Babamın bize zulmüne çözüm arıyorum

phoibos

Kayıtlı Üye
İş
Müzisyen
Bana sorarsanız direk polise gidin. Eğer sonrada size zarar verirse koruma isteyin polisten. Tabiki dua edin ama bazı şeyler duayla olmuyor. O da korur fakat polise gitmeniz mantıklı olur. Kolay olmadığını biliyorum ama bunu anneniz için yapmalısınız.. Size kuvvet, güç diliyorum.. Allah kolaylık versin.

repece

Kayıtlı Üye
Ben sizin yerinizde olsam bir daha böyle bir olay olduğunda evde önce polisi arar sonrada komşulara haber ederim şöyleki polis geldiğinde ifade verdiğinizde şahit olması çok önemli.
Kesinlikle bu duruma saberetmenizi yada düzelir umuduyla bakmanızı öneremeyeceğim yıllar geçtikçe dahada kötü olacak anneniz sizler yıpranacaksınız maddi manevi.Halbuki iş bu haldeyken söküp atarsanız herkes kendi yolunu çizer.Bunları gönül rahatlığıyla söylüyorum çünkü biz sizi çook iyi anladım.Kurtarın kendinizi ve ailenizi bu adamdan bırakın ne hali varsa görsün.

focus

Kayıtlı Üye
ilk mesajı atan ve yardım isteyen üye arkadaşım,

Türk Ceza Kanunun da ve bildiğim kadarı ile Medeni Kanun da Aile fertlerine kötü davranmanın ceza yaptırımları var. Bulundugunuz yer neresi ise oranın Cumhuriyet Savcılıklarına şikayetinizi mutlaka bildirin, ailesine kötü davranan hangi fert yada kişi olursa olsun mutlaka yaptırıma maruz kalmalı, bu nedenle yakınınızdaki Polis merkezleri veya Jandarma karakollarına baglı kırsal bölgelerdeyseniz oralara gidip şikayetinizi yazılı halde verin, ayrıca Annenize geçmiş olsun eger hastaneden darp edildikten sonra rapor almışsanız mutlaka bunuda şikayet dilekçesine ekleyin.
Manevi anlam da Allah ıslah etsin diyebilirim.
Ben de bir babayım çok zor günler yaşadım ama aile herşey demektir. merak etmeyin adalet mekanizması gerekeni mutlaka yapacaktır.önemli olan kararlı olmanız.

saglıcakla.

merlot

Kayıtlı Üye
ilk mesajı atan ve yardım isteyen üye arkadaşım,

Türk Ceza Kanunun da ve bildiğim kadarı ile Medeni Kanun da Aile fertlerine kötü davranmanın ceza yaptırımları var. Bulundugunuz yer neresi ise oranın Cumhuriyet Savcılıklarına şikayetinizi mutlaka bildirin, ailesine kötü davranan hangi fert yada kişi olursa olsun mutlaka yaptırıma maruz kalmalı, bu nedenle yakınınızdaki Polis merkezleri veya Jandarma karakollarına baglı kırsal bölgelerdeyseniz oralara gidip şikayetinizi yazılı halde verin, ayrıca Annenize geçmiş olsun eger hastaneden darp edildikten sonra rapor almışsanız mutlaka bunuda şikayet dilekçesine ekleyin.
Manevi anlam da Allah ıslah etsin diyebilirim.
Ben de bir babayım çok zor günler yaşadım ama aile herşey demektir. merak etmeyin adalet mekanizması gerekeni mutlaka yapacaktır.önemli olan kararlı olmanız.

saglıcakla.
hangi ceza kanundan bahsediyorsunuz yahu burası isveç yada fransa değil burası türkiye gazetelere bakın polise hergün bu gibi binlerce olay yaşanıyor polis bile artık kaideye almıyor yakın cevrenizde yaşanan böyle bir olay yoksa uzaktan anlamak gerçekten çok zor tanıdığım birinin kızkardeşide böyle bir olay yaşadı polise defalarca başvurdular olmayınca arkadaşım o kişiyi vurmak zorunda kaldı aile daha sonra dağıldı polise gitmek çözüm olmuyor malesef

carsamba

Kayıtlı Üye
lord krdeşim ve joker kardesim. allah sizlerden burda bana yardım eden herkesden binlerce kere razı olsun. benim numaram ----- yalvarırım bana yardım edin. sonum cok kötü olacak hisediyorum. tek umud kapım sizlersiniz

Moderatör notu: Sitemizde özel iletişim bilgilerinin verilmesi yasaktır.

polise gittik karakolla gitik kaldık 2 gece ama sonunda saldılar eve geldiğimizde yine aynı hatta dalga gecer gibi bidakine jandarmayı cagırın dedi. aslında babam cok iyi biriydi ma 2 senedir noldu anlamıyorum resmen cıldırdı. kumar içki bize dayak küfür. beni istemeye gelenleri bana iyi davranak gelsinler dedi onlar geldiklerindede söve söve gönderdi. bana oyun yapmıs öyle söulüyo. kafayı yemek üzereyim. ucurumun kenarında giibiyim.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
" Yönetici notu:
Kişilerden özel bilgilerini isterseniz yasaklanırsınız."
Bu notu benim mesajımı silerek origanum rumuzlu yönetici yazmış. Origanum arkadaşım terbiyesizlik yapmanınm lüzumu yok. Benim ders verdiğim üniversitelerde senin gibi 1000 tane öğrencim var. Eğer bi yerde bi kaide var ise ben herzaman ona uyarım. Eğer gözden kaçırdığım bi yasak olmuşsa sağolsun arkadaşlarında uyarısı ile hatamı düzeltdim. Bunun üzerinden savaş suçlusuymuş gibi bide ilan etmek bence bana karşı yapılmış terbiyesizliktir. Hata derken adam falan öldürmedim sakın yalnış anlamayın altı üstü yardım etmek istedim ama bunun bu sitede hata olduğunu söylediler bende eyvallah tamam birdaha olmaz diğe cevap verdim. Görevli olabilirsin ama görevini harcamaya yer bulamıyorsan illada gelipte saygısızlık yapman gerekmiyor. Alian nikli görevli sağolsun zaten yukarıda kural dışı olduğunu yazmış, bunun üzerine senin böyle bişey yapman bence hata çünki beni rahatsız ediyorsun. Neticede savaş suçlusu değilim. Yardım etmek amacı ile yazdığım bi mesajın bukadar rezanans doğuracağını bilseydim yazmazdım zaten. Neyse size iği sohbetler dilerim bidahada bu siteye gelip sizleri yormam. Çünki diğer adminlere rahatsızlık vermek istemiyorum şimdi yarın tüm modlar ve adminler buraya gelip herkes görevini kullama sırasına girip yorulsunlar istemiyorum. Size iyi egolu günler dilerim. Umarım egonu tatmin etmişsindir. ALLAH yar ve yardımcınız olsun.

NOT: Olurda yardımıma ihtiyacınız olursa ABD de yerleşen aşağıda yazdığım yerler benim çalışma yerlerim. 1-2 yılda bir Avrupa içi açık dersler verdiğim yerlerde vardır ama buraya yazarsam uzun sürer. Şimdi tatilde olduğum için başka ülkedeyim ama şubat ayından itibaren yeniden işe başlayacağım.

Virginia Üniversitesi Psikiyatrik Tıb Bölümü, Algı Etüdleri Dalı
(Bedensel ölümden sonra şuurlu yaşam olasılığlı üzerine çalışma yapan bi yerdir.)
Arizona Üniversitesi, Veritas Laboratuvarı(Medyumların laboratuvar koşulları içinde incelendiği bir yerdir.)

Bir üniversite hocası olmanıza rağmen birine saygısız ya da terbiyesiz dememeyi öğrenememişsiniz. Origanum bu sitede yönetici olarak moderatörlerden daha üst bir görevde bulunur. Ve onun birinci görevi sitenin sağlıklı ve kurallara uygun şşekilde düzenlnemesini sağlamaktır. Madem üniversite öğretmenisiniz hiyerarşi düzenini bilmeniz gerekirdi diye düşünmekteyim. Ve kendinizi üniversite hocası olarak övüyorsunuz ama origanumun da saygın bir üniversitemizde profesör olduğunu bilmeden kendinizi ondan daha üstün görüyorsunuz. Meslekler ve ekonomik seviyeler gibi basit tartışmaların içerisine girmeyelim. Eğer bir üyemize yardım etmek gerekirse biz yardım ederiz. Bu sitede üyelerimize yardım edeceğini söyleyerek iç çamaşırı toplayan insanlar oldu. Ve daha neler neler oldu. Bu yüzden biz hiç kimseye güvenmiyoruz ve ona göre davranmaya da devam edeceğiz. Hoşunuza gitmiyorsa o sizin sorununuz. İletişim sorununuz olduğu için siteden uzaklaştırıldınız.

fthbl

Kayıtlı Üye
(Ben olsam) babamı uykusunda öldürürdüm.Beni hapse atsınlar ama anneme dokunmasın.
Arkadaşım çok yalnış yönlendirme yapıyorsun.
@çarşamba arkadaşım sen onu dinleme.Çünkü senin yaptığın anlaşılır hapiste çürürsün.
İyisimi balkondan aşağı at balkona da rakı şişeleri koy,yani içmiş de kafası iyiken kendi atlamış gibi olsun.
Şaka şaka...En iyisi polise git durumu anlat,onlar gerekeni yapar hem onlar böyle çok olay gördükleri için sana tavsiyede bulunup bi yol gösterirler.

lostline

Kayıtlı Üye
Akraba eş dost yokmu napıyosun sen diyicek bir akraba falan yoksa adresi ver gelelim :)) cin min değilim ama böyle adamlardan nefret ederim ...