Allah Rızası için Vefk Olur mu?

ibis73

Kayıtlı Üye
Sayin urumtayil tebrikler size hem acik sözlülügünüze , hemde hosgörünüze. umarim bütün mod ve adminler sizi örnek alir.

repece

Kayıtlı Üye
arkadaşlar en güzeli dara düşerseniz dua edin.
Allaha dua etmek bedava nasılsa.

Kim diyor bedava diye??
El açıyorsunuz, bin türlü dil döküyorsunuz,zaman harcıyorsunuz,ağlıyorsunuz,gerekirse cırlıyorsunuz velhasıl bi dolu emek harcıyorsunuz.
Ve sonuçta bu emeğin sonucu da garanti değil yani kendinizden verdiğinizin karşılığı var mı yok mu cevap gelir mi gelmez mi o da belli değil.Bedava medava yok . :)

Söylemeyiş unuttum ben öyle dua filan:devil2: yazan biri olursam (olamam garanti orası da :)) kapımın üzerine ''veresiye teklif etmeyininiz,kredi kartı çalışmaz ödemeleri peşin alırım ''yazdırırım.

AJA

Elit Üye
Beyin bedava ! Akılı verdiğine şükür edileceği yerde matematiğe döktü insanlar işi ne acı..

Nefes,irade,akıl, beden ve bir çok şey Dünya da bedava da.. da işte :)Kimini pahalı geliyor bu kimine bedava.
İçinize üflenen '' Sevgi'' bedava :) Tepeeee tepe kullanın inşallah maaşallahhh :)
Balığı başından sevecek ki insan sonu güzel tat bıraksın...

İyi forumlar :) Bu gece benden herkese bedava dua ve sevgi :)

canmert196

Kayıtlı Üye
musluman misiniz bilmiyorum ama islamda edilen duanin karsiligi vardir ha bu dunya mi obur dunya mi allah bilir ama vardir elbet karsiligi.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Aldığın verdiğin belli bir alışveriş oluyor iyi oluyor.Parasını verip de işlem yaptırmak en doğru yol arkadaşlar.
Size ibret olsun diye başımdaki durumu biraz anlatacağım.Son zamanlarda kötü dönemler yaşadığımı farketmişsinizdir.
Bende bu yüzden bu site dışından bazı insanlardan ve bazı varlıklardan yardım aldım.
Başta iki taraf da bedel konuşmadık, şimdi işler çok çirkinleşti.Meksika açmazındayım. İki tarafa da çok fena borçluyum.
Bu yaşadığım olaydan çıkarılacak dersler.
1. Hangi konuda olursa olsun baştan alışveriş yapın.Ben sana bunu vereyim sen bana bunu ver deyin.
2. Parayla çalışan insanlar iyidir.Parayı verirsin. İstediğini yaptırırsın. En temiz iş.
Para istemeyenlerde neler isticeklerinin sınırı yok.Çok daha zor şeyler isterler neler isterler neler..
3. Güvenmediğiniz,tanımadığınız insanlarla iş yapmayın.O kişinin kefilleri, belirli bir adresi herşeyi belli ollsun.
Özellikle sanal alemde çok acayip işler,tuzaklar var.
4. Karşınızdaki kişide vicdan vardır diye beklemeyin.Sadece biranlık boşluğu hemen değerlendirecek tipler var.
Allah korkusudur,vicdandır herkesi siz gibi sanmayın.Bir kere paçayı kaptırınca azrailleşme özellikleri vardır.
Beni merak etmeyin.Birkaç güne işler düzelir.Her zaman kedi gibi yolumu bulurum.
Ancak size de yazayım dedim. Hele de özellikle genç kızlar için yazayım dedim.
Bir musallatan kurtulayım derken,kısmet açayım derken çok çok acayip hallere sokabilir insanlar.
Sonrasında keşke para vereydim,giden sade para olsaydı dersiniz.
Para konusunda da bişi daha deyim. Baştan anlaşın. Sonradan astronomik bir rakamla da gelebilirler.