Çok bunaldım çok mutsuzum

bilenveyapankişi

Kayıtlı Üye
Rica ederim ,çok güzel bir konuya parmak bastınız...Ben de size teşekkür ederim...Buradaki bazı arkadaşlarımız ve benim de yaşadığım bir durum...İş dolayısıyla ya da eğitim yüzünden ben de çok yer değişikliği yaşamış bir kişi olarak sizi çok iyi anlıyorum...İnsan bir yerlere giderken yanında birileri olmasını istiyor ama baktım ki birileriyle arkadaş olsak bile herkesi teşvik etmek zorunda kalıyorum...Israr etmek de bana göre değil...Kendiliğinden olan,akışta rastladığımız insanlarla karşılaşmak önemli ve değerli...''Sonra ben de yanıma bir iki dergi alıp yemek yemeye çıkarım ;;bazen de kafamı saracak bir kitap alırım yanıma, kahvemi içerim..''deyip özgürlüğümün tadını çıkardım...Bu benim yaptığım çok iyi bir alışkanlık değil...Sizin isteğiniz ve sorgulamanız normal...Benim de çok sorguladığım oldu ama sonra direnç oluşturduğumu fark ettim..Siz bunu araştırmakta tamamen haklısınız...''Arkadaş edinme''konusu günümüzde gerçekten de zorlaştı...İnsanlar sosyal medya üzerinden tanışmaya başladığından beri ikili ilişkiler de komşuluk ve dostluk ilişkileri de değişti bence...Benim cesaret edemediğim mecralar olduğu için yalnızım sanıyordum ama gerçekten artık çağımızın sorunu haline geldi..Bireyselleşmek ayrı yalnız kalmak ayrı...Sosyalleşme isteği doğamızda var olan ,inkar edilemez bir gerçek....Sosyal bağları kuvvetli insanların hayat hikayelerini de öğrendiğimde şaşırmıştım,insanların bağışıklık sistemi ve ömür uzunluğunu bile olumlu yönde etkileyen bir durum sosyal bağların kuvvetli olması...Siz bu soruları soran ve dışarıda yalnız bir şekilde etkinliklere gidince kendini tuhaf hisseden tek kişi değilsiniz..Bir süre İstanbul'da yaşamıştım,kendi akraba ve arkadaşlarımla bile onların zaman yoğunluğundan dolayı görüşememiştik..İstanbul'da insanlar daha da nazlı oluyor;şöyle ki trafik yüzünden spontane bir şekilde kimseyle buluşamıyorsunuz,mutlaka plan yapmanız gerekiyor zaten...İstanbul bu konuda biraz daha zor...Sebebi kendinizde aramayın yani...Ama yukarıda değindiğimiz gibi sizi hayata bağlayan etkinliklerinizi de çeşitlendirmeyi amaçlayın,sevgiler:)
Cidden duygularıma tercüman oldunuz tavsiyeleriniz de çok değerli. Eksik olmayın :)

Alex06

Kayıtlı Üye
Anadolunun küçük bir şehrinde yalnız olmak çok fena. İstanbul'da dans kursları kitap kulüpleri resim kursları vs vs aklıniza gelebilecek her şey var bir metropol bir dünya şehri. Sosyalleşme için her türlü olanak var.
Bence derdiniz bu değil başka birşey, bu kılıfı.

bilenveyapankişi

Kayıtlı Üye
Anadolunun küçük bir şehrinde yalnız olmak çok fena. İstanbul'da dans kursları kitap kulüpleri resim kursları vs vs aklıniza gelebilecek her şey var bir metropol bir dünya şehri. Sosyalleşme için her türlü olanak var.
Bence derdiniz bu değil başka birşey, bu kılıfı.
Neymiş benim dedim? Oturduğun yerden uydurduğun o tespitini söylesene

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Kızmaya gerektiren bir post değildi. Hem ben de hemfikirdeyim. Neden mı?

Yer değiştirmek pek işe yaramıyor. Nereye gidersen git, gittiğin yere yine kendini götüreceksin.

Yani yeni yerin veya toplumun bir suçu yok. Siz önceden de mutsuzdunuz.

Bir de verilen tavsiyelerden seçtiğiniz
Akışına bırakayım yani aslında en doğrusu bu olabilir
Siz burada anlayış ve şevkat arıyorsunuz. Kötü veya yanlış birşey değil, ama.. Burası sanal ortam. Canlı insanlarla , canlı iletişim gerekiyor size.
Bilmekveyapmakisteyenkisi olarak kaldığınız. Üzüldüm..

bilenveyapankişi

Kayıtlı Üye
Kızmaya gerektiren bir post değildi. Hem ben de hemfikirdeyim. Neden mı?

Yer değiştirmek pek işe yaramıyor. Nereye gidersen git, gittiğin yere yine kendini götüreceksin.

Yani yeni yerin veya toplumun bir suçu yok. Siz önceden de mutsuzdunuz.

Bir de verilen tavsiyelerden seçtiğiniz

Siz burada anlayış ve şevkat arıyorsunuz. Kötü veya yanlış birşey değil, ama.. Burası sanal ortam. Canlı insanlarla , canlı iletişim gerekiyor size.
Bilmekveyapmakisteyenkisi olarak kaldığınız. Üzüldüm..
Evet bu benim genel durumum hayatımdaki mutsuzluk ve yolunda gitmeyen birçok şeyden buralarda daha öncede bahsettim ama dün açtığım konu tamamen yeni şehre taşınmanın getirdiği yalnızlıkla alakalı. Siz neden eski konuları deşiyorsunuz nasıl bir alaka kurdunuz? Ben diyorum ailemden dostlarımdan ayrılıp şuraya geldim yalnızlık çekiyorum siz önüme önceden hislerimle ilgili paylaştıklarımı getiriyorsunuz birbiriyle bağlantı kurabilirsiniz ama hepsini birleştirip hakkımda şunu bunu arıyorsunuz diyemezsiniz. Ben buraya önceden de yaptığım gibi bir şeyimi paylaşıp tavsiye istiyorum. Bu paylaşımın altındaki diğer insanlarda tavsiyelerde bulundu hepsini de dikkate alacağımı deneyeceğimi yazdım. Siz ve diğer arkadaş böyle yaparak tüm hevesimi kırdınız.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
dün açtığım konu tamamen yeni şehre taşınmanın getirdiği yalnızlıkla alakalı.
Kendinizi kötü, halsiz, bunalmış hissediyordunuz. Şu anda da böyle. Değişen sebep. Duygular aynı.
Ben düşmanınız değilim.
Ok. Önceki iki konuda tavsiye istediğiniz. O sorunları cozdunuz mu? Bana cevap vermeyin, kendinize verin. Hatta şuan birşey yazmayın. Bu fikirle bı vakit geçirin. Yarın sabah tekrar düşünün.

Siz ve diğer arkadaş böyle yaparak tüm hevesimi kırdınız.
A-aaa.... Bu suçlamayı red ediyorum. Beni kendi eglemsizliginizden sorumlu tutamazsınız.

cathrine

Kayıtlı Üye
Siz ve diğer arkadaş böyle yaparak tüm hevesimi kırdınız
Hevesiniz kırılmasın,siz bu siteye çare aramaya geldiğinize göre(ki hepimiz öyleyiz)kendiniz için adım atmış oldunuz zaten...Sizi motive edecek bilgileri alın ve hevesinizi arttırın...

Arkadaşlarımız sizin diğer postlarınızı size hatırlatarak size kısırdöngüleri göstermeye çalışıyorlar...Aslında bizim yaklaşımımız daha yüzeysel ve geçici çözümlerdi...Size eski postlarınızı gösteren arkadaşlarım ise bizim gösterdiğimiz yöntemlerden daha kalıcı bir çözüm önermek istemişler...Kendimizle yüzleşmek kolay değildir...Burada geçenlerde aynı döngülerden çıkmanın ne kadar zor olduğunu da başka bir başlık altında yazmıştık...Şartlarımız değişse bile duygularımız aynı kaldığı sürece kendimizi hamster gibi aynı yerde dönerken bulabiliriz...Bütün insanlarda çok istisnadır kısırdöngülerini tamamen kırabilmek....Ama çabalamak,gittiğiniz yolda düşe kalka ilerlemek,üzüntüyü,,sevinci,hüznü,yalnızlığı,dostluğu,arkadaşlığı,kısaca her duyguyu kendi içinizde aynı şekilde doğal karşılamak bazı deneyimleri değiştirebilir....Hani bir söz vardı ya :''Hayatınızda çok iyi bir şey olduğunda çok sevinmekte acele etmeyin;geçer,olumsuz bir durumda da çok fazla üzülmeyin;yine geçer ''Yani her duygu geçici ,üzüntüyü de kabul ettiğinizde sevinci de kabul edip aynı şekilde,normal kabul ettiğinizde,olanı olduğu gibi(bu zor tabii ki,uğraşılması gerek)yaşayabildiğinizde bu negatif duyguları daha kolay yönetebilirsiniz...Örneğin;İş bulmak istiyorsunuz ve işe girdiğimde''çok mutlu olacağım''dediğinizde o iş gerçekleşse bile bu sefer ''maaşım yükselince'',''maaş yükselince''bu sefer de ''yönetici değişse''diyorsanız ruhunuz doyuma ulaşmaz...Aynı şekilde çok arkadaşımız,dostumuz,çevremiz olsa bile onlarla çok güzel zamanlar geçirsek ama daha sonrasında da incitici bir tavır görsek herhangi bir arkadaşımızdan bütün günlerimizi,haftalarımızı üzülerek harcasak kontrolü ve gücümüzü dışarıya bağlı hale getirrmişiz demektir...Burada anlatılmak istenen robot gibi hiç birşeye duyarsız ya da tepkisiz olmak değil...İnsani duygularımız var,tabii ki incitilince üzülebiliriz ama daha ağırlıklı olarak kendi ruhumuzdan beslenirsek ,dışarıdan gelecek bir olay,kişi ya da durum ''benim kendime yaklaşımımı''değiştiremez,''ben yine benim''deyip devam ederseniz en kötü hissettiğiniz zamanda bile çözüm odaklı yaklaşırsınız kendinize...Birisi sizin seçimlerinize müdahale ettiğinde ;bir olumsuz eleştiriden dolayı çok başarılı bir şarkıcı olacak iken ,sesinizi beğenmediğini söylerse bir yarışmaya ya da herhangi bir denemeye katılmazsanız çok büyük bir fırsatı kaçıracaksınız belki...Siz kendinize yatırım yapacakken o kişiye kızıp kendinizi cezalandırmış oluyorsunuz...Halbuki katılsanız kaybedecek bir şey yok,olmasa da hayatınıza devam edeceksiniz ama o kişi sizi kızdırdığı için vazgeçerseniz''kazanma ihtimali'' de kafanızdan çıkmayacak....Kısaca hiç kimse ne sizin ümidinizin kaynağı olsun ne de sevincinizin...Siz bu gücü kendinizden alın,dışarısı sadece duygularımıza krema ekleyebilir ,kaynak bizde...Umarım toparlayabilmişimdir...Ben yazarken bazen konuları dağıtıyorum,farkındayım ama belki birilerinin ihtiyacı vardır,o yüzden konuyu gittiği yere kadar uzatıyorum....Çünkü ben burada arkadaşlarımızın paylaştıkları yazılarda satır aralarında bir kelime bile olsa ilham alıyorum bazen ,hepimize aynalar gerekli...

Alex06

Kayıtlı Üye
Oturduğum yerde nereden bilebilirim tanımadığım birinin derdini. Öyle eski postlarınizi falan okumadım. Daha önce okuduysam da hatırlamıyorum bir iz bırakmamış.
Farklı fikir beyan edenler moralinizi bozacacaksa daha çok bozulur o moral.
Herkes yeni tasindigi yerde yalnız mutsuz hisseder bu çok normal bunu aşmak icin bir şeyler yapar. Moraliniz bozulmasin eyleme geçin.
İnsanoğlu katman katman. Hangi katman moralinizi bozuyor onu bulun.

Fehu

Kayıtlı Üye
Benim arkadas cevrem genistir ama birçok etkinliğe tek başına giderim. Dans kursuna dahi partnersiz gittim. Kimse parmakla gösterip aa bak bu ezik yalnız demiyor merak etmeyin :) tersine bu sayede yepyeni çok şirin insanlarla tanışıyorum. Gittiğiniz yer neresi olursa olsun sizin gibi tek gelenler olacaklar guleryuzlu olun ve ilk adımı atmaktan çekinmeyin. O an'a uygun bir cümleyle sohbeti başlatın. Üniversitede misiniz?

bilenveyapankişi

Kayıtlı Üye
Hevesiniz kırılmasın,siz bu siteye çare aramaya geldiğinize göre(ki hepimiz öyleyiz)kendiniz için adım atmış oldunuz zaten...Sizi motive edecek bilgileri alın ve hevesinizi arttırın...

Arkadaşlarımız sizin diğer postlarınızı size hatırlatarak size kısırdöngüleri göstermeye çalışıyorlar...Aslında bizim yaklaşımımız daha yüzeysel ve geçici çözümlerdi...Size eski postlarınızı gösteren arkadaşlarım ise bizim gösterdiğimiz yöntemlerden daha kalıcı bir çözüm önermek istemişler...Kendimizle yüzleşmek kolay değildir...Burada geçenlerde aynı döngülerden çıkmanın ne kadar zor olduğunu da başka bir başlık altında yazmıştık...Şartlarımız değişse bile duygularımız aynı kaldığı sürece kendimizi hamster gibi aynı yerde dönerken bulabiliriz...Bütün insanlarda çok istisnadır kısırdöngülerini tamamen kırabilmek....Ama çabalamak,gittiğiniz yolda düşe kalka ilerlemek,üzüntüyü,,sevinci,hüznü,yalnızlığı,dostluğu,arkadaşlığı,kısaca her duyguyu kendi içinizde aynı şekilde doğal karşılamak bazı deneyimleri değiştirebilir....Hani bir söz vardı ya :''Hayatınızda çok iyi bir şey olduğunda çok sevinmekte acele etmeyin;geçer,olumsuz bir durumda da çok fazla üzülmeyin;yine geçer ''Yani her duygu geçici ,üzüntüyü de kabul ettiğinizde sevinci de kabul edip aynı şekilde,normal kabul ettiğinizde,olanı olduğu gibi(bu zor tabii ki,uğraşılması gerek)yaşayabildiğinizde bu negatif duyguları daha kolay yönetebilirsiniz...Örneğin;İş bulmak istiyorsunuz ve işe girdiğimde''çok mutlu olacağım''dediğinizde o iş gerçekleşse bile bu sefer ''maaşım yükselince'',''maaş yükselince''bu sefer de ''yönetici değişse''diyorsanız ruhunuz doyuma ulaşmaz...Aynı şekilde çok arkadaşımız,dostumuz,çevremiz olsa bile onlarla çok güzel zamanlar geçirsek ama daha sonrasında da incitici bir tavır görsek herhangi bir arkadaşımızdan bütün günlerimizi,haftalarımızı üzülerek harcasak kontrolü ve gücümüzü dışarıya bağlı hale getirrmişiz demektir...Burada anlatılmak istenen robot gibi hiç birşeye duyarsız ya da tepkisiz olmak değil...İnsani duygularımız var,tabii ki incitilince üzülebiliriz ama daha ağırlıklı olarak kendi ruhumuzdan beslenirsek ,dışarıdan gelecek bir olay,kişi ya da durum ''benim kendime yaklaşımımı''değiştiremez,''ben yine benim''deyip devam ederseniz en kötü hissettiğiniz zamanda bile çözüm odaklı yaklaşırsınız kendinize...Birisi sizin seçimlerinize müdahale ettiğinde ;bir olumsuz eleştiriden dolayı çok başarılı bir şarkıcı olacak iken ,sesinizi beğenmediğini söylerse bir yarışmaya ya da herhangi bir denemeye katılmazsanız çok büyük bir fırsatı kaçıracaksınız belki...Siz kendinize yatırım yapacakken o kişiye kızıp kendinizi cezalandırmış oluyorsunuz...Halbuki katılsanız kaybedecek bir şey yok,olmasa da hayatınıza devam edeceksiniz ama o kişi sizi kızdırdığı için vazgeçerseniz''kazanma ihtimali'' de kafanızdan çıkmayacak....Kısaca hiç kimse ne sizin ümidinizin kaynağı olsun ne de sevincinizin...Siz bu gücü kendinizden alın,dışarısı sadece duygularımıza krema ekleyebilir ,kaynak bizde...Umarım toparlayabilmişimdir...Ben yazarken bazen konuları dağıtıyorum,farkındayım ama belki birilerinin ihtiyacı vardır,o yüzden konuyu gittiği yere kadar uzatıyorum....Çünkü ben burada arkadaşlarımızın paylaştıkları yazılarda satır aralarında bir kelime bile olsa ilham alıyorum bazen ,hepimize aynalar gerekli...
Siz benim durumumu anlayıp gayet yapıcı açıklamalar yapıyorsunuz yazdığınız şeyleri sonuna kadar okudum gerçekten kıymetli düşünceler. İkna da oluyorum kısırdöngüye girdim belki de ama ben burada bir derdimi anlatıp tavsiye isterken amaç farklı bu kılıf gibi şeyler yazılması hoş mu? Buna da doğal olarak tepki veriyorum. Eleştiri konusu ayrı ona sonuna kadar açığım ama o kişinin yazdığı benim için iftira ile eşdeğer.

bilenveyapankişi

Kayıtlı Üye
Oturduğum yerde nereden bilebilirim tanımadığım birinin derdini. Öyle eski postlarınizi falan okumadım. Daha önce okuduysam da hatırlamıyorum bir iz bırakmamış.
Farklı fikir beyan edenler moralinizi bozacacaksa daha çok bozulur o moral.
Herkes yeni tasindigi yerde yalnız mutsuz hisseder bu çok normal bunu aşmak icin bir şeyler yapar. Moraliniz bozulmasin eyleme geçin.
İnsanoğlu katman katman. Hangi katman moralinizi bozuyor onu bulun.
Derdin farklı bu bir kılıf gibi cümleler farklı fikir beyanına mı giriyor hadi diğer üye eski postlarımı okuyup bir anlam bağlantı kuruyor siz tek bir postla oturduğunuz yerden hüküm vermeye bayılıyorsunuz neyi kadar ne kadar biliyorsunuz da hakkımda asılsız bir ithamda bulunuyorsunuz?

bilenveyapankişi

Kayıtlı Üye
Benim arkadas cevrem genistir ama birçok etkinliğe tek başına giderim. Dans kursuna dahi partnersiz gittim. Kimse parmakla gösterip aa bak bu ezik yalnız demiyor merak etmeyin :) tersine bu sayede yepyeni çok şirin insanlarla tanışıyorum. Gittiğiniz yer neresi olursa olsun sizin gibi tek gelenler olacaklar guleryuzlu olun ve ilk adımı atmaktan çekinmeyin. O an'a uygun bir cümleyle sohbeti başlatın. Üniversitede misiniz?
Yok çalışıyorum şimdinin aksine üniversitede arkadaş grubum vardı yalnız değildim sıkıntı çekmiyordum. Bu sosyal kulüp gibi yerlere herkes en az 3 arkadaşı ile geliyor. Böyle olunca bir yabancı ile iletişim kurma gayretinde bulunmuyorlar. Aslında girişken olduğumu da düşünüyorum ama bilmiyorum bu konuda çok dert sahibi oldum.

cathrine

Kayıtlı Üye
Yok çalışıyorum şimdinin aksine üniversitede arkadaş grubum vardı yalnız değildim sıkıntı çekmiyordum. Bu sosyal kulüp gibi yerlere herkes en az 3 arkadaşı ile geliyor. Böyle olunca bir yabancı ile iletişim kurma gayretinde bulunmuyorlar. Aslında girişken olduğumu da düşünüyorum ama bilmiyorum bu konuda çok dert sahibi oldum.
Üniversitedeyken ben de hiç sıkıntı çekmiyordum...Yalnızlık sorunu zaten okullar bittikten sonra başlıyor...Üniversitede hangi arkadaşıma yetişeceğimi bilemiyordum,kendime bile ayıracak bir zamanım olmuyordu,o kadar kalabalıktı çevrem benim de...Ama üniversiteden sonra aynı çevre yoğunluğu olmayınca tabii ki başlangıçta şaşkınlık oluyor...O kalabalıktan nasıl bu kadar yalnız hale geldiğimizi sorguluyoruz....Sanırım öğrencilik yıllarında daha sorumsuz olduğumuz ve zaman sorunu yaşamadığımız içindi...İster istemez ödevler için olsun,konser,sinema,yemek ya da eğlence için olsun ev arkadaşlarımız ya da sınıf arkadaşlarımızla takılabiliyorduk...hiçbir ortam okuldaki gibi kolay oluşturulmuyor....Öğrenciliğin sağladığı avantajlarmış...İş yerinde aynı şekilde olmuyor ama belki ekstra çabalarsak olur...Yine de yeni taşındığınız bir şehirde arkadaşlar edinebilirsiniz ama herkese zaman tanımayı aklınızın bir köşesinde bulundurun...Ben kendi adıma herkese de güvenemiyorum,uzun süre geçmesi gerekiyor artık birini hayatıma dahil edebilmem için...Dediğim gibi hiçbir yer okuldaki kadar güvenli ya da kolay değil...Ben bildiğiniz yalnız olan ve biraz da yabanileşmiş biri olduğum için son cümlelerimi eklemeyi uygun gördüm....Hepimiz iyi insanlarla karşılaşırız umarım....Hayatımda değişiklikler olunca her zaman buraya gelip deneyimlerimi yazıyorum ,çünkü bunun faydalarını gördüm....Siz de ne zaman isterseniz burada sohbet edebiliriz:)

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Derdin farklı bu bir kılıf gibi cümleler farklı fikir beyanına mı giriyor
Evet. Bu bir fikir beyanı. Bana yazılmış olsaydı ben üzülmez kırılmazdım. Asıl derdimi nasıl bulup ortaya çıkaracağımı sorardım.
Kendinizi pozitife ayarlayıp gülümseyerek okuyun o postu. Duygularınız farklı olacak.

Alex06

Kayıtlı Üye
Derdin farklı bu bir kılıf gibi cümleler farklı fikir beyanına mı giriyor hadi diğer üye eski postlarımı okuyup bir anlam bağlantı kuruyor siz tek bir postla oturduğunuz yerden hüküm vermeye bayılıyorsunuz neyi kadar ne kadar biliyorsunuz da hakkımda asılsız bir ithamda bulunuyorsunuz?
Hassasiyet kırılmış kalpten kaynaklanir. Kırıklar tamir edilmeden baskalarina güvenmek onlarla iletişim kurmak zordur. Belki de yalnız kalmanizin sebebi içe dönmeniz gerekiyordur ve kalp kiriklarinizi hayal kırıklıklarınizi onarmaniz gerekiyordur.
Kimse bu kadar saldırgan enerjili biriyle yakınlık dostluk kurmak istemez. Yan Yana bile durmak istemez.

bilenveyapankişi

Kayıtlı Üye
Üniversitedeyken ben de hiç sıkıntı çekmiyordum...Yalnızlık sorunu zaten okullar bittikten sonra başlıyor...Üniversitede hangi arkadaşıma yetişeceğimi bilemiyordum,kendime bile ayıracak bir zamanım olmuyordu,o kadar kalabalıktı çevrem benim de...Ama üniversiteden sonra aynı çevre yoğunluğu olmayınca tabii ki başlangıçta şaşkınlık oluyor...O kalabalıktan nasıl bu kadar yalnız hale geldiğimizi sorguluyoruz....Sanırım öğrencilik yıllarında daha sorumsuz olduğumuz ve zaman sorunu yaşamadığımız içindi...İster istemez ödevler için olsun,konser,sinema,yemek ya da eğlence için olsun ev arkadaşlarımız ya da sınıf arkadaşlarımızla takılabiliyorduk...hiçbir ortam okuldaki gibi kolay oluşturulmuyor....Öğrenciliğin sağladığı avantajlarmış...İş yerinde aynı şekilde olmuyor ama belki ekstra çabalarsak olur...Yine de yeni taşındığınız bir şehirde arkadaşlar edinebilirsiniz ama herkese zaman tanımayı aklınızın bir köşesinde bulundurun...Ben kendi adıma herkese de güvenemiyorum,uzun süre geçmesi gerekiyor artık birini hayatıma dahil edebilmem için...Dediğim gibi hiçbir yer okuldaki kadar güvenli ya da kolay değil...Ben bildiğiniz yalnız olan ve biraz da yabanileşmiş biri olduğum için son cümlelerimi eklemeyi uygun gördüm....Hepimiz iyi insanlarla karşılaşırız umarım....Hayatımda değişiklikler olunca her zaman buraya gelip deneyimlerimi yazıyorum ,çünkü bunun faydalarını gördüm....Siz de ne zaman isterseniz burada sohbet edebiliri
Okul ortamı ve çalışma ortamı arasındaki fark kendini fazla belli etti bende. Öğrencilik hayatı çevre bulma konusunda cidden basitmiş onu anladım. Beni en fazla tedirgin eden burada 6 ayım geçmesine rağmen beni anlayacak en basitinden gezmeye çıkabileceğim kimsenin olmaması bilmiyorum 6 ay uzun bir süre gibi geliyor bu zamana kadar olmadıysa bundan sonrada olmaz gibi hissediyorum ama buradaki birçok yorumu okuyunca üzülmemeye karar verdim umarım uygulayabilirim zamana akışına bırakmakta iyi olacak. Size gelince beni en iyi anlayan kişi oldunuz çok çok teşekkür ederim. Buralarda hep görüşmek üzere:)

bilenveyapankişi

Kayıtlı Üye
Evet. Bu bir fikir beyanı. Bana yazılmış olsaydı ben üzülmez kırılmazdım. Asıl derdimi nasıl bulup ortaya çıkaracağımı sorardım.
Kendinizi pozitife ayarlayıp gülümseyerek okuyun o postu. Duygularınız farklı olacak.
Bu rahatsız edici sözleri fikir beyanı olarak görmüyorum yarın veya başka bir gün de okuyunca "ay bana kılıf bulmuş derdi farklı diyor ne kadar da sevimli" diyemeyeceğim.

bilenveyapankişi

Kayıtlı Üye
Hassasiyet kırılmış kalpten kaynaklanir. Kırıklar tamir edilmeden baskalarina güvenmek onlarla iletişim kurmak zordur. Belki de yalnız kalmanizin sebebi içe dönmeniz gerekiyordur ve kalp kiriklarinizi hayal kırıklıklarınizi onarmaniz gerekiyordur.
Kimse bu kadar saldırgan enerjili biriyle yakınlık dostluk kurmak istemez. Yan Yana bile durmak istemez.
Bakın yine aynı şeyi yapıyorsunuz yine aynı bilip bilmeden ithamlar. Saldırgan enerjili falan? Her neyse istediğinizi yazın size hiçbir şey yazmıcam tespitlerinizi ilerletebildiğiniz gibi ilerletin.