Aldatan sevgilinin ardından ne yapılır

Justitiabn

Kayıtlı Üye
Üç yıldır sevgiliydik ve aldattığını öğrendim ne kadar üzülmüyorum desem de hala seviyorum ne yapmalıyım

berksurucu

Banlı Kullanıcı
Üzülme değmez diyemem. Hayat üzüntüsüyle de sevinciyle de dolu doludur.

Üzüleceksin bir süre. Çünkü kalbin yaralı...

Ama aldatılmak seninle ilgili bir mevzu değil. Onunla ilgili... Kendini değersiz hissetme... Bir süre hissedeceksen bile dolu dolu hisset... Hisset ki bastırma... Ağlaman geldiyse ağla... Bağıracaksan bağır...

Ne yapmalıyım soruna sihirli değnek bir cevabım olmadığı için üzgünüm... Ama hayat dualitedir. Sevgi ve aşkın tekamülüde böyle bedellerden geçer.

Senin canın saolsun güzel insan...

İbisu

Kayıtlı Üye
ruhsal bağ gibi bir şey kurduğunuz için gerçekten çok acı oluyor hani hoşlanma gibi çakra ile şununla bununla halledilecek bir mesele değil
Sadece atlatmak lazım üstteki arkadaşın da dediği gibi değmez neden değmez ileriye bakın neden değmez olduğunu anladığınızda kendinize kanıtla sunduğunuzda daha kabul edilebilir olur belki

Ü

Üye silindi 58480

Üç yıldır sevgiliydik ve aldattığını öğrendim ne kadar üzülmüyorum desem de hala seviyorum ne yapmalıyım

Cok basit.
Herkes 2. bir sansi hakeder.
Bu devir cok dejenere bir hale geldi. Hatalar cogaldi. Onun yaptigi hatanin aynisini olmasa da bir benzerini siz de yapabilirsiniz. Herkesin hatasi kendi kusuruna goredir. Siz hatasiz taraf olamayacaksiniz ebediyete kadar.

Iliskiler de hatlarla beslenebilmeli.

Pisman olmus ise affedin. Bazen bir musibet bin nasihattan daha iyidir.

Justitiabn

Kayıtlı Üye
Üzülme değmez diyemem. Hayat üzüntüsüyle de sevinciyle de dolu doludur.

Üzüleceksin bir süre. Çünkü kalbin yaralı...

Ama aldatılmak seninle ilgili bir mevzu değil. Onunla ilgili... Kendini değersiz hissetme... Bir süre hissedeceksen bile dolu dolu hisset... Hisset ki bastırma... Ağlaman geldiyse ağla... Bağıracaksan bağır...

Ne yapmalıyım soruna sihirli değnek bir cevabım olmadığı için üzgünüm... Ama hayat dualitedir. Sevgi ve aşkın tekamülüde böyle bedellerden geçer.

Senin canın saolsun güzel insan...
En azından erkenden gördüm yani nasıl biri olduğunu şimdi bitmesi daha iyi oldu yazdıkların gerçekten beni biraz daha mutlu etti teşekkür ederim <3

Justitiabn

Kayıtlı Üye
ruhsal bağ gibi bir şey kurduğunuz için gerçekten çok acı oluyor hani hoşlanma gibi çakra ile şununla bununla halledilecek bir mesele değil
Sadece atlatmak lazım üstteki arkadaşın da dediği gibi değmez neden değmez ileriye bakın neden değmez olduğunu anladığınızda kendinize kanıtla sunduğunuzda daha kabul edilebilir olur belki

Justitiabn

Kayıtlı Üye
Cok basit.
Herkes 2. bir sansi hakeder.
Bu devir cok dejenere bir hale geldi. Hatalar cogaldi. Onun yaptigi hatanin aynisini olmasa da bir benzerini siz de yapabilirsiniz. Herkesin hatasi kendi kusuruna goredir. Siz hatasiz taraf olamayacaksiniz ebediyete kadar.

Iliskiler de hatlarla beslenebilmeli.

Pisman olmus ise affedin. Bazen bir musibet bin nasihattan daha iyidir.
Kendisi hem suçlu hem güçlü neyse ki ben sakinliğimi koruyabilecek bir insanım ayrıca biraz saygısız bir insandı beni üzeceğine şimdi başkasını üzsün

lGeceMavisi

Kayıtlı Üye
kendisi hem suclu hem gucluyse muhtemelen aldatma sebebi olarak sizi gosterdi. Aldatmak da yanlis olan sey yalan soylemek kandirmaktir bu vicdansizlik. Eger pismansa affetmeni oneririm sevuyorsun cunku ama eger senle olmak istemiyorsa ondan hem kendin hem onun icin uzak durmani oneririm. Ne mesaj ne arama ne de karsilabileceginiz ortamlar.. uzak dur, aci cektikten bir sure sonra aci dincek icinde bosluk oluscak o boslugu doldurmak icin yeni birini sevceksin ve mutlu son insallah :D

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Zararın neresinden dönülse kardır.
Kendinize olumlu telkinler de bulunun. Evli ve çocuklu da olabilirdiniz.

3 yıl ile 1 gün arasında fark yok. İkisi de aldatan için aynıdır. Geçen zamanın niceligine sakın ha, takılmayın.
Evlilik haybeye bir kurum degil. Bu şahısla ciddi bir iş yapılmaz. Ona sorarsanız pişmandır. Pişmanım der çünkü dürtüleri yle hareket eden biridir. Büyük kişilik zafiyetidir. Bu zaman ve zemin oluştugunda yeniden yapacagı anlamına gelir. Bu tür insanlar sürekli günah çıkarırlar. Kendini, nefsini kontrol edemeyen tiplerdir. Bir kere yapan yeniden yapar. Affetmeyin.
Çünkü sürekli olarak içsel boşluğunu tamamlamak için doneler arar bulur. Eksiklik büyük sıkıntı.

Günümüzde ise sanal alemle çepeçevre sarılmış vaziyetteyiz. Saglıklı bir evlilik düşünebiliyor musunuz bu şahısla?
Bence fecaat. Delirdiğinizi görür gibiyim.
Normal şartlar altında evlenen çiftler bile kaygı bozukluğu yaşıyor, paranoyaklaşmış vaziyetteler, her şeyden nem kapıyorlar.
Düşünün.
Nitekim günümüz şartları diyerek geçiştirilecek şeyler degil bunlar. Aldatma egilimi normal bir şey degil dedigim gibi.
Her yaşantı gelecege açılan bir pencere hükmündedir. Vaktinde doğru kararlar alınmalı, hayatı doğru okumalıdır.
Ve inan dünyada sevmeye deger çok tatlı insanlar karşına çıkacaktır. Samimiysen senin gibi samimi biri, dürüstsen dürüst biri... Zamana bırak. Şimdilik sadece biraz dinlen, kafanı dagıt.
Bıçağı körelt,
Bağı çöz,
Işığı karart,
Yolun tozuyla bir ol ki
derin aynılığa varasın.

O zaman yönetemez seni sevilmek
ya da sevilmemek.
Yönetemez seni kar ya da zarar.
Yönetemez seni övülmek ya da aşağılanmak.
O zaman şereflisindir göğün altında.
-Lao Tzu-

nurumm

Kayıtlı Üye
En azından erkenden gördüm yani nasıl biri olduğunu şimdi bitmesi daha iyi oldu yazdıkların gerçekten beni biraz daha mutlu etti teşekkür ederim <3

Hiç bir insan aldatılmayı hak etmiyor gerek erkek gerek kadın evet karsıdakinde değiilde aldatan suçu kendinde arayacak orayı geçtik hayırlısı olsun Rabbim gönlünüze göre seveceğiniz ve değer veren kıymet bilen insanlar çıkarsın karşımıza hepimizin... erken dediğiniz üç yıl mı :oops: koskoca 3 yıl geçmiş insanın ömründen erekn değil aslında algı noktanızda bazı şeyleri basite indirgemeyin derim... sizin bileceğiniz birşey tabi ama çözüm yolu basite indirgemek değil olayları...şu an konumuzda bu olmadıgı için dallandırmayım meseleyi ;)

dhardhar

Kayıtlı Üye
Lutfen dalga geciyormusum gibi dusunme cidden yaziyorum: bulundugun sehrin en guzel kunefecisine git. Uzerine 2 kocaman dondurma kondurt. Kendinden gecerek ye. Bittiginde bitirmeye yakin soyle dusun. Seni aldatan kisi iste bu kadar... Yerken zevk verir sonra bitince bir hictir.

TheFurioso

Kayıtlı Üye
Valla bende 3-4 yıllık ilişki bitti çekip gitti ama aldatılma vs olmadı bunaldığı için gitti sana üzülme ne yaparsak yapalım gene boş gelicek ama bana inan 2-3 hafta sonra sen mutlu olucaksın bu sefer o üzülecek..

Justitiabn

Kayıtlı Üye
Zararın neresinden dönülse kardır.
Kendinize olumlu telkinler de bulunun. Evli ve çocuklu da olabilirdiniz.

3 yıl ile 1 gün arasında fark yok. İkisi de aldatan için aynıdır. Geçen zamanın niceligine sakın ha, takılmayın.
Evlilik haybeye bir kurum degil. Bu şahısla ciddi bir iş yapılmaz. Ona sorarsanız pişmandır. Pişmanım der çünkü dürtüleri yle hareket eden biridir. Büyük kişilik zafiyetidir. Bu zaman ve zemin oluştugunda yeniden yapacagı anlamına gelir. Bu tür insanlar sürekli günah çıkarırlar. Kendini, nefsini kontrol edemeyen tiplerdir. Bir kere yapan yeniden yapar. Affetmeyin.
Çünkü sürekli olarak içsel boşluğunu tamamlamak için doneler arar bulur. Eksiklik büyük sıkıntı.

Günümüzde ise sanal alemle çepeçevre sarılmış vaziyetteyiz. Saglıklı bir evlilik düşünebiliyor musunuz bu şahısla?
Bence fecaat. Delirdiğinizi görür gibiyim.
Normal şartlar altında evlenen çiftler bile kaygı bozukluğu yaşıyor, paranoyaklaşmış vaziyetteler, her şeyden nem kapıyorlar.
Düşünün.
Nitekim günümüz şartları diyerek geçiştirilecek şeyler degil bunlar. Aldatma egilimi normal bir şey degil dedigim gibi.
Her yaşantı gelecege açılan bir pencere hükmündedir. Vaktinde doğru kararlar alınmalı, hayatı doğru okumalıdır.
Ve inan dünyada sevmeye deger çok tatlı insanlar karşına çıkacaktır. Samimiysen senin gibi samimi biri, dürüstsen dürüst biri... Zamana bırak. Şimdilik sadece biraz dinlen, kafanı dagıt.
Bıçağı körelt,
Bağı çöz,
Işığı karart,
Yolun tozuyla bir ol ki
derin aynılığa varasın.

O zaman yönetemez seni sevilmek
ya da sevilmemek.
Yönetemez seni kar ya da zarar.
Yönetemez seni övülmek ya da aşağılanmak.
O zaman şereflisindir göğün altında.
-Lao Tzu-
Yazın bana yardımcı oldu teşekkür ederimm

Justitiabn

Kayıtlı Üye
Lutfen dalga geciyormusum gibi dusunme cidden yaziyorum: bulundugun sehrin en guzel kunefecisine git. Uzerine 2 kocaman dondurma kondurt. Kendinden gecerek ye. Bittiginde bitirmeye yakin soyle dusun. Seni aldatan kisi iste bu kadar... Yerken zevk verir sonra bitince bir hictir.
Denerim bunu hoşuma gitmedi değil

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Şahsi fikrimdir katılmak zorunda değil kimse ama aldatılan kişi bence ne iyi ne kötü tek bir söz etmeden, kine ve intikama bulaşmadan, onu görmezden gelerek ona en büyük zararı veriyor. Diğer türlü karakteri bozuk olduğu için aldatanın "vay ne ardıma düştü benim, bu kadın/adam bana hasta asla beni unutamaz" gibi cümleler geçiyor içinden. Görmezden gelin o sizin için görünmez olsun. Acı çekseniz de görmesin de bilmesin de. Ben aldatıldığımdan şüphe duyduğumda asla şüphemi belli edip onun kendini daha da saklanmasına müsade etmem ama ben aldatıldığımı anladığım ve gördüğüm an ilişki bitmiştir. Ne açıklama ne bir söz hiçbir şeyi haketmez karşımdaki. Kırgınlığımı da öfkemi de. Zaten bir karaktersizi de negatiflikle yenemez kimse bence. Bu günler de geçer bence şükredin. Daha fazla da kandırabilirdi.

dgo

Kayıtlı Üye
Boş geç,kaçanın arkasından gidilmez.Her şeyde bir hayır vardır.