Başın yönü ve etkileri

siyahlı

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Arkadaşlar öncelikle uzun zamandır keşfettiğim bir durumu ve ardından onaylanmasını sağlıycak bilgileri anlatmak için açtım bu konuyu. Bi kaç gündür stres ve kafa karışıklığı dolayısıyla uyku problemi çekiyorum. Ayrıca uykuya dalarken de zorlanıyorum. İşte bunu tam bu durum oluştuğunda keşfettim. Başımın sağ tarafı yastıktayken daha huzurlu ve rahat hissediyorum çünkü zihnim yorulmuyor. Ancak tam tersi başımın sol tarafını yastığa koyduğumda sürekli bi olayları ve durumları insanları düşünme ölçme tartma durumu oluşuyo ve uykuya dalmayı daha da zorlaştırıyo. Bunun bilimsel veya parapsikolojik bi açıklaması var mı diye düşünürken karşıma alttaki fotoğraf çıktı ve tamamen duruma karşılık geldi. Sevgiyle :)

janet

Kayıtlı Üye
Bu durum şundan kaynaklanıyor, tıbbi açıklaması da var. Sol tarafa yattığınız zaman kalbin bulunduğu yer baskı altında kalıyor ve bunun sinyalini sürekli beyine gönderiyor. Sağ tarafa yattığınız zaman kalp daha rahat çalışıyor ve beynin delta moduna geçmesi daha kolay oluyor ve vicudumuz dinlenebiliyor.

siyahlı

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Ben beyinle alakalı olduğunu düşünüyorum. Sevgiyle :)