Cadılık

Hekate8

Kayıtlı Üye
Cadılığa nasıl başlayım yardım ederseniz mutlu olurum

ceyda

Kayıtlı Üye
Selam wicca pagan misin ve ritüel blyrmsn

Hekate8

Kayıtlı Üye
Pagan yolunda ilerlemek istiyorum hiç bir şey bilmiyorum

Seraphine

Kayıtlı Üye
Bu konulara istekli kişileri görmeyi seviyorum. En azından doğaya ve döngüye yeni yardımlar katılacak ve insanlar kendini keşfetme şansını bulacak. Eğer sorun olmazsa kendinizden bahsetmeniz mümkün mü? Yaşınıza ve size uygun bir tavsiyede bulunmak isterim. Bilgim dahilinde tabii ki

Hekate8

Kayıtlı Üye
19 yaşındayım Doğayı seviyorum bazen parka gidip ağaça sırtımı yaslarım Ayı izlemeyi seviyorum Yardımsever, Aceleci, Saygılı biriyim

Seraphine

Kayıtlı Üye
En temel olarak acele etmemelisiniz. Bu konu hakkında elinizden geldiğince bilgi toplamaya çalışın. Sırf bir heves için bu yola girmeyin yani. Temelleri nelerdir, öğretileri nelerdir, yollar nedir, bunları öğrenmeniz gerekiyor. Ve modern cadılık dediğimiz Wiccalık için ayrı bir araştırma faydalı olacaktır. Eğer solitary ilerlemek istemiyorsanız coven'ın yapısı, rütbeleri işleyişi hakkında bilgi edinin. İzmirde yaşıyorsunuz sanırım ve bu oldukça büyük bir avantaj sizin için. İhtiyaç duyacağınız çoğu malzemeyi kolaylıkla temin edebilir, belli gruplarla iletişim kurabilirsiniz. Çeşitli kutsal yerler var diye de biliyorum.

Yazdığım çoğu şeyi buradan, kitaplardan veya belli sitelerden öğrenebilirsiniz. Temel konuları keşfettikten sonra hala sıcaklık hissediyorsanız Tanrı ve Tanrıçaları, bayramları, ihtiyaç duyacağınız malzemeleri araştırmaya başlayabilirsiniz. Sadece bunun bir heves olmamasına dikkat edin. Adanma ritüelinden sonra tüm işleyiş ve yasalar sizin yaşam tarzınız olacak. Wiccalıkta üçler yasası oldukça önemlidir mesela. Bir kaç ay bu bilgileri öğrenerek ve hazmederek geçirin. Daha sonra adanma ritüelinize hazırlık aşamasında mum gibi çeşitli malzemelerinizin yapımı için uğraşabilir ve ritüelden sonra kutsamalarını gerçekleştirebilirsiniz.

Şu an yazdığım her şey bir ön hazırlık evresi. Başlangıç seviyesi için araştırmanız ve deneyimlemeniz gereken çok fazla şey olacak. Hangi ay evresinde hangi uygulamalar yapılır, çember nasıl açılır, korunma yöntemleri, doğadan nasıl gereçler toplanır gibi. Bu hazırlık aşamasında bunlar hakkında şeyler öğreneceksiniz zaten ama işin uygulama kısmı daha farklı oluyor. Ve çoğu kişi adanma ritüelinin gününe çok önem verir. O gün yeni bir doğuş günü olarak görülür.

Şimdilik izlemeniz gereken yol benim tecrübelerimle böyle. Bol bol araştırma yaparak neyi nasıl öğrenirim demeniz gerekiyor. Çünkü gerçekten çok fazla derinliği bulunan şeyler bunlar. Ve ben en temel şeklini aktarmaya çalıştım. Kişisel yetenekler, durumlar işin içine girince daha farklı ilerleyişler meydana gelebiliyor.

Hekate8

Kayıtlı Üye
İzmir de öyle gruplar nereden bulabilirim Teşekkür ederim

Seraphine

Kayıtlı Üye
Size şahsi bir tavsiye veremem. Ancak araştırarak bulabilirsiniz. Ama şahsi tavsiyem Türkiye için Solitary olmak, yurt dışında ki Coven sistemi her zaman daha düzgün gelmiştir bana.

Hekate8

Kayıtlı Üye
Size şahsi bir tavsiye veremem. Ancak araştırarak bulabilirsiniz. Ama şahsi tavsiyem Türkiye için Solitary olmak, yurt dışında ki Coven sistemi her zaman daha düzgün gelmiştir bana.
Kovanlar sıradan birini almazlar Deneyimli birilerini arıyorlar Yurtdışındaki kovanlardan bahsetmiyorum Faliyette olan Evrensel Birlik Kovanı ve Coven Renia başvurmuştum red aldım Kutsal yerler derken açıklar mısınız?

Seraphine

Kayıtlı Üye
Yetenek kanıtladığı sürece birisini red edeceklerini sanmıyorum. Onun dışında zaten henüz adanmanızı gerçekleştirmediniz ve bir çok konu hakkında bilgi sahibi değilsiniz. Işık görülmediği taktirde kimse bir yabancıyı alıp sırlarını paylaşmaz. Ama bunu değiştirmek sizinle alakalı, kendinizi geliştirerek onlara buna değer olduğunuzu gösterebilirsiniz. Nasıl bir cevap verdiklerini sorabilir miyim?

İzmir hakkında gerçekten çok fazla bilgi sahibi değilim. Yanlış hatırlamıyorsam Tanrıça Hecate veya Diana için oluşturulmuş bazı yapılar ve bunların enerjisel titreşimleri oldukça yüksek. Ve yine yanlış hatırlamıyorsam Kızlarağası denen bir çarşı bu konulara yönelik araç ve gereçleri satışa sunuyor. Zaten bir altar oluşturmak için belli şeylere ihtiyaç duyacaksınız.

Ve ben ilk mesajımda söylemeyi unuttum ama kendinizi arındırmaya yönelik çalışmalar yapmanız oldukça önemli. Bağ kesme, bilinçaltı kodları vs. geçmişte olduğunuz kişiden kopmanız için çok fayda sağlıyor.

K_kop

Kayıtlı Üye
Selamlar
Öncelikle cadılık adi altindahi hiçbir wp grubuna katilma.
Kovanlar deneyim ister hiçbir șekilde ugrașma.
Bu yolda ilerleyeceksen wicca açıkcasi çok saçma geliyor bana kadim geleneklerimizi basitlestirmek ASLA.
Meditasyon muhakkak yap en temel șey zaten meditasyondur.
Cakralarina temizle,kundalini enerjini uyandir,cakra Döndürme ve imajinasyon egzersiz leri yap
Majinin temelini kavra
Farkindaligini arttir.
Altarin çok sasali olması gerekmiyor onemli olan enerjileri yonlendirmek
Aslında sonradan cadi olunmaz ne kadar calisilirsa calisilsin herkesin bu dünyaya gelis amacı vardir.
Doğustan gelen bazı yeteneklerin olması gerekir tam bir cadi olunması için.
Tabiki içinden geliyorsa enerji çalışmaları yapilabilir.

Seraphine

Kayıtlı Üye
5 dakika önce filan bahsettiğiniz Kovan'ın bloğunu inceledim ve böyle bir sistemin Türkiye içerisinde işliyor olduğunu görmek beni mutlu etti.. Paylaştığınız resimler aslında benim söylediğim şeyler ile uyumlu. Ve size ikinci bir şans verdikleri için sevindim :)

Daha önce belirttiğim gibi araştırmalar yaparak bir alt taban oluşturmanız gerekiyor, ki neye ne için inanmak istediğinizi bilin. Geçici bir heves ile girişip sonra sıkılırsanız bu bir probleme dönüşebilir. Bahsettiğim başlıklara yoğunlaşmaya çalışın zaten devamı gelecektir. Araştırdıkça başka bir şey keşfedeceksiniz. Bu temel bilgileri bilmek size her şekilde fayda sağlar. Ve kesinlikle acele etmeyin, ben bugüne kadar öğrendiğim hiçbirşeyi 2-3 ay içerisinde öğrenmedim mesela. Sabırlı bir şekilde yavaş yavaş ilerleyin. Onlar size nisan demiş ama mayıs veya temmuz ayında da başvuru yapabilirsiniz.

Ve anladığım kadarıyla enerjisel olarak sorunlar yaşıyorsunuz. Değişimi kabullenin ve doğru kaynaklar için niyet edin. Zamanla çevreniz daha farklı bir hal almaya başlayacak. Ama bir sonra ki başvurunuza kadar bireysel ilerlemenizi tavsiye ederim. Sadece Tanrı'dan doğru yol için rehberli isteyin ve olacakları izleyin. Ama şu an en önemli nokta siz bu inanış sistemi için doğru musunuz, bu sizin için uygun mu, bunu bir açıklığa kavuşturun.

Hekate8

Kayıtlı Üye
Selamlar
Öncelikle cadılık adi altindahi hiçbir wp grubuna katilma.
Kovanlar deneyim ister hiçbir șekilde ugrașma.
Bu yolda ilerleyeceksen wicca açıkcasi çok saçma geliyor bana kadim geleneklerimizi basitlestirmek ASLA.
Meditasyon muhakkak yap en temel șey zaten meditasyondur.
Cakralarina temizle,kundalini enerjini uyandir,cakra Döndürme ve imajinasyon egzersiz leri yap
Majinin temelini kavra
Farkindaligini arttir.
Altarin çok sasali olması gerekmiyor onemli olan enerjileri yonlendirmek
Aslında sonradan cadi olunmaz ne kadar calisilirsa calisilsin herkesin bu dünyaya gelis amacı vardir.
Doğustan gelen bazı yeteneklerin olması gerekir tam bir cadi olunması için.
Tabiki içinden geliyorsa enerji çalışmaları yapilabilir.
Ben wicca demedim Paganizm demiştim Ben gerçek cadılığın ne olduğunu birine sordum Paganizm olduğunu söyledi Doğuştan Cadı diye bir şey yok Kendim araştırdım Kesin kanıtı bu Çakra temizleme ve diğer yazmış olduklarını nasıl yapıcam anlatır mısınız?

5 dakika önce filan bahsettiğiniz Kovan'ın bloğunu inceledim ve böyle bir sistemin Türkiye içerisinde işliyor olduğunu görmek beni mutlu etti.. Paylaştığınız resimler aslında benim söylediğim şeyler ile uyumlu. Ve size ikinci bir şans verdikleri için sevindim :)

Daha önce belirttiğim gibi araştırmalar yaparak bir alt taban oluşturmanız gerekiyor, ki neye ne için inanmak istediğinizi bilin. Geçici bir heves ile girişip sonra sıkılırsanız bu bir probleme dönüşebilir. Bahsettiğim başlıklara yoğunlaşmaya çalışın zaten devamı gelecektir. Araştırdıkça başka bir şey keşfedeceksiniz. Bu temel bilgileri bilmek size her şekilde fayda sağlar. Ve kesinlikle acele etmeyin, ben bugüne kadar öğrendiğim hiçbirşeyi 2-3 ay içerisinde öğrenmedim mesela. Sabırlı bir şekilde yavaş yavaş ilerleyin. Onlar size nisan demiş ama mayıs veya temmuz ayında da başvuru yapabilirsiniz.

Ve anladığım kadarıyla enerjisel olarak sorunlar yaşıyorsunuz. Değişimi kabullenin ve doğru kaynaklar için niyet edin. Zamanla çevreniz daha farklı bir hal almaya başlayacak. Ama bir sonra ki başvurunuza kadar bireysel ilerlemenizi tavsiye ederim. Sadece Tanrı'dan doğru yol için rehberli isteyin ve olacakları izleyin. Ama şu an en önemli nokta siz bu inanış sistemi için doğru musunuz, bu sizin için uygun mu, bunu bir açıklığa kavuşturun.

Artık benden başvuru almıyorlar Kendi kovanımı kurmak istiyorum böyle bir hayalim var ülkemde izin verirler mi bilmiyorum Dernekler bürosuyla konuşucam izin verecekler mi diye

K_kop

Kayıtlı Üye
K
Ben wicca demedim Paganizm demiştim Ben gerçek cadılığın ne olduğunu birine sordum Paganizm olduğunu söyledi Doğuştan Cadı diye bir şey yok Kendim araştırdım Kesin kanıtı bu Çakra temizleme ve diğer yazmış olduklarını nasıl yapıcam anlatır mısınız?

Artık benden başvuru almıyorlar Kendi kovanımı kurmak istiyorum böyle bir hayalim var ülkemde izin verirler mi bilmiyorum Dernekler bürosuyla konuşucam izin verecekler mi diye
Kesin kurarsiniz.Basarilar...

Seraphine

Kayıtlı Üye
Hedgewitch ile bilgisi olan var mı
Hedgewitch diye nitelendirilen kişiler toprak ve doğa tabanlı çalışırlar. İlla bir benzetme yapmamız gerekirse druidler gibi düşünebiliriz. Ağaç kabukları, otlar, doğal elementler vs. ile daha yakın durmaya çalışır ve uygulamalarında kullanırlar.

Tmrshtn45

Kayıtlı Üye
Çok fazla kaynak bulamıyorum ama ilgim çok fazla ne yapmalıyım sizce

Seraphine

Kayıtlı Üye
Seraphine bu anlattıkların Paganizm için mi?
Hedgewith'i kast ediyorsanız cadılık öğretisinin yollarından birisidir. Tıpkı Gardnerian veya Alexandrian gibi. Yani o yolun kurallarını benimseyerek ritüellerini ve deneyimlerini gerçekleştirirler. Bu arada Cadılığın ve Wicca'lığın farklı şeyler olduğunu hatırlatmak isterim.

Çok fazla kaynak bulamıyorum ama ilgim çok fazla ne yapmalıyım sizce
Ben bu cümleye inanmıyorum. Eğer ilgi ve niyetinizi o yöne çevirirseniz zaten doğru kaynakları buluyorsunuz. Bunu söylüyorum çünkü benzer durumları bende yaşadım ve eğer algı o yöne dönükse mutlaka ihtiyacınız olanı buluyorsunuz. Bu bir kitap olabilir, insan olabilir, film veya broşür olabilir. Demek istediğim doğru kaynakları bulmaya niyet edin :)