Cinler ne gibi zarar verebilir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Sayın Tai 1612 mesajınız olmasına rağmen cinleri tanımıyorsunuz. Musallat durumunda kişi kendine verebilir ve hatırlamayabilir demişsiniz. Birçok musallat olayında kişinin yanında şahit olmasına rağmen kendine bir zarar verdiği görülmemiştir. Kendine zarar veren insanlar psikolojik olarak hastadırlar. Cinler insanlara zarar verebilirler. Cinler düşük enerjili de değildirler. Konu hakkında kulaktan duyma verileri değil de gerçekleri sorgulamanızı öneririm. Saygılar.

Benim cinleri tanıyıp,tanımadığımı bilip,bilmediği hayatta bilemezsiniz.O yüzden bende bu konuda söz söylemeyi bırakın. Ve size tavsiyem araştırmanız. Cinler insanlara fiziksel anlamda ciddi bir şekilde zarar veremezler. Bunu 2.deyişim ben işin ehillerinin söylediklerini söylüyorum. Syn.Yule ve Urum'un yazılarını okuyun. İnat etmek yerine okuyun. !
Cinler düşük enerjili varlıklardır. Bu asırlardır bilinen bir şey.Buna inat etmeyin bare :)
Benle inatlaşmak yerine okuyun. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp. :)
Syn.Urum'a mesaj attım zaten görünce konuya gelip gerekli cevabı kendisi de verir. :) O zaman inatlaşmayı bırakırsınız umarım. Konu tartışmaya dönmesin.

Sevgiyle Kalın. :)

codzombi

Kayıtlı Üye
Kusura bakmayın ama herşeyi urumla,yule mi biliyor ? :)

Cinlerin Esrarı İmam-ı Şibli
Cinci büyüleri ve Yıldızname
Dâ'vetnâme - Firdevsî Tavîl
Cinler ve Kötülüklerinden Korunma Yolları
Süleymanın ahdi
Demon Davetinde yaşananlar(simam)
+ingilizce bol kaynak var . ingilizcem var diyorsan özel mesajla belirtirim sana kitapları ..
Bir de pdf halinde bulunmayıpta piyasada satılan kitaplar . Kitapyurdu gibi sitelerde bulabilirsin, bu kitapları okuyarak da az çok bilgi sahibi olabilirsin.

Demir.D

Banlı Kullanıcı

Süleymanın ahdi
+ingilizce bol kaynak var . ingilizcem var diyorsan özel mesajla belirtirim sana kitapları ..
Bir de pdf halinde bulunmayıpta piyasada satılan kitaplar . Kitapyurdu gibi sitelerde bulabilirsin, bu kitapları okuyarak da az çok bilgi sahibi olabilirsin.

Ya arkadaşlar sürekli kısır bir döngü içine giriyorsunuz.

Madem bu kadar iddalısın benim sorum Şu;

''Bu kitapların doğruluğunu bana kanıtlayabilirmisin?'' Kanıtlayabilirsen eğer bende sana dünyanın düz tepsi şeklinde olduğunu kanıtlayacam. Doğru diye bişey yoktur.

Herkes inanmak istediği şeye inanır.

codzombi

Kayıtlı Üye
Ya arkadaşlar sürekli kısır bir döngü içine giriyorsunuz.

Madem bu kadar iddalısın benim sorum Şu;

''Bu kitapların doğruluğunu bana kanıtlayabilirmisin?'' Kanıtlayabilirsen eğer bende sana dünyanın düz tepsi şeklinde olduğunu kanıtlayacam. Doğru diye bişey yoktur.

Herkes inanmak istediği şeye inanır.

iyi misin sen ? gece gece beyin fırtınası mı yapmak istiyorsun . kısır döngü içine kendinin de girdiğinden haberin var mı mübarek ?
neyse senin şu mevzuya gelelim , şurada çok güzel bir cümleyi kaçırdın "az çok" bu cümleden az veya çok bilgi sahibi olunabileceğini belirttim.. Bu kitapların bazıları alimlerin kitabı olarak piyasaya sunulmuş. Ben iddaalı falan değilim, aklını peynir ekmekle mi yedin yazımı bir daha oku güzel kardeşim . Burası birbirimizi kanıtlama yeri değil ve gönderimde benim bildiğimi iddaa eden bir yazı da yok onu da belirteyim . sana da herşeyi açıklamak gerekiyor iyice anlayasın diye.Bana göre bu doğrudur sana göre doğru değildir kanıtlama meselesi felan filan , iyi de banane umurumda değil :)

Demir.D

Banlı Kullanıcı
iyi misin sen ? gece gece beyin fırtınası mı yapmak istiyorsun . kısır döngü içine kendinin de girdiğinden haberin var mı mübarek ?
neyse senin şu mevzuya gelelim , şurada çok güzel bir cümleyi kaçırdın "az çok" bu cümleden az veya çok bilgi sahibi olunabileceğini belirttim.. Bu kitapların bazıları alimlerin kitabı olarak piyasaya sunulmuş. Ben iddaalı falan değilim, aklını peynir ekmekle mi yedin yazımı bir daha oku güzel kardeşim . Burası birbirimizi kanıtlama yeri değil ve gönderimde benim bildiğimi iddaa eden bir yazı da yok onu da belirteyim . sana da herşeyi açıklamak gerekiyor iyice anlayasın diye.Bana göre bu doğrudur sana göre doğru değildir kanıtlama meselesi felan filan , iyi de banane umurumda değil :)

Kaç yaşındasın?

codzombi

Kayıtlı Üye
Uvvvvvvvvv...... 13 yaşına göre biraz iddalı bir cümle olmuş bu. Neyse şu an ödüm koptuğu için mesajıma devam edemiyorum. İyi forumlar :)

Yok ya ne korkutması sana da şaka yapılmıyor , daha karpuz keseceydik mesajına devam etsen : ))

Ü

Üye silindi 38107

Sadece son yorumları gördüm. Tartışmaya dahil olayım dedim Benim düşüncelerim(ve bugüne kadar ne görüp okuduysam çıkardıklarım):
1. İnsanlar yaşına göre değil olgunluğuna göre ölçülür
2. Cinler düşük seviyeli varlıklardır. Ama bu değişebilir Her gördüğünüz cine bu düşük seviyeli ben bunun anasını ağlatıyım diyemessiniz.
3. Bana göre fizikselde enerjiselde zarar verebilirler.Ama benim kanım en çok korkutup psikolojisini bozduktan sonra insan gerisini hallediyor zaten.
4. 1000 okuma 1 gezmeye eştir. Bencede cinleri en çok cinlerle bir şeyler yaşamış olan bilir.
5. Ayrıca insanlar konuşarak bir ortak yola varır. Bunları tartışarak ortak yolu bumalıyız. O yüzden bunu konuşurken (kişiselleştirmeden) kavga ediyormuş gibi hissetmenize gerek yok.
6. Evet cinler gerçekten insanlardan güçlü değiller. Ama bilgisiz bir maceracı gençle buna ömrünü vermiş kişinin bilgili kişinin enerjisi farklıdır. Yani gerçekten bilgili olan kazanır. Ama bilgl demek 3 5 kiap okuyup ben hüddam oldum demek dEğildir.7. Evet cinlerin çok güçlü padişahlar vardır. Bunlara demon denir. O apayrı bir meSeledir. İşte onlardan birazcıkda olsa korkmanız gerekir.

King-Of-Stellar

Kayıtlı Üye

Süleymanın ahdi

Ben de tam bunu deyecektim :) Sayın Urum ve Yule bilgili kişiler. Ama sadece kendi işlerinde uzmanlar. Onlarında bilmedikleri çok şeyler var. Cin davetleri yaptıklarını ya da böyle bir varlıklarla karşılaştıklarını anlatan bir konularını görmedim. Eğer böyle bir deneyimleri varsa seve seve okurum ve yazdıklarına inanırım. Ama onlarda bir yerlerden kopyalayıp paylaşıyorlar ve ya kitaplardan, kulaktan kulağa bilgilerden yararlanıp yazıyorlar (günahlarına girmeyeyim böyle olmaya da bilir). Açıklama verirlerse çok iyi olur.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Cinler kişileri etkileyipte o kişiler kendilerine zarar veriyorlardır bu kısmen doğrudur.Ama bütün zararları kişi kendine vermez,veremez.İşi hatta gerçeklikten ayrılmamak şartı ile espiriye dökeyim; Rüyamda cinin saldırısı sonucu Boynumdan belime kadar ciddi ısırık izleri oluşmuştu dedim bi önceki mesajımda.Kendi sırtımı ısırmam mümkün değil.E evde köpek felanda beslemiyorum.Kendi tırnaklarımla tırmaladım desek yine olmaz,eğer bütün sırtıma elim yetişseydi,sırtım kaşınınca başkasına kaşıtmaz kendim kaşırdım ozaman :)

King-Of-Stellar

Kayıtlı Üye
Cinler kişileri etkileyipte o kişiler kendilerine zarar veriyorlardır bu kısmen doğrudur.Ama bütün zararları kişi kendine vermez,veremez.İşi hatta gerçeklikten ayrılmamak şartı ile espiriye dökeyim; Rüyamda cinin saldırısı sonucu Boynumdan belime kadar ciddi ısırık izleri oluşmuştu dedim bi önceki mesajımda.Kendi sırtımı ısırmam mümkün değil.E evde köpek felanda beslemiyorum.Kendi tırnaklarımla tırmaladım desek yine olmaz,eğer bütün sırtıma elim yetişseydi,sırtım kaşınınca başkasına kaşıtmaz kendim kaşırdım ozaman :)

Boşuna kendini yorma kardeşim. Isırıkların fotoğrafını çekip buraya koysan bile bunlar yinede inanmazlar.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Seviyesiz tartışma nedeniyle konu kapatılmış.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...