Aynaların sırrını bilen varmı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Perina

Banlı Kullanıcı
Sanırım Sevgili Embriyo haklı..Bu korku kendimizden korkmak belki de..Ben evet kendimden de korkuyorum sanki..Kötülükten nefret ederim ve belki de içimde bir yerlere hapsettiğim(hapsettiğimi sandığım)kötülükten korkuyor olabilirim:( Ve bunu aşmalıyım..Sevgili Lavander gibi yapıp kabullenmeliyim olağandışılıklar,korkuları vebirçok şeyi..Artık bunu başarmalıyım..

lost66

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar :) ben gece 3 4 fark etmiyo bakıyorum. Hatta yanlış bişey yapınca sen busun işte oğlum dediğim bile oluyo bigün yansımam tokat atarya ne zaman bilmem :D Arkadaş demişki aynaya iman edenece Allah a iman edin! Şİmdi arkadaşım yazıda taptığıma dair tek bişey göster kendimi keserim.! Sadece garipliği söyledim.! Zaten şu insana acırım kendini tek müslüman sanana! İmandan üstün iman! vardır!

Salick

Kayıtlı Üye
'İnsan kendi içinin, ruhunun derinliklerine inebilirse, gönül gözünden bütün âlemi görebilir. Alem bir ayna gibidir. İnsan-ı kâmil bu aynanın cilasıdır. İbn Arabi’ye göre, alem önce ruhsuz bir karaltı şeklindeydi. Cilasız bir ayna idi. Bu aynayı cilalamak gerekti; Âdem yaratıldı. Ama yine de kalp gözü kapalı olanlar, bu aynaya baktıklarında karaltı görürler.'

Alıntı[/QUOTE]
Aynalar turlu turludur...Yuzunu gormek isteyen cam' a bakar. Oz' unu gormek isteyen can' a bakar...Mevlana

Perina

Banlı Kullanıcı
'İnsan kendi içinin, ruhunun derinliklerine inebilirse, gönül gözünden bütün âlemi görebilir. Alem bir ayna gibidir. İnsan-ı kâmil bu aynanın cilasıdır. İbn Arabi’ye göre, alem önce ruhsuz bir karaltı şeklindeydi. Cilasız bir ayna idi. Bu aynayı cilalamak gerekti; Âdem yaratıldı. Ama yine de kalp gözü kapalı olanlar, bu aynaya baktıklarında karaltı görürler.'

Alıntı[/QUOTE]

Geçenlerde radyoda bir tasavvuf konuşmasında bu açıklamalara rastlamıştım bende..

damned

Kayıtlı Üye
Ben kendimi bildim bileli ayna karşısında günde en az 3 saat geçiririm ama sizlerin bahsettiği gibi bir deneyim yaşamadım.. Aynaya baktığımda tek gördüğüm şey güzelliğim:D:D

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Ben severim aynaları ya :cool: hatta gece su içmek için kalktığımda yaptığım iş aynaya bakmak olur.:D Neden bilmiyorum...

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Ben aynaları çok seviyorum, kendime bakmayı çok sevdiğimden, ofisim evim boy boy aynalarla dolu masamda bile şuan bir tane var baktığım. Hiç farklı bir şey ile karşılaşmadım ama hmmm şimdi içimi bir korku sarmadı değil.

bendekiben

Elit Üye
Ben sıkıntılı olduğumda kendimle konuşmak istediğim zaman aynanın karşısında fazla vakit geçiririm olayların muhakemesini yaparım stresimi alır rahatlatır.Diğer zamanlarda aynalara karşı bir tutkum yok.

tiffany

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
ben sabaha kadar 1 2 defa uyanıp uyurum. uyandığımda yanlışlıkla bakıp korkmayayım diye karşıdaki aynayı yatmadan ters çeviririm.
aynayla karanlıkta pek aramız yok ama aydınlık ortamda en iyi dostumdur :)

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
:Angel_anim:Gecmis olsun,tekrar hosgeldin aramiza.Bir daha bür tarafa gidersen bizi habersiz birakma.:biggrinjester::biggrinjester:

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Gecen haftadan beri bende deniyorum,ama gördügüm bir sey yok.yalniz cuma gecesi ben oturma odasinda yaparken,giriste bulunan aynam asagidan yukariya dogru catladi.Bunun neden oldugunu anlamadim,Acaba bendenmi korkan oldu??:D:Dsimdi ben ne yapayim??o ayna ugursuz gelirmi bana,cikartip atsam mi acaba??:sifone:

undead

Kayıtlı Üye
aynaya uzun süre baktığımızda oluşan görüntü görmek istediğimiz görüntü yani bir illüzyon mu yoksa gerçekten böyle bir şey varmı...durugörü vb....kısa özetle anlatırsanız...yazılanlar çok karışık

edwird

Kayıtlı Üye
Biz bakmadığımız zaman bu aynalar neyi gösteriyor? :)

Arrows

Kayıtlı Üye
Aynaların başka bir boyuta açılan kapılar olduğunu biliyorum.Ama aynaya bakınca garip şeyler görmemizin tek sebebi bu değil.Neredeyse herkesin aynaya uzun süre dikkatlice bakınca garip ve ürkütücü şeyler görmesinin bir diğer sebebi ise,insanın aklındaki ürkütücü şeylerin aynaya yansımasıdır.Yani,o gün korkunç bir film izlediyseniz,oyun oynadıysanız ya da okuduysanız ne kadar korkmadım derseniz deyin aklınıza ''Korku'' kelimesi mutlaka işlenir.Çoğumuz aynaya uzun süre ve dikkatli bakmaktan korkuyor.O gün okuduğunuz,izlediğini korku konulu şeyler ile ayna çakışınca aklınız size oyun oynar ve korkunç şeyler görürsünüz.Sabah bakınca görmeseniz bile gece geç saatte,karanlıkta ve mum ışığında bakarsanız %100 ürkütücü şeyler görürsünüz.

Ajan

Banlı Kullanıcı
Aynalar Boyut geçişi için gerekli kapılardır...

pembekiraz

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
cesaret edemiyorum uzun süre bakmaya neden gündüz değilde geceleri daha korkutucu geliyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...