ayetel kursiyi cok okumak zararlimi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

özi07

Kayıtlı Üye
Arkadaslar herkese hayirli geceler ayetel kursiyi cok okumak zararlimi ben surekli okurum isdeyken evdeyken yatmadan once uzgun oldugumda kendimi iyi hissetmedigim zaman okurum annemde cok okuma rahatsiz ederler dedi boyle bisey varmi tedirgin oldum bu konu hakkinda bilgisi olan arkadaslarim lutfen cevaplarinizi bekliyorum teşekkür ederim

BlackHawk04

Kayıtlı Üye
Forumda bir yerde yazıyordu galiba aşırı okursan enerjiyi kaldıramazsın halsizleşirsin diye ben bir arayayım onu bulabilirsem link atarım. Zaten konuya aşina olan biri gelir seni bilgilendirir yakında..

Mithra

Kayıtlı Üye
Gelseydiler cami hocasına gelirlerdi.Sende çağırmak için okumadığına göre, ayetel kürsinin nuru içinde açığa çıkar.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Herşeyin bir ölçüsü vardır. Bu ölçüye göre hareket etmek gereklidir. Ama bu bir seferde çok okumakla alakalı bir ölçüdür. Bahsettiğiniz durumlarda iken ve ya ruh hallerinde iken ayetel kürsi okumanızda hiçbir sakınca yoktur. 15 20 kez üst üste okumuyorsunuz siz çünkü. Belli aralıklarla belirli olay ve durumlarda okuyorsunuz. Zararı olmaz.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Peki oturup on beş yirmi kez okusak ? Nasıl bir ölçüden bahsediyoruz acaba?

acid

Kayıtlı Üye
Bu benim de merak ettiğim bir konu fazla okumanın ya da bir dönem çok okuyup bırakmanın ne gibi bir etkisi olabilir? Etrafımda birbirinin zıddı pek çok şey duyuyorum dualar ya da ritüellerle alakalı (sadece İslamiyet ile ilgili değil)

aslimcim

Kayıtlı Üye
Günde 100 adet ve üzeri okunursa gönül gözü açılır diye tahmin ediyorum. Şöyle örnek vereyim, zaten 6. hissi kuvvetli ve rüyaları çıkan bir insanım. Bir dönem her gün 100 adet okudum ve rüyalar altıncı his falan tavan yaptı. Psikolojik olarak bunu kaldırmaya şu an müsait olmadığım için okumaları bıraktım. Her şey kararında güzel.

manifold

Kayıtlı Üye
Oku okuya bildiğin kadar rabbimin ayetini okumanın ne zararı varmış bende aklıma her geldiğinde boş anlarımda okumaya gayret ediyorum kalp gözünmü açılacak açılsın açan rabbimse sorun yok

özi07

Kayıtlı Üye
Mesela bir seferde 71 defa okuyorum nazara sihire iyi geldigi icin okuyorum peki bu dogrumu

aslimcim

Kayıtlı Üye
Kalp gözünüzün açık olması kafede kahve falı baktırmaya benzemez. Olumlu ya da olumsuz her şeyi önceden bilmek, her cenazeyi ve yaşanacak kötü olayı hissetmek, bunu taşımak çocuk oyuncağı mı sanıyorsunuz? Ben yıllarca bu şekilde yaşadım ve inanın eğlenceli ya da komik değil!!! Gözü açan Rabbiniz elbette ama davranışınızla bunu dileyen sizsiniz. Her insan kaldıramaz bu yükü. Okuma yaparken ne istediğini ve yapılan okumanın ne işe yarayacağını bilerek okumakta fayda var. Ağır geliyorsa bırakılmalı, üstüne gidilmemeli. O ağırlık bile çoğu zaman bir uyarıdır. Buradan üstüne basa basa söylüyorum, her gün 100 adet ve üzeri Ayetel Kürsi'yi, psikolojisi ve maneviyatı kaldırmayacak arkadaşlar lütfen okumasın.

merlot

Kayıtlı Üye
konuyu görünce aklıma geldi arkadaşlar ayetel kürsiyi ben genellikle dikkat çekmemek için hep içimden okurum etkisi açısından bunun bi sakıncası var mı
daha önce birine sorduğumda okurken kendin duyabilecek kadar sesli okumalısın yoksa faydasını göremezsin demişti bu doğrumu

özi07

Kayıtlı Üye
Evet kendin duyabilecek kadar sesli okumalisin icinden okudugunda pek faydasini göremezsiniz

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Benimde en çok okuduğum duadır.Hatta endişeli anlarımda son cümlesini 3 defa tekrarlarım.Fakat bazı etkiler yaşıyorum bende demekki doğru ama yinede bırakmayı düşünmüyorum.Çünkü her ne kadar bazı şeyleri görterme durumları yaşansada koruyucu etkisi olduğu muhakkak yani rahatsız olsan bile zarar görmezsin emin olursun bir çok şeyden.

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Allah'ın gönderdiği ayetin zararı olur mu Allah aşkına?

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Bir tanıdığım hocam da bana aman fazla okuma bizi subayları ile uğraştırma dedi.. Ama gel zaman git zaman bn bu duayı okumayı çok istiyordum sonra 2 hafta boyunca tüm okuduğum duaları ve uygulamalarımı bırakıp sadece meditasyon yaptım sonra okumaya başladım gunluk 30 ve ya sayıya takılmada sonra gunluk en az 100 en fazl 220 şeklinde okumaya başladım anlayacağın kotu bir şey olmadı sadece dikkat edilmesi gereken nokta şu asla kotu bir şey dilemeyeceksin istemeyeceksin ofkene kapılsanda Allahtan ozur dileyeceksin.. Bence okumak istiyorsan enerkini dengele başla hiç bir şey olmaz aksine muhteşem yararlı şeyler olur..

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Tavsiyem besmele çekmeden okuyun çunkı ba harfi kişide negatif enerji yaratabilir bunu kesinlikle deneyimledim..

KillerHarpooN

Kayıtlı Üye
istediğiniz kadar okuyabilirsiniz hiçbir zararı yoktur.hatta peygamberimize bir ifrit tuzak kurmuştur cebrailde peygamberimize ayetel kürsiyi okumasını söylemiştir ve cinin tuzağını iptal etmiştir ayetel kürsi.yani cinler rahatsız etmeyi bırak kaçarlar senden.

özi07

Kayıtlı Üye
Televizyondan bir hocadan duydum velâ yeûdühü hıfzuhuma ya gelindiğinde 7 kez tekrarlayın dedi cok buyuk dertlerde ve buyuk belalarden rabbim korurmus arkadaslar basim cok sıkıstıgında okurum gercektende allahım koruyor

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Sevgili merlot ayetel kursinin içinde bulunan bir ayet vardır o ayet ile emin ol daha çok dikkat çekersin yapısıp kalır insanlar fakat zarar veremez hiç bir şey..
Ayrıca sesli yada sessiz istediğiniz gibi okuyabilirsiniz hepsi etkilidir.. Önemli olan ayetin anlamını bilmenizdir..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...