Bedensiz Varlıkları görmüş insanların onlar hakkındaki paylaşımları

bendeniz

Kayıtlı Üye
Ben size bilimsel gelişmelerden bahsediyorum bunlara mı palavra diyorsunuz yoksa üyenin anlattıklarına mı?
1- Bilimsel gelişmelere palavra diyorsanız size açıklayacak bir şey yok.
2- Üyenin anlattıklarına palavra diyorsanız özür dileyerek üslubunuzu düzeltmezseniz ceza alacaksınız. Zira siz bu konuda üyeyi ne zaman ve hangi ilimle incelediniz de bunların yalan olduğu sonucuna vardınız? O halde asıl dürüst olmayan siz oluyorsunuz. Ben de yönetici olarak buna izin vermiyorum.
3- Türkçe yazınız ve imla kurallarına dikkat ediniz.

@Chillout ben kimseyi satasmadim sadece ortaya konustum. Bir kisiyede palavra atiyorsun demedim. Bilimsel olarak konuya bakmiyorum ne Dr. nede Prof. degilim. Konu kücük yasta oldugu icin bu yasta neler hatirliyorsunuz biraz kendinize sorun. Söyle diyebilirsin böyle birsey vardi ama iste burda takilir insan. Eyer siz 30 seneden fazla yabanci bir ülkede yasasaniz Türke yazmada probleniz olurdu.
Benim yazdigimdan dolayi bana ceza uygularsaniz bu nedemek oluyor? Ve zorbalik uygulamis oluyorsunuz bizim gibi düsüneceksiniz herkesin düsünce tarzi ve görüsü ayridir. Kontejanin yasisini bir okuyunuz Sayin Chillout.

Cinleri görenlerin %99 unun bu olayı anlatmayacagı, görmeyenlerin ise hayal güçlerini yazacagından emin olabilirsiniz...

Baskı felan degil, cinni varlıkları görenler görme yetisine sahip olanlar olgun insanlardır heryerde kalkıpta ben cin gördüm tipi şöyle böyle diye birşey yazmaz..

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
@Chillout ben kimseyi satasmadim sadece ortaya konustum. Bir kisiyede palavra atiyorsun demedim. Bilimsel olarak konuya bakmiyorum ne Dr. nede Prof. degilim. Konu kücük yasta oldugu icin bu yasta neler hatirliyorsunuz biraz kendinize sorun. Söyle diyebilirsin böyle birsey vardi ama iste burda takilir insan. Eyer siz 30 seneden fazla yabanci bir ülkede yasasaniz Türke yazmada probleniz olurdu.
Benim yazdigimdan dolayi bana ceza uygularsaniz bu nedemek oluyor? Ve zorbalik uygulamis oluyorsunuz bizim gibi düsüneceksiniz herkesin düsünce tarzi ve görüsü ayridir. Kontejanin yasisini bir okuyunuz Sayin Chillout.
Birincisi zorbalık değil koyulan site kurallarını ''yönetici'' olarak hatırlatmak ve yaptırımlarını uygulamak zorundayım.
İkincisi Kontejyan'ın yazısından örnek sunmuşsunuz ama bu kimseye palavracı ya da yalancı diye yaklaşmanızı meşru kılmaz, ayrıca verdiğiniz yazılarda da genel bir anlatım var, yoksa Kontejyan da bilir herkesin ve her olayın farklılık gösterdiğini. Yani size son kez diyorum ki elinizden geldiğince Türksünüz madem Türkçe'yi daha düzgün kullanmaya özen gösterin ve üyelere aşağılayıcı üslup takınmaktan vazgeçin. Benim sizinle bir tartışmam da söz konusu değil, ben kuralları hatırlatır, uyulmazsa da gerekeni yaparım. Gerektiğinde bilgi veririm. Bu da benim burada olma sebeplerimden bazılarıdır.

bendeniz

Kayıtlı Üye
Yazilarimdan dolayi yanlis anlasildiysa, kisileri rencide etmissem o kisilerden özürdilerim. Ben yazdiklarimi genele yazdim

sogukates

Kayıtlı Üye
Sorun değil bendeniz güzel kardeşim bende kırdıysam özür dilerim.Konu inanç meselesi değil .Ben başımdan geçen olayları detaylarına kadar anlattım.Mesela 3 yaşında iken kaybolmuştum köye gitmiştik annemi arıyorum iye çıkmışım dağın başına beni ertesi sabah bulmuşlardı ve ozaman yaşadıklarımı hatırladıklarımı nasıl anlattıysam halada hatırlarım, ve her memlekete gitmemde bunu söylerler şuan yazarken bile aynen olay gözümün önünde cereyan ediyor ,bunlar önemli olaylar hatıra kalması doğal.

Sanırım kendimden biraz bahsedersem daha iyi anlaşacılağım sanırım; Hayatta kimseen nasihat alarak değil kendi kendimi yetiştirerek bazı vazgeçilmezler edindim .Yani prensiplerim var ve bunlar için yaşarım.Yalan söylemem ve söyleyendne nefret ederim , iyi sır tutarım ama sırrımı asla kimseye vermem çünkü tutamıyolar, arkadan konuşmam konuşanında yanında durmam yada git yüzüne söyle derim şayet bende o şekilde yaparım, birşeyden emin değilsem o konu hakında yorum yapmam (buna bir çok örnek verilebilir) ve bunun gibi bazı şeyler bu kadarı yeterli sanırım.Bunlarda kibir değil ama kendimi çok iyi tanıdığım için bazı şeyleri kabullenemiyorum çünki karşımdakiyle konuşurken mümkün olduğunca kırmadan birşeyleri söylerim hakederse ayrı tabi.Hele hele internet ortamında çok dikkat ederim bir şeyi yazarken düşünmedne yazmam yaa espirili olarak konulara pek yaklaşmam çünki birbirimizin mimiklerini görmüyoruz yanlış anlaşılabilir.

En güzeli hiç yaşanmamış sayalım ve unutup hoşgörüyle yaklaşalım ben unuttum bile canını sıkma sende güzel bir arkadaşımızsın. :)
Saygılar,

La-edri

Kayıtlı Üye
Cok benzer bir hikayemiz var,paylasmis olmaniza sevindim aslinda, cünki ayni seyleri baskalarininda yasamis oldugunu görmek rahatlatici..
bugün bazi sehirlere gitiginizde o sehre ilk defa gitmenize ragmen daha önce gitmis görmüs hatta herseyi tarifedebilecek kadar o sehrin caddelerine asinamisiniz ??Mesela su köseyi döndügümüzde söyle söyle bir bina gelecek önümüze deyib ve bunun böyle oldugunatanik oldugunuzda sasiriyormusunuz ?? :)

sogukates

Kayıtlı Üye
Şöyle diyebilirim , herhangi bir zamnda herhangi bir yerde ben bu olayı yaşamıştım dedğim çok olmuştur , daha doğrusu bunu gördüm diyorum ve o esnada şaşkınlıktan ziyade bir duraklama anı yaşıyorum ve olay kendi haline seyrediyor.Hayatımdaki bazı önemli şeyleride gördüğüm olmuştur yada hissettiğim çok önceden, yalnız bu gördüklerimi önceden değil olay vuku bulduğunda farkediyorum bu yüzden önlem alamyıyorum.Bu olayların cinlerle alakası yok, her insanda olan özellik kiminde biraz fazla kiminde az olabilir ama gerçeklik payı benim görüşümce % 100 'dür.

Hikayelerin benzerliğine gelirsek ben inannırım yaşanabilir doğaldır sıkılacak üzülecek birşey değil ve üstün bir durumda değil nomraliz yani.
Bilemiyorum tam olarak cevap verebildimmi .
Teşekkürler,

Belladona

Banlı Kullanıcı
herhangi bir yerde ben bu olayı yaşamıştım dedğim çok olmuştur , daha doğrusu bunu gördüm diyorum ve o esnada şaşkınlıktan ziyade bir duraklama anı yaşıyorum ve olay kendi haline seyrediyor.,
Dejavu denilen olay.. Hergün en az 1 kere başıma geliyor... Aşırı duygu yüklendiğimde daha çok, sık ve uzun oluyor.

La-edri

Kayıtlı Üye
Dejavu bir anlik bir seydir bir saniyeyi bulmaz, bazi olaylarin aynisini tekrar yasadigin hissine kapilmak, ben dejavudan bahsetmiyorum...ama neyse :)

sogukates

Kayıtlı Üye
Yorumdan anlamıştım ama birde dejavuyu arama yaptırarak okudum.Buda bir görüş tabi saygı duyarım.
Kendime her konuda oldukça hakimimdir ve durum kelime anlamındaki dejavu değil. Tamamen farklı bir durum .Hemen bir önceki mesajımda şöyle bir cümle bitimi var (ve üstün bir durumda değil nomraliz yani.). Gözden kaçmış olabilir kendimi sizden yada başkalarından ne üstün nede alçak görmüyorum yada şöyle böyle güçlerim var diyede bir iddam yok sadece yaşanmışlar yola çıkarak paylaşım yapıyorum.Dejavu olmadığına sonuna kadar eminim yalnız sık sık olmuyor fakat karşılaştığım zamanlarda oluyor öyle 1-2 saniiye sonradan algılamada değil kısacası şöyle özetleyim; Bazen anlık bir olay 2 - 3 dakikalık filim karesi gibi göz önünden geçerek anımsama ve peşiden aslında dahada arkasının olduğu, bazen ise gördüğüm yada hissettiğim halde (görmekten kasıt duru görü değil)belki bir kaç ay belkide bir kaç yıl sonra başımdan geçecek bir olay olabiliyor.En kötü tarafı olay vuku bulduğunda yada bulurken bunu hatırlamam yani önceden önlem alamıyorum.

İşin aslında en can alıcı noktasıda bu aslında bazı konuların altına benzer konular hakkında yorum yazarken hep yazmak isteyipte vazgeçtiğim şey, ney mi?
Farkındalık.

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Anlatmanin ne gibi zarari olacak bilmiyorum.
Ben burada yasadigim olayin sadece bir tanesini anlatabilirim sizlere.Aslinda birkac tane var bunun gibi olay (basimdan gecen).Cin midir yoksa baska bir varlik midir bunu da bilemiyorum ve anlam veremedim.Lakin o anda korkudan kanim dondu sanki.Olay su sekilde gelisti:
Birgun disaridan geldim ve dus'a girdim . Banyo kapisini kapatmamistim.Cunku iceride kimse yoktu.Banyo yaptigim yerdede tam karsimda ayna vardi.Kafami uzun zaman sampuanladim,masaj yaptim basima ve sonra duruladim basimi.Ve gozumu actigimda......Resmen kanim dondu sanki.Inanilmaz korkunc idi.Cunku gozumu actigimda aynada bir bayan gordum.Ten'i grimsi (sanki birkac gunluk cesed gibi). Bu goruntu sadece 1 saniye surdu belkide .Bayan ciplakti.Lakin herhangi uzuv'u gorunmuyordu.Ayna normal boy bir ayna idi ve bayanin sadece bas ve omuz kismini gorebildim.Sonra adeta bir robot gibi dondu ve aynadan yok oldu.Inanilmaz bir olaydi.Su anda yazarken bile tuylerim diken diken.
Buna benzer daha birkac olay daha gecti basimdan.Ozellikle yasadigim yerde hayaletlerin varligina buyuk cogunluk inaniyor.Basimdan gecen birkac olaydan sonra bende artik tamamen inaniyorum.
Hepiniz saglicakla kalin,iyi forumlar...

Ambriel

Kayıtlı Üye
İş
112-Alarm, Hipnoz...
Herkese hayirli sabahlar sevgili mabet arkadaslarim,

Ruh ve Cin alemi cok merak edilen bir konu gibi göruluyor özellikle yeni baslayanlar icin anladigim kadari ile. Benim en cok merak ettigim konu aslinda onlarin nasil görundugu degil tersine "iyleride vardir kötuleride" söylendi burada, peki bu gelenlerin iyi yada kötu olduklarini nasil anlariz. Bu isle ugrasanlar ve görenler hatta belki gelecekte ben ve görecek olanlar icin merak ediyorum. Örnek olarak biz yeni bir insan ile tanistigimizda hemen onu okumaya calisiriz ve onun kim oldugu hakkinda az cok hizli bir psikolojik model cikaririz/cikarabiliriz kendimizce. Yada en azindan biz öyle saniriz ve zaman gelince de zaten bu kisi kendinin kim oldugunu birsekilde belli ediyor. Halk arasinda deyimi ile "insan sarrafi olmak" :).
Peki bu nasil oluyor diger varliklarla? Bu konularda cok bilgi ve tecrube sahibi olunmasi gerektiginin de farkindayim ama korkum yeterli bilgi sahibi olmaya yetisemeden birgun bunlardan biri ile karsilasabilme olasiliginda bulunmasi. Ve onlar bizden bir derece ustun demeyimde daha özel yetenekleri olan varliklar yanlis anlamadiysam yani bizi kolayca kandirabilirler deniyor. Sorum su "her bize gulen Cin´i dostmu" sayacagiz? Su sekilde standart cevap olmassin lutfen "iyileri seni dost edinir oturur sohbet eder guc verir. Kötuler ise falcilikta buyude kullanilirlar...vs gibi. Yinede bu sekilde bir cevap gelirse ben o zaman sunu soruyorum: Iyi oldugunu sandigimiz bizimle dost gibi görunen bu varliktan dost kazigi yememek icin belirgin bir özellik veya tehlike çanları çaldiracak bir ipucu varmidir? (Cin Psikolojisi)

Saygi ve sevgi ile/

verd

Banlı Kullanıcı
Iyi oldugunu sandigimiz bizimle dost gibi görunen bu varliktan dost kazigi yememek icin belirgin bir özellik veya tehlike çanları çaldiracak bir ipucu varmidir?
İyi olduğunu sandığımız, bizimle dost gibi görünen bir İNSANDAN dost kazığı yememek için belirgin bir özellik veya tehlike çanları çaldıracak bir ipucu var mıdır?

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Varlık konusunda söylediği sözlere; verdiği vaatlere ve ışığına bakmanızı öneririm.

Sözleri çelişkili;
Vaatleri olmayacak derece mucizevi.
Işığı,enerjisi sizden aşağı ise güvenmeyiniz.

Ambriel

Kayıtlı Üye
İş
112-Alarm, Hipnoz...
Varlık konusunda söylediği sözlere; verdiği vaatlere ve ışığına bakmanızı öneririm.

Sözleri çelişkili;

cevap icin tesekkurler,
Desenize bir nevi insanlar gibi sadece baska bir boyuttalar...

lunatic

Kayıtlı Üye

Sözleri çelişkili;

Daha güzel anlatılamazdı sanırım :)

kirlikedi

Kayıtlı Üye
ben de bi anımı anlatmak istiyorum fakat,onların cin olup olmadıgı konusunda herhangi bir fikrim yok.bilgisi olanlar aktarırlarsa sevinirim.

4yaşındayken istanbul'dan taşındıgımız için 4yaşından küçükken bu olayı yaşadığımı biliyorum.Hatırladığım kadarıyla ben beşikte uyuyorum.Gözümü açtığımda,karşıdaki oda kapısından 4-5 tane sacsız,yanaklarının ortasından hafif ice basık,yuvarlak gözleri olan,gözkapakları olmayan,cok uzun kolarrı olan varlıklar bana dogru gelmeye başladı.Aglayarak anneme seslendim,annem yoktu 17-18 yaşlarında küt saçlı bi kız bir şeyler yiyerek geldi ve beni kucagına alarak susturmaya çalıştı.Ben aglamaya devam ederken annem ve babam geldi ellerinde poşetlerle birlikte içeri girdiler.Sonrasında benimle ilgilendiler ve sustum o varlıklar koltuga oturup bizi izlediler ama korkum geçmişti.
istanbul ile ilgili kare kare görüntüler varken gözümde bunu olay olarak hatırlıyor olmam korkutuyordu beni.Belki alacagım cevaptan korktugum içindir bilmiyorum ama aileme de bu olaydan bahsetmedim.Belki de küçük yaşta gördüğüm bi rüyadır diyerek geçiştirdim hep.Geçen gün kahvaltıda aklıma gelince anneme ben küçükken istanbulda sen biyere gittiğinde kiminle evde bırakıyordun?diye sordum.Kimseyle bırakmadıgını babamın böyle bir seye izin vermeyecegini söyledi.Daha sonra anlatmaya başladım olayı ve beni kucagına alan kızı tarif ettim.Annem onun karsı komsunun kızı oldugunu beni sevemeye sürekli geldigini söyledi.Muhabbet bu şekilde uzadı en sonunda odayı tarif ettim anneme,besıgın karsısında kapı vardı,yüzüm ona dönük yatıyordum,kapının yanında televizyon beşiğin sol tarafında koltuk vardı dedim.Annem söylediklerimin hepsinin dogrulugunu onayladı.Markete alışverişe giderken falan da beni o kızla bıraktıgını söyledi.

bilgisi veya fikri olanlar yorum yaparlarsa sevinirim.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
ben de bi anımı anlatmak istiyorum fakat,onların cin olup olmadıgı konusunda herhangi bir fikrim yok.bilgisi olanlar aktarırlarsa sevinirim.

4yaşındayken istanbul'dan taşındıgımız için 4yaşından küçükken bu olayı yaşadığımı biliyorum.Hatırladığım kadarıyla ben beşikte uyuyorum.Gözümü açtığımda,karşıdaki oda kapısından 4-5 tane sacsız,yanaklarının ortasından hafif ice basık,yuvarlak gözleri olan,gözkapakları olmayan,cok uzun kolarrı olan varlıklar bana dogru gelmeye başladı.Aglayarak anneme seslendim,annem yoktu 17-18 yaşlarında küt saçlı bi kız bir şeyler yiyerek geldi ve beni kucagına alarak susturmaya çalıştı.Ben aglamaya devam ederken annem ve babam geldi ellerinde poşetlerle birlikte içeri girdiler.Sonrasında benimle ilgilendiler ve sustum o varlıklar koltuga oturup bizi izlediler ama korkum geçmişti.
istanbul ile ilgili kare kare görüntüler varken gözümde bunu olay olarak hatırlıyor olmam korkutuyordu beni.Belki alacagım cevaptan korktugum içindir bilmiyorum ama aileme de bu olaydan bahsetmedim.Belki de küçük yaşta gördüğüm bi rüyadır diyerek geçiştirdim hep.Geçen gün kahvaltıda aklıma gelince anneme ben küçükken istanbulda sen biyere gittiğinde kiminle evde bırakıyordun?diye sordum.Kimseyle bırakmadıgını babamın böyle bir seye izin vermeyecegini söyledi.Daha sonra anlatmaya başladım olayı ve beni kucagına alan kızı tarif ettim.Annem onun karsı komsunun kızı oldugunu beni sevemeye sürekli geldigini söyledi.Muhabbet bu şekilde uzadı en sonunda odayı tarif ettim anneme,besıgın karsısında kapı vardı,yüzüm ona dönük yatıyordum,kapının yanında televizyon beşiğin sol tarafında koltuk vardı dedim.Annem söylediklerimin hepsinin dogrulugunu onayladı.Markete alışverişe giderken falan da beni o kızla bıraktıgını söyledi.

bilgisi veya fikri olanlar yorum yaparlarsa sevinirim.
Mümkündür ancak doğruluğunu öğrenmek istiyorsanız uzman gözetiminde hipnoza girmelisiniz.