadan önce meditasyon yapıp öyle uyuyorum aslında yattığım yerden yapıyorum bir süre sonra zaten uyumuş oluyorum dün akşam dediğim gibi sitedeki bi üyenin bana tavsiyelerini okudum bendende yaşça büyük ve görmüş geçirmiş bi insan öyle düşünüyorum meditasyon yaparken üyenin söyledikleri aklıma geldi tavsiyeside şuydu ben rüyamda peygamber efendimizi görmüştüm fakat neden buna layık olduğumu bilmiyordum aslında hala net olarak bilmiyorum üyenin dedikleri aklıma geldi işte namaza başla vs. gibi şeyler söyledi sonra kafama bi anda dank etti ben acaba Allaha layık bi insanmıyım üzüldüm ağladım sanki trans a girmiştim gözümü açamıyordum uyumam 2 saat sürmüştür sanırım ve o 2 saati hep ağlayarak ve Allahtan af dileyerek geçirdim resmen Allahı unutmuştum haşa bunları yazarken bile tedirgin yazıyorum çünki kafamda bazı soru işaretleri vardı ama dün akşam o soru işaretlerinin hepsi kalktı sanki içime bi huzur çöktü Allahın beni her yönden sınadığını düşünüyorum şeytan beni kendine çekmeye çalışsada gitmemeyi başardım sanki çünki hep meydan okudum bu zamana kadar ama bu yıl o üye bana onları söylemeseydi dinden çıkmış bile olabilirdim çok üzülüyorum rabbime dün akşam şöyle dua ettim bütün iyi insanlar cennete gitsin ya rabbim onların yerine ben cehennemde yanmaya razıyım diye dua ettim ve halada kararım bu Rabbimi şuan okadar çok seviyorumki anlatamam içimdeki o huzur inanılmaz keşke öyle bir şey olsa rabbim duamı kabul etsede bütün iyi insanlar cennete gitse Allahı bir kez göreyim birkez beni sevsin cehennemin içindeki ifritlerin yanına bile dalarım korkusuzca rabbim inşallah beni seni hepimizi seviyordur temennim bu teşekkürler arkadaşlar Rabbim sizin yanınızda olsun inşallah

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Kardeşim "Rabbin sana darılmadı ve seni terketmedi".Şüphesiz herkes kendi imtihanını farklı şekillerde yaşıyor.Başkasının haline özenebiliriz,onun yerinde olmak isteriz.Bu şunla açıklanabilir; "Komşunun bahçesindeki çimen daima daha yeşildir".Şurası kesin ki haline özendiğimiz kişilerin bile kendi güçlerince imtihan(lar)ı mutlaka vardır.Nitekim ALLAH c.c. kimseye kaldırabileceğinden fazla yük yüklemez.Hz. Ebubekir r.a. ile aynı temenniyi paylaşıyorsun.O da; "Ya Rabbi bedenimi o kadar büyüt ki tek başıma cehennemi doldurayım,başka kimseye yer kalmasın" diye dua ederdi.Bir hadisi kutside "Kullarıma merhamet edene bende merhamet ederim" buyuruyor ALLAH c.c. Dua,bizim Allah ile konuşmamızdır.Dua mü`minin silahıdır ve her kapıyı açar.Karıncanın bile iniltisini duyan Rabbim bizimkini haliyle duyar.İstediğimiz bir şeyi anında vermiyorsa,zamanını beklediği içindir.Elbette hakkımızdaki en hayırlı zamanı en iyi bilen ALİM olan O`dur.

Kutluhan

Banlı Kullanıcı
Sakıncası yoksa rüyada gördüğün kişinin Hz. Muhammed olduğunu nasıl anladın? Teşekkür ederim şimdiden ve hayatında başarılar dilerim kardeşim.