Biz bunlardan nasıl kurtulacağız??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

salemesed

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
2-2,5 yıl önce cok yakın arkadasımla cinlerle konusmaya basladık.hele bi dönem acayiptik.şimdi onlar aklımıza gelince çok sasırıyoruz cünkü normal bi insan bizim gibi yapmazdı.cok konusuyorduk ve ne derlerse inanıyorduk.mal gibiydik.gece herkes uyuyunca ya da evde kimse yokken evimizde sesler cıkarıyorlardı..işaret veriyorlardı.gecen yıl delirmemize ramak kalmıstı.bizim yerimize baska biri olsa tedavi görürdü kesinlikle.

geleceği sadece allah bilir evet ama şöyle bi şey var ki bugüne kadar benim icin dedikleri her sey cıktı.ailem,okulum,özel hayatıma ilgili her sey cıktı.ama bazılarını ben sormadıgım halde durup dururken söylediler.mesela babam arkadasımla beni yurda götürürken arabada telefonla konusuyordu. onlar arkadasıma babamın ortağının iyi biri olmadığını,babamın ortaklıktan ayrılacağını söyledi.ki bunu durup dururken neden söylediğini bilmiyorduk.ve babamın da telefonda konustugu kisi ortağıymış.birkaç ay sonra babam ortaklıktan ayrıldı.senenin ortalarında kardesimin gideceği okulu söylediler, önce inanmadık çünkü kardesim oraya gitmek istemiyordu.ama birkaç gün önce kardesim o okula kayıt oldu.ve artık o bölümü okumak icin de cok hevesli.sene basında arkadasımla derslerden alacagımız notları söylemişlerdi.benim en iyi oldugum dersler düsüktü.ben inanmamıstım.ben o derslerden nasıl bu kadar düsük alırım yalan söylüyorsunuz demiştim.fakat onların dediği notları aldım.daha bunun gibi pek cok sey oldu.

tam bir sene oldu mu bilmiyorum ama artık arkadasımla konusmuyoruz. birkaç gün önce onlarla konusmak istedim.dün arkadasım bizde kaldı.o gün de gece olunca cinlerle konusalım demiştim.gece ders calısıyorduk.evde herkes yatmıştı ve odamda bi ses duyuldu.
arkadasım ''yan odada biri yatıyor di mi birisi cıkardı o sesi?'' dedi.baya gürültülü bi sesti.dolabına üstünde duran bi sey yere düsmüs gibi.sesler geldi.odadan cıktık.sabah 3e kadar durduk.sonra geri odaya geldik.arkadasımla yataga yattık.yatarken yine sesler geldi.belli ki konusmak istiyorlardı.çünkü o kadar gürültülü bi sesti.nasıl korktuk anlatamam.yazarken bile korkuyorumm.aslında acaba keske konussa mıydık diyorum ama korkmustuk..eskisi gibi olacak yine diye..onlar bize biz hep sizin hayatınızda olacagız ölesiye kadar demişlerdi..gercekten öyle mi yoksa dün gece ben gercekten onlarla konusmak istediğim icin onları cagırdım mı??cinlerin gitmesi icin nas suresini okumaya basladık arkadasımla.ama bi süre sonra dilimiz dönmedi.besmele bile getiremedik.odamda kuranı kerim de vardı ama etki etmedi.napalımm?

aşk1

Banlı Kullanıcı
Nasıl diyaloga girdiniz hiç bahsetmemişsin.
Nasıl konuşuyorsunuz onları görmeden seslerini duyarak mı konuşuyorsunuz?

salemesed

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
önceden konusmak cok istiyorduki iyi bi seymis gibi.ama cesaret edemiyorduk.okulda bi arkadas vardı.erkek.onun bu tür şeylerle ilgilisi oldugu söyleniyordu.bi sekilde tanıstık.tesadüfen.sonra onun evine gittik cinleri çağırdık.onun yaptığı ouja tahtası vardı.ondan cagırdık iste.birkac kez daha ona gittik öyle.sonra kendimiz konustuk.ama o bizden daha farklıydı.tedavi de görmüs zaten. allaha değil şeytana tapıyordu.büyüyle de ugrasıyordu.sonra arkadasımla ben hep allahım eger iyi biri degilse bu,onla iliskimiz kopsun derdik.ve simdi onunla görüsmüyoruz.noldu anlamadık.birden bagımız koptu.işte böyle konusmaya basladık.seslerini duyarak konusmuyoruz.yoksa kafayı yerdik kesinlikle.sadece birkaç kez sesini duydum.ve arkadasımla onları gördük de.

aşk1

Banlı Kullanıcı
Görünümleri nasıldı? yazabilir misiniz?
Konuşuyoruz derken çok fazla konuştuğunuz anladım. Yanlış mı anladım bilemiyorum. Seslerini duyarak konuşsanız niye kafayı yiyesiniz ki görüntü hem ses daha kötü olmaz mı? Görmeden konuşmayı soruyorum. Durumunuzu bilen var mı? Dikkat edinde farkedilmesin başka insanlar tarafından dışlanma yaşanmayın. Hiç istemediğinizi görüşmeyi kesmek istediğinizi hissetirdiniz mi?

salemesed

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
gri renkteydi.4-5 kez görmüsümdür.dogru anlamıssınız,cok konusuyorduk bi dönem.bizce seslerini duymak daha kötü.mesela yanımda oldugunu belli etmek icin ses cıkarmaları,gece herkes uyudugunda beni korkutmaları daha kötü.annem,kardesim okuldaki bazı arkadaslar biliyor.dışlanma yasamadık.enteresan ama arkadaslar sürekli yok nasıl konusuyorsunuz,nasıl cagırdınız diye sürekli soru sormuslardı.deli oldgumuzu düsünen sadece bir kisi cıktı.zaten o kisiyi de hiç sevmiyoruz umrumuzda değil.onlara konusmak istemediğimizi hissettirdik diye düsünüyorduk ama geri geldiklerine göre demek ki yeterince hisettirmemişiz..

aşk1

Banlı Kullanıcı
Eminim ki sitede bu konuda bilgili arkdaşlarım neler yapılması gerektiğini yazıcaktır. Ama size yardımcı olmamak istemediğimden araştırdım bende sizin için.

Cinden kurtulmak için on şeyi yapmalıdır:

1- E'ûzü Besmele ile Fâtiha sûresi okumalıdır.

2- E'ûzü Besmele ile iki Kul-e'ûzüyü okumalıdır.

3- E'ûzü Besmele ile Bekara sûresini okumalıdır.

4- E'ûzü Besmele ile Âyetelkürsî okumalıdır.

5- E'ûzü Besmele ile Bekara sûresinin son âyetini okumalıdır.

6- E'ûzü Besmele ile Ha-Mîm Mü'mîn sûresinin başından (masîr)e kadar ve Âyetelkürsî okumalıdır.

7- “Lâ ilâhe illallahü vahdehü lâ şerîke leh lehülmülkü ve lehülhamdü ve hüve alâ külli şey'in kadîr” okumalıdır. (21)

8- Çok (Allah) demelidir.

9- Hep abdestli bulunmalı, farzları ve sünnetleri hiç terk etmemelidir.

10- Günah işlemekten, kadınlara bakmaktan, çok konuşmaktan, çok yimekten ve kalabalıktan sakınmalıdır.

(Berekât) kitabında, imam-ı Rabbânî hazretlerinin Cinden korunmak için, “Lâ havle velâ kuvvete illâ billah-il-aliyyil'azîm” okuduğu yazılıdır.

İmam-ı Şaranî hazretleri, “Kuşluk namazına devam edene, cin musallat olmaz” buyurdu.

Eshâb-ı kiramdan Ebû Dücâne hazretleri anlatır:

Bir gece yatarken, değirmen sesi gibi ve ağaç yapraklarının sesi gibi, ses duydum ve şimşek gibi, parıltı gördüm. Başımı kaldırdım. Odanın ortasında, siyah birşeyin yükseldiğini gördüm. Elimle yokladım. Kirpi derisi gibi idi. Yüzüme, kıvılcım gibi şeyler atmaya başladı. Hemen Resûlullaha gidip, anlattım. “Yâ Ebâ Dücâne! Allahü teâlâ, evine hayır ve bereket versin!” buyurduktan sonra kalem ve kâğıd istedi. Hz. Ali’ye bir mektûb yazdırdı. Mektûbu alıp, eve götürdüm. Başımın altına koyup, uyudum. Feryâd eden bir ses, beni uyandırdı. Diyordu ki, “Yâ Ebâ Dücâne! Bu mektûbla, beni yaktın. Senin sahibin, bizden elbette çok yüksektir. Bu mektûbu, bizim karşımızdan kaldırmaktan başka, bizim için, kurtuluş yoktur. Artık, senin ve komşularının evine gelemiyeceğiz. Bu mektûbun bulunduğu yerlere gelemeyiz”. Ona dedim ki, sahibimden izin almadıkca bu mektûbu kaldırmam. Cin ağlamasından, feryâdından, o gece, bana çok uzun geldi. Sabah namazını, mescidde kıldıktan sonra, cinnin sözlerini anlattım. Resûlullah buyurdu ki: “O mektûbu kaldır. Yoksa, mektûbun acısını, kıyâmete kadar çekerler!”.

Bir kimse, bu mektûbu, yanında taşısa veya evinde bulundursa, bu kimseye, eve ve etrâfına cin gelmez ve dadanmış olup zarar veren cin de gider. Bu mektup, kitabın sonunda vardır.(75)

Bu âyet-i kerimeleri okumakla ve bu mektûbu taşımakla ve şifâ âyetlerini okumakla ve yazıp suyunu içmekle faydalanmak istiyenlerin Ehl-i sünnet îtikatına uygun olarak doğru îman sahibi olması lâzımdır. Bunları yazanın ve kullananın îtikadı doğru olmazsa ve küfür alâmetlerini kullanır, haram işlerse, faydaları görülmez.
netten alıntıdır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...