Cinler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mir

Kayıtlı Üye
Son bir kaç aydır cinlere tuhaf bi ilgim oluştu araştırıyorum deli gibi. Neden olabilir evdekiler deli filan oldun cin musallat oldu filan diyolar bana :) Bi kaç kitap edindim ŞemsüL maarif filan. İçimdeki ses sürekli bak araştır incele vs diyo neden olabilir? İnt cin musallat videolarına filan bakıyorum en ufak bi korkum filan yok. Kısaca içimdeki ses cinleri araştır diyip duruyor.

Semiyail

Banlı Kullanıcı
İçinde ki ses kim hiç düşündünmü? ve seni araştırmaya iten nedir hiç düşündünmü? Kim peki:Onlar,yani cinler, ve cinleri başka yerlerde aramana gerek yok zaten sen birinci kapıyı yani giriş kapısını aralamış gözüküyorsun.Sen cinlerle ilgili kitapları v.s. okudukça cinlerle uğraştıkça onlar sana dahada çok yaklaşırlar.Bir örümcek avını yakalamak için ağ örer sonra büyük bir sabırla ağa düşecek olan avını bekler,av ağa takılır çırpınır ve kurtulamaz sonra onu yakalar değilmi,işte cinlerde insanları böyle beklemekteler.Ayrıca korkum felan yok demişsin.Daha sen ne gördün ki ne yaşadın ki önce bir yaşa sonra korku nasıl birşeymiş burada anlatırsın eğer aklın yerinde olursa karalarsın birşeyler.Kardeşim sana şunu anlatmaya çalışıyorum uzak dur.Bu sağlıklı bedenini ve ruhunu bir daha bulamazsın,aklın saflaşır seme gibi olursun yani deli olursun.Seni tımarhaneye gönderirler yada mezara.Benden sana bir abi nasihatı.

mir

Kayıtlı Üye
Bunuda söyleyeyim. Bi kaç ay öncesine kadar dinler bana çok saçma geliyordu.s Allahıma çok şükür doğru yolu buldum. Kendime geldim, artık namazımı orucumu tüm ibadeterimi düzene soktum. Hiç bişiyden korkmuyorum ''Allah her zaman yanımda'' diyorum. Beni ağlarına düşürmeye mi çalışıyorlar diyorsun nedeni ne olabilir?

Semiyail

Banlı Kullanıcı
Nedeni nedir sizce?biri ateşten ve biri topraktan olduğumu ve ondan dolayı bir düşmanlıkmı?İblisin lanetlenip kovulması ve sonrada insanlara düşman olması ve size veya sizin gibi insanları onları merak etmenizden dolayı ve onlarla uğraşmalarından dolayı ve sizi kendilerine çekmek için insanların yapacakları hataları gözetleyerek ve bu gibi fırsatları değerlendirerek ALLAHın yolundan ayırmak için sizi isyana ve küfüre sokmak için hazır askerlerinden birini göndermesi nedenin ne olduğunu açıklayabilirmi sizce?

enesuynk

Kayıtlı Üye
Cinleri araştıran tımarhaneye yada mezara girseydi bu sitede adam kalmazdı be usta ..

mir

Kayıtlı Üye
Onları araştırmanın ne gibi bi zararı olabilir ki? çağırma vs hiç bişi yapmıyorum. Ama çağırmak istemiyorumda değilim. Şemsül maarif kitabı var bence 4 ciltlik cinleri filan çağırmak için bazı şeyler gördüm uyulayıcam dedim. Bazıları bana o kitap gerçekten İmam ahmed bin ali el buni'nin olmadığı bunu şeytanların insanlara yazdırdığını vs şeyler söylediler. Ne yapıcam ya.s

Semiyail

Banlı Kullanıcı
Şunu iyi bilmelisiniz ki hiçbir cin size hizmetkar olmaz.Siz davet yaptığınızda size gelen hüddam değildir onun çakması olan şeytandır.Has müslüman cinler yani has derken salihler insanlara kolay kolay görünmezler hatta hiçde diyebiliriz.Diğer Müslüman Hristiyan ve Musevi olanlarda ancak severlerse bir insana yardım ederler.İnanın ki cinin hangi dinden olduğu önemli değil onların karakterlerine bakmalısınız.Birde ulvi ve sufli olanlarıda davetle çağırabilirsiniz ama buda çok ilim gerektiren konulardır.Size bir yol gösteren ilim sahibi ve cinler alemini çok iyi bilen ve onlarla temasda olan birinden yardım alarak ve sizde belirli ve yeterli ilme ve irfana sahip olmalısınız ki bu işlere başlayasınız.Onlar yani cinler çeşit çeşit yollar tutmuşlardır.Davete en kolay ve çabuk icabet eden şeytandır.Size bir süre iyiler kılığında gözükür siz inanırsınız ve gün gelir maskesi düştüğünde sen bakarsın ki bir ayı ile veya bir aslan ile aynı kafesde birlikte bulursun kendini o zaman ne yapacaksın.Onunla güreş tut bakalım kim yıkacak kim kimin sırtını yere getirecek.Seni onun elinden kim kurtaracak.Tabiki ALLAH ama sen daha önce ondan yardım dilemedin cinden şeytandan yardım istedin onu çağırmadınmı?Hatta ALLAHa isyan edip onlardan yani şeytanlardan yardım bekleyenlere ne demeli?Hey dünya hey demek içten bile değil kardeşim.Şu anlattıklarım bu işlerle uğraşan insanların her onda dokuzunun başına gelmekte ve bence uzak durmalısın.

Semiyail

Banlı Kullanıcı
Elindeki o şemsul mearifi ben baştan aşağı arapçası ile yani orjinali ile sayfa sayfa harf harf karşılaştırdım inanki içindeki yani koca 4 cilt kitabın içinden sadece 3 tane uygulama bire bir aynı verilmiş,diğerlerinin tamamı değiştirilmiş,eksik verilmiş ve uydurma olarak yazılmış.O kitaptan hiçbir amel yapamazsın.

mir

Kayıtlı Üye
Ama içimdeki araştırma isteğini durduramıyorum. Cinleri çağırmak, davet etmek değil amacım. Sadece merak araştırma isteği. ''cinler alemini çok iyi bilen ve onlarla temasda olan birinden yardım alarak ve sizde belirli ve yeterli ilme ve irfana sahip olmalısınız ki bu işlere başlayasınız'' dediniz nasıl bulucam böyle birini?

Semiyail

Banlı Kullanıcı
Zaten bu işler önce merakla başlar.Bende yıllar önce merak ederdim.Peki ya sonra?Sonrası Tecrübelerle sabittir.

Semiyail

Banlı Kullanıcı
Ayrıca,sen bir hocaya gidipte işte ben cinleri merak ediyorum hocam şu işe bir el atta bende onlara karışıyım de istersen.Hoca sana ne cevap verecek.Vereceği cevap şudur çık dışarı?

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Konu öyle bir yere gidiyorki saskınlıkla okuyorum gercekten oyūzden bilgi sart merak olması gayet normal arastırmanızda güzel bişey sorgusuz asalak bilgilere baglanmak yerine sn semiyail yorumlarında yazmış pozitif dusunceyle fakat böyle yol gösterilmez herkes arastırmalı bilgilenmeli tecrübe kazanmadan iletisim harįc

yalnizadam1981

Banlı Kullanıcı
bence merak etmeye değmez,hepssi kötü,iyi olanda gelmez,gelse bile bir sürü şey yapman lazım,hayvasal gıda yemiyeceksin ve dua ediceksin,yani zahmetli bir iş :)

mir

Kayıtlı Üye
bence merak etmeye değmez,hepssi kötü,iyi olanda gelmez,gelse bile bir sürü şey yapman lazım,hayvasal gıda yemiyeceksin ve dua ediceksin,yani zahmetli bir iş :)
merak etmeye deymez diyerek çok yardımcı oldun. Hiç bi fikrim değişmedi :)

yalnizadam1981

Banlı Kullanıcı
merak etmeye deymez diyerek çok yardımcı oldun. Hiç bi fikrim değişmedi :)

insanın başına ne gelirse ondan geliyor zaten :) merak en tatlı duygudur :) insanı her yere götürür,sonra bir bakarsınki ben nerdeyim :) 40 gün hayvansal gıda yemiyeceksin,yumurta peynirde dahil,hayvansal yağlarla yapıln yemekte yemiyeceksin,5 vakit namaz kılacaksın bunlar işin en zoru bunu yapabilirmisin?

mir

Kayıtlı Üye
ben cin filan mı çağırıcam dedim?

Teykel00

Banlı Kullanıcı
Korktukları insanları bilmedikleri alanlara çekerler çekerler ki;bir boyunun ölçüsünü alalım korkun yoksa zaten yaklaşamazlar sana merak etme :)

yalnizadam1981

Banlı Kullanıcı
sıra çağırmaya da gelir,merak edyorsun zararsız bir davet var yapın deseler ilk yapn sen olurdun :D

mir

Kayıtlı Üye
Ben sadece araştırıyorum. Bana bunlarlarla ilgili sağlam kaynak önerebilicek var mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...