Druidlik Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Oenomaus

Kayıtlı Üye
İyi günler arkadaşlar.Ben druidlik hakkında bilgilendirici bir kaynak arıyorum.Aslında druid sembolleri hakkında bir kaynak arıyorum diyebilirim.Druid sembolleri hakkında iyi bilgiler veren bir kitap biliyorsanız benimle paylaşır mısınız?Druid sembolleri hakkında bilgi veren ve druidliğe giriş niteliği taşıyan bir klavuz.Böyle bir kitap biliyorsanız bana yazmanız karşısında minnet duyarım.

Bir de Paganizm-Kadim Bilgeliğe Giriş adında bir kitap var.Bu kitapta pagan sembolizmi adında bir bölüm var.Bu bölüm druid sembolleri hakkında bilgi veriyor mu yoksa o sadece pagan sembollerini mi açıklıyor?

Sorularım bunlar.Yardımcı olursanız mutlu olurum.

İyi çalışmalar herkese :)

erost

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Pagan ve druid ekolleri birbirinden çok ayrı diye düşünüyorum , ki Erhan Altunay bu kitabında sadece pagan sembollerini işlemiş. Ve şahsen herhangi bir druid öğretisinin günümüze açık bir şekilde ulaştığını düşünmüyorum

Oenomaus

Kayıtlı Üye
Peki ben druidliğe nasıl giriş yapabilirim?Bu yolda yürümek istiyorum.Hangi kaynaktan yararlanabilirim?Bilgilendirirseniz mutlu olurum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Druidler Kelt paganlarıdır. Yani ayrı bir şey değil. Paganizim çok geniştir. Dünya'nın her bölgesinde vardır. tüm druidler pagandır. Tüm paganlar druid değildir.
Kelt Mitolojisi, Kelt paganları ile araştırma araştırma yaparsanız bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Türkçe kaynak var mi bilmiyorum ama İngilizce Almanca çok fazla fazla kaynak bulabilirsiniz.

Oenomaus

Kayıtlı Üye
Druidler Kelt paganlarıdır. Yani ayrı bir şey değil. Paganizim çok geniştir. Dünya'nın her bölgesinde vardır. tüm druidler pagandır. Tüm paganlar druid değildir.
Kelt Mitolojisi, Kelt paganları ile araştırma araştırma yaparsanız bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Türkçe kaynak var mi bilmiyorum ama İngilizce Almanca çok fazla fazla kaynak bulabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim Sayın URUMHAMATAHAYİL.Söylediğinizi yapmaya karar verdim.Kelt Mitolojisi kitapları keşfettim,ilk oradan başlayacağım.Sağolun,varolun :)

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Druid bilgileri tam değildir, nedeni ise druidlerin ilmi sır tutması,kendi alfabeleri ile şifreli bir biçimde yaprak ve taşlara kayıt tutmasıdır.Zaman içinde nesiller değiştikçe bilginin çoğu kaybolmuştur. Halen İngiltere ve İrlanda'da yaşayan,internet üzerinden ulaşabileceğiniz aktif druid grupları vardır. İnsiyasyon ve birebir eğitim almadan Druid olunmuyor sadece druid inancının felsefesini benimseyebilirsiniz. Tavsiyem benimde 10 yıldır üye olduğum grupları var,yasal dini gruplar da var bunların içerisinde (kendi ülkelerinde yasal bir topluluk olanlar),Yahoo'nun sosyal gruplarından Druidizm ile ilgili İngilizce grupları araıp bulmanız,kendinizi özetleyen bir mail ile gruba alınmanızı dilemenizdir.

Erhan Altunayın kitabında verilen tüm semboller Druidzm ile alakalıdır. Sayılar,elementler,süpürge ve kazan gibi batı kökenli tüm pagan inançların temeli olan sembolleri açıklamaktadır.

Koly gelsin

albus

Kayıtlı Üye
Bu mabette bir druid varsa o da sensin lavander!! Bana hep merlin'deki druidlerden biriymişsin gibi geliyorsun :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...