Cadılık ve İslam?

fearlesswitch

Kayıtlı Üye
iksir yapmakla uğraşabilirsin ve bulduğun olumsuz şeyleri kendi çıkarına kullanma iyi birisi ol forumda gezinirseniz kurandaki sözlerin de etki yapabildiğini görebilirsiniz nefsinizi durdurmalı takdir edilme isteğini de uzaklaştırmalısınız böyle yollarda şeytan sizi yanlışlara düşürebilmek için çok uğraşır davranışsal olabilir bir anlık kendini kaybetme gibi öfkelenme gibi mutlaka sağlıklı bir şekilde karar aldığınızdan emin olun işin bir yerinde kötü yola saptırarak da olabilir ilim yolunda ilerlemek istiyorsanız Allah yolunuzu açık etsin zaten sorularınızı yukarıdakiler cevaplamışlar
Bu cevap için gerçekten çok ama çok teşekkür ederim kuranda bu tarz şeyler olduğunu bilmiyordum ve daha kapsamlı bir araştırmaya gireceğim.

fearlesswitch

Kayıtlı Üye
Şöyle bir ayrım yapalım;
Bir müslüman olarak şifacı olabilirsiniz, insanlara Rabbin kelamlarıyla, bitkilerle hem kendinize hem de çevrenize şifa dağıtabilirsiniz Allahin ilmi ve izniyle.

Ama bir müslüman olarak insanların özgür iradesine mudahale yahut çeşitli mantıksal&vicdani rehberlikten uzak çalışmalar yapamazsınız.

"Yok ben öyle şeyler yapmam basit işlerle uğraşırım" diyorsanız, emin olun en kötüsünü yapmanız için yeterince vesveseyle karşılaşırsınız.

Çok güvendiğim bir arkadaşım vardı. Insanlara yararlı olmaya çalışıyordu, çalışmalar vs yapıyordu. Sonradan ipin denge noktasından şaştı.. özel meselesi için ilmi kullanmaya başladı. Işleri eskisi gibi olmayınca da inkara sürüklendi.. En son, dine karşı sözlerle ve kutsallıklara karşı yapacağı iğrenç davranışlarını söyleyerek uzaklaştı.

Yani olay şu ki, yapmak gerekenlerle meşgul olmak kâfidir. Bir müslüman şifacı olabilir, telepat olabilir, telekinetik kabiliyetler edinebilir (doğru amaçlar uğrunda çalıştığı sürece) ve daha nice ilimle uğraşabilir.
Ama iki ucu keskin konulardan uzak durmak daha yararlı olacaktır. Buna ihtiyaç yoktur ve vesveseye açıktır. Ayette de belirttiği gibi bu tür ilimler "insanlara imtihan sebebiyle" bildirilmiştir.

Biraz farklı yorumlamış olabilirim. Ya da diger tozpembe:) yorumlardan farklı bir açıklama da olmuş olabilir. Içimden geçenleri yazdım sadece. Dileyen pay edinir. Selam.
Tam olarak aradığım cevap buydu teşekkür ederim,inkara girmek istemiyorum çünkü dinime bağlıyım ve bu tarz şeyler yapmak istiyorum sanırım sayfada şifacı ile ilgili şeyler bulabilirim,yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

fearlesswitch

Kayıtlı Üye
Bazı yorumları okurken gözlerim kanadı. Öncelikle burası eğlence forumu değil. Bir üye merak ettiği bir şeyi sormuş bazı arkadaşlar ( ki kendilerini esprili sanıyorlar) alakasız cevaplar vermiş. Gevezelik bölümünde istediğiniz espriyi yapabilir, istediğiniz kadar alakasız yazabilirsiniz. O bölüm bu yüzden var. Bi kendinize gelin artık bu nedir ya? Ayrıca tekrar hatırlatıyorum kimsenin ilgi alanını, inanışı, düşüncesini yargılamak, hoş görmemek kimsenin harcı değil. Gerekli durumda biz zaten müdahale ediyoruz. Bu uyarılar burada dursun.

Sorunun cevabına gelirsek eğer genel olarak bir açıklama yazayım. Wicca&witchcraft bölümünde defalarca yazdım bir kez de buraya yazayım. Cadılık bir ilgi alanı ya da merak eden herkesin olabileceği bir şey değil. Cadılık bir yaşam biçimi, içsel bir süreç ve en önemlisi doğuştan gelen bir durum. Cadılık bir inanış biçimi olmadığı için hangi dinde olduğu önemli değil, Müslüman bir cadı olabilir.
Yani sadece merak edip ilginizi çekiyor diye cadı olamazsınız. Özellikle son zamanlardaki dizilere özenip ilginizu çekiyorsa size kötü bir haberim var cadılık ile o dizilerin alakası yok. Bir diğer konu ise büyü. Büyü yapmak için bu konuda yetenekli olmanız, yaptığınız büyüye inanmanız lazım. Tabi bunlarla birlikte büyüyü kendinizin yazması ya da var olan büyüye kendinizden bir şey katmanız daha doğru. Ancak inanmadığınız bir şey yazarak buna büyü diyemezsiniz. Zaten yanlış anlamayın yazdıklarım sizi kırmak için değil ama şu yazdıklarınızdan anladığın kadarıyla sizde yukarıda yazdığım hiçbir özellik mevcut değil. Bu yüzden ilginizi çekiyorsa araştırın bilgi sahibi olun bunda kötü bir şey yok ama ilerisi sizin için söz konusu gibi durmuyor şu an. Sevgi ve ışıkla..
Beni aydınlattığınız için teşekkür ederim içsel güdülerim var fakat bunları dışarıya vurmaktan korkuyorum çünkü çoğu zaman kimse inanmıyor bana, tam olarak odaklandığımda bazı şeyleri yönetebiliyorum ve cadılağa yönelmemin tek nedi buydu çok çalışırsam geliştirebileceğimi biliyorum wicca ve witchchcraft ile ilgili çoğu temel bilgiyi de öğrendim yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim

Small123

Kayıtlı Üye
Şöyle düşünün bu işleri düşünmeniz bile aslında kapılarda Aralık bırakır.. kim cin çağırır umudunu keser bırakır 1 sene sonra parazit vucuduna enterge olmuştur

Siz iyi anlamda düşünebilirsiniz ha yapadabilirsiniz o size kalmış bir şeydir sizi gayet net anlıyorum benim size tavsiyem bunları araştırırken bir yandan korunma nasıl yapılır bunada kafa yormanız en ufak parapsikoloji çalışmasında usta diye tabir.ettiğimiz.insanlar korunma yaparak başlarlar.. bu tür çalışmaların ufağı büyüğü olmaz şöyle düşünün bir yola çıkacaksınız yolun karlı olduğunu aracınızda kar lastiği olursa daha güvenli bir yolculuk yaparsınız keza yaz lastiğiyle o yolculukta başına ne geleceği mechul günümüz şartlarına yakın bir örneklendirme gereği duydum daha iyi idrak etmemiz açısından..

VeSellam..

ruhname

Kayıtlı Üye
Batılı anlamdaki Cadı ve büyücüler dışında Anadolu kültüründe yer alan cadı veya yörelere göre cazı olarak tanımlanan insanlar bu cadılık kavramı içinde bi kategoriye ayrılıyor mu yoksa birbirinden farklı mıdır bu yetiler? Bu konuda bilgisi olan var mı aydınlatsa ne hoş olurr :)

Düşmüş Kartal

Kayıtlı Üye
Ben her konuda olduğu gibi bu konuda da işin özünden uzaklaşıldıgını düşünüyorum. Arkadaş aslında konuya iyi bir giriş yapmış. Taklit yerine özgün olmak isteği doğru bir seçim. Zamanla yapılanlar,tertipler ,ritüeller aslından hem uzaklaşmış hemde olmazsa olmaz bu kural geçerli aksi kabul edilemez görülmüş.Bir konu da şu büyü böyle yapılır ,bu şekilde tutar , böyle yaz ,bu zamanda yap....bence birazı doğru olsa da işin aslı bilinmediği için yanlış ,yapılan tutsa da tesadüf ya da yarım yamalak.İşin özü bilinse yani diyelim suyun kaldırma kuvvetini biliyorsunuz,işin mühendislik kısmınında eğitimini aldınız gerisi sizin beceri ve hayal gücünüz. İstediğiniz şekilde deniz aracı yapabilirsiniz.Ama sizden çok sonra gelenler sadece sizin formüllerinizi olmazsa olmaz sanabilir oysa her birey için bu yaratım sonsuzdur.Bence bir cadıya ;doğada yürürken bir bitki ona neye yaradığını söyler,ya da güneşin veya ayın ruhu ona vakit tamam diyebilir,gördüğü bir durum ne yapması gerektiğini hissettirir, sarfettiği sözler ezberinden değil doğaçlama olur. Yani aslında bir cadı spontane büyü yapar, çünkü işin mantığını anlamıştır.

dhardhar

Kayıtlı Üye
Ciddi anlamda bir büyüden söz etmiyorum,izlediğim diziler,yaptığım araştırmalar sonucu ilgimi çeken bir konu oldu,kendi büyülerimi yazmak istiyorum bir nevi uydurmak,kurutulmuş çiçekleri çok severim mesela onları karıştırarak tarif hazırlama,umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Cevabınız için teşekkür ederim.

Teşekkür ederim :)
cosplay merakı veya metal müzik zevki?

dhardhar

Kayıtlı Üye
Sn. Dennise,
Sahiden nasihatinize hayran kaldım. ?
Mükemmel ve insana farkındalık kazandıran bir bakış açısı.
Kendi üzerime de alınmak isterim fakat Venüs'ü akrep burcunda olan bir yay burcu kızı olduğumdan mıdır bilmiyorum kendime söz geçirmekte inanılmaz zorlanıyorum.?
Sizi kimse tutamaz :) akrep venüs, yay burcu özgürlüğüne düşkün... ooooooooo :)

K_kop

Kayıtlı Üye
Sn. EkSen, Ben hâlâ bekliyorum beyaz atlı prensi, hatta beni bulsun diye, dışarıya ne zaman çıksam sağa sola ayakkabılarımı fırlatıyorum.
Ama gelmiyor. Maalesef biz de çareyi cadılar da felan arıyoruz.❣️?
Bence, önce Beyaz atlı prensleri sorgulamak gerekiyor (?)
Cadıları felan.

goldbranch

Kayıtlı Üye
Bazı yorumları okurken gözlerim kanadı. Öncelikle burası eğlence forumu değil. Bir üye merak ettiği bir şeyi sormuş bazı arkadaşlar ( ki kendilerini esprili sanıyorlar) alakasız cevaplar vermiş. Gevezelik bölümünde istediğiniz espriyi yapabilir, istediğiniz kadar alakasız yazabilirsiniz. O bölüm bu yüzden var. Bi kendinize gelin artık bu nedir ya? Ayrıca tekrar hatırlatıyorum kimsenin ilgi alanını, inanışı, düşüncesini yargılamak, hoş görmemek kimsenin harcı değil. Gerekli durumda biz zaten müdahale ediyoruz. Bu uyarılar burada dursun.

Sorunun cevabına gelirsek eğer genel olarak bir açıklama yazayım. Wicca&witchcraft bölümünde defalarca yazdım bir kez de buraya yazayım. Cadılık bir ilgi alanı ya da merak eden herkesin olabileceği bir şey değil. Cadılık bir yaşam biçimi, içsel bir süreç ve en önemlisi doğuştan gelen bir durum. Cadılık bir inanış biçimi olmadığı için hangi dinde olduğu önemli değil, Müslüman bir cadı olabilir.
Yani sadece merak edip ilginizi çekiyor diye cadı olamazsınız. Özellikle son zamanlardaki dizilere özenip ilginizu çekiyorsa size kötü bir haberim var cadılık ile o dizilerin alakası yok. Bir diğer konu ise büyü. Büyü yapmak için bu konuda yetenekli olmanız, yaptığınız büyüye inanmanız lazım. Tabi bunlarla birlikte büyüyü kendinizin yazması ya da var olan büyüye kendinizden bir şey katmanız daha doğru. Ancak inanmadığınız bir şey yazarak buna büyü diyemezsiniz. Zaten yanlış anlamayın yazdıklarım sizi kırmak için değil ama şu yazdıklarınızdan anladığın kadarıyla sizde yukarıda yazdığım hiçbir özellik mevcut değil. Bu yüzden ilginizi çekiyorsa araştırın bilgi sahibi olun bunda kötü bir şey yok ama ilerisi sizin için söz konusu gibi durmuyor şu an. Sevgi ve ışıkla..
Müslüman cadı olamaz. İslam ve cadılık aynı kefeye koyulmaz. Cadılığı bildiğinize emin misiniz? Ve bu cadılık yolu yürüyenler, bunu hakaret olarak kabul eder. Cadılığın süreci antik öğretilerde saklıdır, en başta Tanrı ve Tanrıça arketipleri mevcuttur. Müslümanlık ve cadılık tamamen aykırı bir yola sahip. Bunun ile alakalı bir çok hadise mevcuttur. Bu yüzden düzeltmenizi rica ediyorum, arkadaşlar yanlış bilgileniyor.

pythonissam

Kayıtlı Üye
merhaba ;
Öncelikle cadıların net bir dinleri yoktur. Cadılık doğuştan gelen bir güçtür. Ailenizde olabilir gelenek ve kan ile aktarılabilir. Çağrı alırsınız , b,r coven sırasında olabilir vs Ben böyle bir aileden geliyorum. Bir cadı müslüman,yahudi,katolik hristiyan, Atheist olabilirinanabilir . ( veya hiç birşeye ) doğaya inanırlar. Güçleri doğa ve kozmik evrenden gelir. Majilerini dini aracılığıyle yapabilir veya doğanın gücüyle yapabilir. Benim için tek bir tip din yok. Her inanış ve din benim için kutsaldır. Ve hepsinin yöntemi inanç yolu ayrıdır maji veya herhangi bir ritüel yaparken farklı farklı dinlerden faydanalırım geneklikle enerji ve doğa ile çalışırım ama neden kendini kısıtlayayim. İnançlar ayrıdır. Herşey inanç ile başlar inanç ile biter çünkü inanç bir dairedir.
Kendinize bir kitap oluşturabilir kendinize ve çevrenizdeki herhangi bir canlıya zarar vermeden çalışma yapabilirsiniz. Bir çok ekol var.
Fakat kelimeleri uyduruyorum demişsiniz. Nasıl kelimelerden bahsediyorsunuz anlamadım. Kelimeler ve sözler önamlidir, Enerji ve güçtür. İnanmadan yapıyorum demişsiniz. Sanırım siz izlediğiniz bir dizi film den etkilendiniz.Ciddi bir düşünceniz yada merakınız olur ise bana yazabilirsiniz. Durumu sizin için detaylandırabilirim. Işıkla kalın.