Ateistim , ailemle yaşadığım için oruç tutmak zorundayımm önerisi olann..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lviv angeles

Kayıtlı Üye
En doğrusu ailenize açıkça anlatın,kökten çözülsün sizde rahat edin.Açıklayamayacak olduğunuzu söylemenize rağmen böyle düşünüyorum.
Zaten zoraki tutulan oruçtan bahsediyoruz ,sadece ailenize göstermelik,çok saçma olur.Evet belki tepkileri büyük olur ki inançlı bir ailede hakikaten kolay değil ama nereye kadar saklarsınız.Ramazan ayını çıkardınız diyelim ki ,mutlaka ortaya çıkar ileriki zamanlarda mutlaka..Ani bi şekilde ortaya çıkarsa hazırlıklı olduğunuz âna nispeten daha zor durumda kalırsınız.Bu benim fikrim tabi,yinede karar sizindir.

4

43887

sn oneself sitemizde yenisiniz.Her yeni üyeyi site kurallarını okumuş sayar,değerlendiririz.Sanırım yule'nin özellikle kırmızı renkle belirttiği yazı gözünüzden kaçmış olmalı..! Tekrar hatırlatmakta yarar var diye düşünüyorum.İnsanlar hangi inancı benimserlerse benimsesinler kimse bu şekilde yargılama tercihinde olmamalı.Üstelik sizin diğer bir konuda yine tartışma yaratacak sözleriniz mevcut.Dikkat edelim.İyi formlar.

Dini kısımda bilmek ve öğrenmek isteyen üyelerimiz için gerekli her şey mevcuttur. Ancak forumumuzun bu hizmetini kötüye kullanmak isteyen, ve din bölümünde herhangi bir dini karalayici aşağılayici yazılar yazılamaz, yazılması da son derece sakıncalı ve yasaktır. Bir üye orada bir soru sorarsa bilgi sahibi üyelerimiz ve yöneticilerimiz derhal yardımına koşabilirler. Ama kesinlikle açtığı konu hakkinda üyemizin kişiliğini ve dini bilgisini eleştiremezler.

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Ben konuyu doğaüstü olay gibi göremedim soru olarak gördüm ve sorular kısmına açmanız gerekir.İster bildirin ister tutuyormuş gibi yapın ama tutmayın.

face1

Banlı Kullanıcı
Rowena tanrıya inanmadığın için bence cin veya demon çağırma seansı yap. nasıl olsa kaybediceğin birşey yok, ancak cin veya demon gelirse inancında gelir.

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Rowena tanrıya inanmadığın için bence cin veya demon çağırma seansı yap. nasıl olsa kaybediceğin birşey yok, ancak cin veya demon gelirse inancında gelir.
Allah aşkına bu nasıl bir zihniyettir.Şeytanlar tek tanrı olduklarını söyler Allah'ı inkar ederler.Eski Mısır tanrılarıda şeytandı.Bir ara değil bir üç ay falan bende ateistim ama sonra bide dinlerin mantıklı yönlerini sorgulayınca anlıyorsun.Ateistliğimin son anlarında budistliği felsefe aldım sonra bana en mantıklı gelen dine geçtim şu anda en küçük şüphe bile yok yani zamanla o da bir dine geçer.Dünyada 4300 den fazla din var illaki müslüman olacak diye bir şey yok.Ve cidden oneself gibiler yüzünden bende islamdan korkmaya başladım.Saygı göstermiyorsun bu umrumda değil burada Rowena adlı üyemizi aşağlamak kimin haddine adminler bile bunu kırk yılda bir yapıyor!Kuraları okuyun.

face1

Banlı Kullanıcı
Allah aşkına bu nasıl bir zihniyettir.Şeytanlar tek tanrı olduklarını söyler Allah'ı inkar ederler.Eski Mısır tanrılarıda şeytandı.Bir ara değil bir üç ay falan bende ateistim ama sonra bide dinlerin mantıklı yönlerini sorgulayınca anlıyorsun.Ateistliğimin son anlarında budistliği felsefe aldım sonra bana en mantıklı gelen dine geçtim şu anda en küçük şüphe bile yok yani zamanla o da bir dine geçer.Dünyada 4300 den fazla din var illaki müslüman olacak diye bir şey yok.Ve cidden oneself gibiler yüzünden bende islamdan korkmaya başladım.Saygı göstermiyorsun bu umrumda değil burada Rowena adlı üyemizi aşağlamak kimin haddine adminler bile bunu kırk yılda bir yapıyor!Kuraları okuyun.

Kardeşim ben bunu ciddi olarak söyledim niye saygısızlık olarak anladın anlamadım. benimde ateist bir arkadaşım vardı, cin çağırmasının sonuçta kaybettiriceği birşey yok inanmıyorsa ama cin gelirse ne ateistlik kalr ne başka birşey. benimde inancım zayıf kendimde düşünüyorum. sen atesitlikten budistliğe yatay geçiş yapıyosun çok mantıklı sanki..

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Kardeşim ben bunu ciddi olarak söyledim niye saygısızlık olarak anladın anlamadım. benimde ateist bir arkadaşım vardı, cin çağırmasının sonuçta kaybettiriceği birşey yok inanmıyorsa ama cin gelirse ne ateistlik kalr ne başka birşey. benimde inancım zayıf kendimde düşünüyorum. sen atesitlikten budistliğe yatay geçiş yapıyosun çok mantıklı sanki..
Budizmin kökünde tanrı yoktur kardeşim.Bende ciddi olarak yanıt verdim cinler enerjisel varlıklardır enerjiden oluşmuşlardır yani bir ateist için pek bir şey ifade etmez :)

face1

Banlı Kullanıcı
Budizmin kökünde tanrı yoktur kardeşim.Bende ciddi olarak yanıt verdim cinler enerjisel varlıklardır enerjiden oluşmuşlardır yani bir ateist için pek bir şey ifade etmez :)

cinin varlığından emin olan bir insan, kuran yoktur islam yoktur diyebilirmi? nasıl ifade etmez anlayamıdım.. bu arkadaş tanrıya inanmadığında göre cine şeytana inanmıyordur..

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
cinin varlığından emin olan bir insan, kuran yoktur islam yoktur diyebilirmi? nasıl ifade etmez anlayamıdım.. bu arkadaş tanrıya inanmadığında göre cine şeytana inanmıyordur..
Ateistler de cine inanabilir. Çünkü cinler de bir varlık türüdür. Ha kaplumbağanın varlığına inanmışsın ha cinin. Bu bir ateiste Allah varlığını kanıtlamaz. Daha doğrusu bilinen hiçbir şey, hiç kimseye Allah'ın varlığını veya yokluğunu ispatlamaz, ispatlayamaz. İnanç tamamen kişiseldir, biri makarnaya tapabilir, biri hiçbir şeye. Herkes kendisinden mesuldür, herkesin kendi aklı ve fikirleri vardır.

face1

Banlı Kullanıcı
Ateistler de cine inanabilir. Çünkü cinler de bir varlık türüdür. Ha kaplumbağanın varlığına inanmışsın ha cinin. Bu bir ateiste Allah varlığını kanıtlamaz. Daha doğrusu bilinen hiçbir şey, hiç kimseye Allah'ın varlığını veya yokluğunu ispatlamaz, ispatlayamaz. İnanç tamamen kişiseldir, biri makarnaya tapabilir, biri hiçbir şeye. Herkes kendisinden mesuldür, herkesin kendi aklı ve fikirleri vardır.

tabiki herkesin inancına saygımız var, bende dindar biri değilim zaten arkadaş o yönde birşeyde bulunmadım. cin çağırma olayında ayetleri kur-an'ı kullanmıyormuyuz , korunma duasını arapça dularla yapmıyormuyuz.. cinin gelmesi durumundada bu arkadaş tanrıya islama illaki inanır diye düşünüyorum. inanmakla bilmek emin olmak başka birşey. cinin varlığından emin olan biri nasıl tanrı yoktur, kur-an yoktur diyebilir sen zaten ordaki surelerle çağırıyorsun?

La-edri

Kayıtlı Üye
Rowena takib ediyorumda, gercektende cok saygili ve sabirli bir durus sergiliyorsunuz tebrik ederim.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Öncelikle şunu söyleyeyim ailene açıkça söyle varolan şeyleri aile ortamında çatışma illaki olucaktır bu durumda
yada sabredip oruç tut en azından sağlık açısından faydalanmış olursun.
Ailenin düşüncesine tavrına saygı göstermeni tavsiye ederim çünki senin şu an bulunduğun yol onlara bayağı bir ters düşüyor.

Burada birşeyi söylemeden edemeyeceğim MEAL OKUMAYIN çünki meal okunurken çoğu şeyleri anlayamaz insan,meal okuyarak kuranı anlayabilmeniz için çok büyük alt yapılar kazandırmanız gerekir kendinize bu olmadan meal okursak okuduklarımızı yanlış anlarız kuranın ak dediğini kara kara dediğini ak olarak anlarız,konuyu açan arkadaşın bir mesajında meal okuyarak dinden uzaklaştığını söylediğini gördüğüm için bu yorumu yapıyorum bu arkadaşımız okuduğu meallerden bir çok konuyu yanlış anlamıştır çünki meal okuyan herkez bu yollardan geçiyor dindar olanı dindar olmamaya başlar imanını zar zor muhafaza eden edememeye başlar o yüzden benim tavsiyem meal yerine tefsir okumanızdır bir ayeti anlamak için mealden çok fazlasına ihtiyaç vardır bir ayetin iniş sebebi o ayetin bahsettiği konu o ayet hangi kültür ve sosyal durum açısından inmiştir vs. mesela bazı ayetler cahiliye devri geleneklerini yıkmak için gelmiştir bu gibi konuları bilmeden meal okuduğumuz zaman bir çok ayeti yanlış anlarız akla vijdana ters olmayan ayeti tersmiş gibi anlarız bu gibi konulara dikkat etmek gerek.

AJA

Elit Üye
Ateistlere hiçbir saygım yok. Neyine güvenipte tanrıya inanmıyor. Sen kimsin ki tanrıya inanmıyorsun! İblis bile tanrıya inanıyor ama sen inanmıyorsun! Ya da farkındalık mı yaratmaya çalışıyorsunuz ne? Tutma zaten senin tuttuğun oruçtan bir fayda gelmez. Zaten büyük ihtimal sevabıda olmaz diye düşünüyorum. Yani illaki üniversite okuyorsun diye ateist mi olmak gerekiyor? Bende üniversite bitirdim ama böyle saçma sapan bir şey görmedim. Sinirlendim !!!:banghead:
Sen kimsin ki Allaha inanmıyorsun sorusu ne sizin ne de başkasının haddine değil ! Vaazmı vericeksiniz ? Yargılayamazsınız.Hoşunuza gitmiyorsa gitmiyordur saygı duymak zorundasınız,bu nasıl bir uslup ? Kişiye saygısızlık etmişsiniz son derece .Burada hiç kimse hiç bir inanca saygısızlık edemez, ettirmeyeceğizde.
Bir daha tekrarlanmamasını şimdilik rica ediyorum. Sonrasında rica olmayacaktir ''tüm üyelerin'' de dikkatine ayrıca.

İyi forumlar.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Konu sahibi konuyu sonlandırmaya çalıştıkça üyeler uzatmış...Sayın La-edri bence de çok haklı bu konuda.

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Müslüman,isevi,ateist,budist,deist cinlerde vardır.Cinler olduğu tanrıyı ispatlamaz senin Allah'ın kanıtı dediklerin bile en az %40 ı müslüman değil :)

MissGothic

Kayıtlı Üye
Konu gerçekten çok başka boyutlara vardı. Burda konuşmak istediğim ateist-Müslüman çatışması değildi. İnandığım şeyde beni ilgilendirir o yüzden özellikle face1'e daha fazla uzatmamasını rica ediyorum. Ayin filan yapmayacağım çünkü cinlerin var olması aaa Tanrı varmış dememe yol açmaz Chillout'un da dediği gibi benim için kaplumbağanın var olmasıyla cinlerin var olması aynı şey. Bütün öneride bulunan herkese çok teşekkür ederim amacım tartışma ortamı yaratmak değil fikir almaktı. Bazen başkalarının fikrine de ihtiyaç duyuyorum. İyi formlar.. :)

face1

Banlı Kullanıcı
ok konuyu uzatmayalım kuranla çağrılan cinleri görüpte kurana inanmamak bana mantıksız geldi. iyi forumlar..

QAronarchar ,benim dedikelrim yanlş anlıyosun atesit cin olmaz mı demedim ben.

AronArcher

Banlı Kullanıcı
ok konuyu uzatmayalım kuranla çağrılan cinleri görüpte kurana inanmamak bana mantıksız geldi. iyi forumlar..

QAronarchar ,benim dedikelrim yanlş anlıyosun atesit cin olmaz mı demedim ben.
Konuyu uzatmıyalım deyip konuyu uzatıyorsun.
Voodoo dada cin çağırma var hristiyanlıktada cinlerin oluşu ALLAH'IN VARLIĞINI KANITLAMAZ

codzombi

Kayıtlı Üye

ne etti mısır tanrıları sana.. hemen şeytan ilan ettin onları.. günah böyle şeyler thotha laf ettirmem.... arada kötü tanrılar da vardır da yani ayıp ediyon hacı. konuya cevap lazım dı ben önerimi sunayım. oruç tut iyidir ruhsal enerjini tavan yaptırır. hayvansal gıdalardan da uzak durursan uçarsın..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...