Beyin Dalgaları

grumpynoob

Kayıtlı Üye
Elektroensefalogram (EEG) denen bir aletle ölçülür.“Ona aşık oldum galiba, gördüğümde her yerim tir tir titriyor", "o kadar sinirlendim ki onu parçalamak istedim", "duyduklarım beni o kadar rahatlattı ki bir denizde yüzüyor gibiydim", "öğrendiğim bu bilgi kafamda pek çok soru oluşturdu", "karşıma çıkacak sonuçtan o kadar korkuyorum ki kalbim yerinden çıkacak gibi.”

Bu duyguların her birisinde beynimiz ayrı frekansları ve dalga boyutları olan titreşimler yaymaktadır.

Bizi ilgilendiren 4 beyin dalgası vardır bunlar ;
•Alpha
•Tetha
•Delta
•Beta

ALPHA​

Alfa dalgaları, insanların genelde en rahat olduğu ve çok az efor sarfettiği durumlarda görülür.''Derin Uyku'' dediğimiz evrede ortaya çıkmaktadır. En fazla 3br/sn (Saniyede 3 defa) yayılır. Ayrıca hayal kurduğumuzda veya düşünceye daldığımız esnada ise bu titreşimlerin yayılması söz konusudur. Veya meşgul olduğunuz bir işi bitirip dinlenme veya hava alma gibi faaliyetleri gerçekleştirince yine alfa dalgaları devreye girer.

Sağlıklı bir biçimde Alpha üretimi; zihinsel beceriyi arttırır, ezber yapmayı kolaylaştırır, zihinsel ritme ardımcı olur, daha hızlı düşünürsünüz, bu esnada kendinizi sakin hissedersiniz. Özellikle 13 yaşından sonra daha aktiftir.

TETHA​

Tetha, bilincimizin azaldığı dönemlerde ortaya çıkar. Uzun bir yolda ilerlerken veya yürüyüşe çıkmak istediğinizde Tetha devreye girer.

Dua, meditasyon, odaklanma sırasında kuvvetlidir. Endişe, huzursuzluk ve çekingenlik sırasında gözlemlenir. Öğrenme ve hafıza vb. ilerletir.

DELTA​

Uykunun 3. ve 4. evresinde görülür.Yaratıcılığımızı ve günlük hayatımızdaki performansımızı geliştirmek için delta dalgalarının artırılması gerekiyor. Yatakta kitap okurken yine Delta dalgaları devreye girmektedir. Arttırılır ise; uykuya, trans haline ve derin gevşemeye neden olur.

BETA​

Beta, aşırı derecede meşgul olduğumuz hallerde devreye girer. 14+ frekanstadırlar.Hızlı, inişli ve çıkışlıdırlar.Canlı ve aktif olmamız gerektiğinde kullanmalıyız. Sabah kalktığınızda, zor bir ödev veya problem üzerinde yoğunlaşmamız gerekirken, Matematik, Fizik, Mantık, Felsefe ve Kimya gibi zihni zorlayabilecek derslere girmeden önce veya zor bir proje üzerinde çalışırken yararlanabiliriz.

Bu dalgalar, bilinç altı mp3 dosyalarının eşliğinde değiştirilebilir ve kontrol edilebilir. Ayrıca çeşitli yollar ile bunları değiştirmekde mümkün olmaktadır.​

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [Sürünüyoz bea :D]
güzel paylaşım.. teşekkürler peki bu dalgaları beynimizde artırmanın yolları var mı ???

grumpynoob

Kayıtlı Üye
güzel paylaşım.. teşekkürler peki bu dalgaları beynimizde artırmanın yolları var mı ???

Dediğim gibi yakında telkin içerikli bilinç altı mp3 paylaşımlarıda yapacağım bu sayede beyin dalgalarına yön vermek mümkün.

king524

Kayıtlı Üye
Teşekkürler.Peki bu dalgalar yakınlarınızdaki insanları etkiliyebiliyormu veya biz başkalarından etkileniyormuyuz ?

Zek0808

Kayıtlı Üye
Mp3 leri paylaştığında linkini atabilir misin yorum olarak? Şimdiden teşekkürler..

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [Sürünüyoz bea :D]
sabırsızlıkla bekliyor olucam :) ne zaman atabilirsin ?

[XTR] Similar Threads