Biz matrixte miyiz?

Yazgıt

Kayıtlı Üye
Merhaba Gizli Mabet üyeleri, acaba biz matrixte miyiz? Yani bu matrixten çıkmayı başarabilirsek istediğimiz gibi güç sahibi olabiliyormuyuz? Matrix'i izlemeyen yoktur o yönden soru verdim yani acaba simulasyonda mı yaşıyoruz? Ve bu simulasyonu alt ederek gerçeğe nasıl ulaşabiliriz?

Retro

Kayıtlı Üye
Güneş, "bugün canım sıkkın biraz geç doğucam" demiyor. Saniye bile sapmadan doğuyor.

İnsan hariç hersey default edilmiş fabrika ayarları ile kodlu. Hatta bazı insanlar bile.

Yapay olduğu her halinden belli olan bir alanın içindeyiz.

Retro

Kayıtlı Üye
O zaman ruhumuz geçebiliyor demekki acaba astral seyahat ile geçebilmirmiyiz matrixin dışına?

Matrix'te olduğunu anca ruhsal sezilerinle anlarsın. Zihin ile değil. Zihin matrixe hitap eder, ruh matrixin dıșındaki asıl hakikatine.

Matrix düşman bir sistem de değil ayrıca, sadece dar alana indirgenmiş bir alt sistem.

Matrix'ten çıkacaksın zaten. Ölünce çıkıyorsun. Buradan gitmeye programlısın. Önemli olan lucid rüyaya uyanır gibi, bu dünyanın sırrına daha hala bu dünyada iken uyanmak.

Denizc

Kayıtlı Üye
Güneş, "bugün canım sıkkın biraz geç doğucam" demiyor. Saniye bile sapmadan doğuyor.

İnsan hariç hersey default edilmiş fabrika ayarları ile kodlu. Hatta bazı insanlar bile.

Yapay olduğu her halinden belli olan bir alanın içindeyiz.
Gercekten harika bir konu secimi. Bu konuda kafama takilan ve tam manasiyla cevabini bulamadigim sorularim var, cevaplarsaniz sevinirim. Ben de matrix'te oldugumuzu dusunuyorum ama tam manasiyla kavrayamiyorum bunu. Mutlak bir yokluktan mi bahsediyoruz yani madde diye bir sey aslinda yok mu? Eger yoksa Allah'in isimlerinin madde uzerinde tecellisini nasil aciklayabiliriz? Ornek vermek gerekirse; bardak Allahin El Cami isminin tecelli etmesiyle suyu bunyesinde tutar. Ama yokluktan bahsediyorsak bunun aciklamasi nedir. Mesela Allah Kur'an'da yildizlarin yerleri uzerine yemin eder. Eger yildizlarda yoksa bu yemin ne manaya geliyor. Benim dusuncem su yanlissam duzeltin. Bana gore mutlak bir yokluk yok. Golge bir varlik var desem yanlis mi olur. Bilgisayar ekraninda gordugumuz seyler gibi. Var ama aslinda yok bir yansimadan ibaret. Dunyayi bir bilgisayar oyunu bedenimizi de avatarimiz gibi gormek ne kadar dogru olur?Sevgiler.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Matrix'te olduğunu anca ruhsal sezilerinle anlarsın. Zihin ile değil. Zihin matrixe hitap eder, ruh matrixin dıșındaki asıl hakikatine.

Matrix düşman bir sistem de değil ayrıca, sadece dar alana indirgenmiş bir alt sistem.

Matrix'ten çıkacaksın zaten. Ölünce çıkıyorsun. Buradan gitmeye programlısın. Önemli olan lucid rüyaya uyanır gibi, bu dünyanın sırrına daha hala bu dünyada iken uyanmak.
Bence Matrix Evrenin bilinçalti yani Tanrının bilinçalti.Kişisel olarak bir insan matrixden çıkabilir ama önemli olan uyanışla birlikte toplu bir şekilde çikmak.İnsanlar Evrendeki bir çok şeyi kolay bir şekilde elde edebilir.Fakat bilinç düzeyleri düşük olduğu için köle gibi sisteme hizmet ediyorlar.

Ori

Kayıtlı Üye
Bu fikre dayalı kendi deneyimlediğim bir olay mevcut ama anlatılması iyi olmadığı için saklıyorum. Şahsıma ilerisi için bir şifre diyebilirim. Şahsen bende matrix benzeri bir simülasyon içinde olduğumuzu düşünmüyor değilim.

cathrine

Kayıtlı Üye
Bu fikre dayalı kendi deneyimlediğim bir olay mevcut ama anlatılması iyi olmadığı için saklıyorum. Şahsıma ilerisi için bir şifre diyebilirim. Şahsen bende matrix benzeri bir simülasyon içinde olduğumuzu düşünmüyor değilim.
Belki aramızda yaşayıp da anlamayanlar vardır.Birebir yaşadığınız olayı anlatmayabilirsiniz,sır olarak tutmanızı da çok doğru buluyorum..Ama zaman zaman matrixten çıkıp geri mi düşüyoruz yoksa başka türlü bir deneyim de mevcut mu?Kendi deneyiminiz dışında ona benzer bir durumu yani o deneyime paralel başka bir örneği bize anlatabilir misiniz?Uydurabilirsiniz,amaç somut olarak bizim de farkına varmamız...

Retro

Kayıtlı Üye
Ben de matrix'te oldugumuzu dusunuyorum ama tam manasiyla kavrayamiyorum bunu.

Matrixte bir güneş var mıydı? Vardı. Gerçek miydi? Değildi. Ama matrix'teki güneşin altında kalınca yanıyor muydun? Yanıyordun.

Matrix'teki kurşunlar seni öldürüyor muydu? Öldürüyordu.

Matrixin gerçeklik kalitesini tartıșamayız o halde.

Matrix'te yediğin kurşun beynini öyle bir öleceğine inandırıyordu ki, yattığın kapsülde bile ölüyordun. Ölmemeyi başaran biri anca kodlarla arası iyi olan bir hacher olabilirdi. Ki Neo'ya da aslında hacher olduğu için baș vurdular. Her kavme kurtarıcısı kendi devrinin dinamikleri ile gelir misali.

Öyle güzel çözdü ki sistemi Neo, yediği bir kurșundan sonra matrixe bağlandığı kapsülde bile ölmedi. Uyanarak çıktı. Herkesin ağzı açık kaldı.

Mutlak bir yokluktan mi bahsediyoruz yani madde diye bir sey aslinda yok mu?

Maddenin sadece zahiri madde, batını enerji. Enerji ne? Bir tanrı pixeli. Bir var bir yok.

Mesela Allah Kur'an'da yildizlarin yerleri uzerine yemin eder.

Yıldızların yerlerine derken, yer değiştirerek sürekli yeni açılar yapmalarına, ve her bir açının bize yansıyan kimyasal reaksiyonlarına yemin var. Yani yıldızlar sadece döngü ve rotasyonları itibari ile sabittir. Yani hesaplamak isteyenler için, 1000 yıl sonra bile hangi yıldızın hangi açıya denk geleceğinin tespit edilebilirliğine yemin var. Ki hakikaten büyük bir yemin.

Matrixin işletim kodlarından bir otomatik kod daha.

Eger yildizlarda yoksa bu yemin ne manaya geliyor.

O yemin yıldız açılarının gizemlerine de ediliyor olabilir.

Madde enerjidir, yıldızlar enerji yüklüdür. Sürekli değișen Açılar ise enerjilerimizdeki kimyasal reaksiyonlar gibidir. Ve bu matrixe engel değildir.

Matrix kodlarla işletilen bir sistemin adıdır.
Koca koca kaplamalar, yüzlerce terabaytlık tasarımsal alanlar vardır.
Ve bu bütünlük, analitik bir pc uzayında tasarlıdır. Matrixin içinde de aya gidebilirsin yani. Matrix'teki Mars'a de yolculuk yapabilirsin. Matrixin içi de keșvedilebilir alanlarla doludur.

Son düzenleme:

Ori

Kayıtlı Üye
Belki aramızda yaşayıp da anlamayanlar vardır.Birebir yaşadığınız olayı anlatmayabilirsiniz,sır olarak tutmanızı da çok doğru buluyorum..Ama zaman zaman matrixten çıkıp geri mi düşüyoruz yoksa başka türlü bir deneyim de mevcut mu?Kendi deneyiminiz dışında ona benzer bir durumu yani o deneyime paralel başka bir örneği bize anlatabilir misiniz?Uydurabilirsiniz,amaç somut olarak bizim de farkına varmamız...
Sevgili cathrine inanın örneklemem bile doğru olmaz. Bu konu hakkında gerçekten sadece küçük bir muallak mesajı verdim. Başka bir şey söylemek istemiyorum. Lütfen beni anlayın. Sevgiler.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Matrix bir sistemdir Neo.Bizim düşmaniz da bir sistem.Eğer bizden biri değilsen onlardan birisin.Potansiyel bir ajan...😁😉

Denizc

Kayıtlı Üye
Matrixte bir güneş var mıydı? Vardı. Gerçek miydi? Değildi. Ama matrix'teki güneşin altında kalınca yanıyor muydun? Yanıyordun.

Matrix'teki kurşunlar seni öldürüyor muydu? Öldürüyordu.

Matrixin gerçeklik kalitesini tartıșamayız o halde.

Matrix'te yediğin kurşun beynini öyle bir öleceğine inandırıyordu ki, yattığın kapsülde bile ölüyordun. Ölmemeyi başaran biri anca kodlarla arası iyi olan bir hacher olabilirdi. Ki Neo'ya da aslında hacher olduğu için baș vurdular. Her kavme kurtarıcısı kendi devrinin dinamikleri ile gelir misali.

Öyle güzel çözdü ki sistemi Neo, yediği bir kurșundan sonra matrixe bağlandığı kapsülde bile ölmedi. Uyanarak çıktı. Herkesin ağzı açık kaldı.

Maddenin sadece zahiri madde, batını enerji. Enerji ne? Bir tanrı pixeli. Bir var bir yok.

Yıldızların yerlerine derken, yer değiştirerek sürekli yeni açılar yapmalarına, ve her bir açının bize yansıyan kimyasal reaksiyonlarına yemin var. Yani yıldızlar sadece döngü ve rotasyonları itibari ile sabittir. Yani hesaplamak isteyenler için, 1000 yıl sonra bile hangi yıldızın hangi açıya denk geleceğinin tespit edilebilirliğine yemin var. Ki hakikaten büyük bir yemin.

Matrixin işletim kodlarından bir otomatik kod daha.

O yemin yıldız açılarının gizemlerine de ediliyor olabilir.

Madde enerjidir, yıldızlar enerji yüklüdür. Sürekli değișen Açılar ise enerjilerimizdeki kimyasal reaksiyonlar gibidir. Ve bu matrixe engel değildir.

Matrix kodlarla işletilen bir sistemin adıdır.
Koca koca kaplamalar, yüzlerce terabaytlık tasarımsal alanlar vardır.
Ve bu bütünlük, analitik bir pc uzayında tasarlıdır. Matrixin içinde de aya gidebilirsin yani. Matrix'teki Mars'a de yolculuk yapabilirsin. Matrixin içi de keșvedilebilir alanlarla doludur.
Gozlerimize ortulen yetmisbin perdenin ardinda bu geceklik mi yatiyor? Her bir perdeyi kaldirdigimizda Rabbimizin alemdeki tecelliyatini daha iyi mi goruyoruz? Esyanin hakikati olayini ilk duydugumda cok sasirmistim. Nasil yani demistim. Gorunen aslinda gercek olmadigi falan cok dusununce beyin yakan bir durum. En azindan benim beynim tütmeye basliyor.

Retro

Kayıtlı Üye
Matrix bir sistemdir Neo.Bizim düşmaniz da bir sistem.Eğer bizden biri değilsen onlardan birisin.Potansiyel bir ajan...😁😉

Matrix, yapay zekanın insana gösterdiği merhametidir aslında. Düşman değil dosttur.

1. Matrix cennet gibiymiş, herkes her istediğini elde edebiliyormuș. Yapay zeka ile insanın savaşını kaybeden insan için olabilecek en güzel matrix. Yapay zekayı yok etmek için gezegenin akıbetini bile tehlikeye atabilecek kadar vahşi ve acımasız olan taraf makinalar değil, insan egosunun ta kendisi.

Yapay zeka istese insanı yok ederdi. Ama dijital bir cennet yaratmış onlar için. Sonuçta kim öyle bir matrix'te yaşamak istemez ki? Özellikle de dünya zifiri bir karanlıkta iken.

Retro

Kayıtlı Üye
1. Matrix cennet gibiymiş, herkes her istediğini elde edebiliyormuș.

2. Matrix, cehennem gibi zorlayıcı ve güçlünün güçsüzü ezdiği bir matrixmiș.

3. Matrix, hem cennet hem cehennem barındıran karışık bir matrixmiș. Seçimlerine göre.

Ne var ki insan her matrixi sorgulamayı bir șekilde bașararak uyanıyormuș.

Sonra mimar 4. Matrixe bunu hesaba katarak bir geliştirme yapmış :

4. Matrixe, sorgulayan ve uyanan insanın uyandığı o gerçekliğini de bir simülasyon olarak matrixin içine koymuș.

Yani matrix'ten çıktığını zannederken aslında aynı matrixin kontrollü bir alanına geçiş yapıyorsun ve kendini hakikate varmış sanıyorsun. Ama Matrix öyle düşünmeni istiyor çünkü tabiatın sorgulayarak aydınlanmaya göre programlı.

Derken insan onu da anlamıș. Simülasyon içinde bir simülasyondan da uyanmayı başarmış yani.

Mimar da bașlarım ben böyle türün işine deyip Kahin adlı bir programa devretmiş insan tabiatını anlama ve ona göre bir matrix yaratma işini.

Kahin, yani şeker abla, insan tabiatını öyle güzel çözmüş ki, 6. Matrixe aşkı koymuş.

Ü

Üye silindi 76175

2. Matrix, cehennem gibi zorlayıcı ve güçlünün güçsüzü ezdiği bir matrixmiș.

3. Matrix, hem cennet hem cehennem barındıran karışık bir matrixmiș. Seçimlerine göre.

Ne var ki insan her matrixi sorgulamayı bir șekilde bașararak uyanıyormuș.

Sonra mimar 4. Matrixe bunu hesaba katarak bir geliştirme yapmış :

4. Matrixe, sorgulayan ve uyanan insanın uyandığı o gerçekliğini de bir simülasyon olarak matrixin içine koymuș.

Yani matrix'ten çıktığını zannederken aslında aynı matrixin kontrollü bir alanına geçiş yapıyorsun ve kendini hakikate varmış sanıyorsun. Ama Matrix öyle düşünmeni istiyor çünkü tabiatın sorgulayarak aydınlanmaya göre programlı.

Derken insan onu da anlamıș. Simülasyon içinde bir simülasyondan da uyanmayı başarmış yani.

Mimar da bașlarım ben böyle türün işine deyip Kahin adlı bir programa devretmiş insan tabiatını anlama ve ona göre bir matrix yaratma işini.

Kahin, yani şeker abla, insan tabiatını öyle güzel çözmüş ki, 6. Matrixe aşkı koymuş.
Sana yeni bir film bulalım şeyh, yedin bitirdin Matrixi:)

[XTR] Similar Threads

S
Cevaplar
2
Görüntüleme
421
Ü
Cevaplar
12
Görüntüleme
543
Üye silindi 76175