Aşık olduğum kişi için Esma okumak yardımcı olur mu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nonenone

Kayıtlı Üye
Sevgili kardeşim;
Herkes kendi derdini büyük sanır, senin yazdıklarını okudukça hem dedim ya dert ettiği şeye bak, hemde gençliğinde sevdiğim kız bana hayır dediği için ölmek istediğimi hatırladım. Aşk asla küçümsenecek bir duygu olamaz, ama saplantıya girme, bence yaşın genç, ben bir erkeğim ve bir kadına sana karşı birşey hissetmiyorum diyorsam bunun duygusal anlamda dönüşü çok çok zordur.Kristal vazonun kırılması gibi, bitince bitiyor hissiyat, seni üzmek için yazmıyorum, şunu bil diye, bırak üzül, acı çek ve zamanla unut, o sana dönse bile birkez içinde bittiği için hayırlı dönmez.Onun içinde bitmeside senin bir eksikliğin gibi düşünüp üzme kendini.
Allahtan hakkında hayırlısını sürekli dile,gönlünce olsun herşey.

Merhabalar, oncelikle sunu belirtmeliyim benim derdim zaten arada cinsi bi munasebet gercejlesip bitmesi. Ayrica bana o kadar cok seni sevmiyorum dedi ki ama hep dondu. Ben hep disimle tirnagimla sevgisini bi sekilde kazandim. Bu arada samimi sozleriniz ve yasadiklarini paylastiginiz icin de tesekkur ederim. Zaten beb de arrik ugrasmanin sacma oldugunu farkettim. Kuran hstim etmeye karar verdin. 5. Cuze geldim. Baslarda o donsun diye okuyordum ama cuzler ilerledikcd icimden rabbimin beni affetmesi frraha cikarmasi geciyor surekli. Herseyin ilaci kuran gercekten. Herkes icin hayirlisi olur insallah. Cok cok tesekkur ederim.

nonenone

Kayıtlı Üye
Bu konuda çok ince bir çizgi var
Allah iste kulum, vereyim demiş
menfaat elde etmek için değil, istemek için. İbadet bi iletişimdir. İbadetle içimizden gecen isteğimizi söyleyebiliriz,
Bir şey istemekle şirke düşmek alakasız, arada fark var yani.

Bu sozlerinize katiliyorum. Cok tesekkur ederim. Allah rizasi icin ibadet ediyoruz tabi ki de herseyden once, ama derdimizde skntmizda da avuclarimizi tabi ki de allaha acicaz ve bence duanin en hayirlisi ibadetten sonra geleni.

nonenone

Kayıtlı Üye
Arkadaslar cok tesekkur ederim yazdiklariniz bana gercejten iyi geliyor allah sizden razi olsun. Esma okumuyorum bu arada artik. Yani tabi ki de okuyorum ama o donsun diye degil. Kuran okuyorum. Hayirlisi herseyin.

baysal01

Kayıtlı Üye
Arkadaslar merhaba. Oncelikle bu soylediklerim bazilarina ters, sacma gelebilir. Bazilari bana aciyabilir, bazilari benim dinsiz imansiz bi insan oldugumu dusunebilir. Ama inanin bana elhamdulillah ben de en az sizin kadar inancli bi insanim ve sizin yardiminiza ihtiyacim var. Ben 2.5 yildir birine asigim. Hemde cok fazla. Boyle ugrunda olebilecek kadar cok. Bu kisiyle .5 yildir gorusmuyorduk ama bi yil boyunca gorustuk ve biz bu kisiyle bi cok krz birlikte olduk. Ben bunlari yasarken beni sevmedigini asla dusunmedim. Sonra bi bucuk yil gorusmedik ama ben onu hic ubutmadim. En son bi kac gun obce karsisina ciktim ama beni hic sevmedigini artk bana deger vermedigini soyledi. O kadar zoruma gitti ki. Ne yapsam diye cok dusundum, aradtirdim. Sonra ya vedud esmasini buldum. Ama onun hur iradesine karismak istemis olmam asla, bi yandan da birlikte olmalarimizdan oturu, onin sevgidini hak olarak gormeye basladim kendimde. Sizce ben bu esmaya devam etmeli miyim, bana bi yarari olur mu, buyuye girer mi. Rabbim simdiden hepinizden razi olsun.

Öncelikle allah kavuştursun diyeyim. Sen yine iyisin. Benim 6 sene oldu. Karşısına çıkamıyorum. Çok ilginç bir duygu yaşamayana anlatamazsın. Esmalar büyüye girmez kesinlikle. Devam edebilirsin.

end

Kayıtlı Üye
Öncelikle allah kavuştursun diyeyim. Sen yine iyisin. Benim 6 sene oldu. Karşısına çıkamıyorum. Çok ilginç bir duygu yaşamayana anlatamazsın. Esmalar büyüye girmez kesinlikle. Devam edebilirsin.

Bence noone doğruyu bulmuş, içine bu fısıldanmış bile, çok sevindim.

nonenone

Kayıtlı Üye

Asil sizi allah kavustursun bi 4 sene daha bu aciyi yasadigimi dusunemiyorum :(

gar

Kayıtlı Üye
cenab i haktan hayirlisini dile kardesim bence siniri asmak uzeresin yiprandiginla kalirsin bazi din dusunurleri sirk bile der hasa bu yaptigina esmayla dua et ama Allahi severek et oda seni sevenesas kisiyi sana illa verir dostum kendine gel ...

nonenone

Kayıtlı Üye

cenab i haktan hayirlisini dile kardesim bence siniri asmak uzeresin yiprandiginla kalirsin bazi din dusunurleri sirk bile der hasa bu yaptigina esmayla dua et ama Allahi severek et oda seni sevenesas kisiyi sana illa verir dostum kendine gel ...

Allaha sirk kosmak? Tam olarak neden bunu dusundunuz gercekten merak ettim

çekamesera

Kayıtlı Üye
Elbette olur, bendeniz de bu havas merakına lise yılları platonik aşklarıyla başlamıştım.Kardeş sana intihar eşiğine getirecek derecede platonik aşık olmuş birisi olarak söylüyorum, mantığınla partnerini seç, gönül sonra olur zaten platonik aşk isimini bile bilmediğin birine dahi olabilir bu da o kişi ya buna layık değilse sorusunu akla getirir.Hoşlan, ama zorla kendini ilişkiye başlamadan sakın aşık olma.Konu dışı olduğu için özür dilerim.

islam571

Kayıtlı Üye
Allaha sirk kosmak? Tam olarak neden bunu dusundunuz gercekten merak ettim
Allah CC. adıyla yapılan duada şirk olmaz, sen burada ortak koşmuş olmuyorsun ki aksine Allahın adından medet umuyorsun... ayrıca dinde bence veye sence diye bi şey de olmaz kaideler bellidir, herkes için aynıdır. esma okumanın bu konuda faydası çok olmayacaktır...

ufuk71

Kayıtlı Üye
Her şeyi hayırlısını bırak bence olucağı varsa olur.

nonenone

Kayıtlı Üye

Allah CC. adıyla yapılan duada şirk olmaz, sen burada ortak koşmuş olmuyorsun ki aksine Allahın adından medet umuyorsun... ayrıca dinde bence veye sence diye bi şey de olmaz kaideler bellidir, herkes için aynıdır. esma okumanın bu konuda faydası çok olmayacaktır...

Haklisinizz allaha sirk kosma sozu beni cok uzdu ama asla bu yaptiklarimin asla allaha sirk kosmak oldugunu dusunmuyorum hayirlisi herseyin

Rahent

Kayıtlı Üye
Ben zamanında ya vedud esması ile bir dua okumuştum, bir hafta süresince. Eski kız arkadaşım için ve etkisi oldu ama sadece kişiye ağırlık yaptı, uyku uyuyamadı vs. Sonra bıraktım aşırı ağırlık yapmış olacak ki başka birini buldu ?

nonenone

Kayıtlı Üye
Ben zamanında ya vedud esması ile bir dua okumuştum, bir hafta süresince. Eski kız arkadaşım için ve etkisi oldu ama sadece kişiye ağırlık yaptı, uyku uyuyamadı vs. Sonra bıraktım aşırı ağırlık yapmış olacak ki başka birini buldu ?

Hahahaha sen okumayi birakinca baya bi hafiflemis bence :D amaan gülüyorum artik sadece olanlara. Siz siz olun beyler sakin hic bi kizin tertemiz duygularini yerle bir etmeyin ya. Ne diyim ki artik :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...