Davetler Hakkında..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dozert

Kayıtlı Üye
Öncelikle Herkese iyi günler diliyorum.

Hemen soruma geçmek istiyorum. Arkadaşlar ben İzmir'de ailemle yaşıyorum.Siteye üye olduğumdan beridir hertürlü daveti kendi evimde denedim.Fakat hiç ama hiçbir şekilde bir işaret yada başka birşey alamadım.Başka yerde denedim,akrabalarımın evinde denedim hepsi gerçekleşti.

Babam 2008 senesinde vefat etti.Babamın bu konulara çok yeteneği vardı.İnsanları iyileştirebiliyordu her ne hastalığı olursa olsun.Hazineleri görebiliyordu,Kayıpları babama sormak için milyon tane polisin eve doluştuğunu hatırlarım.İnsanlar kapıda kuyruk yaparlardı fal baksın diye,çünkü kesinlikle ne olucak ne bitecek görebiliyordu.Daha birçok yeteneklere sahipti,bize de hep evi korumaya aldım falan der dururdu.

Asıl sorum şudur: Heryerde deniyorum davetler gerçekleşiyor,fakat bizim evde geçersiz oluyordu.Babam bu korumayı evin neresine yapmış olabilir ve de taşınma durumu sözkonusu, biz bu korumayı nasıl alabiliriz?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler :).

Yalan Dunya1

Kayıtlı Üye
Merhaba,

Baban evi korumaya alirken sadece bir bolgesini alamaz. Normalda bulundgun malini Mulkunu daireye aliyorsun. Mesela bir bahceli evde oturuyorsan butun bahceyi alirsin daireye. Bekciler yerlestirirsin her hangi biri kotu niyetle gelirse sana haber verirler.

Eger baban bir bakimci ise o vefat ettikten sonra ailende boyle seylere ilgisi olan kim varsa o kisiye yonelirler. Sen yada bir baskasi.

Baban sana veya bir baskasina hic ilmi ogretmedimi? Veya babanin bir yakini varmi boyle seylerle urasan? Bu kisiyi bulmaya calis. Davate gelince. Bulundugun evde bir bekci olabilir onun bulundugu yere senin cagirdiklarin gelmez.

Umarim anlata bimisimdir.

Kutluhan

Banlı Kullanıcı
El alma durumun olmadı mı babandan? Ayıp etmiş sana. Mutlaka bir öğrencisi bir yakını vardır el verdiği :)

AJA

Elit Üye
Bildiğim bir evin 7 köşesine ayetel kürsi ile yapılan bir koruma gömülüydü.Ve o evi arada görünen siyah bir yılan koruyordu.O yılanı korkup öldürmeyi deneyen kişinin elinde patladı silah ve yaralandı.Ancak dua ile gittiğini ve hiç kimseye zarar vermediğini biliyorum.O ev yıkıldı ve yerine yeni bir bina yapılınca bir daha görülmemiş.
Dolayısıyla bir çok yöntem var yapılan koruma için.Bu yüzden olmuyordur davetler .

dozert

Kayıtlı Üye
El alma durumun olmadı mı babandan? Ayıp etmiş sana. Mutlaka bir öğrencisi bir yakını vardır el verdiği :)

Merhaba,

Baban evi korumaya alirken sadece bir bolgesini alamaz. Normalda bulundgun malini Mulkunu daireye aliyorsun. Mesela bir bahceli evde oturuyorsan butun bahceyi alirsin daireye. Bekciler yerlestirirsin her hangi biri kotu niyetle gelirse sana haber verirler.

Eger baban bir bakimci ise o vefat ettikten sonra ailende boyle seylere ilgisi olan kim varsa o kisiye yonelirler. Sen yada bir baskasi.

Baban sana veya bir baskasina hic ilmi ogretmedimi? Veya babanin bir yakini varmi boyle seylerle urasan? Bu kisiyi bulmaya calis. Davate gelince. Bulundugun evde bir bekci olabilir onun bulundugu yere senin cagirdiklarin gelmez.

Umarim anlata bimisimdir.

Cevaplarınız için teşekkürler. :) El alma derken,Evet birine devretti diyebilirim bir ahbabımıza bıraktı şuan o uğraşıyor bu işlerle ama babamın yapabildiği tüm herşeyi yapamıyor.Bende isterdim böyle şeyleri bırakmasını fakat hep derdi "Bu ağır bir yük size bırakamam,kaldıramazsınız." Bizim evde apartman dairesinde bir kat,fakat nasıl yaptı nereye ne yaptı hiçbir bilgim yok.Buradaki amacımda taşınacağımızdan bu korumayı bulup yeni eve götürmek istiyorum.Korumanın büyüklüğünüde çok iyi,oturduğumuz apartmanın her dairesine mesela hırsız girmiştir biz ne yalan söliyim kapıyı pencereyi açık bırakıyoruz.

Cevaplarınız için Teşekkürler :)

kıvep

Banlı Kullanıcı
Sizi en iyi tanıyan insan baban, kaldıramayacağınızı söylemiş. Bence bir bildiği vardır, yapabilecek olsanız sizi seçerdi. Elinizde bir kaynak olması gerekit en azından

dozert

Kayıtlı Üye
Evet bence de bir bildiği var ki öle söyledi,ama belki kan bağından babamdan birkaç yetenek geçti gibi.Herneyse cevabınız için sağolun :)

Merak ettiğim asıl konu böyle bir koruma olabilirmi olsada nerededir gömülümü yoksa çizim falanmı vardır?

AğLan

Kayıtlı Üye
Babam 2008 senesinde vefat etti.Babamın bu konulara çok yeteneği vardı.İnsanları iyileştirebiliyordu her ne hastalığı olursa olsun.Hazineleri görebiliyordu

Allah Rahmet Eylesin mekanı cennet olsun

ilk öncelikle ne hastalığı olursa olsun iyileştirebiliyordu diyonuz çok yanlış kendisini iyileştirseydi ozamn

definenin yerini görenler var ama tam noktasını tuturamıyolar bu yüzdendde hep hüsranla sonuçlanır define bulan çok azdır definenin tam olarak yerini bilmesi imkansızdır bilseydi zaten milyarder olurdu kayıp insanların yerini bulabilir buna dediğim bişey yok hırsızıda bulabilir

kendi düşünceme görede korumayı taşımanın hiç bi türlü yolu yoktur oraya yapılmıştır oraya özeldir siz bile müdahale etmeye çalışırsanız size bile sıkıntı olabilir işi bilmediğiniz için dier türlü bitek bozabilirler geçersiz sayarlar taşıma diye bieşy söz konusu değildir.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Kendisi öldüğüne göre mutlaka bir dua, çizim vb. Bir eşya bırakmıştır. Korumayı bıraktığı uygulama sağlıyordur. Evin bir köşesinde saklı olabilir. Bir uygulama bırakmadıysa kendisinin ölümüyle birlikte korumada biterdi. Yada el verdiği tanıdığınız kişi korumayı devralmış olabilir. İstediğiniz korumayı kaldırmakmı?

dozert

Kayıtlı Üye
Babam 2008 senesinde vefat etti.Babamın bu konulara çok yeteneği vardı.İnsanları iyileştirebiliyordu her ne hastalığı olursa olsun.Hazineleri görebiliyordu

Allah Rahmet Eylesin mekanı cennet olsun

ilk öncelikle ne hastalığı olursa olsun iyileştirebiliyordu diyonuz çok yanlış kendisini iyileştirseydi ozamn

definenin yerini görenler var ama tam noktasını tuturamıyolar bu yüzdendde hep hüsranla sonuçlanır define bulan çok azdır definenin tam olarak yerini bilmesi imkansızdır bilseydi zaten milyarder olurdu kayıp insanların yerini bulabilir buna dediğim bişey yok hırsızıda bulabilir

kendi düşünceme görede korumayı taşımanın hiç bi türlü yolu yoktur oraya yapılmıştır oraya özeldir siz bile müdahale etmeye çalışırsanız size bile sıkıntı olabilir işi bilmediğiniz için dier türlü bitek bozabilirler geçersiz sayarlar taşıma diye bieşy söz konusu değildir.

Çok teşekkürler.Sizler sağolun. :)

Kendini iyileştirseydi demişsiniz,terzinin kendi söküğünü dikemediği gibi bir gerçek var.

Defineye gelince,Tam noktası noktasına tutturuyordu.Düz mantıkla gitmişsiniz bulsaydı zengin olurdu diye.Maalesef yanlış tam hazineler gizli paralar falan herşeyi bulabiliyordu.Fakat kendi çıkartmam diyordu,ben istemem derdi.Şükürki hiçte bir hüsran olmadı..

Asıl konuya gelirsek,birsürü koruma çeşidi var.Varlıklar tarafından olur,bi vefk yada simge herhangi birşey çizilir bu şekilde koruma olur.Benim amacım bunu nereye çizdiğini görmenin,bulmanın imkanı varmıdır?

tekrar teşekkürler..

Kendisi öldüğüne göre mutlaka bir dua, çizim vb. Bir eşya bırakmıştır. Korumayı bıraktığı uygulama sağlıyordur. Evin bir köşesinde saklı olabilir. Bir uygulama bırakmadıysa kendisinin ölümüyle birlikte korumada biterdi. Yada el verdiği tanıdığınız kişi korumayı devralmış olabilir. İstediğiniz korumayı kaldırmakmı?

Bende bir eşya bıraktı diye tahmin ediyorum.İstediğimde bu eşyayı bulmak,geçerli olsun olmasın yeni evde denemek yahutta aynısından yapmak,heryere bakıyorum nerededir diye fakat bulamıyorum.

AğLan

Kayıtlı Üye
Çok teşekkürler.Sizler sağolun. :)

Kendini iyileştirseydi demişsiniz,terzinin kendi söküğünü dikemediği gibi bir gerçek var.

Defineye gelince,Tam noktası noktasına tutturuyordu.Düz mantıkla gitmişsiniz bulsaydı zengin olurdu diye.Maalesef yanlış tam hazineler gizli paralar falan herşeyi bulabiliyordu.Fakat kendi çıkartmam diyordu,ben istemem derdi.Şükürki hiçte bir hüsran olmadı..

Asıl konuya gelirsek,birsürü koruma çeşidi var.Varlıklar tarafından olur,bi vefk yada simge herhangi birşey çizilir bu şekilde koruma olur.Benim amacım bunu nereye çizdiğini görmenin,bulmanın imkanı varmıdır?

tekrar teşekkürler..
malesef yanlış söylüyorsunuz keşfi açık olan bi insan kendinede müdahale edebilir bu konuda kendi söküğünü dikemez olayı yanlıştır defineyide hiç kimse tam yerini tuturamaz korumaya gelirsekte bunu bulmanın yollu vardır babanızın el verdiği kişiye sorun yada bakım yaptırmanız gerekmektedir ama o korumayı bozdura bilrisiniz bozdurduğunuz takdirde bi işe yaramaz artık dier biyere taşıma söz konusu değildir şöyle düşünün adam define gömüyor korumak için bekşi çağırıyor sadece bu ilmi bilenler onları ordan yolluya bilir zarar görmeden başka yerede gönderemezler onları serbest kalırlar bi tek.

dozert

Kayıtlı Üye
Çok teşekkürler cevabınız için Sayın AğLan.Dediğinizi uygulayacağım teşekkürler.. İyi forumlar.

Kutluhan

Banlı Kullanıcı
Kısacası şunu söyleyebilirim. Koruma duvardaki tuğlanın arasına sıkıştırılmış beze sarılı bir muska da olabilir başka bir yolla da olabilir. Bırakın o koruma orada kalsın siz babanızın el verdiği kişiyi bulun o sizin yeni evinize yeni bir koruma yapsın. Bence bu çok daha güzel bir seçenek.

dozert

Kayıtlı Üye
Kısacası şunu söyleyebilirim. Koruma duvardaki tuğlanın arasına sıkıştırılmış beze sarılı bir muska da olabilir başka bir yolla da olabilir. Bırakın o koruma orada kalsın siz babanızın el verdiği kişiyi bulun o sizin yeni evinize yeni bir koruma yapsın. Bence bu çok daha güzel bir seçenek.

Evet haklısınız.İlgi alakalarınız için teşekkürler :).Dediğiniz gibi yapacağım.

Semiyail

Banlı Kullanıcı
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki siz şifa ile ve şifayı kimin verdiğini ve arada babanızın ayrıca falcı olduğunu yazmanız çelişkili olmuş.Şunu unutmayın ki haram ile helal bir arada olmaz ve barınamaz ve şifayı ALLAH verir ve isterse sebebsizde verir ve seçtiği kullar sadece aracı olur.Gelelim sizin davet konunuza ki çok meraklı yani istekli olduğunuz yazdıklarınızdan anlaşılıyor.Evinizde koruma olduğunu davetlerin gerçekleşmediğini ve başka yerlerde davetleri başardığınızı yazmışsınız.Siz babanızdan hiçbirşey sorup öğrenmedinizmi? veya hiç ders almadınızmı,o vefat edince mi?aklınıza geldi yapmak istedikleriniz.Sizin tabirinizle davet yada davetleri başardıysanız iş bitmemişmi?tamam değilmi?Madem dışarda başarı varsa o zaman en sağlıklı bilgiyi almak için sizin davetinize icabet eden o davetli misafirlere size eviniz hakkında ve orada koruma varmı yokmu evin her köşesini tarasınlar ve size gerekli bilgiyi versinler.Ayrıca yazdığınıza göre daha kaç kişiyi davet edeceksiniz ulvi ve sufli alemdekiler bittiyse sıra iblisin soyundan olanlarımı davete eklemek istiyorsunuz.Belki yazdıklarım size incitici gelebilir ama siz neyin peşindesiniz helalin mi? haramın mı?tamam kabul ediyorum siz istediğiniz yoldan gidebilirsiniz fakat lütfen hakkı ve batılı birbirinden iyi ayırt etmenizi diliyorum ve O hidayet rehberi Kuranı Kerimi okumanızı hatta okursanız daha dikkatli okumanızı tavsiye ederim.O zaman hangi yolun nereye çıktığını ve kulların isteklerine nasıl kavuşacağını ve bunun hangi kapıdan geçerek size geleceğini anlarsınız.ALLAH ın selamı üzerinize olsun kardeşim.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki siz şifa ile ve şifayı kimin verdiğini ve arada babanızın ayrıca falcı olduğunu yazmanız çelişkili olmuş.Şunu unutmayın ki haram ile helal bir arada olmaz ve barınamaz ve şifayı ALLAH verir ve isterse sebebsizde verir ve seçtiği kullar sadece aracı olur.Gelelim sizin davet konunuza ki çok meraklı yani istekli olduğunuz yazdıklarınızdan anlaşılıyor.Evinizde koruma olduğunu davetlerin gerçekleşmediğini ve başka yerlerde davetleri başardığınızı yazmışsınız.Siz babanızdan hiçbirşey sorup öğrenmedinizmi? veya hiç ders almadınızmı,o vefat edince mi?aklınıza geldi yapmak istedikleriniz.Sizin tabirinizle davet yada davetleri başardıysanız iş bitmemişmi?tamam değilmi?Madem dışarda başarı varsa o zaman en sağlıklı bilgiyi almak için sizin davetinize icabet eden o davetli misafirlere size eviniz hakkında ve orada koruma varmı yokmu evin her köşesini tarasınlar ve size gerekli bilgiyi versinler.Ayrıca yazdığınıza göre daha kaç kişiyi davet edeceksiniz ulvi ve sufli alemdekiler bittiyse sıra iblisin soyundan olanlarımı davete eklemek istiyorsunuz.Belki yazdıklarım size incitici gelebilir ama siz neyin peşindesiniz helalin mi? haramın mı?tamam kabul ediyorum siz istediğiniz yoldan gidebilirsiniz fakat lütfen hakkı ve batılı birbirinden iyi ayırt etmenizi diliyorum ve O hidayet rehberi Kuranı Kerimi okumanızı hatta okursanız daha dikkatli okumanızı tavsiye ederim.O zaman hangi yolun nereye çıktığını ve kulların isteklerine nasıl kavuşacağını ve bunun hangi kapıdan geçerek size geleceğini anlarsınız.ALLAH ın selamı üzerinize olsun kardeşim.

Sayın semiyail konuyu açan arkadaşa o kadar yüklenmişsiniz tamam belki haklı olduğunuz noktalar var ama bakalım siz ne kadar eleştiri kaldırabiliyorsunuz. 113 mesaj atmışsınız bu sitede 4 aydır da siteye üye olduğunuz görülür peki ben size soruyorum.

Olayları hala kendi dininize göre değerlendiremeyeceğinizi, sevap, günah, helal, haram gibi tanımlamaların bu sitede tartışılmayacağını, kendi dini düşüncelerimiz üzerinden insanları yargılamamamız gerektiğini, hala ögrenemediniz mi?

Semiyail

Banlı Kullanıcı
Sn.Demir,benim yazdıklarımda bir yargılama olduğunu nereden çıkardınız anlaşılır gibi değil ayrıca siz baştan benim yaptığım yoruma karşı saygısızlık yapmanızla asıl sizin beni yargıladığınız ve gereken saygıyı göstemeyerek,saygının ne olduğunu öğrenmediğiniz açığa çıkmakta ve benim ilim yönünden,tavsiye yönünden yazdıklarıma sizin bunları yazamazsınız ve şunu bunu öğrenmedizmi demenizle sizin çok şey öğrenmeniz gerektiğini gerektirmezmi kardeşim.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Sn.Demir,benim yazdıklarımda bir yargılama olduğunu nereden çıkardınız anlaşılır gibi değil ayrıca siz baştan benim yaptığım yoruma karşı saygısızlık yapmanızla asıl sizin beni yargıladığınız ve gereken saygıyı göstemeyerek,saygının ne olduğunu öğrenmediğiniz açığa çıkmakta ve benim ilim yönünden,tavsiye yönünden yazdıklarıma sizin bunları yazamazsınız ve şunu bunu öğrenmedizmi demenizle sizin çok şey öğrenmeniz gerektiğini gerektirmezmi kardeşim.

Öncelikle ''şunu bunu'' dediğiniz şey site kuralları ve herkesin bilmesi gerekiyor :)

Bakın bunda kızacak sinirlenecek bir şey yok. Arkadaşa müslümanlıkla ilgili bir sürü nasihat vermişsiniz. Bende diyorum ki ya arkadaş müslüman değilse ya başka bir inancı varsa, ya sizin günah olarak gördüğünüz şeyi sevap olarak görüyorsa, ya Allah'a inanmıyorsa, ya şeytani varlıklarla iletişime geçmeyi tercih etmişse vs..

Yorum yaparken bunları da düşünmemiz gerekir diyorum. Şimdi ben yanlış birşey mi diyorum?

Neyse arkadaşın konusu dağılmasın bence sizde bunları bir gözden gecirin. İyi forumlar.

AğLan

Kayıtlı Üye
Demir arkadaşımda burda kötü bişey dememiş haklıca bişey demiş benim düşünceme görede yargılayıcı konuşmuşsunuz elhamdülillah bende müslümanım ve Rabbimi severim sayarım burda yaptığınız ufak çocuha laf söylemek gibi yanlış bişey site gereğide habire dini katarak yorumlamak yasaktır herkezin kendi düşüncesi Rabbim vesilesiyle olur bana görede herşey ama yorumlama tarzınız yanlış hani sitede varya çok günahtır ölürsün cehennemde yanarsın sitegereği bunları söylemek zaten yasaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...