Birinin uzerimdeki baskısını nasıl kaldiririm?

Esma.a

Kayıtlı Üye
Babamla asla fikirlerimiz uyuşmuyor. Fazla baskisi var ve elimi kolumu bağlıyor. Reşit olmadığımdan bırakıp gidemiyorum. Ve ayni evde sürekli moralimi bozuyor sürekli etkisi altindaydim. Bağ kesme, rituel, beyaz buyu ile değiştirme gibi bi ihtimal var mi? Beni sürekli aşağı düşürmesini kesmek istiyorum.

Retro

Kayıtlı Üye
Durumun farkında olman yine de güzel.

Bir sprituel demişti ; bu devirde çocuklar ailelerine tepki olarak doğuyorlar diye. Sanırım etrafımdan da gördüğüm kadarı ile doğru bir tespit.

Esma.a

Kayıtlı Üye
Durumun farkında olman yine de güzel.

Bir sprituel demişti ; bu devirde çocuklar ailelerine tepki olarak doğuyorlar diye. Sanırım etrafımdan da gördüğüm kadarı ile doğru bir tespit.
Ruhsal uyanisi 15 yasinda yasadim. Suan 17yim. Evet spirituel dogru demis cevremde de cok genc yasta uyanmis kisi var

Shining Brighter

Kayıtlı Üye
Merhaba Baban yaşam enerjini çalıyor anladığım kadarıyla.meditasyon yapabilirsin, yanına erk hayvanını al ve korunaklı bir alan yarat, ona istediğini söyle ve ışığın seni sarıncaya dek seni kapladığını artık onun görünmez olduğunu hayal et, iyi geliyor
Bir şekilde o enerji kaçağını durdurmalısın yoksa sen evden ayrıldığında dahi etkisi sürüyor…

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Babamla asla fikirlerimiz uyuşmuyor. Fazla baskisi var ve elimi kolumu bağlıyor. Reşit olmadığımdan bırakıp gidemiyorum. Ve ayni evde sürekli moralimi bozuyor sürekli etkisi altindaydim. Bağ kesme, rituel, beyaz buyu ile değiştirme gibi bi ihtimal var mi? Beni sürekli aşağı düşürmesini kesmek istiyorum.

Hangi konularda baskı yapıyor babanız?

Esma.a

Kayıtlı Üye
Merhaba Baban yaşam enerjini çalıyor anladığım kadarıyla.meditasyon yapabilirsin, yanına erk hayvanını al ve korunaklı bir alan yarat, ona istediğini söyle ve ışığın seni sarıncaya dek seni kapladığını artık onun görünmez olduğunu hayal et, iyi geliyor
Bir şekilde o enerji kaçağını durdurmalısın yoksa sen evden ayrıldığında dahi etkisi sürüyor…
Deneyeceğim bu aksam teşekkür ederim

Shining Brighter

Kayıtlı Üye
Her türlü baskıyı yapiyor. Ama genelde kısıtlayıcı. Aşırı dogmatik dine düşkün. Kendi istediği gibi yaşamamı istiyor. Okula, egitime bile karşı.
Üniversitede bu maddi etkileri minimuma indirmiş olursun, istediğini giydiğin her şeyi yaptığın dönem de gelecek
Önemli olan sende negatif duygu uyandırmaması, sana etki edememesi.negatif duygu uyandırması, ona ufak sinir olman hatta şu an bunun için buraya yazıp efor harcıyor olman bile enerjini, parçanı ona istemsizce verdiğinin göstergesi.maddi şeyler geçer , ben küçük yaşta evden kaçtım :D ama yıllardır enerjim belli durumlarda anılarda kaldı.bu olunca insan yaşamdan keyif alamaz hale geliyor
Dene bakalım sonuçları yazarsın.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Babanı sevdim. Babanın tarafındayım.
Hımm tam da benim aklımdan geçen ama aksine sevmem bu tip erkekleri kendileri her haltı yer karısına kızına gelince namus bekçisi kesilir.. Zihnimize mi giriyorsun :D Senin fikrinmiş benim aklıma gelen korkulur senden bilge cinci hocamız :)
Babasının haklı olduğu konular olabilir ama eğitime karşı olmasının haklı gösterilecek bir yanı yok, cahil mi olsun istiyor kızını.. yabancılar gibi evde eğitim verme imkanı olsa kendi de bunu yapabilecek yeterlilikte olsaydı belki..

Demre

Kayıtlı Üye
Zor bir durum gercekten. Bir cok genc benzer durumlari yasiyor. Yalniz olmadiginizi bilmek ve bunun gecici bir surec oldugunun farkina varmak belki enerjinizi daha güçlü kilar. Ayrica, babanizin özünde kötü niyetli olmadigini, icinde yetistigi külturden dolayi, dogru bildiginin "bu" oldugu icin boyle davrandigini bilmelisiniz. Tabi ki ek olarak, gerek ebeveynleri gerekse cevresindeki diger insanlar tarafindan, benlik gelisimi esnasinda maruz birakildigi yanlis davranislarin ruhsal yapisinsa actigi yaralarinin da davranislarina yansiyor olmasi ihtimali cok yuksek. Nacizane tavsiyem, dogru bildiginiz konuda kararli bir tutum sergileyin. Sizi tartisma ortamina cekmesine firsat vermeyin. Gerekirse iletisiminizi minimum duzeye indirin ve bu tutumu surdürmekte de kararli bir durusunuz olsun. Yasaminizin genelinde karşi tarafta, ayaklari yere basan, sorumluluklari soz konusu oldugunda, öz disiplini gelismis, sınırları belirgin durus sergileyen, ozguvenli ve sagduyulu bir birey imajı uyandirmak ve gercekten oyle olmak icin ozen gosterin. Havai, sorumsuz, hercai bir cocugun ne istedigini her baba ciddiye almayabilir. Ki siz oylesiniz dedigim anlami cikmasin lutfen bu sozumden 😀 Eminim ozelikle psikoloji okuyan arkadaslarin soyleyecegi cok sey vardir bu duruma dair. Ki yazarlarsa, okumaktan zevk duyarim. Ha bir de son olarak; hayatimizin her evresinde bizi negatif etkileyip asagi ceken dış uyaranlar muhakkak oluyor. Baba olmaz eş olur, evlat olur, arkadas olur vs. Kaçmak asla cozum degildir. Birinden kacsaniz oburune rastlarsiniz. Iç dunyanizda mutluysaniz, ve dogru savas teknigini biliyorsaniz, hic bir durum sizi asagi cekenez.

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Şimdi öncelikle reşit olmadığın için bu sitede olman uygun değil. Yanıtları aldıktan sonra hesabını silmeni öneriyorum. Bana kızabilirsin ama yönetime de rapor verdim. Başta yanıt vermeyecektim fakat konuyu tekrar görünce dayanamadım. Aileye işlem yapılmaz, yapılsa bile hemen onarılır aradaki enerji. Maalesef senin aradığın gibi bir mucize yok bu baskıyı kaldırmak için. Yine de aile dizilimi şifalandırma meditasyonları yapabilirsin. Benim asıl önerim bu değil tabi ki. Okuluna dört elle sarılacaksın. Eğitim dışında hiçbir şey seni bu baskıdan kurtaramaz. Başarılı olursan da seni okuldan almakla da tehdit edemez, yollayamama durumu da olmaz. Hocaların vs zaten bir şekilde buna engel olur. Benden sana ayrıca bir abla tavsiyesi yaşın çok küçük, bir yerlerden ne hikmetse senden yaşça büyük sevgi dolu (!) adamlar çıkabilir, kafanı bulandırabilir. Bu tarz durumlarda çok elin kolun bağlanırsa özellikle güvenilir bulduğun kadınlardan yardım almaya çalışmak senin için daha güvenli olur. Her şey güzel olur umarım senin için zamanla.

Esma.a

Kayıtlı Üye
Şimdi öncelikle reşit olmadığın için bu sitede olman uygun değil. Yanıtları aldıktan sonra hesabını silmeni öneriyorum. Bana kızabilirsin ama yönetime de rapor verdim. Başta yanıt vermeyecektim fakat konuyu tekrar görünce dayanamadım. Aileye işlem yapılmaz, yapılsa bile hemen onarılır aradaki enerji. Maalesef senin aradığın gibi bir mucize yok bu baskıyı kaldırmak için. Yine de aile dizilimi şifalandırma meditasyonları yapabilirsin. Benim asıl önerim bu değil tabi ki. Okuluna dört elle sarılacaksın. Eğitim dışında hiçbir şey seni bu baskıdan kurtaramaz. Başarılı olursan da seni okuldan almakla da tehdit edemez, yollayamama durumu da olmaz. Hocaların vs zaten bir şekilde buna engel olur. Benden sana ayrıca bir abla tavsiyesi yaşın çok küçük, bir yerlerden ne hikmetse senden yaşça büyük sevgi dolu (!) adamlar çıkabilir, kafanı bulandırabilir. Bu tarz durumlarda çok elin kolun bağlanırsa özellikle güvenilir bulduğun kadınlardan yardım almaya çalışmak senin için daha güvenli olur. Her şey güzel olur umarım senin için zamanla.
Hesap nasil siliniyor kapatacağım zaten

Retro

Kayıtlı Üye
Hımm tam da benim aklımdan geçen ama aksine sevmem bu tip erkekleri kendileri her haltı yer karısına kızına gelince namus bekçisi kesilir..

Cinsiyetçilik yapmayalım kadının kısıtlayıcı olanı da kötü. Semra teyze vardı televizyonda. Oğlu Ata vardı. Çocuk intihar etti otel odasında. Anne baskısı altında kaldığı için. Korkunç bir aile dramını, bir gencin travmasını aylarca sundular önümüze.

Zihnimize mi giriyorsun :d Senin fikrinmiş benim aklıma gelen korkulur senden bilge cinci hocamız))

Ben muhafazakarım ki.
Ama gösterge ölçeğine tur bindirmiș olaraktan muhafazakarım. Yani modernlikleri, özgürlükleri, sınırsızlıkları yaşadım, aștım ve devirdaim olarak başa döndüm ve muhafazakarlıktan yeniden bir çıkış yakaladım.

Tur bindirdiğim için muhafazakarım. :d

Babasının haklı olduğu konular olabilir ama eğitime karşı olmasının haklı gösterilecek bir yanı yok,

Aile içinde sevgi olmadığı zaman bireyselliklerden doğan farklılıklar batmaya bașlıyor. Bu da yetersizlik hissi ve aşağılık kompleksine dönüşüyor karşındaki senin huyunu tanımıyorsa. Seni yenmek zorunda kalıyor daha baskın olan.

Halbuki baskın olan senin çıkarını korumak için dışarısı ile yenișmelidir. Doğrusu bu. Ama işte sevgi ve bağlılık olmadı mı aile içinde huzur da kalmıyor. Herkes tüm yeteneklerini birbirine galebe gelmeye harcıyor. Sosyal dominant olan açık açık meydan okurken, pasif olan faili meçhullerle çözüm arıyor.

O kadar çok kısır döngüde boğuşan aile var ki. Benim kendi ailemi affetmem bile 20 yılımı aldı. Çünkü daha büyük karmik oluşumların zinciri olmak istemedim. Aklı olan şimdiden doğacak çocuklarından giyablarında özür diler. Çünkü masum değiliz hiçbirimiz. Bu dönemdeki çocuklar ailelerine tepki olarak doğuyorlar. Ailelerinin ihmallerine, karma takmış olmalarına, günah bedeli olarak, arkasında ahlar bırakarak üremiș olmalarına lanet eden bir nesil var.