Basit Bir Anlaşma İstiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

whitedemon

Kayıtlı Üye
Evet bir insan böyle düşünebilir.Ancak Sonsuz iyilikteki Allah böyle düşünmez.Olayı biraz daha açayım.Sevgilinizi yatakta başka biriyle bastınız.Eğer sevgilinizi öldürmek isterseniz şeytanın dinine hoşgeldiniz :D Çünkü Allah bunun tam tersini iddia ediyor hiç bir şekilde öldürmeyeceksin.Kendini bile.

Biri sana iyilik yapsa örneğin su verir misin derse su versen teşekkür etmez misin? Etmezse biri sana bozulur musun? Tanrı evreni yarattı sana can verdi durumun iyi mutlusun elin ayağın tutuyor bir teşekkürler demen gerekmez mi?

İşte normal bir insan böyle düşünür ancak tanrının egosu yoktur bunun kanıtıda kuranda ben değil biz diye hitap etmesidir.Bizden teşekkür beklemesi sırdan insan davranışıdır.Konular biraz soyut olduğundan üstüne basa basa yazdım kusura bakmayın.

ekirek24

Kayıtlı Üye
dewil hayata umudunu kaybetmiş gibi yazmışsın paranormal durum olduğu kadar birde işin psikolojik taraı var sanırım çok gençsin kimlik bunalımı durumlar var çok fikrin değişecek şeytanla anlaşma bedeli ağır bence hayatı sev

MİHRE

Kayıtlı Üye
Garip değil.Kuranı okudukça cennetten cehennemden bahsediyor.Ancak kafama hep takılan şeyler var mesela bir tanesi;neden Allaha dua edelim bize ödül versin diye mi? ya da daha az ceza versin diye mi? sadist bir tanrıdan bu beklenir çünkü.Sonsuz iyi bir tanrı nasıl olurda kendi yarattığı ve en yüce diye tanımladığı varlıkları cehennemde sonsuza dek azap çektirmekle tedit eder?

Kusura bakmayın ama acizane fikirlerimi söylemek istiyorum.Yorumlarınızı okudum kendinizce haklı olabilirsiniz.Bir çok insanın böyle düşündüğü zamanlar olur, bunlardan biri de benim.Sonunda anladım ki,insanın aklı sınırlıdır yani ALLAH'ın işlerine aklı ermez bir yerde.Bize düşen, ALLAH'ın emirlerini yerine getirip gerisini Allah'a bırakmaktır.Bir harfi bile değiştirilememiş
(Kuran-ı Kerim) kitabımız var;neler yapıp yapmayacağımızı çok rahat bir şekilde öğrenebiliriz.Allah nie bunu böyle yapmış, nie şunu şöyle yapmış gibi söylemlerde bulunmamamız gerekir.O'nun emir ve yasaklarını sorgulamak bize düşmez....

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Bu konunun daha fazla uzamaması gerekiyor, üyemiz zaten fikrini değiştirdiğini de belirtmiş ve konu kapanmıştır. Başka konuların tartışılacağı başlık, bu konu değildir.

Gizlilimler

Kayıtlı Üye
ben çok davet yaptım yalnız kötü amaçlı değil..
amacım bir çoğunu emrim altına almaktı..
direk berhetiyye yi okudum .. hz.süleymanın bütün emrine aldığı kabileler duasını okudum.
hemen etki gösterdi.. yalnız başa çıkamadım :D
günde 500 kere kulak çınlaması oluyodu.. bir çok zorluk.. biraz arkadaş (gibi) kaldık işte..
sonra davetlere devam ediyorum.. (not : amaç ; hobi, merak, emir altına almak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...