Bilimsel Olarak Affetmek

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Çok güzel ve yararlı bir paylaşım Mally. Bu çok önemli bir konu. Bence insanlar bunu masaüstüne indirip günde en az bir kere izlemeli.

ikbal1505

Guest
Geçen aylarda sorun yaşamıştım. Bir arkadaşı affedemiyorum. 2 ay öncesine kadar hafızam çok iyiydi. Ama o olaydan sonra konuştuğum şeyleri bile daha az hatırlıyorum. Güzel bir paylaşım hiç olmassa kaynağını anladım :)

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
Her baba yiğitin karı değil öyle herkesi hemen AFFETMEK. Affettim demekle de olmuyor zaten. Ama Kendin için af ediyorsun.

alin

Kayıtlı Üye
Yapısal olarak kimimiz daha kin tutmaya meyilliyiz, kimimiz daha kolay olaylardan ders kısmını alıp, affetme kısmına geçebiliyoruz. Yalnız kimi olaylar, insanı affetmekte zorlayabiliyor. Affetmediğimiz tek kişi bile kaldığında, kendimizde oluşan yükün yaydığı negatif enerji, bizi içten içe kemiriyor. Arada egonun oyunları, içten içe bizi sıkıştırsa da affedebilmek, önümüze bakabilmek, doğru pozitif enerjiyi kalan hayatımıza yansıtabilmek, ilk önce bizim için bulunmaz nimet. Bu durum aynı kişilere, aynı hakları tanımakla karıştırıldığından belki de affetmeye olumsuz bakılabiliyor.Aksine onlar için değil, kendimize çok önemli ve gerekli bir iyilik yapmış olacağımızı düşünerek, affetmenin hafifliğini yaşamalıyız.

Salick

Kayıtlı Üye
Cok guzel bir paylasim olmus....pazar sabahi erkenden ise gitmeden goz attim , iyimserligim artti.Gunum guzel gececek ..Tesekkurler...

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
İzlenmesi ve ders alınması gereken bir video!!

Kasyopya

Banlı Kullanıcı
İş
hedonist
Çok güzeldi gerçekten. Aslında hep bildiğimiz ama bir türlü uygulamayamadığımız şey ''affetmek'' unutmak. Zaten affemeye çabaladım her zaman ama sanırım artık daha fazla affedeceğim.