Cinlerin insanlara tıp ögrettigini biliyor muydunuz :)

Corina

Kayıtlı Üye
İş
ögrenci,
cahiliyet devrinde yanı başımızda bir havuz vardı kızımın eline kücük bir kap verip suya gönderdim gecikti gelmedi
onu aramaya kalkıştık o kadar aradikki artık ümidimizi kesmiştik aradan epey bir zaman gecti sonra bir gece evimin damı altında oturuyordum bir de ne görsem yaşlı bir ihtiyar geliyor. bana yaklaşınca bir de baktım ki o ihtiyar kzım degil mi kızım diye bagırdım.

-evet kızın diye cevap verdi
-nerdeydin yavrum dedim
-beni havuza su almak icin gönderdigin gece bir cin beni kacırdı
onun yanındaydım sonra onunla cinlerin arasında harp cıktı allah ondan ah aldı(eger zafere kavuşursan bu kızı ehline teslim edeceksin) diye adam da evet dedi bunun üzerine harbi kazandı ve beni gördügünüz gibi getirip size teslim etti ne varki kızın rengi degişmiş saçları dagılmış gayet zayıf bir halde geldi. yanımızda biraz kaldı eski sıhhatına kavulunca amcasının ogluyla evlendirdik. yalnız o cin amcasının oglu ile onun arasını bozmak istemiştir.
aralarında epey kavga olmuştuur birbirllerine gözlerini çıkarırım gibi tehtidler savurmuşlardır nihayet insan olan amca oglu cinniye hitaben:
meydana çık da görelim seni deyince şu cevabı verdi:

buna imkan yok babamız bize görüp görünmememiz dizlerimiz cenemiz gelinceye kadar yaşamamız topragın kuytularında barınmamız icin tam 3 defa dua etti

peki hala bana sıtma ilacını söylermisin dedim:
(burası önemli istiyorsanız deneyin:))

o örümcege benzeyen hayvancıgı bilirmisin dedi
-evet dedim
-işte onu yakala ayaklarını pamuk ipligi ile bagla sonra sol koluna sım sıkı sar dedi dedigini yaptım hiç birşeyim kalmadı
bana kadın istemeyen adamın çaresini bulabilirmisin dedim

o dediki:
-onun adamlarla alakası varmı
-evet dedim
-eger adamlarla alakası olmasaydı çaresine bakardık diye mukabele etti

kaynak:cinlerin esrarı