Cinler kitap yazabilirlerimi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Dret

Banlı Kullanıcı
Böyle birşey mümkünmü bir yerden duydum bilgisayar klavyesine onlar dokunuyorlarmış ve işte şu konu hakkında kitap yaz diyormuş ve 300 sayfa bir kitabı bir gecede yazıyorlarmış.

aşk1

Banlı Kullanıcı
bende bir okuduğum hikayede kişi ateş ilmi kitabından bahsediyordu bu kitabı insana yazdırdıklarından bahsediyordu.
ne kadar doğrudur ne kadar uydurmadır bilemem.

Dret

Banlı Kullanıcı
Felsefe kitaplarının bu şekilde yazıldığını duydum çok güvendiğim birisinden. Hatta bir yazar adı verdi bunun birşey bildiği yok hepsini cinnilere yazdırıyor ellerinde oyuncak demişti.. milyonların bildiğim bir kişi o söylediği.

aşk1

Banlı Kullanıcı
Felsefe kitaplarının bu şekilde yazıldığını duydum çok güvendiğim birisinden. Hatta bir yazar adı verdi bunun birşey bildiği yok hepsini cinnilere yazdırıyor ellerinde oyuncak demişti.. milyonların bildiğim bir kişi o söylediği.

kim o kişi merak ettim :p bir filozof mu?
beni yanlış anlamınızı istemem ama bunlara ben Felsefe yi dışlama karalama kötüleme olarak gördüğüm şeyler. ki öyle şeylerde.
ki size bunu söyleyen kişi eminim ki Felsefeyle alakası hiç mi hiç olmamıştır. olsaydı böyle bir şey demezdi. diyorsada kendi kişisel görüşüdür bu.
Sorgulamak düşünmek insanın doğasında zaten mevcuttur. ama insan buna ben Felsefe yapıyorum demez.
Felsefecilere nasıl yaklaşılır biliyor musunuz deli diye.
ama şunuda inkar edemem Felsefe çok güçlüdür sınırı olmadığı için sorgulatmada düşündürmede.
ve bu şeytanların bir şeysi olsaydı dinler ve dinlerin kutsal kitaplarında yasaklanması gereken şey olarak önümüze çıkardı.
ama insanlar tarafından yapılan bir şeytan işi olarak görülme olayı bu.
yoksa her düşünme sorgulamada şeytanın işi gerçekleşmiyor. bu zaten doğamızda var olmalıda çünkü bize irade verilmiş. bu olmadan iradenin bir anlamı olamaz.

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Kayıp eşyaları bulabilen,gelecekten zaman çalmaya çalışan cinlerin kitap yazabilmesi gayet normaldir şahsi görüşüm.Ama Aşk üyenin dediği felsefe kitaplarını karalamak için söylenmesi yüksek ihtimal.Çünkü felsefe düşünen adama birşeyler ifade eder.Bu tür şeylere pek inanmayın derim...

aşk1

Banlı Kullanıcı
bir üyemiz özelden kitap hakkında bilgi istemiş özelden mesaj atmak yerine konu altında yazımı paylaşıyorum.

birinin bir yazısını okumuştum. kanıtlarımda var diyen bir yazı yazan kişinin yazısında bir kitaptan söz ediliyordu bunun kitabında adının ateş ilmi olduğu yazılıydı.
bu kitap gerçekte var mı yok mu bilmiyorum varsada birtane mi yoksa kopyalarıda var mı bilmiyorum kitabı yazdıran varlıkların kitabı yıllarca koruduklarından bahsediyordu. kitabı görmedim.

bluecat

Kayıtlı Üye
Hangisi için tartışıyoruz?

Kryon vb. tarzı yeni düzen kitapları için mi yoksa bağnaz dindarlar tarafından sadece inançlarıyla uyuşmadığından karalanmaya çalışılan düşünürlerin kitapları için mi?

Dret

Banlı Kullanıcı
kim o kişi merak ettim :p bir filozof mu?
beni yanlış anlamınızı istemem ama bunlara ben Felsefe yi dışlama karalama kötüleme olarak gördüğüm şeyler. ki öyle şeylerde.
ki size bunu söyleyen kişi eminim ki Felsefeyle alakası hiç mi hiç olmamıştır. olsaydı böyle bir şey demezdi. diyorsada kendi kişisel görüşüdür bu.
Sorgulamak düşünmek insanın doğasında zaten mevcuttur. ama insan buna ben Felsefe yapıyorum demez.
Felsefecilere nasıl yaklaşılır biliyor musunuz deli diye.
ama şunuda inkar edemem Felsefe çok güçlüdür sınırı olmadığı için sorgulatmada düşündürmede.
ve bu şeytanların bir şeysi olsaydı dinler ve dinlerin kutsal kitaplarında yasaklanması gereken şey olarak önümüze çıkardı.
ama insanlar tarafından yapılan bir şeytan işi olarak görülme olayı bu.
yoksa her düşünme sorgulamada şeytanın işi gerçekleşmiyor. bu zaten doğamızda var olmalıda çünkü bize irade verilmiş. bu olmadan iradenin bir anlamı olamaz.

[video=youtube;8zrkV-iQ0Ac]http://www.youtube.com/watch?v=8zrkV-iQ0Ac[/video]

Zazayew2312

Kayıtlı Üye
İfrit gibi güçlü olanları somut nesnelerle temas edebileceği söyleniyor yani bazıları yazabilir ama hepsi değil

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Varlıklar kitap yazdırabilir. Kanal mesajları varlıklar eliyle medyumlar aracılığıyla yazılıyor.
Bunları yazarları da kabul ediyorlar zaten. Varlıklar kitap da yazabilir. Bedeni ele geçirirlerse
bir alet misali kullanabilirler. Hani şu ilham perisi denilen şey, işte bir varlığın fısıldaması olabiliyor.
Biraz öteye gidersek icatlar da insana dışsal bir gücün etkisiyle olduğunu düşünüyorum.
Bir varlık veya yaratıcı güç olabilir. İnsanda elektriği,televizyonu,bilgisayarı bulacak zeka olduğuna inanmıyorum yani.
Bir şekilde Edison vs.. o kişiler seçilmişti, fısıldanmıştı,kullanılmıştı,kader doğrultusunda ve izinle.

aşk1

Banlı Kullanıcı
zulümtaşı ben ortaçağ'dan bir filozof vericeksiniz sanmıştım marx dediniz buna kusura bakmayın ama marx bilen biri inanmaz siz hiç karl marx kitaplarını okudunuz mu? ya da bu adam kimdir nedir bilir misiniz? eğer biliyorsanız bu konuşan adamın sözleri size komik gelmeliydi diye düşünüyorum.
eğer Marx okumadan Marx bilmeden başkasının onun hakkında ne dediğini koşulsuz kabul ediyorsanız size bir şeye diyemem.
bir kütüphane gidip Marx için kitapları kurcalayın onun eserlerini kurcalayın sizce varlıkla dinle vs alakası var mı yok mu bakın bulursanız bizimle kitap ismi vererek paylaşın.
Das Kapital'dan bahsetmiş en güzel eserinden. hangi cildi acaba toplamda üç ve neresinden anlamış acaba böyle bir kanıya varmış aklım almıyor. keşke kitabı açıp şundan bundan bu anlaşılıyor deseydi.

ayrıca Kadir Çandarlıoğlu'nun hayatının inceleyelim. bakalım kimmiş bu adam.

1933 yılında Trabzon'un Akçaabat İlçesi'nde doğdu. İlk ve orta tahsilini Akçaabat'ta, liseyi Trabzon'da tamamladı. 1954 senesinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne girdi. Fakülte hayatı hareketli ve mücadeleli ve -daha o yıllarda- dava açısından gençlerle alâkadar olmanın ehemmiyetini idrak ederek talebeliliği müddetince birçok yurt açıp çalıştıran Mısıroğlu, fakülte yıllarından itibaren hukukçuluktan çok tarihçiliğe meylederek yakın tarih ile alakalı araştırmalara başladı. Mısıroğlu, 1964 yılında, ilk eseri olan Lozan; Zafer mi, Hezimet mi?! nin birinci cildini kaleme aldı ve aynı sene Sebil Yayınevini kurdu. 1970 Yılının ocak ayında Milli Türk Talebe Birliği'nde Harf Inkılabı ile alakalı verdiği bir konferansı dava mevzuu yapılarak hakkında Eskişehir Örfi İdare Mahkemesi'nce mahkumiyet kararı verildi. Daha sonra 1976 yılı başından itibaren İslami bir dergi olan Sebil Dergisi ni çıkarmaya başladı. Bu dergideki birtakım yazılarından dolayı kısa bir müddet sonra hakkında Mustafa Kemal ile ilgili mahud 163. maddeye istinaden sayısız dava açıldı. 1980 ihtilali ile Mısıroğlu'nun da vazifeli bulunduğu M.S.P Merkezi Umumi Heyeti hakkında tevkif kararı verilince, hakkında daha evvel açılmış olan davaların, MSP davasıyla birleşmesinden doğacak ağırlıktan dolayı bazı arkadaşlarının ısrarı ile yurt dışına kaçtı.[SUP][/SUP] 11 yıllık gurbet hayatından sonra 1991 yılında Türkiye'ye geri dönen Kadir Mısıroğlu, çalışmalarına devam etti. Mısıroğlu, yurt içinde ve yurt dışında onbinlerce konferans verdi, evli ve üç çocuk babasıdır. Şu anda Osmanlılar İlim ve İrfan Vakfı'nın da başkanıdır. Mısıroğlu bu vakıfta cumartesi günleri Cumartesi Sohbetleri adıyla konuşma yapmaktadır. Bu konuşmalarında hem takipçilerinden gelen tarih, siyaset, din, edebiyat ve gündemle ilgili birçok soruyu cevaplandırmakta ve tarihi konularda konuşmalar yapmaktadır.
her neyse size Marx okumanızı öneriyorum. Sıkılmasınız Marx sıkıcı değildir.

mysen13

Kayıtlı Üye
Karl marx bir cinnidir deniliyor videoda anladığım kadarıyla konuşan kişi marx'ı sevmediği için uyduruyor .) Sanki gözleriyle şahit olmuş cinni olduğuna . İlginç açıkçası :)
Soruya gelelim : Cinniler bir çok insana çeşitli büyüler öğretiyor zaten bence de bir insana kitap yazdırabilir .

bluecat

Kayıtlı Üye
Teşekkürler aşk, bu beyfendinin sisteme karşı neden bu kadar öfkeli ve saldırgan bir tutum sergilediği biografisini okuyunca anlaşılabiliyor. Bazen, yüreğinde Allah ve dolayısıyla insan sevgisi taşıdığını söyleyen insanların ne kadar kin dolu olduğunu görünce durumu kavrayamıyorum, bu şekilde yoğun negatif duygularla doluyken nasıl olur da kendilerini topluma liderlik, öğretmenlik edecek konuma yakıştırırlar? Bu insanların örnek alması gereken kişi peygamberlerdir, onlar hiçkimsenin duymadığı, bilmediği Allah'ın emirlerini yayarken, türlü eziyete maruz kalmalarına rağmen, gerçek bir öğretmen, lider gibi yüreklerinden sevgiyi, hoşgörüyü eksik etmemişler ve böyle de gönülleri kazanmışlar..

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Varlıklar kitap yazdırabilir. Kanal mesajları varlıklar eliyle medyumlar aracılığıyla yazılıyor.
Bunları yazarları da kabul ediyorlar zaten. Varlıklar kitap da yazabilir. Bedeni ele geçirirlerse
bir alet misali kullanabilirler. Hani şu ilham perisi denilen şey, işte bir varlığın fısıldaması olabiliyor.
Biraz öteye gidersek icatlar da insana dışsal bir gücün etkisiyle olduğunu düşünüyorum.
Bir varlık veya yaratıcı güç olabilir. İnsanda elektriği,televizyonu,bilgisayarı bulacak zeka olduğuna inanmıyorum yani.
Bir şekilde Edison vs.. o kişiler seçilmişti, fısıldanmıştı,kullanılmıştı,kader doğrultusunda ve izinle.

Cinlerin insan vücutlarını ele geçirmelerinin kolay olabileceğini sanmıyorum.İnsan ruhunu satarsa olabilir ancak.Ayrıca son dediklerinizle ilgili ben insanda bu dediklerinizin çok daha ötesi bir zeka var olduğunu inanıyorum...

zero2900

Kayıtlı Üye
Evet bu mümkün en basitinden Kitab-Ül Azazel bir cinni elinden çıkmadır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...