Amaç Sokakta Yaşayan Evsiz İnsanları Gülümsetmek

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Merhabalar Arkadaşlar. :)

Bu videoda ki iki gencin amaçları sadece sokakta yaşayan insanları gülümsetmek. :)
Hangi ırktan,hangi dinden olduklarını bakmıyorlar sadece gülümsetiyorlar . :)

Ve bunu da çok güzel bir şekilde yapıyorlar. :) İzlerken tüyleriniz diken diken olabilir hatta ve hatta duygulanabilirsiniz. :)

http://www.youtube.com/watch?v=sAKN0W8YXe0

Keşke hepimiz yapsak. :) O sokakta yaşan insanlardan iğrenmeyip onları kötülemeyip yanlarına gidip onları gülümsetsek.

İzlerken keşke bende o iki gencin arasında olup bende gülümsetseydim dedim.Ama sonra dedim ki onların arasında olmama gerek yok illa,ben kendim de yapabilirim dedim.Ve yapıcammm.Ben de GÜLÜMSETİCEM :)

Sevgiyle Kalın. :) Ve Gülümsetmeyi unutmayın. :)

nazom

Kayıtlı Üye
Beni çok etkileyen bir başka video daha vardı. Sorun olduğu için yükleyemedim. Orda da herkese yardım eden bir genç vardı. Sokakta kızıyla muhtaç olduğu için insanlardan yardım istiyen bir anneye yardım ediyordu. Sonradan o küçük kızı okul kıyafetiyle görünce yaşanan duygu izlemeye değer.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Ben bunu ilkokulda iken yapmıştım. Ekmekçi kulübesinin dibinde uyuklar halde üstü başı pis bir amca görmüştüm. Neden yaptım beni buna ne teşvik etti bilemem ama annemlerden gizlice buzdolabından ne bulduysam bir iki poşete istiflemiştim azar azar.Aklımda kalan çilek ve peyniri yanyana koymam böylece ezilme riskini engellemiş olmaktı,çünkü çilek elmadan pahalı demiştim kendi kendime :=))))Kulübenin diğer yanından gizlice gidip poşetleri önüne bırakmıştım,sonra da gün içinde uzaktan yiyip yemediğine bakmıştım emin olmak için,yemişti ve zıplayarak eve dönmüştüm :)Sanırım ondan çok kendimi mutlu etmişim,çünkü çocuk aklımla onu beslemezsem hep acaba "karnı mı açtı" sorusu kafama takılacaktı yemek yerken.Böylece kendimi de zihnimi de rahatlatmışım.

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Beni çok etkileyen bir başka video daha vardı. Sorun olduğu için yükleyemedim. Orda da herkese yardım eden bir genç vardı. Sokakta kızıyla muhtaç olduğu için insanlardan yardım istiyen bir anneye yardım ediyordu. Sonradan o küçük kızı okul kıyafetiyle görünce yaşanan duygu izlemeye değer.
Nazom bu mu o video benimde etkilendiğim bir video
http://www.youtube.com/watch?v=AG_afy9pc54

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
İnsanları azda olsa düşünenler var ne güzel. Keşke hayvanlar içinde aynısı olsa.

BlackHawk04

Kayıtlı Üye
Helal olsun :) . Ya bu arada gizlimabet ailesi siz hepiniz ne süper,ne sevgi dolu insanlarsınız,sizleri tanıdığım ve tanımaya devam ettiğim için çok mutluyum :)

AJA

Elit Üye
İnsanlar hayvanlar bitkiler-doğa.Bu tartışılabilir öncelikleri adına fakat videoya göre düşünücek olursa önce biz.İnsanlar öncelikli olmalı elbette sonrasında değilde onunla beraber aç hayvanlar.
Yaşadığım şehirin semtinde çok fazla sokakta bekleyen insan yok .Hatta kediler ve köpekler için sokakların her köşesinde nerdeyse mamalar su kapları var.
Denk geldiğimde boş geçmem hiç.Fakat büyük şehirlerde çok fazla.Doğru yada yalnış kişi hiç düşünmeden yardım ettiklerimde oldu.Mesele yardım ve paylaşmak ise aranıp bulunabilir.Önemli olan elimizden geldiğince bunu yapmak.

Vicdan sahibi insanlar hep vardır.

Mcahit

Kayıtlı Üye
Bu arada söylemeden edemicem.Lütfen yardım edersek bu şekilde insanları videoya kayıt etmeyelim.Şayet ben o durumda olsam beni kameraya kayıt ederek yardım etmeye çalışsanız oradan kaçarım.Gururum incinir :(

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Sadece onları değil bizide gülümsetti..hala insanların varolduğunu görmek umut veriyor