birkaç eşyam kayıp

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

teknik67

Kayıtlı Üye
kardeşlim büyünün her türlüsüne karşıyım.büyü masum insana yapılıyorsa zaten direkt cehennemliksin. bu kişi hırsız, neticede ölmemiş dersini almış.iyide olmuş.belki imana gelmesine vesile olmuştur.bir daha başkasının canını yakmamaya tövbe etmiştir.

maxcod

Banlı Kullanıcı
Kardeşim bunun masumlukla alakası yok, karşı çıkmadığna göre de müslümansın. Hadisleri de biliyorsundur büyük ihtimalle. Büyünün her türlüsü haram kılınmıştır müslümanlara. İmana geleceğini de zannetmem insan psikolojisini bilirim. Büyülerde maddi kazanç olabilir ama mutlaka zararı olacaktır size belki olmayabilir ama o hoca zararını görecektir. Birdaha böyle bi olay gelirse büyüsüne güvendiğiniz adama büyü yaptırmakta ısrar ederseniz sadece kim olduğunu bulmanızı öneririm. Ama zaten dinden çıkmış sayılırsınız.

darkness38

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
king of stelar tesekkür ederim belki çözüm dua uygulama vardır diye düşündüm ama bazı arkadaslar halden anlamıyor yurt ortaındayım çalınır kaybolur bulmam çok zor ..Keske konuyu acmasaydımbu hali gördüm..Konuyu kapatın..Benim hatamm konu açak

teknik67

Kayıtlı Üye
hayatta en nefret ettiğim şey hırsızlıktır ALLAH katındada en büyük günahlardandır.çünkü kul hakkına girmektedir.bu hırsız bir şekilde çaldığını geri getirmiş büyü yapıldıysa da bu bu günahkara cehennemlik insana yapılmıştır.hırsıza karşı bu yapılanın ben günah olduğuna inanmıyorum.ayrıca neyin insanı dinden çıkaracağı neyin yapılıp yapılmaması gerektiği konusunda ALLAH a şükür yeterince dini bilgiye sahibim.kimseye bir yanlışım olmaz .büyüde yapmam büyüdende anlamam.bırakın büyü yapmayı herkese her canlıya elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım.ayrıca adi bir hırsıza karşı bu yapılana bu kadar tepki vermeni de anlayabilmiş değilim.boş yere birbirimizin zamanını almayalım.

maxcod

Banlı Kullanıcı
Arkadaşım emin ol zaman kaybı olmaz bu forumda. Hırsızın kötü bir şey yaptığını önceden de belirttim. Hiçbir insan büyüyü hak etmez zaten inancında da bunun kaşılığının olacağı var. Üstüne de büyü yapmanın/yaptırmanın yasaklandığını biliyorsun yanlış yaptığını anlaman lazımdı şimdiye kadar.

teknik67

Kayıtlı Üye
arkadaşım biraz dini bilgiye sahipsen neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlaman bilmen lazım.poliste bulamadı diyelim yengem ne yapsaydı oturup sabah akşam ağlayıp sızlasaymıydı.bilmek ile bilgiç olmak arasında ince bir çizgi vardır.sen maalesef bilgiçlik yapıyorsun.

maxcod

Banlı Kullanıcı
Dini bilgiden kastın islami bilgi oluyor. Bu konuda seninle yarışmayacağım ama yanlışın var. Kısa ve net bir emir var sana müslüman olduğun için: büyü yasak sana. Neresini anlamadın bilmiyorum.

Cmrnz

Kayıtlı Üye
Benim taşınırken altınlarım çalındı çocuklarımın ve benim herşeyim gitti, büyü değil de dua varmıdır rahatsız olup getirmesi için aradan zaman da geçti 2 yıl kadar. Büyü yapmam kendim günaha giremem onun için ama bi duası varsa onu okuyabilirim

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Benim taşınırken altınlarım çalındı çocuklarımın ve benim herşeyim gitti, büyü değil de dua varmıdır rahatsız olup getirmesi için aradan zaman da geçti 2 yıl kadar. Büyü yapmam kendim günaha giremem onun için ama bi duası varsa onu okuyabilirim

Salavat, kayıp eşyalar için çokça çekilir. Aslında salavat, hafıza için de çok yararlıdır, herhangi bir eşyayı nereye koyduğunu hatırlamazsan hatırlamak için çekilir. Çalıntı olduğuna eminseniz ashab-ı bedr okuyabilirsiniz. Bir de, eğer birşey olduysa kaderde vardır, bunun için kendinizi üzmeyin, olacağı varmış olmuş. Çıkacak para yerinde durmaz diye bir laf vardır. Bu şekilde gitmeyip belki bir kaza yapacaktınız, masrafı ona gidecekti.
Bir aile dostumuz yeni ev taşıyordu, evine temizliğe yardıma gitmistik. Evi temizlerken arabanın anahtarını kaybettiğini farketti, çok üzüldü hepimiz evi karış karış aramaya başladık bir türlü bulamadık. En son nereye kaybolur bu anahtar diye düşünürken oturup dinleniyorduk. Biz ev sahibinden daha çok dertlenmiştik hala onu konuşuyorduk. Bize döndü dedi ki olacağı varmış, olmuş. Üzülmeye gerek yok, şimdi bir içten 'Allah!' deriz bir daha arar buluruz dedi, derken elini havada savurmuştu, şıkır şıkır bir ses geldi kendi de şok içinde biz de aynı şekilde elindeki anahtara bakakaldık. Biraz önce gözümüzün önünde boşta duran elinde anahtar vardı. Nasıl içten söylediyse o döne döne aradığımız anahtar eline gelmişti. Hala şok içinde o günü unutamam. Seneler oldu, her hatırladığımda tüylerim ürperir.

Cmrnz

Kayıtlı Üye
Teşekkürler cevabınız için, doğru ama insan unutamıyor işte çocuklarımın bile eşyalarınna göz dikip çaldı her kimse bilemiyorum kim olduğunu çalındığına eminim hepsi bir arada takı kutusunda saklanmıştı kutu var içi boş. Neyse belki de bırakmak lazım peşini elbet öbür dünyada hakkımı alacağım

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Teşekkürler cevabınız için, doğru ama insan unutamıyor işte çocuklarımın bile eşyalarınna göz dikip çaldı her kimse bilemiyorum kim olduğunu çalındığına eminim hepsi bir arada takı kutusunda saklanmıştı kutu var içi boş. Neyse belki de bırakmak lazım peşini elbet öbür dünyada hakkımı alacağım

Çalındığında polisi aramadınız mı, bana bir yakınınız olabileceği ihtimali varmış gibi geldi.

Cmrnz

Kayıtlı Üye
Bi arkadaşım polis ona söyledim takı kutusu kadife parmak izi çıkmaz dedi taşınma esnasında oldu hata yaptım kolilerden birindeydi bulamaz kımse diye düşünmüştüm hala üzülüyorum çünkü tüm altınlarım çalındı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...