bir bakın ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Bence yapman gereken tek şey hayallerin olmalı.Yani bir hedeften bahsediyorum.Demelisin ki şu üniversiteyi kazanıcam şu mesleği yapıcam.Yani şuan hedefsiz olduğunuz için kaybolmuş gibisiniz.Dediğiniz gibi ders çalışamıyorsunuz çünkü bir neden yok.O neden yakalanmalı.

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Şu anki durumunuzu, şu ana kadar ne kadar şey yaptığınızı bilmiyorum. Sınava 2 hafta kala yeni kitaplar almak çok da mantıklı değil, özellikle Simetri gibi temel bir kitabı. Önümüzdeki bu son 2 hafta aslında şu ana kadar ki en önemli haftalarımız. Her gün sabah deneme çözüp, hemen sorularınızı çözdürün. Akşam da konu eksiklerinizi tamamlayın. Tabi ki meditasyonu öneririm. Bir de sabah kalkınca, derse başlamadan önce süper beyin yogasını öneririm. http://www.gizlimabet.com/threads/17503-S%C3%BCper-Beyin-Yogas%C4%B1?highlight=s%C3%BCper+beyin+yogas%C4%B1

Artık çocuk sayılmayız, üniversiteye geçiyoruz. Kimse ders çalışma aşkıyla test çözmüyor :) . Çalışmanız veya çalışmamanızın sonuçlarına siz karar verebilirsiniz. Hedeflediğiniz üniversite varsa, sitesine girip, videolar izleyebilirsiniz. Ben istemediğim zaman çalışmam, ama bunun için asla pişmanlık duymam. Kızlar kat kat daha heyecanlı oluyorlar. Elinizden geldiğince çalıştığınıza inanıyorsanız ne mutlu size. Çalışmadım diyorsanız da önünüzde çok önemli 2 hafta var. Çıkmış soruları çözün ve eksiklerinizi tamamlayın, dershanedeki denemelerden, test kitaplarından çok daha kolay olduğunu göreceksiniz. Geriye sadece tevekkül kalıyor. Kendinize gelin yoksa rahatlığımla umutsuzluk ve heyecan içindekileri geçeceğim :D

Başarılar ve iyi çalışmalar diliyorum. İnşallah mutlu olacağımız yerlere girebiliriz :)

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Merhaba ben üniversite sınavına hazırlanıyorum ama pek ders çalışmıyorum yani çalışamıyorum ve bu yüzden çok üzüntülü bi haldeyim depresyonda mıyım neyim bilen var mı ? ne önerirsiniz ?:willy_nilly:
Bence kendinizi sıkmayın. Ne zaman istiyorsanız o zaman çalışın. Bende sizin gibiydim, hiç çalışmıyordum. Millet öss için test çözerken ben sürekli kitap okurdum. Roman, kişisel gelişim, bilimsel dergiler, ansiklopediler vs. Bazı şeylerin kader olduğunu düşünüyorum. Çünkü bende çok çalışmadan iyi bir bölüm kazandım. Bildiğim kadarıyla bu ayın 24'ünde sınav var, o süreye kadar geriye dönük bir genel tekrar yapsanız size çok katkısı olur. Çok kendinizi sıkmadan, stres yapmadan... Başarılar dilerim.

salisenaz

Kayıtlı Üye
Lütfen üniversiteye gittiğinizde her şeyin harika olacağını düşünmeyin olur mu ? Çok büyük hayaller kurmayın yani.Günümüz koşullarında bunun bir gereklilik olduğunu bilin kendinize hayatta güzel bir yer edinebilmek için bunun bir aşama olduğunun bilincinde olarak gidin. Ve en önemlisi de çalışamıyorum diyerek kendinizi strese sokmayın.Telkinlerde bulunun sürekli, bugün çalışmazsanız yarın ya da daha sonra daha çok çalışmak zorunda kalacaksınız.Kimseyle kendinizi kıyaslamayın, arkadaşlarınızla sınav muhabbeti yapmayın.Soru çözmezdim, konu tekrar etmezdim ama dersleri çok iyi dinlerdim.Tüm bunlara rağmen kalburüstü denilebilecek bir üniversitenin ortalama bir bölümüne yerleştim.Bu sınavın sorularını uzayda falan hazırlayıp dünyaya atmıyorlar zaten:) Çalışın kesinlikle yaparsınız. Üniversite sizi özgürleştirecek kısmen, ama oraya gittiğiniz zaman da çalışmak zorundasınız.Ve şiddetle tavsiye ettiğim bir şey daha var tercihinizi yapmadan önce tercih listeniz uzun da olsa gitmek istediğiniz üniversiteleri bizzat gidip yerinde görün. İnternetten falan bakmakla olmaz, eğer imkanlarınız el veriyorsa en azından en çok istediğiniz üniversiteye bir gidip bakın derim.Başkalarına kesinlikle kulak asmayın hayat sizin hayatınız unutmayın.Ona şekil veren sizsiniz.Hepinize başarılar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...