Cadılık

Hekate8

Kayıtlı Üye
Hedgewith'i kast ediyorsanız cadılık öğretisinin yollarından birisidir. Tıpkı Gardnerian veya Alexandrian gibi. Yani o yolun kurallarını benimseyerek ritüellerini ve deneyimlerini gerçekleştirirler. Bu arada Cadılığın ve Wicca'lığın farklı şeyler olduğunu hatırlatmak isterim.
Hayır benim araştırmam gereken şeyleri söylediniz konuya üçler yasası ve wicca girince aklım karıştı ondan Paganizm mi diye sordum İnstagram da Paganizm sayfalarına yazsam bile dediklerini anlamıyordum ama siz anlaşılır yazmışsınız

Seraphine

Kayıtlı Üye
Aslında çok farklı şeyler değiller. Yani size tavsiye ettiğim konular hem cadılığın hem de wiccalığın temellerinde yer alıyor. Sadece inanış ve deneyimleme tarzı olarak aralarında ufak çizgiler var.

Şahsen paganizm ve cadılığı tam olarak aynı görmüyorum ama şu an için aynı görseniz bile sorun olmaz. Zaten zaman ile aradaki farklar ne, benzerlikler ne her şeyi kendiniz keşfedeceksiniz :)

Hekate8

Kayıtlı Üye
Kendi Tanrıçamı seçtim diyelim başka tanrıçanın tapınağına gitsem saygısızlık etmiş olur muyum? Bir de gittiğim tapınakta Cadı bulur muyum yoksa sadece turistler veya sıradan insanlar mı vardır?

Seraphine

Kayıtlı Üye
Bu sorunun cevabı seçilen ekole göre şekilleniyor. Wiccalık için sorun olmayabilir belki ama cadılık için seçilen ekol kilit rol oynuyor. Bir Solitary olarak bunun cevabını kişi kendi hisleri ile bulmalı. O yeri ziyaret edip enerjiyi deneyimlemek sorun olmaz belki ama eğer o Tanrı veya Tanrıça'ya adakta bulunmak size huzursuzluk veriyorsa bu hissi önemsemek gerekir.

Net bir cevap vermem doğru olmaz sanırım. Hiç kimse ben cadıyım demez, ancak yüksek psişik duyarlılık ile o tür kişileri hissetmek mümkün olabilir.

Hekate8

Kayıtlı Üye
Bu sorunun cevabı seçilen ekole göre şekilleniyor. Wiccalık için sorun olmayabilir belki ama cadılık için seçilen ekol kilit rol oynuyor. Bir Solitary olarak bunun cevabını kişi kendi hisleri ile bulmalı. O yeri ziyaret edip enerjiyi deneyimlemek sorun olmaz belki ama eğer o Tanrı veya Tanrıça'ya adakta bulunmak size huzursuzluk veriyorsa bu hissi önemsemek gerekir.

Net bir cevap vermem doğru olmaz sanırım. Hiç kimse ben cadıyım demez, ancak yüksek psişik duyarlılık ile o tür kişileri hissetmek mümkün olabilir.

Tapınağa gidince neler yapılmalı ben içimden geldiğince dua edicem Haklısınız kimse Cadı olduğunu söylemek istemez

Raybenn

Kayıtlı Üye
Saygıdeğer dostlarım bu hekate8 adlı arkdaşımız biraz değişik birisi hiç uğraşmadan en tepeye çıkmak istiyor.
Mesela ben ona meditasyon diyorum o bana nasıl rahip olurum diyo.
Umarım kendi için doğru yolu bulur.
Ve can unutma asla korkma korkarsan kaybedersin...

Hekate8

Kayıtlı Üye
Saygıdeğer dostlarım bu hekate8 adlı arkdaşımız biraz değişik birisi hiç uğraşmadan en tepeye çıkmak istiyor.
Mesela ben ona meditasyon diyorum o bana nasıl rahip olurum diyo.
Umarım kendi için doğru yolu bulur.
Ve can unutma asla korkma korkarsan kaybedersin...
Uğraşırım ama varlık davet etmek için yıllarca çalışma yapmak gerektiğini söyledin sonlara doğru saygını bozdun bende konuşmadım senle

Seraphine

Kayıtlı Üye
Sadee o ortamı gözleyin, size neler hisettiriyor onu gözlemleyin. Bunun dışında bahsettiğim araştırmaları yaptıkça diğer sorularınıza cevaplarınızı bulacaksınızdır.

Tanrı'nın ışığı yolunuzu aydınlatsın.

Hekate8

Kayıtlı Üye
https://i.hizliresim.com/nQEPBB.png

Canını sıkıyorsam kusura bakma Söylemeyi unuttum kendini arındırmaya yönelik çalışmalar nasıl yapılıyor? Ben başlangıç olarak sadece üst mesajınız da dediğiniz gibi araştırıyorum Söylemiş olduğunuz ne anlama geliyor kişilik değiştirmeye mi işe yarıyor

Seraphine

Kayıtlı Üye
Bahsettiğim şey frekans ile alakalıydı.Cadılık, paganizm veya herhangi bir spritüel yol, bunlarda gelişme sağlayabilmek için geçmişe dair gereksiz bağları, duygu birikimlerinden kurtulmalı ve aura/çakra sisteminizde ki düzensizlikleri tedavi etmelisiniz. Şu an dünyeviliğin hırsları ve titreşimi ile ilerliyorsunuz. Düşmanınız olan Ego ile savaşmak için önce bir o aranızda ki mesafeyi temizlemek gerekiyor. Ama buları sadece insanlara sorarak öğrenemez ve uygulayamazsınız. Kişisel çabanız ile ilerlemeli, o yolu kat etmelisiniz. Titreşiminiz yükseldikçe çevreniz, görüşleriniz, bakış açınız değişmeye başlayacak.Bu yöntemleri başkasına sormak yerine bulmak için çabalayın. Tabii ki soracağınız şeyler olacak ama kastettiğim şey çabanızı göstermeniz. Başkaları olayları siizn gibi göremez çünkü her deneyim kişiseldir. Başkasının yaptığı şeyler size fayda sağlamayabilir veya tam tersi.

Hekate8

Kayıtlı Üye
Bahsettiğim şey frekans ile alakalıydı.Cadılık, paganizm veya herhangi bir spritüel yol, bunlarda gelişme sağlayabilmek için geçmişe dair gereksiz bağları, duygu birikimlerinden kurtulmalı ve aura/çakra sisteminizde ki düzensizlikleri tedavi etmelisiniz. Şu an dünyeviliğin hırsları ve titreşimi ile ilerliyorsunuz. Düşmanınız olan Ego ile savaşmak için önce bir o aranızda ki mesafeyi temizlemek gerekiyor. Ama buları sadece insanlara sorarak öğrenemez ve uygulayamazsınız. Kişisel çabanız ile ilerlemeli, o yolu kat etmelisiniz. Titreşiminiz yükseldikçe çevreniz, görüşleriniz, bakış açınız değişmeye başlayacak.Bu yöntemleri başkasına sormak yerine bulmak için çabalayın. Tabii ki soracağınız şeyler olacak ama kastettiğim şey çabanızı göstermeniz. Başkaları olayları siizn gibi göremez çünkü her deneyim kişiseldir. Başkasının yaptığı şeyler size fayda sağlamayabilir veya tam tersi.
Doğru nereden bildin Çakralarımı nasıl tedavi edeceğimi bilmiyorum