Aleister Crowley Gerçekten Başarılı Bir Okülist Mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Soru başlıkta gördüğünüz gibi bu adam gerçek bir efsane mi yoksa İngilizlerin abartması mı ? Düşünceleriniz neler konu hakkında ?

az4p

Kayıtlı Üye
Gerçek bir efsane olduğunu düşünüyorum fakat eklemeleri olan bir efsane

asterix

Kayıtlı Üye
Bülent Kısa bu kişi hakkında
"Satanizm'i incelememiz sırasında nihayet sıra oldukça ciddi birokültisti görmeye geldi. Doğrusu istenirse birçok kişinin Crowley'yi
Satanist olarak görmesine rağmen bence ve okültizmle ciddi olarak
ilgilenen bir çok otoriteye göre Crowley Satanist değildi."

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Bülent Kısa bu kişi hakkında
"Satanizm'i incelememiz sırasında nihayet sıra oldukça ciddi birokültisti görmeye geldi. Doğrusu istenirse birçok kişinin Crowley'yi
Satanist olarak görmesine rağmen bence ve okültizmle ciddi olarak
ilgilenen bir çok otoriteye göre Crowley Satanist değildi."

Sanırım Bilinmeyen Yönleriyle Satanizm kitabından. Benim demek istediğim Crowley'in satanist olup olmaması değil gerçekten dünyanın en iyi okulistlerinden biri olup olmaması mı ? Evet sayesinde bir çok doğu felsefesi batıya tanıtılmış oldu ve bir çok yerde parmağı var.

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Abartılmış olarak düşündüğünüz olaylara örnek verirmisiniz?

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Abartılmış olarak düşündüğünüz olaylara örnek verirmisiniz?

Bir çok rivayet var mesela simyayı kullanarak oğlunu dünyaya getirdi rivayet edilir. Uyuşturucu bağımlısıydı, Bir çok kişiyle ilişki kuruyordu hatta bunu içinde bulunduğu Golden Dawn cemiyetinde de dile getiriyordu. İkinci dünya savaşında nazilere karşı bakire kurban ettiği de rivayet edilir. Zaten dünyanın en kötü adamıı ünvanını almış biri. Bir sürü iddia var böyle ne kadar gerçektir bilemem ama yine de Crowley alanında uzman biriydi.

codzombi

Kayıtlı Üye
nereden bilelim ve nasıl test ediliyor. var mı bir ölçüsü. Golden Dawn da üst seviyelere kadar gelmiş biri için başarılı mı başarız mı demek biraz gereksiz olmuş, ki kendisi bir sürü ekolün uygulayıcısı üstadı olmuş biri elbette ki başarılıdır. şüphemiz var mı yok. ama senin demek istediğin başarı kavramı neye göre? hakkında türlü türlü iddialar için olabilir herşey olabilir, eskiden Paganlar da insan kurban ediyordu, az daha ibrahim de edecekti de belki işin içinde sembolizm var bilemiyorum ama yani bu majinin doğasında olan bir şey yollar karanlık yollar aydınlık yollar farkı olabilir. ne yaptığına da bakarım ama yani objektif bir biçimde bana doğru bilgiler veriyorsa benim için sıkıntı yoktur. ben satanist olun şeytana tapın şunu kesin insan kurban edin diye bir yazısını hiç görmedim, aksine bunlardan uzak durun diyerek satanist yanlısı olmadığını izah etmiş. sadece aiwass mevzusu var , bir de tabi oto unutmak daha olur. ilginç seksüellik içeren ayinleri var. ilginçler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

[XTR] Similar Threads

Ü
Cevaplar
5
Görüntüleme
581
Ü
Cevaplar
0
Görüntüleme
133
Üye silindi 77822