Bu Aleme Geçen Bir Cin Ne Kadar Kalabilir

GabrielAngel

Kayıtlı Üye
Cinler kendi âlemlerinden bu âleme devamlı kalmak üzere geçemez. Muhakkak belli bir zaman sonra geri dönmek zorundadır. Nasıl ki, komaya giren bir insanın belli bir zaman sonra uyandırılması gerekiyorsa, suya giren bir insan belli bir müddet sonra sudan çıkmak zorundaysa, cin de bir vakit sonra kendi âlemine dönmek zorundadır. Tek imkânı vardır o da, ya medyumluk özelliğe sahip manyetik enerjili bir insan bulmak ve onunla muhatap olup enerjisinden istifade etmek, ya onun içine girip bir müddet vaziyeti idare etmek, ya zayıf ve hasta bünyelerden enerji hırsızlığı yapmak ya da herhangi bir sinek, böcek vs. hayvanın içine girip zaman kazanmaktır. Asr-ı saadetten bir hâdise bize bu konuda ışık tutmaktadır. Hz. Ayşe(r.a.) validemiz bir gece cinler tarafından yatağından kaldırılarak yüksek bir mahkemenin huzuruna getirilir. Hz. Ayşe validemiz sebebini sorunca: Sen cinler âleminden bir Müslüman katlettin. Bunun mahkemesi yapılacak, denildi. O da: Ben nerede bir cini öldürdüm, dediğinde ona cevap verildi: Sen Kur’ân-ı Kerim okurken, bizim Müslüman cin kardeşlerimizden birisi bir yılanın içine girerek seni dinlemeye geldi. Siz hanenizde o yılanı görünce öldürdünüz. Dolayısıyla içinde bulunan kardeşimiz de öldü. Bunun hesabı görülecek. Hâdisenin sonunda barış ve anlaşma yapıldı. Olay tatlıya bağlandı. Zaten rivayetlerden bize gelen, evde her hangi bir haşerat, muzır mahlûk görürseniz yılan, çıyan, böcek vs. bunları hemen telef etmeyin. Zararları yoksa ilişmeyiniz, denilmiştir.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Cinler denilen varlıklarla bizler zaten aynı boyuttayız.Sadece onları görebilecek yapı değiliz.Yoksa şuan çevremizde de cin denilen varlıklar var. :)

kıvep

Banlı Kullanıcı
İnsanlar ve cinler 3. Boyutun varlıklardır, hayatları boyunca kalabilirler.

Sitra_Ahra

Kayıtlı Üye
aynı boyut varlıklar değiliz, insanlar 3. boyut, cinler 4. boyut varlıklardır, aynı boyutta yaşasaydık cinlerinde maddesel bir varlık olması gerekirdi o zaman onları görebilirdik. Fakat 3. boyuta geçebilirler kısa bir sürede olsa konuyu açan arkadaşında dediği gibi.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
aynı boyut varlıklar değiliz, insanlar 3. boyut, cinler 4. boyut varlıklardır, aynı boyutta yaşasaydık cinlerinde maddesel bir varlık olması gerekirdi o zaman onları görebilirdik. Fakat 3. boyuta geçebilirler kısa bir sürede olsa konuyu açan arkadaşında dediği gibi.

3.boyutta ki varlıkların hepsi maddeseldir diye bir durum söz konusu değildir,yanlış bilgilendirme yapmayalım lütfen.
Cinler bizim göremeyeceğimiz bir enerji bedene sahiptirler.

kıvep

Banlı Kullanıcı
1. Ve 2. Boyut hayvanlar ve bitkiler
3. Boyut insanlar ve cinler
4.boyut şeytanlar ve iblisler
5.boyut yarı iradeli melekler
6. Ve 7. Boyut melekler
Ve onun üzerinde Arş bulunur. Peygamber bu şekilde 7 kat yükselip arşa ulaşmıştır. Nerde okudum hatırlamıyorum, kaynağı bulsam gösterirdim ama islam inancında durum budur.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
İnsanlarla cinler aynı boyutta ancak aynı anda bizle aynı değiller. Aynı şeyi görmüyorlar.
Bunu en iyi şekilde anlatan el cin filminde cafe sahnesiydi.
Kız o anda onların boyutuna geçiyor. Mekan aynı mekan görüntüsü bazı şeyler hariç farklıydı.

Biz evde oturuyoruz. Cinler tavanımızdan bizi izliyor gibi bir durum düşünmüyorum.
Öyle olsaydı herkesin bir cin sevgilisi, çocuğu olurdu.

Bizim yaşadığımız onlara başka yer. Ancak zaman zaman aksilikler oluyor.
Kapılar açılıyor. O cin o insanı farkediyor musallatlar yaşanıyor.

4. boyut ve sonrasında durum daha farklı.
Boyut denilince dümdüz gökkuşağı gibi değil yani.
Bizim dünyamızda kıtalar var. Farklı topluluklar var.
Pasaportun yoksa gidemiyoruz başka ülkeye değil mi?

Herhangibir 4. boyut varlığı da uçsuz bucaksız uçup her gördüğü yere dalmıyor.
Tamamen bir özgürlük durumu da yok.

Size kendi deneyimlerimden bir özel bilgi vereyim.
5. veya 7. boyutta birbirinden kopuk topluluklar var. Birbirinden uzak gezegenlere benzetmek en doğrusu olur.

Ben önceden hepsi heryerde bir özgürlük hali sanıyordum.
Ancak aynı boyutta farklı gelişmişlik seviyesinde birbirlerinden bağımsız yaşantılar var.

CİCİ KIZ

Banlı Kullanıcı
özel bilgini anlayamadım sen nasıl biliyorsun yani gördün mü anlamadım kusaura bakma

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Her boyutun kendi paralelleri vardır. Örneğin insanlar 3.boyutun 10.paralelinde yaşıyorsa cinler 3.boyutun 13.paralelindedir.Fiziki gözle göremeyiz ancak arkadaş sanırım onu değil, fiziksel görüntüye bürünen cinlerin ne kadar süre bu şekilde kalacağını sormak istemiş.

BlueS

Kayıtlı Üye
İnsanlarla cinler aynı boyutta ancak aynı anda bizle aynı değiller. Aynı şeyi görmüyorlar.
Bunu en iyi şekilde anlatan el cin filminde cafe sahnesiydi.
Kız o anda onların boyutuna geçiyor. Mekan aynı mekan görüntüsü bazı şeyler hariç farklıydı.

Biz evde oturuyoruz. Cinler tavanımızdan bizi izliyor gibi bir durum düşünmüyorum.
Öyle olsaydı herkesin bir cin sevgilisi, çocuğu olurdu.

Bizim yaşadığımız onlara başka yer. Ancak zaman zaman aksilikler oluyor.
Kapılar açılıyor. O cin o insanı farkediyor musallatlar yaşanıyor.

4. boyut ve sonrasında durum daha farklı.
Boyut denilince dümdüz gökkuşağı gibi değil yani.
Bizim dünyamızda kıtalar var. Farklı topluluklar var.
Pasaportun yoksa gidemiyoruz başka ülkeye değil mi?

Herhangibir 4. boyut varlığı da uçsuz bucaksız uçup her gördüğü yere dalmıyor.
Tamamen bir özgürlük durumu da yok.

Size kendi deneyimlerimden bir özel bilgi vereyim.
5. veya 7. boyutta birbirinden kopuk topluluklar var. Birbirinden uzak gezegenlere benzetmek en doğrusu olur.

Ben önceden hepsi heryerde bir özgürlük hali sanıyordum.
Ancak aynı boyutta farklı gelişmişlik seviyesinde birbirlerinden bağımsız yaşantılar var.

O cin o insanı fark ediyor ve musallatlar yaşanıyor kısmı bence çok rahatsız edici bir anlatım olmuş. Su her gördüğü ateşi gidip söndürür gibi saçma bir benzetmeyle açıklanabilir ancak dediğiniz şey. Ne demek o? Cin insan göreyimde musallat olayım diye beklemiyor. Kendi hayatları kendi aileleri kendi özel yaşamları varken neden öyle bir genelleme yapıp hepsi musallat oluyormuş gibi konuşuyorsunuz? Nasıl ki insanlar cinlerle uğraşıyorlarsa nasıl ki merak edip yardım arayanları oluyorsa onlarında bizim enerjimizi istedikleri oluyor tabiki. Ama sizin kullandığınız cümle gibi basit değerlendirip arkadaşları üstten bilgilendirmek doğru olmaz bence detay gerekiyor.

kıvep

Banlı Kullanıcı
O cin o insanı fark ediyor ve musallatlar yaşanıyor kısmı bence çok rahatsız edici bir anlatım olmuş. Su her gördüğü ateşi gidip söndürür gibi saçma bir benzetmeyle açıklanabilir ancak dediğiniz şey. Ne demek o? Cin insan göreyimde musallat olayım diye beklemiyor. Kendi hayatları kendi aileleri kendi özel yaşamları varken neden öyle bir genelleme yapıp hepsi musallat oluyormuş gibi konuşuyorsunuz? Nasıl ki insanlar cinlerle uğraşıyorlarsa nasıl ki merak edip yardım arayanları oluyorsa onlarında bizim enerjimizi istedikleri oluyor tabiki. Ama sizin kullandığınız cümle gibi basit değerlendirip arkadaşları üstten bilgilendirmek doğru olmaz bence detay gerekiyor.

Kişiyi, söylemediği sözler üstünden değerlendirmeyin.
Sizin söylediğiniz hiç bir şey, eleştirdiğiniz mesajda yazmıyor.
Musallatlar yasanıyor denmiş. Yani musallatın yaşandığı durumlar sözü edilen, musallat olmayanlar konunun mesajın dışında zaten.
Bu mesajdan nasıl böyle bi sonuç çıkardınız hayret doğrusu.

BlueS

Kayıtlı Üye
Kişiyi, söylemediği sözler üstünden değerlendirmeyin.
Sizin söylediğiniz hiç bir şey, eleştirdiğiniz mesajda yazmıyor.
Musallatlar yasanıyor denmiş. Yani musallatın yaşandığı durumlar sözü edilen, musallat olmayanlar konunun mesajın dışında zaten.
Bu mesajdan nasıl böyle bi sonuç çıkardınız hayret doğrusu.

Söylediğimi anlamadınız sanırım Sayın kıvep, demek istediğim o konuda o kadar basit bir cümle yakışmaması. Daha detaylı açıklamak gerekiyor çünkü foruma yeni katılan insanlarda var, sadece merak edip bilgilenmek için katılan insanlarda var böyle büyük bir konuda yorum yazılacaksa eğer daha fazla detay ve bilgi vermek gerekiyor :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Cinler kendi âlemlerinden bu âleme devamlı kalmak üzere geçemez. Muhakkak belli bir zaman sonra geri dönmek zorundadır. Nasıl ki, komaya giren bir insanın belli bir zaman sonra uyandırılması gerekiyorsa, suya giren bir insan belli bir müddet sonra sudan çıkmak zorundaysa, cin de bir vakit sonra kendi âlemine dönmek zorundadır. Tek imkânı vardır o da, ya medyumluk özelliğe sahip manyetik enerjili bir insan bulmak ve onunla muhatap olup enerjisinden istifade etmek, ya onun içine girip bir müddet vaziyeti idare etmek, ya zayıf ve hasta bünyelerden enerji hırsızlığı yapmak ya da herhangi bir sinek, böcek vs. hayvanın içine girip zaman kazanmaktır. Asr-ı saadetten bir hâdise bize bu konuda ışık tutmaktadır. Hz. Ayşe(r.a.) validemiz bir gece cinler tarafından yatağından kaldırılarak yüksek bir mahkemenin huzuruna getirilir. Hz. Ayşe validemiz sebebini sorunca: Sen cinler âleminden bir Müslüman katlettin. Bunun mahkemesi yapılacak, denildi. O da: Ben nerede bir cini öldürdüm, dediğinde ona cevap verildi: Sen Kur’ân-ı Kerim okurken, bizim Müslüman cin kardeşlerimizden birisi bir yılanın içine girerek seni dinlemeye geldi. Siz hanenizde o yılanı görünce öldürdünüz. Dolayısıyla içinde bulunan kardeşimiz de öldü. Bunun hesabı görülecek. Hâdisenin sonunda barış ve anlaşma yapıldı. Olay tatlıya bağlandı. Zaten rivayetlerden bize gelen, evde her hangi bir haşerat, muzır mahlûk görürseniz yılan, çıyan, böcek vs. bunları hemen telef etmeyin. Zararları yoksa ilişmeyiniz, denilmiştir.

Bazı şartlarda insan ömrü kadar görünür kalabilir, hatta belki daha fazla.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Söylediğimi anlamadınız sanırım Sayın kıvep, demek istediğim o konuda o kadar basit bir cümle yakışmaması. Daha detaylı açıklamak gerekiyor çünkü foruma yeni katılan insanlarda var, sadece merak edip bilgilenmek için katılan insanlarda var böyle büyük bir konuda yorum yazılacaksa eğer daha fazla detay ve bilgi vermek gerekiyor

Evet haklısınız bu konuda :) daha fazla bilgi ve anlatım lazım ama anlatırsan yeteneğin gider diye bir yargı var. Bu yüzden bazıları anlatmıyor, bazılarıysa anlatıyor ama inandıramıyor. Gercekten bilseydi anlatmaması gerekirdi deniyor. Çoğu bilen kişi anlatınca, olmadık tepkilerle karşılaşıyor. Bu tepkiler yüzünden bu kadar anlatım anca yazılabiliyor malesef, merak ettiğin bir şey varsa sor bi konu olarak bence bir anlatıcı bulabilirsin :)

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bazı şartlarda insan ömrü kadar görünür kalabilir, hatta belki daha fazla.
Bazı islam kaynaklarında bazı cinlerin insan suretine girip madde olarak görünür olarak bazı alimlere talebe olduğu söyleniyor ( abdulkadir geylaniye vs.) sizce bunların gerçeklik payı varmı dır ?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bazı islam kaynaklarında bazı cinlerin insan suretine girip madde olarak görünür olarak bazı alimlere talebe olduğu söyleniyor ( abdulkadir geylaniye vs.) sizce bunların gerçeklik payı varmı dır ?
Neden olmasın?
Cinleri tek tür olarak sınıflandırmak gibi bir hata yapılıyor. Cinler kendi aralarında sadece dini, kraliyet, aşiret vs. olarak değil tür olarak da ayrılırlar. Bu bazı türler, bazı izin ve durumlarla gayet uzun zaman, insanların görüp dokunabileceği bir formda kalabilirler.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Neden olmasın?
Cinleri tek tür olarak sınıflandırmak gibi bir hata yapılıyor. Cinler kendi aralarında sadece dini, kraliyet, aşiret vs. olarak değil tür olarak da ayrılırlar. Bu bazı türler, bazı izin ve durumlarla gayet uzun zaman, insanların görüp dokunabileceği bir formda kalabilirler.
Bunu ilk defa duydum daha öğreneceğimiz çok şey var.